Keresés

Részletes keresés

tom55 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 11154

-Most adta le a jelentést az eukaliptusz szatellit

Elhunyt Fidel Castro.

Kár érte, kiváló forradalmár volt.

Mikey-Soft Creative Commons License 2016.11.22 0 0 11153

Valaki látta már a moziban újonnan bemutatott Bűnvadászokat?

Ha igen, kérdés: a szinkronja teljes, vagy ugyanaz a toldozott-foltozott, amivel a tévék adják? Ebből következően vágatlan?

Köszi!

Leadfoot Creative Commons License 2016.11.18 0 0 11152

Nagyon jó! (De a Bud Spencer egyvelegbe hogy kerül bele a Szuperzsaru?)

Előzmény: lesifotos (11151)
lesifotos Creative Commons License 2016.11.17 0 0 11151

Bud Spencer szimfonikus egyveleg a Hollywood Classics 8-on, Szombathelyen. (Savaria Szimfonikus Zenekar)

Carina_S Creative Commons License 2016.11.12 0 0 11150

Tényleg azt nem tudod vajon, hogy a temérdek filmjükből vajon hánynak a rendezésébe szólhattak bele? Csak úgy kb. ... .

Előzmény: Inner Circle (11148)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.12 0 0 11149

Meg az is amikor amikor Terence Hill azt a jelenetet alakítja a filmben, amikor rá akarják venni őket a szemhunyásra. És akkor elkezd számolni, hogy "igen ám, csakhogy a barátomnak van még egy másik szeme is, meg még nekem is van még kettő", és így felveri a hallgatás árának tarifáját a négyszeresére(!). És ekkor látják rajtuk, hogy nem hagyják magukat még átrázni sem: dörzsöltek! ;-))

Előzmény: Inner Circle (11148)
Inner Circle Creative Commons License 2016.11.11 0 0 11148

Meg a gyónás :D

Előzmény: Carina_S (11147)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.11 0 0 11147

Másik nagy "durranás" benne, amikor az étteremben a palacsintát hirtelensült módon szeszes meglángolással sütik meg nekik, és amikor a ráöntött whiskyt begyújtják, akkor az illető pincér kap egy hatalmas "sallert". ---> Erre az étteremben eszegető maffiafőnökök megállapítják, hogy "vigyázni kell velük, ezek veszélyes fickók".

Előtte meg az evésüket nézve megszólal egy úrinő mivoltára kényes anyuka: "Ne nézz oda kislányom!! A disznók szebben esznek!! :-O"

Előzmény: Carina_S (11146)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.11 0 0 11146

Ha már erről a filmről is szót ejtettünk, akkor megjegyzem, hogy ebbe is oltári poénokat tettek bele. Pl. a szekerezős házaspár picike csecsemő fia bélszeles ("aerofóbiás"), és Bumburnyák erre pálinkát ajánl gyógymódul, majd mikor meg majdnem komolyan veszik, akkor alig tudja lebeszélni őket erről... ..

Előzmény: Inner Circle (11144)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.06 0 0 11145

Nem, nem egészen. Figyeld meg az előzményeket is!

1./ Mantis Screamer (11135)--> ebben beszél Ő az Ördög jobb és bal keze 2-ről, meg hogy milyen jó poénokat tettek (ebbe is) bele;

2./ Carina_S (11137)--> erre ebben én válaszként a poénokra, én is felhozok pár poént, de az Ezer pofon Ajándékba c. filmből (tehát nem az Ördög jobb és bal keze 2-ből!!);

3./ Mantis Screamer (11138)--> ebben a kommentjében viszont a "Carina_S (11137)"-es van megelőzményezve, tehát itt erre(!!) válaszol nekem;. <---Vagyis ebben már nem lehet szó az Ördög jobb és bal keze 2-ről, mert erről a filmről a "Carina_S (11137)"-es kommentben már nincsen több szó, csak a poénokról, meg a két másik filmről (Ezer pofon Ajándékba, Piedone Afrikában).

