Keresés

Részletes keresés

Yogi Creative Commons License 2008.01.28 0 0 294
Persze, az a világos éjszaka.
Előzmény: Törölt nick (293)
Yogi Creative Commons License 2008.01.28 0 0 292
Jóval a sarkkör alatt fekszik, úgyhogy a Nap mindig lenyugszik, az biztos, de úgy nézem, a nyári napforduló idején lehet nagyon rövid, derengős-világos éjszaka.
Előzmény: Törölt nick (291)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.01.28 0 0 290

Jó, benne vagyok. Én komolyan gondolom. Mi ketten lennénk a feleségemmel, már sikerült beizzítani a témára, amit azért is jó eredménynek könyvelek el, mivel a Feröer-szigetek szóra az égvilágon semmi nem mozdult meg benne első hallásra, állítása szerint életében nem hallott még erről a  szigetcsoportról. Aztán mutattam neki fotókat és az megnyerte a tetszését. Úgyhogy a 2009. nyarában állapodtunk meg, mivel idén már megvannak az útitervek, így sem pénz, sem idő nem jutna már erre az évre bevállani.

Azt nem tudom melyik hónap lehet a legideálisabb egy feröeri útra, azért gondolok a nyárra, mert gondolom az éghajlat elég zord lehet arra.

Még arra gondoltam, hogy odaúton két-három napot szívesen eltöltenénk Koppenhágában is, mivel sosem jártunk még ott sem. Szóval ezzel együtt 9-10 napos kirándulás lenne a jó.    

Előzmény: kaiccs (289)
kaiccs Creative Commons License 2008.01.25 0 0 289
ha addig jegeljük, elfelejtődik. sztem tervezgessünk előre akár már mostantól.
Előzmény: A püspök inasa (288)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.01.25 0 0 288
No, akkor jegeljük a dolgot jövő januárig, aztán 2009 nyarán irány a Feröer-szigetek!
Előzmény: kaiccs (287)
kaiccs Creative Commons License 2008.01.24 0 0 287
támogatom a dolgot de mondjuk én is csak jövőre
Előzmény: A püspök inasa (286)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.01.24 0 0 286

No, hát csak nem hagyott nyugodni a gondolat, éjszaka ezen a témán gondolkoztam, úgyhogy ma reggel egyből azzal kezdtem a napot, hogy utánanéztem a dolgoknak.

 

Repülő:

A koppenhágai átszállás tűnik a legjobbnak, mert onnan a legolcsóbb Feröerre a járat. Néztem egy tetszőleges időpontot, pl. 2008. május 24-et odaútra, május 31-et visszaútra.

Bécs-Koppenhága (11:05 - 12:50) - Sky Europe

Koppenhága-Feröer (19:00 - 20:15) - Atlantic 

 

Feröer-Koppenhága (8:15 - 11:30) - Atlantic

Koppenhága-Bécs (13:20 - 15:00) - Sky Europe

 

Nagyjából pont kijönnek az átszállások!

Ár: Sky - 77 EUR=19.856 Ft

Atlatic - 202 GBP=69.635 Ft

összesen kb. 90.000 Ft a repjegy egy személyre mindennel együtt.

 

A feröeri reptér, a Vágár, az nem azonos szigeten van a fővárossal, Tórshavn-nal, így a transzfer a szállásig kicsit húzos lehet, Shuttle-busszal 25 EUR/fő (kb. 6.500 Ft). Van helyijáratos busz is, az biztos olcsóbb, de sajna a reptérről 20:30-kor megy el az utolsó, így azt biztos nem lehet elérni 20:15-ös leszállással.

 

A szállásárak igencsak brutálisak, egy viszonylag olcsóbb helyen pl. a tórshavni Bládypi "guesthouse"-ban, ahol egy kétágyas szoba legolcsóbban 450 DKK-ból, vagyis kb. 16.000 Ft-ból jön ki egy éjszakára.

 

Az egy hetes buszbérlet ára egy főre 600 DKK, vagyis kb. 20.700 Ft.

 

Mindezt összegezve, a fix költségek egy személyre, 7 éjszakára:

repjegy: 90.000 Ft,

transzfer: 6.300 Ft,

szállás egy hétre: 60.000 Ft

buszbérlet: 20.700 Ft

 

összesen: 177.000 Ft.

 

Sok, kevés - fene tudja.

 

A Skandináv Tours egy 5 éjszakás csomagot kínál 199.000 Ft-ért, de abban nincsenek benn a reptéri illetékek (kb. 50.000 Ft!), a reptéri transzfer és nyilván a buszbérlet sem. He ezeket hozzáadom, akkor az már 276.000 Ft-ra jön ki. És ez csak 5 nap.

 

Szóval szerintem megérheti egyénileg kisakkozni a dolgokat, költőpénzzel (fejenként 100.000 Ft-ot számolva), mindennel együtt két személyre a túra kb. 550.000 Ft-tal hozható ki. Ez mondjuk nem kevés, úgyhogy alaposan meg kell rágni a témát, de igen vonz a vidék, szerintem (az általam látott fényképek alapján)  komoly szellemi energiákat lehet ott összeszedni, úgyhogy nagyon gondolkozom...  

