Keresés

Részletes keresés

olahtamas Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49866

És hogy keresed meg a Fekete-víz elnevezéseket :)

Overpassban: name="Fekete-víz" in Hungary

És a válaszhoz nem kell egyetemi végzettség, vagy MapSource :D

Előzmény: Güsziológus (49865)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49865
Előzmény: olahtamas (49863)
olahtamas Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49864

Hát most már sehol :(

Régebben pedig itt volt:

http://waymarkedtrails.org/hu/?zoom=15&lat=45.8042&lon=18.1179&hill=1

Most majd el kell menni A Szaporcai hídig, de onnan nem érdemes annyit visszamenni, majd levezetik egyenesen a Drávapartra.

Előzmény: Güsziológus (49862)
olahtamas Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49863

overpass-turbo.eu segítségével könnyű hozzájutni

A wizzardba csak annyit kell beírni "jel=z in cserhát"

Van Kétbodonynál is, meg persze az Északi zöld.

Meg pár apó darabka, pl. Galgagyörknél.

Előzmény: Güsziológus (49860)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49862

"Nemrég eljutott hozzám a hír, hogy a Fekete-víz hídja el lett bontva, így ott is változás lesz."

Hej, ha tudnám, hol van az a híd:-)))

Előzmény: olahtamas (49861)
olahtamas Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49861

A többi színt is el lehet majd nevezni, mint Visztula a kékeket :)

Annak idején nagy móka volt pl. az Ormánsági kék végig tekerése Visztulával.

Nemrég eljutott hozzám a hír, hogy a Fekete-víz hídja el lett bontva, így ott is változás lesz.

Előzmény: Güsziológus (49858)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49860

Próbálok válaszolni, de nagyon termékeny vagy:-))

Nem.

A Cserhátban minimum két ZÖLD van.

Az egyikről írtál, azt tehát ismered.

A Szirák - Bér - Szandavár (OKT) mintegy 20 kilométer hosszú, jelentős kiágazásokkal, pár éve még volt Andezit ttúra, gondolom ezért.

Pici türelem!

Előzmény: jzp2107 (49853)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49859

Ne csüggedj!

Azt írtam, látszik a törekvés.

A Bükkben pl. a centenáriumi körtúra (S) lett az eredménye a "sárgák" egyesítésének".

Végső soron a Bakonyban is a "zöldek egyesítésével" jött létre az RFE.

Próbálok a jövőben egyértelműen fogalmazni!

Előzmény: jzp2107 (49857)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49858

A mozgalmakat még nem rendeltem az útvonalakhoz.

Kösz az ötletet.

A Bakony vonatkozásában gyakorlatilag teljes az átfedés.

Igaz, a Bakony kiterjedése óriási, ezért van több PIROS (pl. Déli-Bakony).

Van SÁRGA is (pl. Somló, Farkasgyepű, stb.).

Ha nagyon belemerülök, van zöld is, de mindez már túl részletes, most látom, a Döbrönte környéki ZÖLD kimaradt, mégis bejelöltem, hogy OK.

Van tehát hiba, de ez még csak 1.0 verzió:-)

Előzmény: jzp2107 (49855)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49857

azt írtad szinte mindegyik tájegységnél

ami a budai

de igazából ott sem

végleg elvesztem :-)

Előzmény: Güsziológus (49856)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49856

Ez csak a Budai-hegységre vonatkozik.

Itt a SÁRGA az Budaörs és Pilisvörösvár közötti, ez OK. Sőt. Onnan tovább egész Esztergomig folyamatos.

DE

Van egy sárga Nagykovácsi és Zsámbék között, ezt nem integrálták. Ez a kivétel.

Előzmény: jzp2107 (49854)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49855

egy utolsó kérdés: azt mindegyiknél kigyűjtötted hogy melyikhez kapcsolódik túramozgalom?

volt szó PMP-ről, Dornyairól stb, de pl Cserhátban levő piros sávon csak véletlenül vettem észre hogy azon is van egy mozgalom (Palóc piros vándora), igaz épp szünetel

Előzmény: Güsziológus (49851)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49854

> egy szín, egy útvonal.

valamit félreérthettem, mert az általad linkelt Bfelvidéken is van egy csomó zöld, sok sárga és még pirosból sem egy van

vagy ő Gyevi-bíró?

jzp2107 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49853

> a Gödöllői-dombság az kemény "falat".

