Keresés

Részletes keresés

Siroki Brijeg Creative Commons License 2013.01.22 0 0 53521

 

On Tue, 22 Jan 2013 09:07:42 +0100, MFSZ főtitkár wrote:

Tisztelt Egyesületek!

A felnőtt 1. és 2. osztályú bajnokságok kiírása szerint 2012. december 31-ig kellett befizetni a játékvezetői díj kompenzációs részének 2. részletét.

Sajnálatosan ezt egyik egyesület sem tette meg. Kérem az egyesületeket, hogy legkésőbb január 30-ig pótolják az elmaradást, segítve ezzel, hogy a Versenyszabályzat rendelkezési ne szólhassanak bele a bajnokságok eredményébe.

Emlékeztetőül az utalandó összegek:

  • Salming Női OB - 10 500 Ft
  • X3M OB1 - 13 500 Ft
  • floorballer.hu OB2 - 7 000 Ft

Köszönettel,

--
Rácz László főtitkár Magyar Floorball Szakszövetség 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3.
Tel: +36-1-460-6828
Fax: +36-1-460-6829
Mobil: +36-20-777-4522
www.hunfloorball.hu  

Top 66 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 53520

Érdemes lenne egyeztetni a vezetőkkel,persze nem a fórumon.Talán ők is úgy látják,hogy nem érdemes tovább ezt csinálni.Gondolom ezt a fórumon nem fogják megbeszélni senkivel.A többi egyesület toborzását se feltétlenül itt kellene mególdani........

Előzmény: Siroki Brijeg (53518)
Füfke Creative Commons License 2013.01.22 0 0 53519

Bízom benne, hogy főtitkárunknak sikerült feladnia ma éjfélig a Nemzeti Tehetség Program által kiírt pályázat valamelyikét. 

 

NTP-TDSV-12

1.1. A pályázat célja

A sportban tehetséges fiatalok kiválasztása az intézményekben a sportolni szerető tanulók közül, a területi diáksport versenyek rendszerének kidolgozása, a területi diáksport versenyek meghirdetése, a területi diáksport versenyek megrendezése és a tehetséges fiatalok területi diáksport versenyen elért eredményinek értékelése, jutalmazása.

 

1.2. A támogatandó tevékenységek köre

A sportban tehetséges fiatalok kiválasztása az intézményekben, intézményi válogató versenyek szervezése, lebonyolítása, A területi diáksport versenyek rendszerének kidolgozása, A versenyeket lebonyolító, értékelő szakemberek felkészítése a versenyeken végzendő feladatok ellátására, A területi diáksport versenyek meghirdetése, megrendezése, A sportban tehetséges fiatalok területi diáksport versenyen elért eredményeinek értékelése, jutalmazása.

 

3. A pályázaton igényelhető támogatás összege és formája

A pályázaton legalább 500.000 Ft, illetve legfeljebb 2.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatás igényelhető.

 

A várhatóan támogatandó pályázatok száma: 40-100 db. (160db körül adtak be!)

 

 

NTP-SV-12

1.1. A pályázat célja

A köznevelésben tanuló, a sport területén - egyéni és csapat - kiemelkedően tehetségesek országos, felmenő rendszerű versenyeinek támogatása. A köznevelési intézményekben működő diáksportkörök versenyszervezésének támogatása. A sportversenyeken történő részvétel támogatása.

 

1.2. A támogatandó tevékenységek köre

A sportversenyek helyi, területi, regionális és országos fordulói szervezésének támogatása a köznevelésben tanulók számára. A köznevelésben tanuló diákok sportversenyen történő részvételének támogatása, az egyenlő hozzáférés biztosítása a tehetségek számára.

 

3. A pályázaton igényelhető támogatás összege és formája

A pályázaton legalább 200 000 Ft, illetve legfeljebb 1 500 000 Ft vissza nem térítendő támogatás igényelhető.

