Keresés

Részletes keresés

pozo Creative Commons License 2017.08.30 -3 1 63593

Magyar János másik remekműve a veszprémi vasútállomás fölött magasodó Jutas vitéz-kilátó.

Érdekes a kilátó ötlete: A kilátó alatti kőbányában sok ammoniteszt találtak, aminek alakja a növekedési spirált tükrözi, ennek matematikáját a Fibonacci sorozat írja le.

A kilátó szerkezete és arányai a természet és a matematika törvényszerűségének Fibonacci sorozatokkal illusztrált kapcsolatát tükrözi.

Jesper Olsen Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63592

Akkor stimmel. :-)

Előzmény: donjuan1984 (63591)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63591

Valószínű arra, Dévényi Antal, vagy ismertebb nevén a Jenga- kilátóra :P

Előzmény: Jesper Olsen (63590)
Jesper Olsen Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63590

A Csergezán is a Nagy-Kopaszon van. :-) 

Talán a piliscsabai Nagy-Kopaszra gondoltál?

Előzmény: jzp2107 (63585)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63589

Hát hogyne..vadász szezonban? Normális Margit? :D

Előzmény: jzp2107 (63587)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63588

Nekem ez eléggé hasonlít a Badacsonyon lévő Kisfaludy kilátóra :) Csak az sárga és kicsit "sűrűbb" talán :)

De ettől még szép :) 
Holnap utazom Zamárdiba és szeretném megnézni a Kőhegyi- kilátót. Az sem mindennapos kinézetű :)

Előzmény: pozo (63579)
jzp2107 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63587

éjszakai túra? :-)

Előzmény: donjuan1984 (63584)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.30 0 1 63586

Köszönöm!

Valóban van mosdó lent is ez igaz, bár nem jártam ott, csak említette az egyik vendég. De teltház vagy közel teltház esetén szerintem kevés ez a 2 lehetőség.

Minden esetre a galéria érdekesen fest a szobákban, de semmiképpen nem ajánlanám alvajáróknak :D

Előzmény: garass (63582)
jzp2107 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63585

ja és a Nagy-Kopaszon levő is tetszik

meg a Csergezán is

de azok az új egyenkilátók amiket az erdészetek (kényszerből?) csinálgatnak, azok annyira nem

Előzmény: jzp2107 (63583)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.30 0 1 63584

Meg még onnan a tábor is vagy 1,5 km. Azt néztem hogy nagyon más szálláshely nincs is, max elég drágán.

A táborba meg még ágyneműt is vinni kéne..mondjuk van hálózsákom meg felfújható mini párnám :))

Viszont a nagyobb táv Zalatárnok felé van, onnan viszont csak hétköznap járnak "sűrűbben" buszok, de a leggyorsabb is 1 óra 10 prc alatt ér vissza Zalalövőre, ami nem volna gond, de annyi időt alatt meg nem érnék Zalatárnokra..max ha hajnali 5-kor indulok :D

Előzmény: AttHunter (63578)
jzp2107 Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 63583

valóban, ez is beleillik a sorozatba (itt még egyelőre nem jártam)

és valóban, vannak jó mérnökeink, csak sajnos a döntéshozóink egy csomószor az ultrakonzervatív dolgokra szavaznak

Nagy fájdalmam hogy Bécstől Barcelonán át Dubajig mindenfelé vannak dizájnos toronyirodás városrészek, nálunk egy-két kivételtől eltekintve minden kockaház.

Nem, nem az ötödik kerületi Duna-partra gondolnám ezeket, se nem a Gellért-hegyre, de szerintem a Váci úton kifelé már simán elférnének.

Na de itt ez is OFF, bocsánat

garass Creative Commons License 2017.08.30 0 2 63582

Köszönöm, remek kis beszámolót kaptunk Tőled és a képek is jól kiegészítik azt.

Örülök, hogy jelzés, eltévedés problémáid nem voltak. Ez megnyugtat. A terep persze az más. Ez a Zemplén ilyen hegyes. A Bózsva utáni dzsungel sajnos egy gyenge pont, de a nyomvonal változtatás felsőbb hatáskör. 

Egy apró megjegyzés, a Kalandpark szobáinál a földszinten is van mosdó, zuhanyzó. Mi azt is igénybe vesszük, ha nagyobb a létszám.

Az újhelyi buszos kaland szerencsére jól végződött. További szerencsét kívánok a Kékkör során és a végén Sátoraljaújhely visszavár!

