Keresés

Részletes keresés

maszogep74 Creative Commons License 2015.08.18 0 3 52009

Minden szép, minden jó. Magyarország jobban teljesít. Egyre nő a tejhozam. Mindennel meg vagyok elégedve. :D

Előzmény: Pulmy (52008)
Pulmy Creative Commons License 2015.08.18 -6 1 52008

Csak pislogtam és hüledeztem,még a székről is majd leestem a cikk olvasása közben.

Pulmy Creative Commons License 2015.08.18 -6 1 52007

Egy 5let. Próbálj beszélni a panzióssal ,biztos beszerzi Neked amit megbeszéltek. Általában szokott műkszeni.

Előzmény: donjuan1984 (52002)
pavarotti Creative Commons License 2015.08.18 -6 0 52006

Emlékszem egyszer valahol talán vasárnap későn keltünk és alig értünk oda a kisbolt nyitvatartás végére.

A remélt kenyér/vaj/felvágott helyett 3 mini gyümölcsjoghurttal tudtuk teljesen kifosztottá tenni már csak az egységet, maradt a hozott száraz kaja + víz...:)

Előzmény: HEV (52005)
HEV Creative Commons License 2015.08.17 -6 0 52005

Nem tudok segíteni, talán egy telefon hasznos lenne. Ilyen kis boltokban esetenként csak annyi pékárú és felvágott van amennyit előre rendelnek, szóval ezért is jó beszélni velük.

nagypapi Creative Commons License 2015.08.17 -6 1 52004

Ezt találtam:

http://zoldut.cserhatnaturpark.hu/tartalom/uzlet.php?id=32

Van telefonszám is, esetleg próbáld meg felhívni őket, Nem kizárt, hogy a bolt nyitvatartási idején kívül is be tudsz szerezni kaját, ugyanis bolt-kocsma kombóként működik az egység. 

Rakk Gyula Creative Commons License 2015.08.17 0 7 52003

Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra

Az OSM-en Kőszegi-hegységben, Bozsok és az Írott-kő közötti szakaszon kijavítottam két kóbor töréspontot az útvonalon.

A helyzet javítás előtt és javítás után:

Permalink

Vasfüggöny Túraút / Iron Curtain Trail / Zöld sáv (Rajka - Szentgotthárd - Gyékényes)

A hétvégén az OSM-re berajzoltam néhány hiányzó szakaszt, így az útvonal most már - kisebb-nagyobb megszakításokkal - Hegyeshalomtól Rédicsig vezet ezen a térképen:

Permalink

A térképen látható hossz jelenleg 386 km.

A - tulajdonképpen - folyamatos, egybefüggő szakaszok:

- Hegyeshalom - Sopron - Kőszeg - Szentpéterfa

- Kemestaródfa - Szentgotthárd - Hármashatár (MAGYARORSZÁG / SZLOVÉNIA / AUSZTRIA)

- Felsőszölnök, egykori határállomás - Bajánsenye - Ritasi-domb - Veleméri-hegy nyerge, államhatár

- Kisebb szakaszok Nemesnép - Lendvajakabfa, Bödeháza - Gáborjánháza - Rédics környékén.

Érdekes lehet még a kezdő- és vég HÁRMASHATÁROK környéke is:

- Rajka (MAGYARORSZÁG / SZLOVÁKIA / AUSZTRIA) - A Vasfüggöny korában SZLOVÁKIA helyett CSEHSZLOVÁKIA.

- Muraszemenye / Csörnec (MAGYARORSZÁG / HORVÁTORSZÁG / SZLOVÉNIA) - A Vasfüggöny korában ez nem volt hármas államhatár pont: HORVÁTORSZÁG és SZLOVÉNIA helyett JUGOSZLÁVIA.

Innen kezdve a Mura, majd Zákány / Gyékényes / Őrtilos környékétől a Dráva természetes, észrevétlenül nem keresztezhető határvonal (volt).

donjuan1984 Creative Commons License 2015.08.17 -6 0 52002

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy ismeri -e esetleg valaki - pl HEV- az alsótoldi vegyes bolt nyitva tartását? 
Pénteken fogunk megszállni a Told Goldban, és a reggeli ott megoldott, viszont napközbenre jó lenne valamit

venni és ez a  kis bolt nincs messze a szállástól. Próbálok nyomozni,de ha valaki hamarabb találja meg , annak megköszönök ha megírja :) Köszi!

Pulmy Creative Commons License 2015.08.17 -6 0 52001

Még pár kép:            

Csata jelenetek ,vásári forgatag és boszorkány "égetés"   

A Rác utcánál délutánonként nagy, 70 szereplős,lovas csatákat is rendeznek!