 

A várhatóan támogatandó pályázatok száma: 30-80 db (200db körül adtak be)

 

 

Felhívom a figyelmet, hogy tavaly ez a kiíró dobott meg a Roma tehetségkutatóra 900.000Ft-tal, most egy az egyben lehetett floorball tehetségkutatót szervezni, diákfloorballt toborozni, kinek kénye kedve szerint. Nagyon bízom benne, hogy ez a floorbell vezetők figyelmét sem kerülte el!

 

Ismételten a beadási határidő előtt fél perccel tudtam le az 5 pályázatot, de ha csak egy is nyer, már megérte a több tucat munkaóra...

 

Project címeim:

  • Most mutasd meg! - tehetségkutató nap
  • Természet, tájékozódás, tájfutás!
  • Czibor Zoltán tehetségkutató torna
  • Kézilabdázók tehetségtoborzója
  • Gyere te is floorballozni!

Drukkoljatok!

Siroki Brijeg Creative Commons License 2013.01.21 0 0 53518

Ki lehet jelenteni, hogy a Szövetség működésképtelen!

hetek óta nem képes össezülni a VB, nincsenek döntések, nem működik az irányító apparátus.

 

Csak a jószerencsének és egyes emberek munkájának köszönhető, hogy a bajnokságok mennek a maguk útján. Ha bármi rendkívüli történik, akkor megállna a szerkezet.

 

És akkor a női válogatott körüli érdekességekről nem is beszéltem még. Érdekes lenne, hogy vajon ki szedte össze a keretet? A finn nem, mert nem is látott még női meccset. A stábban lévő Papp Pétert évek óta nem láttam női meccs környékén.  delegációban feltüntetett, Rácz és Németh urak sem gyakori vendégei a női bajnokságnak. Akkor ki?

 

Érdekes kérdések. A felkészülésről is meghallgatnék egy beszámolót.

 

Még szerencse, hogy innen nem lehet nem továbbjutni!!!

 

Sporttársak! Ideje lenne már egy rendkívüli Közgyűlést összehívni! Ki támogatja? A tagság 1/3-a kell!

F F L Creative Commons License 2013.01.21 0 0 53517

FFL 3. játéknap, Dunaúváros. január 26. szombat 8:00-15:00

 

A csoport: Dunaújváros, ARES, Dombóvár, Bölcske,

B csoport: Paks, Szeged, Ajka, White Sharks

pavel61 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 53516

Szia!

Nekünk lenne szükségünk kapusra. areshc@gmail.hu vagy 70 620 9356

Előzmény: sebtapasz_ (53513)
Top 66 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 53515

Szerintem az Aresban lenne lehetőséged,sajnos egy kapusunk van,akinek sokat köszönhetünk hogy játékosból kapussá vált,de még 1 kapus nagyon kellene. Egy próbát meg ér.....

Előzmény: sebtapasz_ (53513)
Füfke Creative Commons License 2013.01.20 0 0 53514

"...böngésztem egy kicsit a neten, hogy mik a lehetőségek, de sajnos nem lettem sokkal okosabb, így kötöttem ki ebben a fórumban."

 

Örülünk, hogy idetaláltál, rátapintva a floorball kommunikációs hiányosságaira! :)

 

Egészen biztos, hogy itt rövidesen válaszra találsz... :)

Előzmény: sebtapasz_ (53513)
sebtapasz_ Creative Commons License 2013.01.20 0 0 53513

szeretnék újra floorballozni, ezért böngésztem egy kicsit a neten, hogy mik a lehetőségek, de sajnos nem lettem sokkal okosabb, így kötöttem ki ebben a fórumban.  középiskolában 3 évig floorballoztam és most 22 évesen rájöttem, hogy hiányzik a játék. kapus poszton játszottam és viszonylag jól is ment :) rendelkezem saját felszereléssel, nincs teljes szettem, de az alapdolgok megvannak. tudnátok ajánlani valami csapatot/egyesületet budapesten ahova ilyen feltételekkel mehetnék? 

Füfke Creative Commons License 2013.01.20 0 0 53512

Barni üldöz!