Előzmény: donjuan1984 (63566)
Güsziológus Creative Commons License 2017.08.30 -2 0 63581

Erre varjál gombot:-))))

Előzmény: pozo (63580)
pozo Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63580

Gulya-dombra

pozo Creative Commons License 2017.08.30 0 1 63579

A hazai mérnökeink kiválóak, világ színvonalon terveznek.

A mellékelt kilátót Magyar János tervezte a Veszprém feletti Gulya-gombra.

A parabolikus hiperboloid formájú kilátó tervezése matematikai bravúr.

A 22 méter magas kilátó 60 tonna fémből készült.

Előzmény: jzp2107 (63561)
AttHunter Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 63578

A Kékről cirka 1km a vasútállomás melletti bicótároló.

Előzmény: donjuan1984 (63577)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63577

Hmm..tényleg van busz vissza Zalalövőre, ezzel már tudok mit kezdeni, csak időben oda kell érni Szentpétervölgybe :)

Jól emlékszem, hogy Zalalővőre elég nagy kitérőt kell tenni a pecséthez ugye?

Előzmény: annyi baj legyen (63573)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.30 -2 0 63576

Hát mert még eléggé úgynevezett luxus turista vagyok, azaz egy kimerítő nap után szeretek kényelmesen lezuhanyozni, ágyban elaludni :) Bár a közelmúltban Tavaszi Széllel mát átestünk a tűzkeresztségen egy 2,5 napos sátrazós vándortúra alkalmával, de egyikünk számára sem alakult ki szerelem első látásra, legalább is nekem biztosan nem :D

Előzmény: akárkibárki (63571)
rum-cájsz Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63575

Én benevezném még ide a Mátrában lévő, nyikom-hegyi, Gortva-Jójárt kilátót, ami nem csak kilátónak, hanem bivakolásra (télen is) is megfelel. 

Előzmény: jzp2107 (63561)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63574

És ha megfelel a puritánabb szállás, cserébe olcsón: http://www.zalalovo.hu/turizmus/szallashelyek/ifjusagi-tabor
http://www.openstreetmap.hu/?zoom=19&lat=46.85383&lon=16.57147

(sajnos, nem biztos, hogy sokáig üzemel az ifjúsági tábor, az Erzsébet Táborok !heti! egy-két ezer forintos díjai elvitték a csoportokat és nem szeretnék az üzemeltetők, hogy a sportklub forrásait a tábor veszteséges üzemelésére kelljen fordítani. Pedig túrázóként én szeretem az ilyen helyeket, hiszen általában csak fürödni, enni, és aludni tér be az ember)

Előzmény: annyi baj legyen (63573)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63573

Pár hete mi hasonlóan csináltuk: pénteken le Zalalövőre, szombat Zalalövő - Szentgyörgyvölgy, vasárnap Zalalövő - Zalatárnok.  Szentgyörgyvölgyről vissza tudsz menni Zalalövőre a szállásra (a menetrend Őriszentpéteri átszállással mutatja, de Őriből ugyanaz a busz megy tovább), vasárnap meg Zalatárnokról haza tudsz utazni, így csak egyik nap kell a cuccal túrázni, és két nap tudsz egy szálláson aludni.

Előzmény: donjuan1984 (63570)
hadidoki Creative Commons License 2017.08.30 0 0 63572

Hé, ez nem ér, hogy ismersz...! :-)

De az is egy jó játék (mármint a logisztikázás). Ebben kevésbé tudok tanácsot adni, így marad a "sok szerencsét" kívánás. 

akárkibárki Creative Commons License 2017.08.30 0 2 63571

Tudom,hogy erre nem gondoltál,de miért nem sátrazol?:)Különben én is gratulálok a teljesítésedhez.:)

donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.30 0 2 63570

Köszönöm!

Folytatás már van, de nem egyszerű megoldani a logisztikát az RP-DDk-n. Szentgyörgyvölgynél tartok és ha haladni is szeretnék már előző nap délután le kell jutnom a térségbe, pl. Zalatárnokra. Onnan másnap Zalalövőig, aztán Szentgyörgyvölgy.

De várok más ajánlatokat, hátha van okosabb megoldás. Ja, nem sátrazom köszi :)

Előzmény: hadidoki (63569)
hadidoki Creative Commons License 2017.08.30 0 3 63569

Köszönöm a beszámolót!