Te ui. Mantis Screamer két kommentje közül a (11138)-ról beszélsz. Az pedig egy olyan kommentemre válasz, amelyikben az Ördög jobb és bal keze 2 már nincsen benne... .

De ha kiderülne hogy mégis arról beszélt, akkor azzal kapcsolatban osztom Mantis Screamer azon véleményét, hogy abban a filmben tényleg nem voltak hullahegyek. <---(Szemben az Ezer pofon Ajándékba c. filmről, amely javarészt igazságosztásról szól... !!!)

Előzmény: Inner Circle (11144)
Inner Circle Creative Commons License 2016.11.06 0 0 11144

Na mert ő Az ördög jobb és bal keze 2-ről beszél ;)

Előzmény: Carina_S (11143)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11143

Persze hogy ugyanarról. A (11137)-ben ui. csak két filmről beszéltünk.

Az egyik -- hogy a jobb érthetőség kedvéért a végéről kezdjem -- a Piedone Afrikában volt, de ebben nem voltak hullahegyek, csak az elején 1 halott néger nyomozótiszt a kikötőben (Dimpo).

A másik film az Ezer pofon ajándékba, és abban mint írtam, kb. 69 hullát számoltam össze... . Le is írtam, hogy milyen bontásban, és hogy kik hol végezték be.

Vagy hogy érted??:---> Az Ezer pofon ajándékba c. filmből tudtommal csak egyetlenegy filmváltozatot készítettetek!

Előzmény: Inner Circle (11142)
Inner Circle Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11142

Ugyanarról a filmről beszéltek?

Előzmény: Carina_S (11140)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11141

Szóval az előbbi 67-tel együtt ez a +2 már összesen 69 hulla! :-)))

a 67 helyett 6z ment be :(

Előzmény: Carina_S (11140)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11140

+Még elfelejtettem hozzátenni azt a 2 banditát, akik a film legelején patkolnak el akkor, amikor Bill Kayoa a fegyverbolt ajtajában lelövi őket önvédelemből, mert mint mondták neki, "Egy barátod üzenetét hoztuk! :)))))", de tüzelni már nem maradt idejük. Meg is jegyzi a boltos a fegyverre a "mutatvány" láttán: "Kittűnő ez a pisztoly! ;-) Feltétlenül rendelnem kell még belőle! ;-)!!"

Szóval az előbbi 6z-tel együtt ez a +2 már összesen 69 hulla! :-)))

Előzmény: Carina_S (11139)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.04 0 0 11139

"Ebben a filmben azért nem voltak hullahegyek."

Dehogynem! Na de nézzük csak: amikor Francis Colt Morren hamiskártyás és mesterlövész életét megmentik, akkor 12 rémalak rúgja el a patkót; utána amikor Jimmi Elfegot embereivel végeznek az első menetben a kis házban, akkor 5 bandita megyen a másvilágra; aztán a végén Jimmi Elfego 30 fős bandájával mind egy szálig végeznek, kiegyelik őket, akkor természetesen 30 hulla "készül el"; végül ne felejtsük el hozzávenni azokat a katonákat és civileket, akik kb. 20-an vannak, és akiket Jimmi Elfego emberei ölnek halomra a postakocsi üldözésénél a film közepén, ami tehát: 20 halott.

Magyarul:

12

5

30

20

+     

= 67 hulla. De ez azért nem a hullahegyek fogalma, igaz?? :)) :-D

Előzmény: Mantis Screamer (11138)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11138

Ebben a filmben azért nem voltak hullahegyek.

De Bud leüt néhány ártatlant is.

"Ez mondta ennek a hülyének hogy gyújtsa fel, láttam !"

