Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Házihold 6 napja Creative Commons License 45718

sőt nyitvatartó kocsmák hiányában egy közkút is remek szórakozási lehetőséget biztosított többnyire:)

Előzmény: pavarotti (45717)
pavarotti 6 napja Creative Commons License 45717

egy-két elfelejtett kivétellel minden kocsmát azonnal megkedveltem az Úton:)

Előzmény: Házihold (45716)
Házihold 6 napja Creative Commons License 45716

Nálam az volt a csúcs mikor este 10kor kinyitották a boltot. Mondjuk a kocsmával egy épületben volt.  Nem mondom meg hol:-) a nav elég véresszájú mostanában. 

Gömörszőlős mindenképp jó kiszolgálásban. Legalábbis nekem az volt.

volt ahol nem működő sörözőben is sikerült sörözni

sőt aludtam bezárt kocsmában is.

Amúgy a kocsmákban lehet a legjobban elvegyulni a helyiek közt.  Főleg a dogleszto hosegben eltöltött szieszták érdekesek. 

Galyatetőn van egy büfé a nagyszállóval szemben. Azt mindenkinek ajánlom.  Ugyanez az ágasvári turistahaz valamint a bánkúti síház.

a tokodi pincékre emlékszem még. 

Előzmény: hobo-bobo (45709)
Házihold 6 napja Creative Commons License 45715

A jellegére írtam hogy valami. A fontossága nem kérdéses:-)

Előzmény: Güsziológus (45704)
jzp2107 6 napja Creative Commons License 45714

de kár, hogy ez Becske alsónál nem működik :-(

Előzmény: Bányatörp (45713)
Bányatörp 6 napja Creative Commons License 45713

Szólni kell a személyzetnek, hogy az adott megállóban le szeretnél szállni és akkor nem lesz baj. :-)

Üdv; egy KEMV önkéntes

Előzmény: Csuhás (45673)
olahtamas 6 napja Creative Commons License 45712

Én már hónapok óta "bejentettem" a hibát, de azóta sem lett mindenhol kijavítva :)

Előzmény: pavarotti (45711)
pavarotti 6 napja Creative Commons License 45711

Apró helyesírási baki:

http://www.kektura.hu/kapcsolat-hiba-bejelentes

"Kérlek bizonyítsd be, hogy nem vagy robot, kattints a következő túristajelzésre"

tUristajelzés

maszogep74 6 napja Creative Commons License 45710
hobo-bobo okt. 15. Creative Commons License 45709

Szerintem is eléggé átlag alatti hely az úrkúti, mind kiszolgálás, mind választék tekintetében, az is előfordult már hogy törzsvendég túrázót molesztált (bélyegzőhelyek fóruma alapján), bár erről az egység nem annyira tehet, de rossz hírét kelti. Viszont a melegszendvics (ha sikerül kikérni) finom.

Nekem két olyan helyen volt pozitív tapasztalatom amelyeknek rosszabb a híre:

A mátraverebélyi kocsmában, ahol egy negyedórás beszélgetés után a kocsmáros a saját céges bélyegzőjét adta oda, mert a kéktúrás nem volt éppen ott (szándékosan írtam így, mert nem tűnt el, de ez egy másik történet...) 

és közben elmondta hogy NEKI milyen negatív tapasztalatai voltak már kéktúrázókkal.

És a hollókői Szabó kocsmában, ahol szintén jót beszélgettem több alkalommal is a csapossal és a vendégekkel, itt is meséltek hasonlókat mint Mátraverebélyen. 

Egyébként a tapasztalatok valóban szubjektívek és nagyon függnek az alkalomtól is.

Vilma néninél Makkoshotykán mi is meglepődtünk, de nem azért mert valami gond lett volna, inkább az volt a meglepődés oka hogy a hölgy mennyire tisztában van a média, a reklám, és a piár fontosságával...:-))

Bővebben majd elmeséli Tavaszi Széll, ha valakit érdekel.:-)

Előzmény: Pulmy (45705)
timetable okt. 15. Creative Commons License 45708

Jó lenne erről is beszélgetni,vitázni. Mit érdemes felkeresni és mit mellőzni? Persze ez nagyon szubjektív dolog.