Bocsika kicsit on,de ha akarom meg tudom magyarázni,hogy jelvényszerzős   :)

Pulmy Creative Commons License 2015.08.17 -6 0 52000

Nem mi csak du. voltunk ott . Utána betévedtünk Székesfehérváron egy középkori városba. Koronázási napok vannak,ajánlom mindenkinek. Nyitva volt a Romkert sírkamrája is ,ahova 15 királyunk temették el. Állítólag nagyon kivételes napokan tartják csak nyitva a sírkamrát.

Előzmény: maszogep74 (51999)
maszogep74 Creative Commons License 2015.08.17 -1 1 51999

...ti parkoltatok dél körül ott a Csákberény melletti erdészeti út bejáratánál? :)

Előzmény: Pulmy (51998)
Pulmy Creative Commons License 2015.08.17 -6 0 51998

Tegnap lőttem ezt a képet Csákberényben,egy kicsit azért elgondolkodtam rajta. Hogy a francba kerül ez ide? Ha uatlás akar lenni,hogy az útvonalon elérhető a K,akkor nagyon félrevezető. Vagy egyszerűen elfogyott a zöld festék? Bár néhol találkoztam már olyan zöld jellel ami könnyedén benézhető  kéknek,de ez rikítóan kék volt. Mindenesetre érdekes. Lehet bele kellene olvasnom a kínai könyvbe :)  ,bár kétlem

Más . Ezt az emlékművet pár hónapja avatták Csákberény mellett és a Vértesi páncélos csatában elesett magyar hősöknek állít emléket,kik a 2. Magyar Páncélos Hadosztály katonái voltak. Ha erre jártok érdemes felkaptatni az emlékműhöz,ami a Gánt felé vezető úton jobbról van.

Pulmy Creative Commons License 2015.08.17 -7 1 51996

Idézet a pecsételő helyes fórumból:

"  A tegnapi túrám során kellemes meglepetés ért,aki nem akar annak,nem kell már kitérőt tenni az amúgy is zárva tartó kocsmához!!!

Zirc felől érkezve a falu elején,az első ház előtti fa villanyoszlopon, egy kék nyomós kút mellet,vadonatúj pecsételődoboz került kihelyezésre!

Benne a már Veszprém megyében megszokott,kiváló lenyomatot adó szárnyas bélyegzővel!"

Bocs nem tudom miért így másolta be a gép,nem szándékos.   Néha jó olvasni ilyen pozitív változásokat is,bár gondolom ez sem hivatalos MTSz-es cselekedet,hanem a Veszprém-megyei kerek pecsételős gazdájáé.

nagypapi Creative Commons License 2015.08.16 -6 0 51993

Köszi, nekem nem ez az emilcíme volt meg, de akkor írok erre is.

Előzmény: jzp2107 (51991)
jzp2107 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 51991

március 7-én ez még működött:

csipaigy@freestart.hu

Előzmény: nagypapi (51990)
nagypapi Creative Commons License 2015.08.16 -6 0 51990

Cs500-as mozgalomhoz keresek kontaktot. 2 e-mail címet találtam (CsBT, Csipai György), de a nekik küldött levelekre nem kaptam választ.

Igazolólap kellene, illetve megvan az összes kód, tehát postafordultával tudnám is küldeni a kitöltötteket (fiammal együtt teljesítettük). 

Tudna nekem vki segíteni, hogy kinél lehetne ez ügyben érdeklődni?  

rozaa Creative Commons License 2015.08.16 0 6 51989

Őrvidék turistája - P sáv

Befejeződött az útvonal felújítása Zsida kocsma Orfalu - Apátistvánfalva P+ elágazás között. Kondorfa után a Máli-hegy - Dó-rét - Ispánki-völgy vonalon vegetációs kitermelés lesz. Felsőszölnökön, ha jártok, kérnék mindenkit, legyen tekintettel a magánterületeken áthaladó út használatakor a terület tulajdonosaira! A lehető leggyorsabban hagyjuk el mások telkét, ha lehet.

RP-DDK, Zalalövő

Pacsahegyen is kitermelés kezdődött, a kiszáradt fenyvest gyalulják. Szinte biztosan eltüntetik a jelzést a présházak után, a völgy felé. Kb. 400 m-re számítsatok.

hobo-bobo Creative Commons License 2015.08.16 0 6 51988

Ismét egy nagyszerű írás, nagyon szép képekkel az épülő Regéci várról, amelyben szinte építőtábor jellegűen pesti, szigetszentmiklósi, és környékbeli iskolások is tevékenyen segédkeznek a régészeknek, továbbá -visszautalva nemrég lefolytatott itteni eszmecserénkre-  közmunkások és fizetett munkások is dolgoznak szép számmal.

"Már nem álmodnak,

ébrednek a falak:

sarjad a kő,

múltból nő remény"    

"Játsszunk el a gondolattal: van egy falu, nagyjából száz lakossal és munkanélküliséggel, egy várrommal és legelőkkel – mihez kezdjenek?