Acsbar helyett Füfke

Előzmény: Acsbar (53511)
Acsbar Creative Commons License 2013.01.20 0 0 53511

NEA Hírek

 

A 2013-as működési pályázatok

-          7623 működési érkezett be, ami 5%-os csökkenés még a tavalyihoz képest is (8070), nem beszélve az NCA 17-18 000-es pályázatszámához. Ebből egyelőre 6342 bizonyult érvényesnek, 1281 érvénytelennek, bár most futnak a fellebbezések (az érvénytelenek száma több mint másfélszeresére nőtt, nem nagyon érthető, hogy miért).

-          Kollégiumok szerint: a Közösségi környezet 2413, az Új nemzedék 1840, a Mobilitás 1794, a Társadalmi felelősség 1182 és ez a szegény iciripiciri nemzetközi összetartás 394 pályázatot kapott (továbbra sem engedi a minisztérium a tanácsnak, hogy maga ossza a kollégiumok közt a rendelkezésre álló pénzt, úgyhogy tavalyhoz hasonlóan megint azok jártak a legjobban, akik nemzetileg összetartoznak).

-          A kollégiumok február 15-e felé elkészülnek a bírálatokkal, utána megint kezdődik a tanácselnöki ámokfutás a pénzek átírásával (magyarán márciusra közepére-végére várható eredmény).

-          Ugyancsak tárca-állásfoglalás születik arról, hogy a kiírások a költségvetési törvény elfogadása előtt jogszerűen történtek-e meg.

 

Kerekasztal, Brigetio érvényes, SZPK érvénytelen (sajnos nem töltötték ki a tételes indoklás mezőt)

LaPointe Creative Commons License 2013.01.19 0 0 53510

Átfutva az elmúlt pár oldal kommentjeit, Füfke és Pavel egyet tudok veletek érteni, ami a finn trénert és a szövetségi hiányosságokat illeti.

Siroki Brijeg Creative Commons License 2013.01.19 0 0 53509

Mindenkit meggyőzött már az idő, csak sokan nem merik, nem akarják bevallani még maguknak sem, hogy a haver, koma, cimbora megbukott. Már a saját egyesületének sem tetszik Németh. Meg vannak számlálva a napjai!

Előzmény: Füfke (53507)
Siroki Brijeg Creative Commons License 2013.01.19 0 0 53508

A Kispályás Floorball Diákolimpia megnyitóját követően került sor a Magyar Kupa férfi elődöntők párosításának kisorsolására. Tóth Zoltán MDSZ alelnök, Pinnyey Richárd BDSZ főtitkár és Tóth Imre VB elnök által a következő párosítások születtek: Diamonds SK - SZPK-Nokia Komárom MEISE/MFSE - Dunai Krokodilok SE Az elődöntőket a 2013. február 16-17-ei hétvégén rendezik.

 

Na mér? Mi köze ehhez az MDSZ-nek? Miért nem sikerül ezt egyszer normálisan megcsinálni?????

Füfke Creative Commons License 2013.01.19 0 0 53507

Senkit sem akarok meggyőzni, mert az idő maga győz meg mindenkit! Csak ezt egyesek elfelejtik...

12 éve látom a floorball minden apró rezdülését, a mostani vezetőségből meg jó, ha egy ember volt akkor a floorball körül. Nem kell megfogadni a tanácsaimat, nem kell bólogatni a bicskanyitogató stílusomra, egyszerűen az idő majd eldönt mindent. Az a kérdés, ennek a sportágnak még mennyi ideje van?

 

Ez nagy baj, hogy feleslegesnek érzed a problémák felszínre hozását, holott élsz halsz a floorballért. Mit tett Vörös László a magyar floorballért az elmúlt években Elnökként, Főtitkárként, VB elnökként, JT elnökként? Ez annyira egyszerű kérdés, mint az 1x1!

 

Válasz viszont továbbra sem érkezett még...

Előzmény: Sharky#54 (53506)
Sharky#54 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 53506

nem azért nem válaszolok mert úgy gondolom igazad van és megfogtál, hanem mert feleslegesnek érzem h bármit is írjak ezen felül.