A Nagy-Milic megmászása könnyebb a másik irányból, de persze már kipróbáltam én is erről. Nagy zsákkal valóban halál. A kilátóban idén voltam először, fantasztikus a látvány. (Bár 500 m-rel lejjebb van egy kilátó pont a domb oldalában hasonló kilátással, de ez szélesebb panorámát biztosít.)

Én nem osztom a véleményed a várral kapcsolatban. Nekem átütő élmény volt, bár én láttam akkor is, amikor a vár-kápolna csupasz ablaknyílásában csak egy deszka volt a korlát. Nagyon sok a változás, sokat szépült a vár. (A Regéci szintén)

Én valaha nem terveztem a további kékek lejárását, aztán végül mégis körbejártam az egész országot. Egy-egy hosszabb pihenős után mindig újra hiányzott az út. Biztatlak a folytatásra!

További sok jó túrázást kívánok! 

Előzmény: donjuan1984 (63567)
Tevemadár Creative Commons License 2017.08.30 0 1 63568

Ez igen élvezetesre sikeredett beszámoló lett (mármint, nekem - olvasónak :-) ).

Gratulálok. A befejezést nem irígylem ;-) (jó dolog "kékezni") - de a teljesítményedet igen! :-)

Előzmény: donjuan1984 (63567)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.29 0 5 63567

2. nap: Füzér- Hollóháza, várlátogatással

Mivel sajnos alkalmi túratársam lábán - pontosabban talpán- a szombati erőltetett menetnek köszönhetően 2 hatalmas vízhólyag keletkezett, még előző este abban maradtunk, hogy ő átbuszozik Hollóházára és ott találkozunk majd a célba érésemet követően. A vár csak 10-kor nyitott, ezért úgy időzítettem, hogy a szállástól kb. eddigre érjek oda az alsó várhoz, ahol a bejárat található. A helyszínt a várparkoló felől közelítettem  meg, és a kedves parkolóőr bácsinál hagytam a zsákom, gondolván elég lesz majd felcipelni a Nagy- Milicre. És milyen jól gondoltam. De előtte még a várról egy kicsit. Hogy is mondjam..nekem ez nem ért meg 1700 Ft-ot (a honlapjukon még 1500 Ft-t szerepelt amúgy)..minden csilivili és szép, látszik, hogy nem kevés pénzt öltek bele, de egyet kell értsek azon történészekkel, akik szerint ez így nagyon nem autentikus, nem korhű. Van ugyan amolyan tárlatvezetés is, de arra egyrészt nem volt időm, másrészt az egyes helyiségekbe betérve általában egy automata elmondja az odaillő szöveget. 

Visszatérve a parkolóba a zsákom magamra vétele közben érkezett oda autóval egy család, akik miután megtudták, hogy 600 Ft a parkolás, "sarkon is fordultak"; mit szóltak volna a vár pénztárában :)) Alig hogy elindultam máris a most is bővizű vár forráshoz értem és egy gyors kóstolást követően bele is vágtam az emelkedésbe. Egy rövidebb szintben haladó szakasztól eltekintve szinte folyamatosan emelkedett. Szuszogva értem fel a csata réti erdészházhoz - most már ezt is felismerem majd a fényképes kvízen :) - pedig még a java hátra volt. Ezen a napon sem volt hideg így táplálkozni annyira nem akaródzott, de muszáj volt valamit enni, így egy croissont lenyomtam a torkomon. A maradék izotóniás por már korábban az ivótasakba került; ezt egyébként csak ajánlani tudom, nagy melegben az egyik legjobb a kiizzadt só pótlására, főleg annak aki úgy izzad mint két ló, vagyis mint én :))

Nekivágtam ezután a Nagy-Milicnek... Küzdöttem mint disznó a jégen; a vége felé már 10 méterenként megálltam és néha úgy éreztem, hogy egy függőleges falat kéne megmásznom kötél nélkül. Végül kissé meggyötörten és levegőért kapkodva értem fel előbb a Kis- Milicre, ahol természetesen nem hagyhattam ki a kilátót. itt pólót cseréltem, mert a reggel felvettet már én sem bírtam elviselni magamon; kb. 1 kilót nyomhatott :) Rövid pihenő után folytattam és felértem a Nagy-Milicre, ahol szintén nem romantikáztam sokat a kötelező fotók elkészítésén túl. Az innen lefelé vezető út már jóval barátságosabb volt mint a felfelé jövő. Jó tempót tudtam menni a szerpentinen, így elég hamar a Bodó- rétre értem, ahol csak a rét vége felé álló esőbeállón van pecsét. itt egy fiatal pár pihengetett éppen és a leányzó megkérdezte, hogy a kék kört csinálom-e. Válaszoltam, hogy most még "csak" az OKT-t fejezem be, de úgy érzem már ezzel is elismerést váltottam ki belőle. És valóban, bennem is jó érzést keltett, hogy hamarosan itt a vége..vagyis ekkor ezt gondoltam. 

