Keresés

Részletes keresés

EasyRider Creative Commons License 2000.03.24 0 0 226
dys a logikad pont a masik iranyba igaz. Az ISZT hibaja mindig egy regisztrator hibaja, mivel ok alkotjak. Viszont egy regisztrator hibaja nem lehet az iszt hibaja, hiszen az ugyfelszolgalat es az ugyfel igenyeinek az iszthez juttatasa a regisztrator onallo, privat feladata, ez nem az iszt feladatkore. Tehat ha a regisztratorod nem kuldte be az igenyedet, akkor csak a regisztratort szidhatod, perelheted. Es mehetsz a konkurrenciahoz a jovoben (GVH!)
Gondolj bele mi lenne ha most az iszt azt mondana, hogy megsem az kapja a nevet aki eddig az elso volt, ahnem valaki mas, akinek a regisztratora ugyan nem kuldte be, de most megis elfogadjuk tole???? Ebbol lehetne botrany, jogosan.

Ettol teljesen fuggetlenul a legutobbi kozgyules megszavazta, hogy ennek ellenere a kulso nyomas hatasara az ISZT letre fog hozni ugyfelszolgalatot, ahol felvilagositast lehet kerni. (regisztralni nem)

Előzmény: dys (223)
Ónody Péter Creative Commons License 2000.03.24 0 0 225
Kedves "Vlad"...

Miután titkos kiléted továbbra sem kívánod felfedni és csak így elrejtőzve támadsz, továbbiakban részemről lezártnak nyilvánítom a "vitánk".

Tisztelettel, Ónody Péter, aki:

- nem sulinetes diák
- nem újságíró
- nem hajhász
- és nem szórakozik.

Előzmény: vlad (218)
John Zero Creative Commons License 2000.03.24 0 0 224
A domain.hu-n talaltam:

[...]
Azon domainek, melyek ellen nem érkezett kifogás, bejegyzésre kerülnek. Az átmeneti időszakban beadott nagy mennyiségű igény miatt ezek feldolgozása a várható 1-2 napnál hosszabb ideig fog tartani, de várhatóan a problémamentes nevek még március 27-e előtt bejegyzésre kerülhetnek.
[...]

dys Creative Commons License 2000.03.24 0 0 223
Kedves EasyRider!

Azt írtad:

Az iszthez be nem erkezett igenyekkel az iszt nem tud mit kezdeni... Ez az adott regisztrator hibaja.

Sokan, komoly szakemberek is kifogásolták már az ISZT "arctalanságát", hogy nincs egy ügyfélszolgálat, ahova fordulhatnának. Erre a válasz mindig az volt, hogy maguk a regisztrátorok - az ISZT tagjai - alkotják ezt az ügyfélszolgálatot. Ebben az esetben egy regisztrátor hibája egyben az ISZT hibája is, amelyért az egész ISZT-nek felelőséget kellene vállalni, és a hibát helyrehozni.

Kérlek, magyarázd el nekünk, hogy megjegyzésedet hogyan értelmezzük? Cinizmus volt? Képmutatás? Vagy rosszabb?

Előzmény: EasyRider (216)
ribizli Creative Commons License 2000.03.24 0 0 222
Bocs, nem olvasom végig, fáradt vagyok már, késő is van.
Azért valaki még azt az egy kérdést megválaszolhatná, hogy ma, március 23-án még mindig miért nem tudok semmit a regisztrációmról, sőt, nem találom a (csak általunk) kért domainnevet sem a regisztráltak, sem a két hetes várólistások között?
Ugye nem arról van szó, hogy a regisztrátor lenyúlta/ elcseszte? Ugye nem? Most ezért indítsak pert ellenük? Fáradt vagyok, de hülye nem. Ha valaki "vezető" ISP, regisztrátor ilyet megtesz, hogy fogalma sincs (telefonos érdeklődésemkor bizonyították ezt), nem is fogják felkapni a fejüket, ha perrel fenyegetem őket, attól tartok. Ügyvédek, figyelem! Itt a következő konc. :-)
ribizli
John Zero Creative Commons License 2000.03.23 0 0 221
Na, a mai tema (azonkivul, hogy 24-e lesz, azaz lejar a 14+3 nap ;) a kovetkezo:

Nezegettem az SLD-ket...
A legtobbnel a w3 SLD-t a 11 Kft birtokolja mar, de az erdekesebb, hogy a Nextra pedig minden SLD-hez (erotika.hu, ingatlan.hu, stb.) bejegyeztette a "nextra" subdomaint. Azaz nextra.erotika.hu, nextra.ingatlan.hu, ...