Előzmény: Füfke (53504)
Top 66 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 53505

Reméljük időben és hivatalosan történnek majd a dolgok,bármi is legyen az.Komolyan.....van aki hisz még ebben a mai floorballunkban?Lecsúsztunk minden szinten a béka feneke alá....

 

Pénz és a lényeg még itt is,pedig ez a sport a kis emberek sportja,mi lenne ha komolyabb sport lenne?

Előzmény: Füfke (53504)
Füfke Creative Commons License 2013.01.19 0 0 53504

Attól, hogy valaki tagi hitelt tesz be egy szervezetbe még nem mártír! Minden civil egyesület/szervezet így működik!

 

Nem kaptam választ, hogy mit tett le az asztalra az elmúlt években a pozícióiban!? Mondok én egy példát, az U19-es VB selejtező amatőr szervezésével soha nem látott anyagi mélységbe jutott a szakszövetség, amit máig is nyög! Mai napig nincs meg a felelőse/i ennek az elbaltázott rendezvénynek. Mindenki sokat akart markolni...

 

Már nem csak poén szintjén beszélnek számomra vad idegen cspatvezetők a játékvezetői maffia szót használva...gondolom ez sem pozitív!

 

Voltam az általa szervezett játékvezetői képzésen X éve, csendben elfogadtam, hogy haladó helyett kezdő játékvezetőnek lettem besorolva, azt viszont már nem fogadom el, hogy azóta semmi, de semmi nem történt! Csupán arra volt jó, hogy beszedjük a lóvét, és ezt akkor a szemébe is mondtam neki, hogy ha nem lesz folytatása, akkor ez nem ért lópikulát sem. Az akkor nagy létszámban jelen lévő játékvezető jelöltek azóta teljesen lemorzsolódtak.

 

A versenybizottság nem működik! Meccsek maradnak el, katasztrofális sorsolás, játékvezetői hiány és még hosszan sorolhatnám.

 

A tenni akarását a sportért akkor látnám helyesnek, ha egy seggel egy lovat elvet vallaná. Évekkel ezelőtt megmondtam, hogy neki a legjobb szerep lenne csak és kizárólag a floorball játékvezetők képzése, mert ehhez ért (én is élveztem az oktatást), ezért megkapná a jól megérdemelt kis óradíját és enny, max még ellenőr lehetne meccseken. Ezen kívül hiába dolgozik 24 órát, ha annak nagy részében semmit sem megy előre a floorball szekere! Inkább aludjon 8 egészséges órát és tegye oda magát 1 erős órára! 

Mert egy haverom mondása szerint. "Ha valamit csinálsz, azt csináld jól, vagy ha nem tudod, akkor csináld kurva szarul!"

 

Példákat hosszan sorolhatnám még, de így is bicskanyitogató a stílusom egyesek szerint, de azért halkan ők is megjegyzik, hogy igazam van! :)

 

 

Előzmény: Sharky#54 (53503)
Sharky#54 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 53503

Tölts el egy hetet Vörös Laci mellett és nézd meg, hogy tölti ki napi 24 órában azt a karfát.

Biztosíthatlak, meglepődnél, de a megvilágosodást garantáltan megkapnád!

Előzmény: Füfke (53502)
Füfke Creative Commons License 2013.01.18 0 0 53502

Esélylatolgatás, avagy összedől-e idő előtt a kártyavár?

 

A hazai floorballtársadalmat hetek, hónapok óta foglalkoztatja a kérdés, meddig lehet "deaktivállni" még ezt a kis amatőr sportközösséget?

 

Amit már előzetes pletykákból sejteni lehetett, egy-két (három) elnökségi tag bedobja a törölközőt, ezt a hírportál 17-én le is közölte. Az elnökség létszáma a kritikus 4 főre csökkent. Még egy törölköző dobás rendkívüli közgyűlés eredményeze...No de megteszi-e valaki?