A Drahosi- rét után jött az utolsó lőtti erdei szakasz. Nagyon megörültem egy vadszeder bokornak, nem is nagyon hagytam rajta érett szemet. Ezután egy olyan rétekből álló rész következett, ami azért megfogta a tempóm. Lehetett haladni, de néhol búj-búl zöld ágat játszottam és ezúttal is jó választás volt a hosszú nadrág. 2 órára jért az idő, amikor Hollóháza határában előbukkantam az erdőből. Innentől valamiért kissé lelassultak a lépteim...elértem az -forma 1-es hasonlattal élve- utolsó visszafordítót a két kútnál - bevillant egy újabb OKT kvízes kép- és aztán ráfordultam a célegyenesre. Elindultam, majd egy fél percre megálltam. Nem akartam beérni. Férfiasan bevallom pár könnycsepp is kicsordult. Aztán összeszedtem magam és megtettem az utolsó métereket is. Szelfiztem egyet az OKT végét/elejét jelző oszloppal, majd betértem a Vadászba, ahol már várt a túratársam. 
Megittuk a győzelmi sört, sőt még a fagyi is belefért. Tavaszi Széll szinte élő kapcsolásban volt az utolsó pecsét beütésekor, pont előtte hívott fel, hogy gratuláljon. Sebastian Vettelék még vígan köröztek a belga pályán, amikor elindultunk a buszunkhoz. Ám ami ekkor történt azt nem fogjátok elhinni- kezdődnek a beugratós, kamu híreket tartalmazó posztok- de ez most tényleg elég fura volt. Állunk a megállóban a táblánál, ott, ahol elvileg a busznak is meg kellene állnia. A sofőr hátrább állt meg, de ez nem volt gyanús, mert máshol is így csinálják és ő is pakolászott még. ezután viszont, amikor 15:11-et ütött az óra, mint a puskagolyó startolt el a megállóból, ügyet sem vetve ránk. Kissé sokkot kaptunk és néztünk egymásra, hogy ez most komoly? Az volt..otthagyott minket, majd valószínű ő és kedves édesanyja is heveny csukló rohamot kaphatott; kicsit előjött belőlem az állat, mivel a 16:48-as Sátoraljaújhelyről Szerencsre, illetve onnan Budapestre induló vonatra már előre megvettük a jegyet, mivel Szerencstől IC-re kell átszállni. Az égiek szerencsére velünk voltak, mert a kocsmánál fagyizó kedves pár jutányos áron elvitt minket Sátoraljaújhelyre így bőven volt még idő a vonat indulásáig. Levezetésképpen- mivel az állomás büféje nem volt nyitva- még begyalogoltam a templom utáni részig, ahol sikerült némi folyadékot vásárolni a hazaútra. 
Egy hosszú szakasz végére értem, de nem a legvégére. Hálás vagyok mindenkinek aki ilyen vagy olyan formában, de segített az OKT végigjárásában. Engedelmetekkel kiemelném Hörpölint akinek a leírásai nélkül lehet sosem vágtam volna neki a bejárásnak, és nagy öröm volt hogy tegnap még ha véletlenül is, de találkozhattunk :)

És akkor a szokásos képek:

1. nap: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10209901076828052.1073741998.1367812099&type=1&l=de10577a2c

2. nap: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10209901540479643.1073741999.1367812099&type=1&l=d5c87c5ef4

donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.29 0 6 63566

Köszönöm! :)

A teljes Borsodi szakaszról így most hirtelen nem mernék nyilatkozni, de az utolsó szakaszról jöjjön akkor egy kis beszámoló közkívánatra :))

1. nap:

Az előzetes terveknek megfelelően túratársammal már pénteken leutaztunk Sátoraljaújhelyre, ahol a bő 4 órás vonaton való aszalódás után egy helyközi járat segítségével jutottunk el a Zemplén Kalandparkba vezető út bejáratáig, majd rövid séta után magába a parkba is. Itt foglaltam ugyanis szállást abszolút baráti, 2430 Ft-os összegért. Magáról az épületről annyit, hogy szép, új, de a szobákban nincs zuhanyzó és közös a konyha is. Félreértés ne essék, azzal nincs baj, hogy közös a tus, de azzal már akad, hogy összesen van ha minden igaz 3, ebből egy női; szóval ezt egy kicsit alul méretezték. 
Szombat reggel már nyitás táján - ez 9 órát jelent- elhagytuk a szállást és megkörnyékeztük a pénztárt, ugyanis a terv következő pontja a Sólyom, azaz a zipline pálya kipróbálása volt. A jegy 3850 Ft, de ebben benne van a libegőzés a Magas-hegyre, az átcsúszás, a visszajövetel a Dongóval- a kabinos felvonóval- és a lelibegőzés is. Utóbbi már nem volt tervben, azonban némi félreértés, félretájékoztatás és kikapcsolt telefon okozta mizéria okán nem hogy lementem a libegővel a pénztárhoz, de még vissza is kellett jönnöm újra, így tetemes késést szedtünk össze, pedig még el sem indultunk. 

Mire elértünk a Magas-hegyről kb. 2 km-re lévő Nagy-Nyugodó- nyeregig már majdnem negyed 1 volt és aznap bő 30 km várt ránk...végül tényleg bő lett..vagy 3 km-rel bővebb, bár bevallom, hogy a tervezéskor a TTT OKT fóruma alapján számoltam. Lényeg, hogy elindultunk, de haladni nem sikerült túl gyorsan; sajnos túratársamnak kiújult a boka sérülése, emellett a rossz zokni választás is gyötörte tappancsait. Fél 3 táján, amikor a Nagy-Nyugodótól számítva még 8 km-t sem hagytunk a hátunk mögött , válság értekezletet tartottunk, melynek következtében szabad utat kaptam és megbeszéltük, hogy társam pedig Vágáshutáról megpróbál majd busszal eljutni Füzérre, illetve telefonon tartjuk a kapcsolatot, bár ez a Zemplénben nem egyszerű dolog, de azért sikerült. Ettől a ponttól tehát rákapcsoltam, 5-6-os átlaggal suhantam, hogy még sötétedés előtt beérjek Füzérre...majdnem sikerült is, de csak majdnem :) Vágáshutára beérve rögtön bevillant az OKT kvízből ismerős kép és a tudat, hogy ezután ezt a képet is telibe tudom majd találni :) Az első nyomós kút nem működött, de a pecsételő hellyel szinte szemben elhelyezkedő már igen, így ment a friss víz az ivótasakba, némi izotóniás por társaságában. Még a pecsételés előtt elhaladtam az egykori Huta Kocsma előtt, melynek falán a felirat alatt zárva tábla, kicsit odébb "magánlakás" felírat díszeleg...szomorú látvány, és akkor a szegélményről nem is beszéltem ami kiáradt az ajtaján. Kb. 2 éve amikor láttam a Másfél millió lépésben még nagyon máshoz nézett ki...így múlik el a világ dicsősége sajnos.

A település határában még megcsodáltam a manapság oly divatos, helyi népviseletbe öltöztetett szalmabála figurát, és nagyon tetszett a tőle pár méterre, az út túloldalán a faluba érkezőket fogadó faragott tábla szövege, miszerint:  Vágáshután köszönünk egymásnak! :) Ezután a Margit- kútig- melynek vize sajnos nem iható, így ezzel ne tervezzen senki- aszfalt következett - Knight Rider után szabadon- SPM fokozatban. nagyon mókás volt a kút mögötti jelzéskapu, amely egy kékkel felfestett "WC" feliratot takart :) Az ösvény eztán egy kicsit sarasra váltott, de ez nem gátolta a haladást; az erdei szakasz nyújtotta árnyék meg külön jól is esett, mivel igen csak meleg napunk volt. Az emelkedő még Nagyhuta előtt nem sokkal kb. úgy hiányzott mint lábujjba a szálka, de legyűrtem és onnan már csak pár száz méterre volt a község széle, illetve az újabb nyomóskút, ahol feltöltöttem a magnézium készleteket. Pár percnél nem pihenhettem többet, szorított az idő, így folytattam is egészen a buszforduló után közvetlenül található polgármesteri hivatal épületéig, melynek kerítésén rendben találtam a napi 3. pecsétet is.