Ennek van valami ertelme?
Mert en nem latom at ;)

EasyRider Creative Commons License 2000.03.23 0 0 220
Ez hihetetlen, de en mindenkit ismerek? :)
Onody Petert is ismerem, nem sulinetes diak es nem is ujsagiro.
Adjuk meg neki a lehetoseget, hatha tud konstruktiv lenni.
Előzmény: vlad (218)
ványa Creative Commons License 2000.03.23 0 0 219
Jhon Zero
en ugy latom, hogy ez azt jelenti, hogy az ISzT jo izleset nem serto domainnevek jegyezhetok be.

hát ez az. mi közöm nekem az ISZT ízléséhez? nekik az enyémhez? kik ők, hogy eldöntsék, kinek mi az erkölcsös, vagy mi nem az! ha nekik nem tetszik, nem mennek oda, de attól még nehogy mán ők legyenek az izlés(erkölcs)rendőrség!
szerintem pl. az ISZT egy nagyon csúnya szó. észak-bangladesi nyelvjárásban azt jelenti: sz*pj le!:)

Előzmény: John Zero (215)
vlad Creative Commons License 2000.03.23 0 0 218
Kedves OP!

Lehet, hogy kezdek oregedni, es ez ugye szenilitassal is jar, de a magam reszerol egyetlen alkalomra sem emlekszem amikor barmiyen civil szervezet, akar a tiedhez hasonlo, akar a KJ-e barmilyen konstruktiv javaslattal elt volna.

Mindenhonnan csak az folyt, hogy igy szar a szabaly megy ugy szar a szabaly, de, hogy hogyan kellene jobba tenni, az azt hiszem meghaladta a kritizalok ertelmi kepessegeit.

Az iszt-be belepni akaro un internet szolgaltatok pedig kizarolag a regisztracios aranyborju miatt akartak belepni, pedig az iszt-nek nem elsosorban errol kellene szolnia.

Ennyit a konstruktivitasrol.

Ami pedig a szemelyes adatok vedelmet illeti :) Nem tudom ki volt az aki egy megteveszto jellegu weblapra, egy szemelyeskedo, es 'hajhasz' cikk ala nem irt mast mint egy nevet. Ettol akarki lehetsz.

Tenyleg, nem egy sulinetes diak szorakozik velunk?

Egyebkent a hozzaszolas felett ott az emilcime, ugyhogy hajra.. bar nem erzek nagy vagyat (illetve nincs idom ra) tovabb folytatni ezt a melyenszanto eszmecseret

MOndtam mar, ruhellem az ujsagirokat:)

Előzmény: Ónody Péter (207)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.23 0 0 217
A joizlesrol vita van az iszt listan is, valoszinuleg ebben a kerdesben is TT allasfoglalasok lesznek.
Előzmény: John Zero (215)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.23 0 0 216
PTZ!
Szerintem surgosen keress meg egy masik regisztratort, es bizd meg azzal, hogy a TT ele vigye az ugyet. Bar nem sok esely van igy sem.
Az iszthez be nem erkezett igenyekkel az iszt nem tud mit kezdeni... Ez az adott regisztrator hibaja.

Előzmény: PTZ (214)
John Zero Creative Commons License 2000.03.23 0 0 215
ványa:
"Mit jelent az, hogy csak a jó izlést nem sértő domaint jegyeznek be?"

Lehet, hogy neked nem derult ki a topicbol, de en ugy latom, hogy ez azt jelenti, hogy az ISzT jo izleset nem serto domainnevek jegyezhetok be.

Előzmény: ványa (213)
PTZ Creative Commons License 2000.03.23 0 0 214
Az Elendernél akartam regisztráltatni, a sztori kiderül a levelemből. Kihez forduljak jogorvoslatért?

"Tisztelt Elender!

Ez ügyben ez már a harmadik levelem, de válasz nem érkezett.

MINT ELENDER ELŐFIZETŐ, LEGALÁBB EGY VÁLASZT VÁRNÉK...

2000. feb. 28.-án bent jártam a Váci úti irodájukban a domain regisztrációim ügyében. Pontosabban szerettem volna regisztrálni három domaint. A szerződéseket kitöltöttük, másodpéldányt megkaptam, eljöttem.