> Itt van a PMP, ajánlom figyelmedbe:-)

köszönöm, azt már teljesítettem

azt elfelejtettem az előző számolósba írni, hogy 20 év lejárni, de azért nem nulláról indulok, van azért egy két út amit már azért bejártam

nem mindet elejétől végéig, de ha a felét már lejártam akkor elég a másik felét :-)

> A projekt egyik fontos eredménye, hogy kiderült, szinte minden tájegységben az a tendencia, hogy egy szín, egy útvonal.

no, ezt nem gondoltam volna

főleg a zöldekről

ugye a zöld az, ami elméletileg a legrövidebb lehet (ez biztos hogy így van? az egész Cserhátban csak egy zöld van?)

Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 1 49852

Hollókőn átadták a várat, látogatható.

Forrás: HTM

"A majdnem egy évig tartó munka eredményeként látogathatóvá vált a 700 éves vár Öregtornya, a felső várban visszaállították a 13. századi konyhát, ebédlőt és várúri lakrészt, az alsó várban pedig a 16. században épült gazdasági épületeket. Zászlóforgatókkal, vitézekkel, korabeli muzsikával, ágyúlövéssel varázsoltak középkori hangulatot az ünnepségre."

Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49851

Nekem nem okoz gondot kiszűrni azokat, melyeket jeleztem, hogy nem teljes körűek (Börzsöny, Bükk, Gödöllői-dombság).

Ezekre tehát várni kell:-))

A Bükk napirenden van, a Gödöllői-dombság az kemény "falat".

Itt van a PMP, ajánlom figyelmedbe:-)

A Balaton-felvidék bárki által elérhető:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134911797&t=9012640

Ami a domain-t illeti.

Van a nevében néhány betű, mely esetlegesen jogvitát okozhat.

Szándékosan választottam a nevet még 2014-ben, akkor még bizonyos "fejlemények" alakulását nem lehetett kiszámítani, ezért védettem le a nevet.

Várok még visszajelzést attól, akinek érdekeit esetleg sértheti a mozaikszó, nem szeretnék pereskedni.

Nem könnyű megtalálni az illetékest.

Ez az elsődleges oka annak, hogy nem használom a lehetőséget.

Meg fogom találni a módját annak, hogy az alábbiak mindenki számára elérhetőek legyenek.

Pilis (beleértve a Visegrádi-hegységet is)

Budai-hegység

Cserhát

Mátra

Velencei-hegység

Gerecse

Vértes

Bakony (ez utóbbi erősen formális, hisz OKT(KÉK), KDP(PIROS), DBE(SÁRGA), RFE(ZÖLD)

A projekt egyik fontos eredménye, hogy kiderült, szinte minden tájegységben az a tendencia, hogy egy szín, egy útvonal.

A frekventáltaknál (pl. Bükk) is van tendencia, de pl. a Budai-hegység már egyértelmű, egy PIROS, egy SÁRGA, egy ZÖLD.

Kivéve a gyevi bírót:-)

Bocs az OFF-ért, bár nem hiszem, hogy nagyon OFF.

Előzmény: jzp2107 (49850)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49850

tudom hogy tizenezer km, ha évente 500 km-t megy az ember, 20+ év alatt végezhet vele :-)

egylőre a közelebbiek érdekelnének (Pilis-Visegrád, Budai, Gödöllői, Börzsöny, Cserhát, Mátra, Velencei-hg, Gerecse, Vértes, Bakony, B-felvidék, Bükk)

köszönöm szépen előre is!

Mivel többeket érdekelhet, valami mindenki által elérhető hely lenne jó.

Nem tudom az erre a célra regiszrált domained alatt lehetne-e tárolni, ott lenne a legjobb helyen :-)

Előzmény: Güsziológus (49849)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49849

Igen, publikus lesz.

A jelzett tájegységek (kettős vonal a sor elején) vonatkozásában van lista főútvonalanként, hármat már közzétettem (képként), de önálló táblázatként is elkészítem, ha erre szüksége van bárkinek.

Már gondoltam, hogy kigyűjtöm, és a jegyzéket közzéteszem, függetlenül a teljes nyilvántartástól.

A végigjárásról nyugodtam álmodozzál, ahogy írtam, a teljes útvonal 80%-a főútvonal.

Ez 13.000 kilométer.

Van konkrét tájegység, mely érdekel?

Nem kerül semmibe, táblázatos formában is átküldöm, ha gondolod.

Előzmény: jzp2107 (49847)
hobo-bobo Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49848

Illúzió hogy tömegek veszik majd a fáradtságot, mert ez egy szűk kört érdekel csak. 

De nem is kell hogy ennél több embert érdekeljen, mert szépen működött ez a dolog eddig is a tuhun, és most már inkább az OSM-en. (változások jelzése, útvonalak módosítása)

Nyitott kapuk döngetése ez, ha úgy tetszik a semmi masszírozása sokadszorra.