Az utolsó mondat a lényeg. Szerencsére az OKT mentén olyan hely kevés van, melyet egy képzeletbeli 1-től 10-ig tartó skálán a betérő vendégek jelentős része lepontozna. Olyan azonban már előfordulhat, hogy valakinek nem tetszik egy hely valami miatt, vagy csak ő vagy a személyzet éppen nyűgösebb hangulatban van...

Egyik ismerősöm például emlegette, hogy Makkoshotykán a TTT fórumban sokszor ajánlott Vilma néninél szálltak meg, és hogy kifejezetten rosszul érezték magukat, mivel ők nem voltak beszélgetős hangulatban...Vilma néni pedig igen...:)

Ha a saját tapasztalataim érdekesek, a helyek amiket kiemelnék, mert úgy maradtak meg számomra, ahol nagyon kellemesen (és gyorsan) telt az idő, vagy finom volt valami, vagy különösen udvariasak voltak:

- Kőszeg, Kék Huszár étterem (ételügyben semmi nagyon különleges, de olcsó, és jó hangulatú)

- Gérce, Kismackó: pecsét kérdés nélkül, és a helyen látszik hogy a helyi élet komoly központja

- Sümeg, a vasútállomáshoz vezető utcában lévő kocsma (nem tudom a nevét)

- Sümegen továbbá, a Kossuth Lajos utcán (gyk. a főutca) van egy hentes, ahol ottjártamkor sorok kígyóztak sültkolbász-ügyben, és nem véletlenül...:)

- Káptalantóti, Horváth Kert: itt konkrétan átfröccsöztünk egy decemberi délutánt, annyira jó volt. Azóta is hiányzik a teljesítésből az innen Szentbékkálláig tartó szakasz, melyet végül busszal tettünk meg, a sötétedésre hivatkozva. :)

- Városlődőn a Fenyő nevű műintézmény.

- Jásd, Bisztró: csak mert volt egy rozzant csocsóasztal a teraszon. :)

- Kóspallag: van a Tiffany nevű söröző, a falu Nagymaros felőli végén. Csak mint érdekesség, hogy Lenin-kép lóg a falon, de a sör is jó. :)

- Nógrádon egyszerű ételeket kínál, de kiváló a Vár Vendéglő (a jelzéstől picit arrébb, a vár feljárójánál).

- Bableves csárda

- Mályinka, Sanyi kocsma: bolttal együtt van, mindent lehet kapni, rendes a személyzet

- Putnok, állomás melletti kocsma: talán itt nem voltak valami udvariasak, de a hangulata valamiért megfogott...

Előzmény: Pulmy (45705)
Pulmy okt. 15. Creative Commons License 45707

Ez a pont viszont sokkal többet érdemelne,igazán telhetne valami komolyabbra,most mikor rengeteg lóvé kerül az MTSz-hez

Pulmy okt. 15. Creative Commons License 45706

Ez is egy jó jelkép(Zirc-Bakony turistája ,0 km kő)

Pulmy okt. 15. Creative Commons License 45705

Megbecsülik a kéktúrázót.."

Bocs,nem vitázni akarok veled,de nekem felemás érzésem van a hellyel kapcsolatban.

Szept.23.-án jártunk arra,próbáltam a pultban lévő hölggyel beszélgetni,de olyan volt mint aki citromba harapott. Lehet,hogy csak rossz napja volt,de a vendéglátásban ilyen nem igen lehet.

Legalább olyan hozzáállás kéne mint Tuloknéé a Szajki-tavaknál vagy a gércei Kismackó tulaj nőjéé,de sorolhatnám van pozitív példa rengeteg.

Eddig a legnegatívabb hozzáállást Szelestén a szövetkezeti kocsmában tapasztaltam,ahol míg nem kértünk két sört jószerivel a stempli sem akart előkerülni.

Nektek milyen tapasztalataitok vannak az OKT melletti egységekről? Jó lenne erről is beszélgetni,vitázni. Mit érdemes felkeresni és mit mellőzni? Persze ez nagyon szubjektív dolog.