Március 3.-án az általam kért domain nevek nem jelentek meg a nyilvános (nem prioritásos) listán. Március 7.-én sem jelent meg a kéthetes listán. Ekkor felhívtam Önöket, hogy mi történt, a válaszuk az volt, hogy folyamatban van, és csak a Matávon(?) múlik, mikor kerül fel. Március 14.-én az általam kért domain nevek egyike (xxxxx.hu) megjelent a kéthetes listán, de nem az én nevem volt az igénylőként feltüntetve, de a Regisztrátor szintén az Elender Rt. Ugyanakkor az általam kért domainek még mindig nem jelentek meg a listán. Ekkor felhívtam Sáfrány Balázs urat az Elendernél, kértem a probléma orvoslását. Aznap meg is jelentek a domain igényeim a kéthetes listában. Ezek után a xxxxx.hu igénylőinek listáján csak másodikként szerepelek, ha senki nem szól akkor sem kapom meg a domaint. Gondoltam én. Kiderült azonban, hogy mivel én igényeltem hamarabb a domain nevet(feb 28. erről papírom van), az nekem jár (persze, ha prioritásos nem igényli), akárhogy elkavarta az igénylést az Elender.

Kérem tehát: hozzák helyre a hibájukat, és az igények beérkezési sorrendje tükröződjön a domain cím igénylők listáján.

Mégegyszer: kérném Önöket, legalább egy választ írjanak erre a levélre:

MIÉRT TARTOTT 16 NAPIG AMÍG DOMAIN KÉRELMEM BEJEGYZŐDÖTT?
Lassan lejár a 14 nap, és hiába van a kezemben a szerződés, ha Önök semmit sem tesznek az ügyfelük érdekéért. ÉN kértem hamarabb a domaint, ÍGY AZ A KÉT NEM PRIORITÁSOS IGÉNYLŐ KÖZÜL NEKEM JÁR.

Tegyenek valamit. Választ kérek.

PTZ"

Azt, hogy Elender előfizető vagyok most kéretik figyelmen/fikázáson kívül hagyni.

ványa Creative Commons License 2000.03.23 0 0 213
talán van valaki, aki igazán otthaon van a reg.szabályozásban.
Mit jelent az, hogy csak a jó izlést nem sértő domaint jegyeznek be? Ha én olyat karok, hogy forropuncik.hu vagy kinekvanalegnagyobbfasza.hu, akkor azt nem lehet? Szex letiltva?
Az USA-ban barmit bejegyeznek, ha meg nincs olyan es kifizeted azt a kb. hetven dolcsit.
EasyRider Creative Commons License 2000.03.23 0 0 212
De jo lenne ugy vitazni, hogy nem egymas stilusarol es bocsanatkeresi felszolitasokrol volna szo, hanem a vita temajarol.
Kilroy Creative Commons License 2000.03.23 0 0 211
Nekem be se jött, csak egy üzenet, kb. ez: Unable to locate the server"...
Előzmény: John Zero (210)
John Zero Creative Commons License 2000.03.23 0 0 210

Most en vagyok a hulye?

Nezem a www.domain.hu-t:

"Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat
Hell József Károly Műszaki Szakközépiskolája"

He? ;)
Valamit elallitottak? Mi lesz most a /kethet/-tel? ;)

Ónody Péter Creative Commons License 2000.03.23 0 0 209
Kedves "willy(c)"...

Köszönöm a hozzászólásodat, jövő hét hétfőtől megtalálod az oldalon a "konstruktiv otletekket" és igen, tényleg az a célom, hogy pozitív észrevételekkel próbáljam megváltoztatni ezt a helyzetet. Annyit azonban megkérdeznék, hogy mit értesz ezen mondatodon: "ha alapot neha nelkuloznek is"? Ha tudsz valamit, kérlek áruld el nekem is, mert számításaim valósságát - és nevet nem fogok mondani !! - több ISZT tag is elismerte!!

Üdvözlettel, Ónody Péter.

Előzmény: willy(c) (208)
willy(c) Creative Commons License 2000.03.23 0 0 208
Kedves SENATOR!

Igazad van a sajtora figyelni kell. Abban az esetben, ha tajekoztat.
A fent emlitett esetek egyike SE tajekoztato jellegu (vagy ugyveled igen?)
A baj ezzel van, hogy valaki mindenhol velemenyalkoto es szenzaciohajhasz szerepben mutatkozik meg.
Az emberek x% at (x>90 sajnos) a tudatlansag miatt kepesek megteveszteni ezekkel az "informaciokent" elhintett dolgokkal.
Ez van.
Ezt kellene neheny mas ujsagironak felvallalni, es nem itt fogadatlan prokatornak aki cafolja ezeket.
Konkret tenyeket sajnos egyik cikkben sem olvastunk.
Bar kifejeznem Onodi Ur fele melyseges tiszteletem mert O legalabb kozelebb all a szamadatok (ha alapot neha nelkuloznek is), tenyek kozlesehez masokkal ellentetben, illetve igeri, hogy velemenye helyett konstruktiv otletekkel all majd elo. Hajra! (ha valoban ez a cel)