Előzmény: Carina_S (11137)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11137

Tudom, és még legalább  kétszer annyit fog is lelni, mint amennyit eddig találtál... . Budék ui. ezeket a "lőporszagú" western-filmeket direkt úgy rakták össze, hogy amikor a hullahegyeket csinálják a coltokkal, akkor aközben valamiféle akasztófahumor oldja is a hangulatot.

Az általam idézett jelenetben például a seriffek 12 hullát láthattak abban a kártyabarlangban; megszámoltam! ;-) ! Persze hogy hamukázott az öreg hogy azt se tudta hogyan kezdődött, mert túl hirtelen történt, ha már a lövöldözést élve megúszta, nem akart bosszú áldozata lenni... . Sőt még méltatta is őket az "úri bemutatással"!! ;-D Négy olyat, akiknek a kezében egy tized másodperc alatt még a kapanyél is elsül... !

De van benne más humoros rész is: a börtönőr-seriff nem akarja elengedni a kártyást, de amikor lepénzelik, rögtön megjegyzi a dutyiról, hogy borzasztó technikai állapotban van, a lakatok is rozsdásak már, stb., és sajnos könnyű belőle megszökni... :-))))))))) Aztán elengedi a hamiskártyás Francis Colt Morren-t... .. .

A másik seriff meg a tízezerért otthagyja a seriffi állást, de előbb a fogolyként bent tartott hétpróbás gazfickót nevezi ki és esketi fel új seriffnek( :-D!), mert éppen nem akadt más... .. Az meg örömmel mondja: "Mindig is seriff akartam lenni! ;-)" <-- :-D

A Bud-os filmeknek mindig is az efféle ellenpontozás adta meg a jó hangulatát. És az efféle poénokból van belőlük még bőven... . Piedone Afrikában: Amikor monoklit csinál Rizzo a felügyelőnek, akkor gúnyosan megjegyzi: "Az ilyen monoklikra nagyanyám mindig is kamillás borogatást készített; ---> áldott keze volt!"

Előzmény: Mantis Screamer (11135)
Inner Circle Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11136

Az a vigyor a végén, bakker, mint negyven éve! Hangosan felröhögtem! Kezet foghat Harrison Forddal :D

Előzmény: gto (11134)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.11.02 0 0 11135

Tegnap Ördög jobb és bal keze 2.

Az első talán még jobb, de ebben is találtam még eddig észre nem vett poén beszólalásokat.

gto Creative Commons License 2016.10.31 0 0 11134
gto Creative Commons License 2016.10.31 0 0 11133

Nemcsak pofoztak, autóztak is

Bud Spencer és Terence Hill egészen különleges gépeket is nyúzott a filmvásznon. Megmutatjuk a legérdekesebbeket. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Carina_S Creative Commons License 2016.10.31 0 0 11132

A Bud-os filmek közül az egyik legjobban nekem az "Ezer pofon ajándékba" tetszik. Nagy kár, hogy a TV-ben sosem adják... .. .  :(

Van benne a közepe felé egy nagyon de nagyon komikus jelenet: amikor a kártyást mennek négyen megmenteni hogy bevehessék az ötfősre tervezett csapatukba, akkor a halomra lövöldözés hangzavarára -- már csak kíváncsiságból is :) -- beállít a két seriff, kérdezik az öregurat hogy mondja meg mit látott, de Ő kitérő választ ad, nehogy magára haragítsa a mesterlövészeket:

-- Hogy kezdődött???! Magának látnia kellett... ! -- És a két seriff egyike az öregúr felé fordul.