Előzmény: Güsziológus (45704)
Güsziológus okt. 15. Creative Commons License 45704

Bocs, de az nem "vagy valami":-)

http://urkut.kapuja.hu/photogallery.php?photo_id=221

Az egyik fontos "támpont" az útvonalon, pecsét a boltban, ha zárva (ami ritkán van), akkor telefonszám kifüggesztve.

Megbecsülik a kéktúrázót, és sok jó dolgot lehet kapni a kocsmában, a terasza ideális.

Amúgy tegnap jártam arra.

Előzmény: Házihold (45702)
Házihold okt. 15. Creative Commons License 45703

Nekem 3 darabban van meg az összes youtube-ról.

Előzmény: hobo-bobo (45690)
Házihold okt. 15. Creative Commons License 45702

és van egy kéktúra büfé vagy valami Úrkuton

Előzmény: hobo-bobo (45691)
pavarotti okt. 15. Creative Commons License 45701

Nagy-Villámnál a vendéglőben levő pecsétről lejött a gumilap, ezt javítani kéne (talán elég lenne megkérni a gondnokot hogy javítsa pillanatragasztóval?, a ttt fórumon van egy telefonszám).

Van itt ttt adminisztrátor?

Ha igen, légyszi sztornózza pavarotti (ottani) user jelszavát és rendelje az itteni (sebpali kukac angolulingyenstart pont hu) e-mailhez hogy tudjak oda is írni.

Kösz P.

Jesper Olsen okt. 15. Creative Commons License 45700

Köszönöm Neked is. Érdekes dolgok vannak abban a doksiban egyébként.

Előzmény: olahtamas (45698)
Jesper Olsen okt. 15. Creative Commons License 45699

Köszönöm!

Előzmény: Güsziológus (45695)
olahtamas okt. 15. Creative Commons License 45698

A csatolt térképen látható P3 az csak tervezett, gondolom a Vaskapu-hegy/szikla érintésével a hamarosan elkészülő Pilis-tetői kilátóhoz fog vezetni, de ez csak egy tipp.

A tervekben Z3-ként szerepel Vaskapu szikláig:

https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fmagyarturistaegyesulet.hu%2Fimages%2Fdokumentumok%2Fpilis_utvonalak_uj.pdf

Előzmény: Jesper Olsen (45694)
AttHunter okt. 15. Creative Commons License 45697

Esetleg még a Kemencekő emléktábla is említést érdemel:

Előzmény: hobo-bobo (45691)
Güsziológus okt. 15. Creative Commons License 45696

OKT

Úrkút - Nagyvázsony

(2014. október 14 - kedd)

Megszületett a döntés, két részletben vágok neki, az első, a potenciálisan problémásabb lett, na és lefelé.

Hiába, jó pap holtig tanul, igaz eleddig nem fordítottam az irányt, de hát ennek is meg kellett történnie.

A kilátó környékén megtámadott egy páncélos hadtest, a katicabogarak elleptek mindent.

Szerencsére csak ott, ahol sütött a Nap.

Sajnos, a légkör nem volt tökéletes, de a Balaton látszott. Nyugat felé már a fák magasabbak, a tanúhegyeket máshonnan kellett becserkészni.

Végre sikerült a pagonyt a térképen is behatárolni!

Nálam volt a készülék, és egy nyugdíjas házaspár segítségével a feltétele is megteremtődött annak, hogy a kitérők is beleférjenek.

A 003-as pontnál van az utolsó jelzés, még a nyiladék mentén. Itt a füves út tovább, intenzíven dél-nyugat felé.

Kelet felé (kicsit visszafelé) két kitaposott ösvény is van, mindkettő nehezen járható, itt-ott vannak jelek a hatalmas fákon, de egyértelmű út nincs.

Mivel az egész nem több 50-70 méternél, valahogy csak átjutnak azok is, akik nem műszerrel közlekednek!

Amúgy az erdő igen hangulatos, csak az a sok repkedő bisz-basz ne lett volna!

Nagyvázsony még mindig csodás, elértem a gyorsjáratot, és igen finom meleg szendvicset ettem a büfében.