Előzmény: SENATOR (204)
Ónody Péter Creative Commons License 2000.03.23 0 0 207
Ja és még egy, kedves "Vlad",

Én / Mi (azaz az ISZT-vel nem egyetértő "hajhászok") sokáig próbáltunk együtt működni az ISZT-vel, mindenki próbált ráhatni a szabályzatra és partner lenni, de erre az ISZT sohasem volt partner!!!!!!!! Ez tény, és ha ilyen tájékozott vagy, ezt Te is tudod jól. Ha nem megy együtt, menni fog másképp! Én ezt a tábort képviselem, elismerem az ISZT sok jó tettét (!), de most már annyira elbúrjánzott a sok rossz, hogy ez nem tartható. ÉS a bili csak (!) azért borult ki, mert az ISZT annyira biztos önmagában, hogy szóba sem áll senkivel, sőt jogellenes tetteit tovább csinálja.

Hát ennyi és ez az igazság, válaszod várom.

Előzmény: vlad (205)
Ónody Péter Creative Commons License 2000.03.23 0 0 206
Kedves "Vlad" ...

Köszönöm hozzászólásodat, bár nem szeretem amikor a nyilvánosság előtt sértegetnek (hajhász...) Válaszom a következő,

1) az említett kifejezésedért kérj elnézést

2) amint a "Vlad"-on kívül megemlítenéd a becsületes neved, kész vagyok reagálni minden szavadra

Én vállaltam a nyilvánosságot - független attól, hogy igazam van vagy nincs - ha ezt Te is megteszed, szívesen beszélek veled a) törzsasztal b) e-mail c) személyesen.

Várom válaszod...

Előzmény: vlad (205)
vlad Creative Commons License 2000.03.23 0 0 205
Csak annyi, hogy en a magam reszerol ugy latom, hogy az osszes (na jo a legtobb) kritizalo ketfele korbol jon. Az elso aki szerint ez egy gigantikus uzlet es csak akkor volna elegedett ha o volna az egyeduli jogosult regisztrator.

A masodik pedig (mint ahogy erzesem szerint Onodi ur is) egyszeruen a hajhasz fajtabol valo. Mindegy mirol van szo csak jo hangos legyen, gondolkodni nem muszaly, hiszen szenzaciot anelkul is lehet kelteni.

Mellesleg en a kezdetek ota ott voltam az iszt-s osszejoveteleken es tudom, hogy milyen munka volt a szabalyozas kidolgozasa akkor amikor erre a vilagon sehol nem volt meg pelda es az internic is a legegyszerubb megoldast valasztotta, amikor barkinek odaadott barmit.

Egy kis tortenelmi attekintes, mar ha hajlandoak vagytok egy ilyen hosszu hozzaszolast elovasni .)

Kezdodott az egesz ugye Kis urral aki ha jol ebredt bejegyzett barmit, ha nem akkor semmit. No az volt az igazi rendszer szerintem. Kepzeld csak el egy emberen mulott az egesz.

Azutan jott az ISZT amelynek a kozhiedelemtol elteroen nem csak a regisztracio a dolga. Lett egy szabaly amely viszonylag jol mukodott, kiveve a nevezetes NKOM es kizarolagossagi passzusokat.

Kovetelte a jonep a liberot, es hosszas vita utan mi is ugy lattuk, hogy jobb lesz ez igy.

Imhol a libero, majdnem teljes, kicsit meg ugyan akadoznak a fogaskereket, erre jon egy faszi, kitudja honnan, magarol egy szot sem es elkialtja magat, hogy nosza dobjunk ossze egy uj szabalyzatot. Ez vicc.

Egyebkent sok sikert, a magam reszerol kivancsi vagyok, hogy mi sul ki belole

Egyebkent ki az az Onody Peter?

A jovorol. Terveink szerint rovid idon belul a domain regisztracio egy KHT kezebe kerul amely csak ezzel fog foglalkozni, ugyhogy remelem akkortol vegre zokkenomentesen fog minden menni.

Persze ebben nem igazan hiszek, hiszen az ujsagirobol nem lesz szalonna :)

SZENZACIOOOOOO!!!

