Keresés

Részletes keresés

tika6427 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 509

Mea culpa, de még azt, hogy  mi az a Google Translate is most tudtam meg tőled. Pedig. Azért köszönöm, bár ennek alapján nem fogok sokra menni, mert az biztos, hogy én nem fogom szétszedni a gépet, azt sem tudom, hogyan kell, ha tönkre teszem, a jézuska, aki hozta meg is ölne. Ahogy látszik, nem műszaki ember vagyok, ezért számomra az is újdonság, hogy a gépben akkumulátor van ( most meg lehet kövezni, meg fujolni). Valószínűleg megvárom, hogy párom hazajöjjön, ami sajna még 3 hét, mert egyedül nemm merek nekifogni. Végül is van pár(száz) könyv, amit addig is olvashatok. Igazából zenét akartam volna hallgatni rajta,meg hangoskönyvet, de hát majd később.

Azért köszönöm a segítséget, és azt is, hogy most kicsit okosodván tudom majd használni a Google Translate-t is. Tényleg minden nap tanulok valamit itt az interneten.

Jóéjt!!!

Előzmény: e-könyvtáros (508)
e-könyvtáros Creative Commons License 2012.05.06 0 0 508

Pedig ezt még a Google Translate is lefordítja:

Vegye ki az akkumulátort, és balra az akkumulátor connetion lapokat egy kis aranyat gombot nyomja meg és tartsa 10 másodpercig. 

 

Előzmény: tika6427 (507)
tika6427 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 507

Köszi, de sajnos nem tudok angolul, így aztán nem hiszem,hogy neki mernék kezdeni.

Előzmény: Sir Balamber (506)
Sir Balamber Creative Commons License 2012.05.06 0 0 506
Előzmény: tika6427 (503)
tika6427 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 505

Köszönöm a ötletet, nekem nem volt szerencsém, nem indult be, pedig többször megpróbáltam. Mostmár kicsit kétségbe vagyok esve, mert tényeg nem tudom, hogy hova vigyem, ha nem indul be. :(:(:(

Előzmény: Thor (504)
Thor Creative Commons License 2012.05.06 0 0 504

Ezt egyszer csinálta az enyém is, de az Kindle, és én is totál kétségbeestem. A megoldás az volt, hogy vagy 20 másodpercig felengedés nélkül kellett nyomni a ki/bekapcsoló gombot, és amikor már kékült az ujjam, újraindult. Aztán töltőre kell rakni.

Előzmény: tika6427 (503)
tika6427 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 503

Sziasztok !

 

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Archos olvasóm, pár hónapos, eddig  semmi gondom nem volt. két-három hete már nem használtam, most be akartam kapcsolni, de semmi reakció. FElraktam a töltőre, ott van két órája, de most sem indul be. valakinek van valami ötlete, vagy járt már így valaki. Máskor is volt, hogy jó pár napig nem használtam, ez volt most a legtöbb. Teljesen tanácstalan vagyok, azt sem tudom, kihez vihetném, gondolom nem műszaki szerelőhöz. A számítástechnikai boltba se vinném, mert amikor náluk kerestem védőfóliát, még az sem voltam képes megértetni velük, hogy az mire jó. Hát ez van. Valakinek ötlete???

További szép napot mindenkinek !!

búbánat47 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 502

Kedves segítő Barátaim!

 

Tisztelettel megköszönöm eddigi segítségeteket,közben úgy néz ki,hogy megoldódótt a probléma(remélem). Ugyanis én úgy csatlakoztattam fel az olvasót első alkalommal és utánna néhányszor,hogy kikapcsolt állapotban .elindult az olvasó de emiatt nem tudtam belépni a felismert meghajtóba. Közben a fiam kutászkodott az angol nyelvű használati utasításban és felfedezte ,hogy már bekapcsolt állapotba kell csatlakoztatni az olvasót a Pc-hez. Innen már mentek a dolgok. Jól megszívtam de sajnos nem ez az első eset.nálam. Azért lesz még téma . Mindenesetre mégegyszer köszönöm az egyébként jó tanácsaitokat!

 

Üdvözöllek Benneteket és kellemes húsvéti ünnepeket kívánok. S.Z.

Feri1946 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 501

http://www.youtube.com/watch?v=hLLeyYwF4S8

 

Amíg keresek, nézd meg ezt.

Itt találsz egyéb hasznosat is.

Előzmény: búbánat47 (499)
Feri1946 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 500

Üdv!