Sajnos, a gyors is még 3 óra, bár biztató a 8-as út, lesz a menetidő rövidebb is!

Ja, a hatalmas tócsa még mindig megvan, nehezen kerülhető!

A térkép-részlet:

Előzmény: Güsziológus (45695)
Güsziológus okt. 15. Creative Commons License 45695

Itt találsz két fényképet.

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=7006

Előzmény: Jesper Olsen (45693)
Jesper Olsen okt. 15. Creative Commons License 45694

A (tér)kép persze lemaradt:

Előzmény: Jesper Olsen (45693)
Jesper Olsen okt. 15. Creative Commons License 45693

Kissé off:

Nem az a kérdés, hogy a képen látható hely hol van (bár lehet, hogy valaki ezt is hamar megfejtené :-)), hanem hogy a képen ábrázolt piros háromszög jel (a pilisi Mária-padtól) hová vezet fel?

Másik kérdésem, hogy a Simon halála nevű helynél van-e valami emléktábla (stb.), hogy pontosan lehessen tudni, hogy a "helyszínen" vagyunk-e?

Pulmy okt. 14. Creative Commons License 45692

Tegnap a Zirc-Bakonybél szakaszt jártuk be. Zircen pótolták a stempli,most le is láncolták,így talán a helyén marad.  Borzaváron az Oázis zárva volt,de a kerítésén ok. pecsét(még sörnyitó is van kikötve)

Kőrishegyről az Ördög-lik,Százhalom útvonalon ereszkedtünk le Bakonybélbe.Igazán jó alternatíva,bár a Márvány-völgyig nehezen járható,de megéri erre menni, csodás!( Kék barlang,Z-)

Részletek,képek:

http://boglariturazok.blogspot.hu/2014_10_14_archive.html

hobo-bobo okt. 14. Creative Commons License 45691

Közben már nekikészültem megmutatni még azt az egy pici érdekességet amelyet elfelejtettem a múlt heti zempléni túrám után: 

Hollóházán a porcelángyár portájával szemben a kis Reál ABC falán van egy éppen ugyanolyan(nak tűnő) fém kéktúra jelvény mint amilyen az emlékművön is van, felette pedig egy kb garassal egyidős útbaigazító tábla is.

(Igen, igen kb 40-50 éves :-)) Azért írtam éppen garasst, mert lehet hogy még ő helyezte ki ezeket anno, lévén hogy Borsod megyei...)

Nem nagyon említi ezeket meg senki a leírásaiban, ezért gondoltam hogy megmutatom, nekem is meglepetés volt, nem emlékeztem rájuk az első kéktúránkról.

együtt...

...és külön-külön. Nagyon szép, méretarányos, élethű jelvény.

Ennek kapcsán elgondolkoztam hogy hol is vannak még kéktúrás emlékművek, emléktáblák, és az alábbiak jutottak eszembe:

Badacsonytördemic vasútállomás

Budapest Hűvösvölgy, és kis jóindulattal  ide sorolhatjuk a nagy jóindulattal és figyelmességgel elkészített lesenceistvándi kéktúra jelvényt is. Színeiben ez tökéletesen visszaadja az eredeti  jelvényt, méreteiben, arányaiban kevésbé.

És végül, de nem utolsósorban a keleti végpont Hollóháza, és a majdnem végpont, egykori nyugati végállomás Velem.

hobo-bobo okt. 14. Creative Commons License 45690

Nem tudom, ott nem szoktam nézni.

Hagyományos módon, DVD-n szoktam, nekifekszem a csipsz-üdítő-távkapcsoló trióval és hát ha már kiadták újra akkor már csak lojalitásból is megveszem, pedig megvan a régi kiadás is.

Nem vagyok híve a letöltök- feltöltök- betöltök című hülyeségeknek, bár tudom hogy kisebbségben vagyok ezzel manapság! :-)

(most azért megnéztem, a you tube-ot teleszórták a remake-kel, alig lehet kihámozni pár értelmes '79-es részt)

Előzmény: Házihold (45689)
Házihold okt. 14. Creative Commons License 45689

Youtube-on már nem elérhető?

Előzmény: hobo-bobo (45687)