Előzmény: olahtamas (49845)
jzp2107 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49847

"Létezik tehát a nyilvántartás"

Hol?

Nálad, azt tudom, de publikus is lesz?

Azt vettem a fejembe hogy elkezdem végigjárni a sáv jelzéseket

Ehhez tök jó segítség lenne egy ilyen táblázat

Vagy ne is álmodjak róla? :-)

Előzmény: Güsziológus (49841)
Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49846

Nekem már nincs olyan sok időm, ezért a jövő idő nálam nem nyerő.

Én a jelenben élek, amit tudok, azt megcsinálom.

Nem tudom, hogy meddig lehet emelni a tétet, és ígérni ezt-azt, én azt szeretném látni, hogy van világszínvonalú rendszer, sok-sok ezer elégedett felhasználóval, szolgáltatásokkal. Ez volt az ígéret!!!

Két évvel ezelőtt.

Pl. az MTSZ üzemeltethetné már a TTT helyett a kéktúrás pecsételőhelyek fórumát!

Legyen úgy, ahogy írod, de ez nem oldja meg azokat a problémákat, melyekkel foglalkozok!

"Hol jelezzék, és mit jelezzenek?"

Pár hónappal ezelőtt már leírtam, hogy a készülő nyilvántartás mindenki által elérhető lesz.

Jelenleg még EXCEL táblázatban van, de áttölteni adatbázis-kezelő alá nem eget rengető probléma.

Olymódon lesz megoldva, hogy "kapcsolódva" az útvonalhoz, melyet csak ki kell választani (lehet szakasz is), már lehet is "kommentálni", jelezni a tapasztaltakat.

Azt hiszem, regisztrálás köteles lesz, mert azt szeretném elkerülni, hogy akárki akármit beírhasson.

Önálló honlapon lesz, melyet már regisztráltam.

HEV pl. jelezte, hogy egy útvonal megváltozott, eleddig Ságvár és Nyim között volt S-, meghosszabbították, és most már Som a másik "vége".

Valaki ezt jelezte az OSM felé is (ott is Som az útvonal vége) és a TUHU is naprakésznek tűnik ebben a vonatkozásban.

Nem lenne jó, ha egy helyen lehetne jelezni, és aki akarja, az átvezeti a változást az OSM adatbázisában, aki meg úgy gondolja, hogy TUHU, az a TUHU adatbázisát aktualizálja?

Én például jeleztem, hogy fel van mérve a P+ eleddig hiányzó szakasza Veszprémfajsz "határában", efemm (jobb híján itt, a fórumon) jelezte, hogy az OSM adatbázisában már OK az útvonal. (A TUHU is OK.)

Nem ragoznám, de ha eljutok a Balaton-felvidékre, megnézem a folytatást is, ott is látok problémát, mindkét térkép vonatkozásában.

Lehet persze úgy dönteni, hogy az OSM legyen az a "platform", ami "begyűjti" az információkat, meg kell szervezni, biztosítani kell a platformot, és az lesz.

Csak legyen!

Én szöszölök még egy kicsit, egy-két apróságot még korrigálok, majd indítom a szolgáltatást.

Ha erről nem akar senki "társalogni", akkor itt nem fogom erőltetni, hisz végső soron ez itt OFF.

Előzmény: olahtamas (49845)
olahtamas Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49845

"tömegek veszik a fáradtságot, és jelzik, ha valamit tapasztalnak"

Hát ez egy érdekes kérdés!

Hol jelezzék, és mit jelezzenek?

A TUHU és OSM rendszereihez biztos lehet csinálni olyan programot, ami a változtatásokról értesít.

Az már nagyobb feladat, hogy ebből kiszűrje a turistautakra, ill. a neked fontos dolgokra való összesítést.

Nem titok, idén lett ígéret MTSZ oldalról, hogy szánnak megint pénzt kéktúrán kívüli utak felújítására.

Ha minden szép és jó lesz, akkor sok útvonal megújulhat, és végre akár a Gödöllői dombságban is elkezdődhet az autópályák miatt alaposan felkavart hálózat rendbetétele.

A kéktúra változtatásoknak is lesz néhány egyéb következményű jelzésrendszer váltása, és a nemzetközi utak is talán bele kerülnek a vérkeringésbe.

No de majd meglátjuk, reménykedjünk, hogy előbb utóbb összeállnak a dolgok.

Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49844

Köszönöm.

Ez lenne?

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=163491&to_id=45071&route=1064674,1064672

Ez az útvonal még nem volt kódolva (nincs a táblázatban a távolsága), de Ságvár - Nyim volt az iránya.