 

Nem ismerem ezt az olvasót, de.....

Nekem Kobe classic plus olvasóm van és annál, amikor ősszedugom a laptoppal, az olvasón kiírja, hogy mit nyomjak meg, hogy töltsön vagy összekapcsolódjon a géppel. Ha a töltési lehetőséget választom, akkor nem jelenik meg a kommanderben.

A tiédnél is kell ilyen választásí lehetőségnek lenni, mert szerintem egyszerre tölteni és memóriát kezelni nem hiszem, hogy tud.

De lehet, hogy tévedek.

De mindjárt megnézem a gépedet a neten. Biztosan van leírás róla.

Előzmény: búbánat47 (499)
búbánat47 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 499

Üdvözőllek Meoindil!

 

Értem,hoy mit írsz! Mikor első alkalommal összekötöttem az olvasót a laptopommal, a win. szépen felismert az olvasón 3 usb meghajtót, csak a kommanderben ha meg akartam nyitni valamelyik meghajtót azt az üzenetet kapom,hogy nincs ilyen meghajtó!!!

A win a három meghajtónak e,f,g betüjelet adta. Viszont ezt a háro meghajtót még memória kártya nélkül jelólte meg. Ennyi innen nem tudok továbblépni.

 

Üdv.  Jó lenne erről dumálni.   Amúgy epubos könyvem is van.  Szerintem a calibrenek is fel kellene ismerni az olvasót. A beállításoknál  be ir állítottam az olvasó tipusát.

 

 

Szóval nagyon búbánatos vagyok!

 

Üdv!

Előzmény: meoindil (498)
meoindil Creative Commons License 2012.04.05 0 0 498

Szia!

Dehát alapból tudod használni! Mint írtam: ePub formátumú könyveket keress! Felmásolod a microSD kártyára vagy összekötöd az USB kábellel a PC-ddel és mint egy sima háttértárra felmásolod a könyvet. Legalábbis feltételezem, nem lehet bonyolultabb mint bármely más olvasónál. Használati utasítás mit ír?

Calibre, (a legújabb verziót használd!) ha az olvasó típusát beállítottad nagy gondod nem lehet. Csatlakoztatod az olvasót a PC-hez és elindítod a Calibret, valószínűleg fel is fogja ismerni, hogy az olvasó már csatlakoztatva van. Kiválasztod az olvasni kívánt könyvet (Új könyv) aztán konvertálod (Konvertálás) és végül a kész könyvek listájából kiválasztva feltöltöd az olvasódra (Küldés eszközre). Még azt is kiválaszthatod valószínűleg hogy a Sony belsőmemóriájába vagy a microSD kártyára akarod feltölteni. De le is mentheted a merevlemezre a kész könyvet (Mentés lemezre) és onnan egy fájlkezelővel (pl. Intéző) te magad is felmásolhatod az olvasóra vagy a memóriakártyára.

Hol akadsz el a folyamatban, mi nem sikerül?

Első lépésben keress valahol egy ingyenes epub formátumú könyvet, akkor még konvertálnod sem kell, elég csak felmásolnod, hogy kipróbálhasd az olvasód.

Kérdezz nyugodtan, ha valami nem megy, de fogalmazd meg pontosan a problémát mert senki, a legnagyobb jóindulattal sem tudja kitalálni mi is a gond, ha nem írod le világosan.

 

Üdv!

meoindil

Előzmény: búbánat47 (497)
búbánat47 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 497

Kedves Meoindil!

 

Köszönöm a tanácsodat! Sajnos a calibre program nekem kínai még.Az olvasó tipusát beállítottam. onnantól kezdve még nem jutottam tovább. pedig még a program bemutató videóját is többször végignéztük a fiammal,ugyanis ő tud angolul. Az bosszant,hogy megveszek egy ily cuccot nagy pénzért és nem tudom használni.  Mégegyszer köszi,hogy segíteni akartál.

 

Üdvözöllek,apucika

Előzmény: meoindil (496)
meoindil Creative Commons License 2012.04.04 0 0 496

Ha jól látom a leírásában van microSD kártya bővítőhely és microUSB csatlakozó is rajta. Bármelyiken keresztül közvetlenül tudsz felmásolni könyveket a PC-dről. A lényeg hogy ePub vagy pdf legyen a formátum, mert alapból ezeket kezeli. Calibreben be kell állítani az olvasó típusát és beolvasás/konvertálás után küldeni az olvasóra a kívánt könyvet.