Az öreg félve előoldalog, majd elkezd hamukázni: -- Kutya legyek, ha meg tudom mondani. Olyan hirtelen történt... . :-O -- Aztán felsorolja a négy mesterlövész nevét, aminek hallatán a két seriff inkább jobbnak látja lelépni: -- Gyere, menjünk... . Miránk itt nincs szükség... !

stevebi Creative Commons License 2016.10.05 0 0 11131
Carina_S Creative Commons License 2016.10.02 0 0 11130

Igen, megpróbálták a technika újdonságainak veszélyeit előre megjósolni, arra az esetre, ha őrültek vagy örült politikusok visszaél(né)nek vele. Sajnos jól láttak előre sok mindent: Észak-Koreában most is a gombnyomással fenyegetőznek; amit viszont a technikai és az atomtechnikai fejlődés nélkül nem volna lehetséges. Ilyen értelemben rávilágít a film arra is, hogy egy felelős tudósnak mit szabad a tudományos felfedezéseiből a nyilvánosság és a politikusok kezébe tovább örökítenie, és mi az amit jobb, ha a fokozott veszélyei miatt élete végéig titokban tart... .. -- Olyan film, ami az emberek figyelmét az ilyen veszélyekre -- ha vicces, és groteszk formában is, de ráirányítja!

Előzmény: Inner Circle (11129)
Inner Circle Creative Commons License 2016.10.02 0 0 11129

A hatvanas-hetvenes években a döbbenetes műszaki fejlődést rengeteg film lovagolta meg mindenféle bigyók szerepeltetésével, pl. a Fantomasban is egy csomó ilyen van. Ahogy mondod, a teleportáló WC egyfelől K1 "komolyságát" mutatja, másfelől a lehető leggroteszkebben.

Előzmény: Quantumleap (11120)
Carina_S Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11128

Az olyan filmeket pedig, amelyek egy hihetetlen, nem létező világba vezetnek, nem szeretem megnézni. Eszement utópiák... ! :-O :-D :)))

Ami viszont hihető és hiteles, jóra tanít, és még szórakoztató is, azt szívesen megnézem. Például a Piedone Afrikában van egy kis jelenet a végén, amikor Rizzo így tanítgatja a néger kisfiút: "Bodo, a Papád elment egy olyan világba, amely jobb, mint ez az itteni... ." És ezzel arra célzott, hogy ő egy olyan világot szeretne látni ezen a bolygón, amelyik jobb mint ez az itteni és mostani, bűnözőkkel teli világ. ---> Egyszóval: a jó filmeknek mindig van tanulságuk is!

Carina_S Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11127

lezuhan repülő

jav.:

lezuhant repülő

Előzmény: Carina_S (11126)
Carina_S Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11126

Ennek az egész beszélgetéssorozatnak a veleje tkp. a A BS-TH Fanok Fanja (11091)-es, és a Carina_S (11111)-es kommentek, mert az arról szóló eszmecsere, hogy hogyan lesz a szinkronrendező, a dramaturg, és a forgatókönyvíró munkája által tökéletesen hihető remekmű, vagy éppen egy nagyon elrontott filmszemét egy teljes egész filmből, tkp. ebből a két kommentből indult ki.

A K1 marhaságairól szóló filmkritika egy ilyen téma tetején már csak hab a tortán... . Mert lehet akármilyen tökéletes egy-egy jelenet kidolgozása, ha összességében nem áll össze kerek egésszé a film által elmondott történet, vagy ha hihetetlen elemek ((összekevert korok, időutazás, nem létező rémlények, fizikailag lehetetlen "jelenségek" <--(láttam ui. már olyan őrültséget is, amikor a lezuhan repülő utasai egy elvarázsolt világba keveredtek a Bermuda-háromszögön keresztül eltűnve, ahol nyugaton[!!] kelt fel a nap), stb. ...)) miatt kizártnak tartjuk hogy ilyesmi megtörténhet, akkor jó jelenetek ide vagy oda, emiatt az egész film hihetőségének és a hitelességének is lőttek.

Előzmény: Quantumleap (11121)
Quantumleap Creative Commons License 2016.10.01 0 0 11125

Na igen. Amerikában ugyan az a törvény, hogy nem lehet kibontott pia a kocsiban sehol, még a csomagtartóban sem, de azt nem büntetik, ha egy utas szimplán ittas.

Előzmény: F1 Hierro (11124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!