Előzmény: A püspök inasa (285)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.01.23 0 0 285

Akkorhát kis szerencsével kijöhet egy százasból egy repülőjegy egy személynek. Az végülis annyira nem is olyan eszement ár... Egyszer be kéne vállalni. Megnézegettem egy légifotóalbumot a pbase.com-on, csodaszép az a vidék. Olyan mint valami ősi skandináv saga, az ember ránézésre azt várja, hogy valami viking hosszúhajó kikanyarodjon az egyik szikla mögül.

Egy hét relaxálás, túrázás, birkasimogatás...hm..idén már biztos nem, de jövő nyáron esetleg. Mindenképp felírom az "útitervek" füzetbe...   

Előzmény: kaiccs (279)
Yogi Creative Commons License 2008.01.22 0 0 284
Ej, de kíváncsi vagyok, hogy milyen volt a kampányuk!
Előzmény: knudsen (282)
kaiccs Creative Commons License 2008.01.22 0 0 283
:) ez tetszik :)
Előzmény: knudsen (280)
knudsen Creative Commons License 2008.01.22 0 0 282
Bocsika! Múlt szombaton már megtörtént a választás. A kormánypártok 20 mandátumot szereztek, az ellenzéki pártoknak 13 mandátum jutott. Immár 33 képvielő került be a parlamentbe.
knudsen Creative Commons License 2008.01.22 0 0 281
Figyelem! Szombaton választás lesz Faroe Islandon. Aki jogosult a választásra már ma induljon el a szigetekre, mert igen nagy a távolság.
knudsen Creative Commons License 2008.01.22 0 0 280

Hírdetés a Förjszk Hírharang újságból. Favágót szerződtetne a szigetek kormánya. Díjazás: horgászati engedély, madártojás szedés hegymászással kombinálva, cethal évente egy vagy delfin élve vagy halva. Kötelező a feröeri (tánc)lépés megtanulása és bemutatása. Hosszú élet 90-100 garantált.

  

kaiccs Creative Commons License 2007.09.08 0 0 279
Az Atlantic Airways 9 városból indít járatokat a szigetekre, megnéztem a jegyárakat, pl egy London-Feröer út kb 300 font, London - Bp meg 30-35 ezer oda-vissza ha jól tudom. Koppenhága - Feröer 235 font. Ezeket az árakat dec végi oda és jan eleji vissza utakra néztem.

Egyébként lehet repülni Aberdeenből, Londonból, Stavangerből, Oslóból, Reykjavikból, a Shetland szigetekről és Dániából három helyről.

http://www.atlanticairways.com/

én is készülök, lehet h megpróbálom majd a szilvesztert ott tölteni :)
Előzmény: gambl-R (277)
csufi.rulez Creative Commons License 2007.09.07 0 0 278

Hát ez nagyon drága. Következtetéseim: pont ezért (is) éri meg, nem tömegturizmust kapsz a pénzedért. Aztán: egyértelmű(nek tűnik számomra), hogy szervezetten jobban megéri. Mindenesetre nekem évek óta vonzó célpont, csak valahogy ezt eddig magamba fojtottam, de jó, hogy itt a topik, lehet róla beszélni :-)

Meg egyszer talán eljutni is...

Előzmény: gambl-R (277)
gambl-R Creative Commons License 2007.09.07 0 0 277
Annyira felizgattatok ezzel a Feröer-témával, hogy utánanéztem egy kicsit. :) Na, nem mintha terveznék oda utat, nekem ott túl hideg van. :) Szóval, úgy néz ki a dolog, hogy min. két átszállással lehet eljutni oda. Először is Pestről Berlin, Hahn, London, Koppenhága ( valamelyik, tetszés szerint ), aztán Reykjavik, majd onnan Feröer. Ahogy néztem, időponttól függően az út Izlandig ezekről a helyekről 40-80e oda vissza + Pestről a jegy Németo.-ba, Angliába, vagy Dániába. Ez mondjuk legyen szerencsés esetben egy húszas. És akkor most jön a leghúzósabb tétel, az Izland-Feröer. Ez olyan 70-100e körül van. Tehát a legolcsóbban szerintem kb. 130-150e a repjegyek od-vissza. Aztán még ott van a szállásköltség, mert egy nap alatt nem járod meg az tuti, akármilyen ügyesen szervezed. :) Szóval, tényleg nem óccsó !
Előzmény: csufi.rulez (275)
kaiccs Creative Commons License 2007.09.07 0 0 276
a skandinavia.hu szervez oda utazást, nem tudom h magyarországról más irodával el lehet-e jutni oda. fapados? asszem kevés légitársaság indít oda gépeket, így elég monopol helyzetben vannak. már nézelődtem repjegyárak között, de asszem magánúton szervezve nem, vagy csak minimális összeggel lehet olcsóbb az utazás.
Előzmény: csufi.rulez (275)
csufi.rulez Creative Commons License 2007.09.07 0 0 275