 

Nézzük a jelölteket:

 

Németh Miklós elnök

Talán ő se gondolta komolyan, hogy a floorball felemelkedéséért valamit tenni tud, de nagy háttérnyomással belevágott a feladatba. Amit várhattunk tőle, a gazdasági, jogi dolgok rendbetétele megtörténtek, de a floorball bármilyen jövőképét felvázoló stratégiai terv csak várat magára. Talán ő is belátta, hogy nem ugyanaz a bankszektorban és egy sportági szakszövetségben dolgozni/irányítani. A kezdetben vakon megbíztak benne az egyesületi vezetők, de mára egyöntetű ezen emberek véleménye: ez az irány nem jó! Törölköző dobására kicsi az esély már csak "hiúsági" kérdésből is, de legfőképpen jóbarátja az elképesztően irreális keresettel (elvégzett munka arányában) megáldott Rácz László főtitkár miatt. Borítékolható, hogy távozásával, Rácz úr az expressz és apród internetes portálok álláskeresési oldalainak aktív lájkoloja lenne.

 

Gál Tamás elnökségi tag

A bizniszmen nem hinném, hogy meglóbálná a textilt, hiszen ezer üzleti szállal fonódott bele a hazai floorballba, s makacssága miatt sem gondolom, hogy a Sport 1 képernyőjén jelentené be távozását. Vállalkozása, ÉRDEKE semmi mást nem kíván, mint két kézzel kapaszkodni a karfába és megkaparintani minden floorball üzleti lehetőséget. Humbukk amatőr kupájával próbálja eladni magát, de a számára kijelölt kommunikációs úton, már a stratvonalnál megbukott. Pedig emlékezzünk még arra a híres mondatára, hogy azért nincsenek floorball közvetítések a tévében, mert az SZPK szurkolói magatartás nem vonzza a tévétársaságokat. Kicsit bánom én is, hisz már a küszöbön volt a megegyezés, csak hát azok a fránya komáromi szurkolók belerondítottak. Esküszöm jó lett volna látni a tévében az üres lelátókat! Biztosan sok szponzort vonzott volna :) Mint ahogy a hunfloorball official portál is, ahol csak úgy pörögnek a friss hírek, főleg angolul...

 

Dr. Mile Lajos elnökségi tag

Munkásságát nem ismerem, de a Dr. jelzés tiszteletet kíván! Fogalmam sincs milyen gondolatmenete van hőn szeretett sportágunkról, de krokodilos kötődése miatt, erre leginkább ők tudnának választ adni, azaz "központi" ráhatással akármelyik pillanatban ott lebeg a törölköződobás esélye. Ezt csak sejthetjük, de minden esetre az angol fogadóirodák is itt látnák a mérleg nyelvét.

 

Vörös László elnökségi tag

Számomra érthetetlen, hogy eddig miért nem vetette ki magából a floorball társadalom a híres "karfakirályt"! A floorball szó magyarosítva talán így hangozna: vöröslabda! Pattog ide-oda, sokszor sok helyen. Volt ő már kérem szépen elnök, főtitkár, asztán elnökfőtitkár, VB, JT elnök, Játékvezető és még ki tudja micsoda...Mit tett le az asztalra ezeken a helyeken? Gondolkozzanak el ezen, s rájönnek miért is lehet ő maga a floorball keresztapa. Kirobbanthatatlan, renkívül sok rossz döntés szárad a lelkén, de kitartó barátai még mindig rendre felsorakoznak melléje. Egyszerűen nem tudom megemészteni hogy az egyik legintellektuálisabb magyar floorballos, aki jelenleg külföldön vitézkedik, mikor fogja saját magának is bevallani, hogy a barátot védeni kell minden körülmények között, de nem egy sportág rovására! Ez lesz majd számomra a megvilágosodás napja...