Általában hosszabb távon nem komálom az aszfaltot, de most kifejezetten örültem neki, mert gyors haladást biztosított, így hamar a közeli Kishután találtam, ami gyönyörű helyen fekszik; egyszer még biztosan visszatérek oda is. Az egyik kocsmába be is tértem, de csak cukros vízért- értsd kóláért- és mentem is tovább. Egy néni aki biciklivel haladt el mellettem a nagy zsákom láttán megkérdezte, hogy nem nehéz-e? Szívem szerint azt válaszoltam volna, hogy, nem, csókolom, héliummal van töltve!- de aztán ennél udvariasabbra vettem a figurát :)

Még egy kis kanyargás Kishután, át a vasúti síneken, egy jobbos és egy balos kanyar, majd a Szuha- völgy nevű település rész elhagyását követően - amit egy faragott táblán Szuka- völgynek olvastam és ezen jót is nevettem- ismét az erdőbe vetettem magam, de csak egy rövidebb szakasz erejéig, mert hamarosan Bózsván találtam magam, ahol előbb a sziklába vájt pincék, majd az OKT pecsételőn is ott virító szikla mellett haladtam el, mielőtt megérkeztem a faluház melletti villanyoszlophoz beütni a 4. stemplit is. Ezután- bár nagyon nem értem rá- de betértem a Kőbérc Panzióba is begyűjteni a saját bélyegzőjük lenyomatát.

Visszatérve a kékre elhaladtam az Etelka-tó mellett, majd a település határában balra fordulva és felérve egy kisebb dombhátra, végre feltűnt Füzér vára, de még elég messzinek tűnt. Hamarosan jött egy bal kanyar ami -ha jól tudom- már az egykori vasútvonalra terelt. Ez a nyíri országútig egész jól járható, na de azután! Mint mindig most is érdeklődtem a szakasz állapotáról, mert már korábban hallottam, hogy valahol Füzér előtt igen csak esélytelen a haladás. Nos a kapott információ abszolút helytálló; az országúttól a patak hídjáig szinte esélytelen a kijelölt - mondanám, hogy úton- dzsindzsában haladni. Néhol ahol láttam hogy más is próbálkozott benéztem én is, de semmi biztatót nem látván visszatértem a szántó szélére, ahol éppen bálázás zajlott. A hídnál viszont már muszáj volt utat törni valahogy, hogy ne maradjak a patak rossz oldalán. Szerencsére ez sikerült is, a nem túl jó állapotban lévő hídon is átkeltem és innen már - ha nem is autópálya- de azért járható volt az ösvény Füzérkomlósig. Ezen a szakaszon egyébként 3 őzet és/vagy szarvast is láttam, kicsivel később már a Füzérre kanyarodó bicikli útról pedig egy őzmamát a két gidájával :) Itt sötétedett rám, de még be tudtam személyi sérülés nélkül botorkálni Füzérre, ahol a templommal szembeni Koronaőr Vendégház előtti utcai lámpa fényénél ütöttem be az első és egyben utolsó "éjszakai" nyomatot. Innen még bő egy km-re volt a régi kéken, a Petőfi utcán a Mariska Vendégház, amit jó szívvel ajánlok mindenkinek; a szállás 3000 Ft, két fogásos vacsora 1000 Ft, és a reggeli 500 Ft. Ennyiért szerintem nagyon megéri, éhen halni itt senki nem fog :) És, hogy az elkezdett, de be nem fejezett mellékszálat is elvarrjam az első nap végén, túratársam óriási akaraterőről tanúbizonyságot téve Vágáshutától aszfalton jöve több mint 30 km-t tett meg összességében, mire egy buszos felvette és elvitte Füzérre. Fantasztikus teljesítmény tehát az övé is. A GPS-m a nap végén 36,5 km-t mutatott.

Előzmény: garass (63559)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.08.29 0 1 63565

Gondoltam :) Én is tervezem, de még nagyon messze járok :)

Előzmény: asciimo (63564)
asciimo Creative Commons License 2017.08.29 0 0 63564

Kepzeld van olyan fanatikus topiktars, aki ezt megcsinalta.

Előzmény: donjuan1984 (63556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!