Számomra nagyon szimpatikus a Feröer-szigetek. Nem tudjátok, lehetséges valamiféle fapados járattal eljutni oda?

knudsen Creative Commons License 2007.09.07 0 0 274
A feröeri tv-t is meglehet nézni svf beírással az interneten. A feröer-szigetek.lap-on is megtalálható. A wikipedián magyarul megtalálhatóak a lexikális adatok. Ez bővíthető adatbázis. A rádió és a napilapok mellett szaksajtó is elérhető.  
Előzmény: knudsen (273)
knudsen Creative Commons License 2007.09.05 0 0 273
IGEN! Remélem lesz. Későbbiekkben részletezem, hogy mi valósulhat meg az ötletekből. A cél a feröeri kultúra bemutatása.
kaiccs Creative Commons License 2007.09.03 0 0 272
hy :)

erre az oldalra gondoltál?
http://feroer-szigetek.lap.hu/

a Skandináv Ház oldalán belül van már valami Feröerről? Vagy csak lesznek dolgok?
Előzmény: knudsen (271)
knudsen Creative Commons License 2007.09.03 0 0 271

Kedves förjszk rajongók!

Végre teljesült régi vágyunk és kedvenc szigeteink számára lehetőség adatik a Skandináviaház keretében való bemutatásra. Varga Viktória a gazda. A Feröer.lap.hu helyen található az interneten. Éves tagdíj 5 ezer ft. Nyelvtanulásra is van lehetőség.

Szeretettel

 

Héjj Csaba

scandifan Creative Commons License 2007.04.17 0 0 270

kedves knudsen!

 

örülnék, ha felvennénk mailben a kapcsolatot.. jomagam is feröer fanatikus vagyok.. katona01@hotmail.com

 

üdv, maria

Zser Creative Commons License 2006.12.19 0 0 269
Teiturt esetleg ismeri valaki? Ő egy ottani énekes srác és nagyon kellemes zenéje van.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=3386419
knudsen Creative Commons License 2006.10.19 0 0 268
Sajnos a hír téves. Vagyis fordítva igaz. Tehát Feröer  6:0 arányban veszített.
knudsen Creative Commons License 2006.09.22 0 0 267

Feröer-Grúzia 6:0 Selejtező 1. kör.

kaiccs Creative Commons License 2006.09.03 0 0 266
Skócia - Feröer 6-0.
Alpha Lyrae Creative Commons License 2006.01.18 0 0 265
Kaiccs!
mél ment...

a többiek kedvéért idekopizom.

Szevasz

az indexen találtam meg a hozzászólásodat.
2006 nyarán mi is mennénk baráti körrel. (főleg fotós beütésű túra lenne, július első dekádjában)
elég sok variációra való árajánlatot lekértünk a skandinávia tour-tól...és megy nagyban a vacila.
alapvetően két utazási variációban gondolkodunk.

1. saját autóval, dániából komp a szigetekre. itt kb. két éjszakát töltenénk valami szálláshelyen, a többit sátorozva (bár nem tudjuk, hogy lehetséges e ott a vadkemping). ennek a verziónak a szűk önköltsége kb. 185ezer. elég nagy hátrány az, hog az utazás sok +időt és fáradtságot jelent.
2. a másik variáció szerint a skanditour 160e hufos ájánlata. minden éjszaka szállodában, odakinn bérelt autó+a kompbérletek. ennek kicsivel 200 fölött van az utazásra, szállásra szűkített költsége.
...állítólag 4 fő bejelentkezése esetén adnak a szállásból kedvezményt...
(((3. csak repjegy, de erre a skanditour elég borsos árat adott (134e, illetékkel együtt)))

egy kicsit tanácstalanok vagyunk. ha kérhetném oszd meg velünk az eddigi tapasztalataidat, véleményedet.

- melyik variációt tartod a célravezetőbbnek?
- lehetséges a vadkemping?
- kifoghatunk egyhetes masszív esőzést a fenti (július eleje) időszakban
- a madárszigetek (egy része legalább is) megközelíthető szárazföldről...persze a fotózást figyelembe véve
- van valamiféle időbeli, területi korlátozás a madárkolóniák fotózásánál?
- hogyan alakulnak a szálláslehetőségek és ennek az árai a szigetcsoport településein (falvakban)?
- mennyire sok szezonban a turista?
- milyen a feröeri emberek viszonyulása a turistákhoz?
- mennyire drágák az alapélelmiszerek (kenyér, tej, sör :-)

üdv.
mb
Yogi Creative Commons License 2005.11.16 0 0 264
Nahát, mit találtam itt az egyik topikon:
Egy idei útleírás magyarul, sok képpel. Érdemes megnézni, az egész izlandi túrát is.
Yogi Creative Commons License 2005.11.08 0 0 263
Dehogynem; ezért mondtam, hogy szólj rám.
De már pótoltam.
Előzmény: kaiccs (262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!