Módosítom.

Ságvár - Som

3.513 méter a "többlet".

Ja, és nálam Balaton "fejezet", de hogy miért azt nem tudom:-)

Az MTSZ nyilvántartásában is Somogyi-dombság:-(((

http://termeszetjaro.hu/turistautak/sagvar_-_flora-hegy_nyereg_-_nyim

Előzmény: HEV (49842)
maszogep74 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49843

Nálunk sokáig csak a páromnak volt, én a hagyományosokra esküdtem. Aztán rájöttem, hogy túrázni sokkal jobb. Aztán hozzászoktam teljesen :) Szerencsére a hagyományos formából is van sok, de már nem tervezünk költözni. :)

Előzmény: rozaa (49838)
HEV Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49842

Külső- Somogyban volt egy kis hosszabbítás a sárga sávon.

Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49841

Turistautak Magyarországon

Megkésve bár, és nem is teljes körűen, de gondoltam, közzéteszem, hátha valakit érdekel.

Én úgy gondolom, hogy az utolsó sorban a 79% igen fontos információ.

Fokozatosan "kódoltam" a tájegységeket, de ez a 80% körüli mutató alig ingadozott.

Az útvonalak 80%-a tehát főútvonal, azaz településeket köt össze.

Kicsit csalóka a 276 útvonal, hisz az OKT tájegységenként egy útvonal, de a szám még finomodik, kb. 300 lesz a "végleges".

Két probléma foglalkoztat.

Az egyik a hitelesség, pontosabban az a módszer, mely biztosítja, hogy az útvonalakkal kapcsolatos információk nyilvánosan megjelenjenek, és a jelzett változásokat is követni lehessen.

Sajnos, vannak kétségeim, nem hiszem, hogy tömegek veszik a fáradtságot, és jelzik, ha valamit tapasztalnak, de ki tudja?

A másik probléma a szolgáltatás.

A nyilvántartás, melyre a statisztika épül, jelenleg nem elérhető, bár vannak elképzelések.

Fontos része a tervezett szolgáltatásnak az útvonal letölthetősége, de nem gondolom, hogy ez a legfontosabb.

Mivel a nyilvántartás független a TUHU-tól és és az OSM-től is, nincs különösebb jelentősége, hogy hol van a trekk, több százat néztem meg és hasonlítottam össze, lényeges eltérést nem tapasztaltam.

Létezik tehát a nyilvántartás, Somogy és Baranya szinte tökéletes a megyei honlapokon, ezekkel nem foglalkoztam részletesebben.

Problémamentesnek tűnik a Börzsöny és a Bükk is, ezért ezek a sorok (a táblázat baloldalán nincs kettős vonal a sorban) nem tökéletesek.

Íme a táblázat, 2015. május 18-án.

Güsziológus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49840

"Güszinek: Őrség - Zala piros sáv I22-es néven futott volna, de mire készen lett, már más volt a főnök az EWV-nál."

Köszönöm.

Azt hiszem, az a fontos, hogy elkészült.

Van még néhány problémás szakasz, de a Göcsej meglehetősen "zavaros" úthálózatának mindenesetre jót tett, hogy a NY-K irány egyértelműen főútvonal, és kiágazik a P+ és a P3. Elég zavaró volt, hogy a P3 volt a főútvonal.

Előzmény: rozaa (49838)
Pulmy Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49839

Ettől az erdei siklótól sokan rettegnek a mérete miatt,pedig ártalmatlan.

Előzmény: maszogep74 (49834)
rozaa Creative Commons License 2015.05.18 0 0 49838

A tehén is megvadulhat. A villanypásztor 10-12 000 V. Az emlősök többsége korlátozott színlátással bír, inkább ne mozogj kapkodva, amíg nem muszáj!

RP-DDK: Pacsa-hegyen a szőlős után száradnak a fenyők! Valószínűleg előbb-utóbb vágás lesz, aki arra jár figyeljen. A jeleket élő fákra is átraktuk.

Güszinek: Őrség - Zala piros sáv I22-es néven futott volna, de mire készen lett, már más volt a főnök az EWV-nál.

Mászógép: ebook - tök jó nálunk is van kettő. Nem kell minden költözésnél 600 könyvet cipelni, és a gyerek is ezen nyalja a kötelezőket.

Előzmény: donjuan1984 (49831)
kakukKata Creative Commons License 2015.05.17 0 0 49837

Ha nyilvánosan tette fel, akkor megnézem, had rettegjek előre :)

Előzmény: maszogep74 (49832)