 

Így vannak tehát ők négyen, akik felelősek a mai magyar floorball helyzetéért! Kinek jó, kinek nem jó, de a legtöbbnek közömbös! Ez baj, nagy baj...egy törölköző bedobása rendkívüli közgyűlést szülne, de vajon van-e érteleme? Van-e annyi tenniakaró ember, aki nemcsak a karfát akarja szorítani ilyen-olyan érdekből? Ez itt a nagy kérdés... 

 

Sokfelé hallom a panaszokat, de amikor tenni kéne akkor mindenki a háttérbe húzódik! Akik ezt teszik, azok szeretnék egyáltalán azt, hogy ez a kis amatőr sportág újra felvirágozzon? Van annyi vér a pucájukban, hogy kijelentsék Miklós ez nagyon nem jó irány? Hát sajnos nagyon kevés az ilyen ember, mert valahol mindenki érdekember! Összefogásról itt felesleges beszélni, mert elcsépelt duma, de akkor mit hoz a jövő?

 

Epedve várom a 2012. évi beszámolót és a soron következő közgyűlést! Vajon rendkívüli lesz vagy csak szimplán az éves, ez itt a kérdés!?

 

Füzi Gábor 

floorball kritikus

 

Füfke Creative Commons License 2013.01.18 0 0 53501

Pafféri Andris max. leértékel a Nagy Diófa utcában :))))

Előzmény: Füfke (53500)
Füfke Creative Commons License 2013.01.18 0 0 53500

"VB összefoglaló az Origón 

2012-12-12 17:31:36

Nemrégiben felkerült egy összefoglaló az Origó Sportrovatába a IX. Férfi Világbajnokságról. A cikkben olvashatóak az eredmények, körülmények, ajánljuk mindenki figyelmébe. Hamarosan értékel a Petri Tuominen- Pafféri András páros is."

Előzmény: Siroki Brijeg (53499)
Siroki Brijeg Creative Commons License 2013.01.17 0 0 53499

Csak nem akar megszületni Petri értékelése a VB-ről.

Elég sokat vártunk türelemmel.

De nem lesz elfelejtve!!!

F F L Creative Commons License 2013.01.16 0 0 53498

Eddig 6 csapat jelezte részvételét a január 26.-i (Dunaújváros( FFL fordulóra. Ajka, ARES, Bölcske, Szegedi Griffek, Paks és White Sharks. Még 2 csapat jelentkezését tudjuk elfogadni!!!

F F L Creative Commons License 2013.01.16 0 0 53497

Nem az első eset.

... ahhoz képest, hogy ezt a szennyet senki se olvassa! :)

Előzmény: Füfke (53496)
Füfke Creative Commons License 2013.01.16 0 0 53496

Örülök, hogy a hunfloorball is ezt a fórumot használja hírportálként! Már fel is kerültek a válaszok a honlapra... :) haláli

Előzmény: Sharky#54 (53493)
F F L Creative Commons License 2013.01.16 0 0 53495

Csak annyit tudok, hogy Gálánsan a Rácz fürdőben tartották, de németül ment az egész. Csak az Apostolok tudják eredményt, de Mile megkérdezhettem volna már nem értem el. Így kérdezzétek meg Türinger Jocit.

Előzmény: Füfke (53494)
Füfke Creative Commons License 2013.01.16 0 0 53494

Bemondta a Telesport!

Előzmény: Sharky#54 (53493)
Sharky#54 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 53493

Nem ma volt az MK sorsolás? Tudja valaki a párosításokat?

F F L Creative Commons License 2013.01.14 0 0 53492

FFL 3. játéknap 2013. január 26. szombat. Dunaújváros Campus Aréna. 8-15 óráig.

 

Nevezési díj 15000 Ft.

 

Várjuk minden régi és új csapat jelentkezését. A rendszerbe menet közben is bekapcsolódhattok.

 

Mindenki  4 meccset játszik.

 

Jelentkezni telefonon 70 620 93 56 számon, vagy areshc@gmail.hu email címen, január 20.-án estig.

Már jelezte részvételét: Bölcske, Szegedi Griffek, ARES. Érdeklődők: Ajka, Paks.

MAximum 8 csapatot tudunk fogadni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!