Regéc válasza: hozzákezdtek a vár újjáépítéséhez… Talán nem véletlenül az jutott eszembe, a vár újjáépítését látva, hogy ez nagyobb feladat volt, mint amikor Kennedy elnök meghirdette 1961-ben, hogy az évized vége előtt embert küldenek a holdra és épségben vissza is hozzák őket: „Miért kell megmászni a legmagasabb hegyet? Miért kell meghódítani a holdat? Nem azért, mert könnyű, hanem azért mert nehéz, mert így lemérhetjük az erőnket.”Ha józan ésszel végiggondoljuk, a regéciek vállalkozása túl volt a „nehéz” kategóriáján: én inkább lehetetlennek mondanám, de a vár épül, a legambiciózusabb várépítés, amit valaha is láttam. Amikor elkészül (és nem „ha”, hiszen láttam az erőt, végig fogják vinni a vállalkozást) a vár Ogrodzieniec várával lesz majd egyenrangú: a hamis velencei szellemmel ellentétben, itt valódi helyreállítás folyik és a vár büszkén hirdeti majd a régmúlt időket…"

Idézetek a cikkből

És a teljes írás nagyon ütős fotókkal:

http://polgarportal.hu/polgarblog/rozvanyi-david/entry/holdprogram-a-zemplenben-avagy-a-regeci-var-ujjaepitese

lassan rá sem ismerni a kéktúra északi részének eme jellegzetes várromjára!

Joeyline Creative Commons License 2015.08.16 -6 0 51987

Ez igaz, de hogy jön ez ide?

Másképpen:

Ez most az az eset, amikor az állítás igaz, a hozzá fűzött megjegyzés/magyarázat szintén igaz, azonban a kettő között semmilyen összefüggés nincs.

Előzmény: olahtamas (51978)
homerx Creative Commons License 2015.08.16 -5 0 51986

visszaterve az eredetire, ha erdekes meg, egy napot tudok valallni barmely viszonylatban.

Előzmény: maszogep74 (51979)
homerx Creative Commons License 2015.08.16 0 6 51985

az igazsaghoz tartozik, hogy amig anno ez az ember a namber van pank volt mo-on, addig ma o a primadonna primisszimo.

Előzmény: homerx (51984)
homerx Creative Commons License 2015.08.16 0 7 51984

jo informaciok szarmazhatnak karos forrasbol is. en csak segiteni szeretnek. anno valamikor letezett egy mondas a nemzet csotanyatol, h karos mint az operett. ;)

Előzmény: maszogep74 (51983)
maszogep74 Creative Commons License 2015.08.16 -6 0 51983

...ezt én se értem,  ha a legnagyobb baromságnak tartod, akkor miért érdeklődsz az onnan származó információ után...?

Előzmény: homerx (51980)
homerx Creative Commons License 2015.08.16 0 6 51982

kedves Kata,

tudom mirol beszelek, de nem szeretnek vitat nyitni.

udv,

h

Előzmény: kakukKata (51981)
kakukKata Creative Commons License 2015.08.16 -6 0 51981

Egy olyan dologról véleményt mondani amit nem használsz, így nem is ismerhetsz, na az a baromság...  Persze mindenkinek szíve joga eldönteni hogy egy alkalmazás az ő számára hasznos-e vagy sem :-)

Előzmény: homerx (51980)
homerx Creative Commons License 2015.08.16 -6 1 51980

en magam nem faszbukozok, mert a leheto legnagyobb baromsagnak tartom. viszont latom, h szeptemberre keresnek talan kiserot a borzsonybe? betelt mar?

Előzmény: maszogep74 (51979)
maszogep74 Creative Commons License 2015.08.16 -7 0 51979

Tóni a Kéken tegnap elindult, megvan az első 38 km.

olahtamas Creative Commons License 2015.08.16 -6 0 51978

Tulajdonképp a K-100 is nagyot hasít az OKT-ből :)

Előzmény: Joeyline (51977)
Joeyline Creative Commons License 2015.08.16 -6 0 51977

Rosszul gondoltad. Nagyon is fordítva van: az IVV-túrák elsősorban nem ttúrák, alapkoncepciójuk szerint nem a klasszikus értelemben vett teljesítményről szólnak, hanem épp ellenkezőleg, azaz bárki által könnyen teljesíthető viszonylag rövidebb távú túrák.

Az más kérdés, hogy a hazai teljesítménytúrázás utóbbi 2 évtizedben történt drasztikus átalakulásával kialakulhatott az a helyzet, hogy bizonyos teljesítménytúrákat is meghirdet(het)nek IVV-túraként is. 

Előzmény: Pulmy (51877)
Joeyline Creative Commons License 2015.08.15 -6 1 51976

Néhány napja lőttem a közeli villamosmegállóban ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!