SENATOR Creative Commons License 2000.03.22 0 0 204
Lenne egy tanácsom. Kissé nagyképűek vagytok. Ahány ISZT tagot megismertem, kivéve az igazán nagyokat, mind aszt hiszik, ők szarták a spanyolviaszkot.
Nem ti szartátok gyerekek (már bocs').
Sajtóval tessék figyelmesnek lenni és hallgatni az okosabbakra.
Baj lesz!
Előzmény: EasyRider (203)
EasyRider Creative Commons License 2000.03.22 0 0 203
Elolvastam az iszt netet.

Annyi megjegyzes hozza elsore, hogy az ISZTbol a tagok _nem_ vehetnek ki penzt, az ISZT nem uzleti vallalkozas. A bevetelet SUN szerverekre, szofverekre, ICANN tagdijra, alkalmazottak fizetesere, mukodesi koltsegekre, stb forditja.

Előzmény: Ónody Péter (201)
tjman Creative Commons License 2000.03.22 0 0 202
Mar megbocsass de megadtam emailcimet.
Pont belehalnanak ha roffennenek 1 mailt ????
Esetleg kiirank az infokat a domain.hu fooldalara ?

Ehh

Előzmény: Thommyka (199)
Ónody Péter Creative Commons License 2000.03.22 0 0 201
Tisztelt Törzsasztal!

Köszönöm a sok hasznos, pozitív és negatív hozzászólást, jól esett látni azt, hogy azért igenis sok embert érdekel ez a téma. Sajnos elfoglaltságaim miatt nem tudok folyamatosan itt lenni és reagálni minden hozzászóláshoz, talán majd este újra belefogok nézni. DE, kérek mindenkit, akinek mondanivalója, javaslata van írjon email-t, válaszolni fogok! Email: info@iszt.net.

Továbbá jelzem, hogy jövő hét hétfőn egy teljesen átszerkesztett és a már említett megoldási javaslatokkal kiegészített oldal fog várni mindenkit, látogassanak/látogassatok el, minden véleményre kiváncsi vagyok!

Köszönettel, Ónody Péter.

eXXon Creative Commons License 2000.03.22 0 0 200
Jhonny! Ne nyomozz, elárulom, nem vagyok regisztrátor (közvetlenül nem ülök ott).

New topicot csináltam: "iszt.net? ez egy fair név!"
Nálam ez már dög lassú...

Thommyka Creative Commons License 2000.03.22 0 0 199
Persze, hogy nincs! De le is kerültek a nevek a kéthét listából, elvileg ez a három nap nincs is, csak ha jön egy boríték pl.: márc.21. pecséttel...
Előzmény: tjman (198)
tjman Creative Commons License 2000.03.22 0 0 198
Nem. Ez olyan informacio amit a domain.hu honlapjan sehol nem talalni.

Előzmény: EasyRider (182)
John Zero Creative Commons License 2000.03.22 0 0 197
Na, de hogy visszatereljem a temat, a kovetkezo felmerult kerdes (ami igazabol nem is bennem merult fel eloszor), hogy:

.com/net/org-ot ugy lehet regisztralni, hogy elmesz egy weboldalra, es elintezed hitelkartyaval, vagy faxon vagy talan telefonon is megoldhato. De a lenyeg, hogy van tobb ilyen szolgaltato ceg is.

Magyarorszagon viszont csak az ISzT tagjai vegezhetnek regisztraciot (erre utal az ilyenkor elhangzo monopolium megjegyzes). Az ISzT viszont szinte csak ISP-ket vesz fel a tagjai koze.

Mindenesetre ha lenne egy vallalkozo, X ceg, aki uzletet lat a domain-regisztralasban, az nem szallhat be a "versenybe", mert valoszinuleg nem fogjak beszavazni, mondvan, hogy nem internet-szolgaltato.

Miert nem lehet atalakitani a jelenlegi helyzetet a kulfoldi modell szerint, hogy van egy fo-kozpont (ami most is van, a "foregisztrator", ISzT), es barki igenybe veheti a kifele fix aron nyujtott alapszolgaltasait? A ket het, valasztott birosag ettol meg megmaradna (bar az idealis az lenne, ha az igenylo mar a regisztracio+fizetestol szamitott masnap hasznlalhatna a domaint!)

Gondoljatok bele, mi van, ha egy ceg az utolso pillanatban kap eszbe (es van ilyen), mondjuk az info elott jonnek ra, hogy csinalnanak egy sorsolast (azaz elobb tervezik, de a szponzorok csak az utolso heten fixalodnak le), es ezert bejegyeznek az info2000sorsolas.hu-t, de a ket het miatt eluszik ennek a lehetosege...
Stb. Talan nem ez volt a legjobb pelda, de talan ez is illusztralja a problemat.

Ket het a mai tempo mellett nagyon sok ido!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!