Előzmény: búbánat47 (495)
búbánat47 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 495

Üdvözlök Mindenkit!

 

Kérem azt a fórumozó tásamat,hogy aki tud a problémámban tanácsával  segítsen.

 

A napokban vásároltam egy SONY PRS-t1 tipusú e-book olvasót. Roppant egyszerű a problémám, nem tudom,hogyan kell rá ekönyvet feltölteni. Probáltam a calibre nevű programot sikertelenül.

 

Köszönöm Apucika!

Jasmine-20 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 494

sziasztok

 

valaki ismeri a Myaudio ebookját? bevallom nem olvastam végig forumot szóval ha volt erről a tipusról szó akkor írjátok meg hol...

a kérdés az lenne hogy szervizileg mennyire vacak? ugyanis Myaudio mp4es lejátszóm van de 3-4 havonta szervízbe kell vinni... kicsit elment a bizalmam a Myaudiotol de az ebookja felkeltette az érdeklődésem csak nem merem megvenni mert nincs kedvem ezzel is szervizbe járkálni 3havonta :/

Tamás6 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 493

Megoldódott a probléma,Linuxban partícionáltam de valami gond volt vele,és Windowsban partícionálva már működik.

Tamás6 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 492

Tök üresnek látja.

Előzmény: prs (491)
prs Creative Commons License 2012.03.26 0 0 491

Érdekes.

(Én is Kingston 2 gb microSD-vel használtam, adapterrel persze.)

 

Beteszed, átvált rá, látja, de töküresnek?

 

 

 

Előzmény: Tamás6 (490)
Tamás6 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 490

Kingston 4gb microsd.

Előzmény: prs (489)
prs Creative Commons License 2012.03.25 0 0 489

Mekkora a kártya? SD? SDHC?

Másikkal nem tudod kipróbálni?

Előzmény: Tamás6 (487)
Tamás6 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 488

de próbáltam fat16-ban is.

Előzmény: prs (486)
Tamás6 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 487

PDF,TXT és fat32-re van formázva

Előzmény: prs (486)
prs Creative Commons License 2012.03.25 0 0 486

Milyen fájlok vannak rajta, amit nem lát?

Mire van formázva a kártya?

Előzmény: Tamás6 (485)
Tamás6 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 485

A kártyát látja

Előzmény: prs (484)
prs Creative Commons License 2012.03.24 0 0 484

Elméletileg csak berakod, és arra vált.

 

A kártyát látja, és ami rajta van azt nem, vagy a kártyát sem látja?

 

(Nekem sem látott egy kártyát, amiről kiderült, MMC. Érdekes módon a Classic Plus simán látta azt is.)

 

 

Előzmény: Tamás6 (483)
Tamás6 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 483

Valaki megtudná mondani,hogy Koobe Junioron miért nem látom az sd kártyán lévő fájlokat?

Feri1946 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 482

Köszi!

 

Megtaláltam

Előzmény: Törölt nick (481)
Feri1946 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 479

Üdv Mindenkinek!

 

Ha valakinek lenne Amazon Kindle Fire olvasója, kérem, hogy írjon véleményt a használhatóságáról. Nagyon nézegetem a boltban. Már kétszer is elmentem, kézbevettem. Tanácstalan vagyok, de tetszik:)) /mint az autós reklámban:)/

 

Kösz

twit Creative Commons License 2012.03.17 0 0 478

Néhány dolgot azért én is hozzátennék. Egyrészt egy átlagos e-book olvasó, és egy átlagos tablet nem egy árkategória. Mondjuk 40e Ft-ért már jó (eInk kijelzős) e-book olvasót lehet venni, de a hasonló árú tablet eléggé gyenge minőségű több szempontból. Igaz, az előbbinél kisebb elvárások vannak, mivel elsősorban szövegolvasásra való. Ugyanakkor egy tablet is jól használható hasonló célra, bár inkább fedett (nem napos) helyen, főleg ha nagyobb (A4, A5) méretű PDF formátumú dokumentumokat akar olvasni az ember (bár ezt nem lehet egy kézzel, a másikkal kapaszkodva), márpedig a legtöbb letölthető könyv Magyarországon ilyen, és ezek nem mindig tördelhetők, vagy nem szépen.

Kb. 30e alatt nem vennék semmit, az a kategória gyakran a használhatóság alsó határát súrolja az erős kompromisszumok miatt (nekem is ilyen van...): LCD kijelző, nagyon gyenge hardver, kevés rendszermemória, emiatt (is) gyenge firmware, stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!