Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

maszogep74 2014.12.11 Creative Commons License 46651

A Rockenbauer-fát azóta alaposan feldíszítették:

Előzmény: Rakk Gyula (46647)
hobo-bobo 2014.12.11 Creative Commons License 46650

Ez így markec szempontból biztosan nem lesz jó. Jól hangzik, de a senki nem fogja ettől elkezdeni. 

Az OKT-t már ismeri az utca embere... ja, persze és van 60 év alatt kevesebb mint 5000 teljesítője (sok a többszörös) 

A potenciálisan legnagyobb kéktúrázásra bevonható tömeg ezúttal is mint mindig a főváros és környéke, ahol át is halad az Országos Kék, biztos hogy nem fogja senki a Dél-dunántúlival kezdeni ahova eleve órákat kell utaznia.

Inkább az OKT-t kellett volna résztávokra rendesen eldarabolni, és ezek teljesítését jelvényekkel, egyéb dolgokkal ösztönözni. 

A kilós kenyeret is falatonként eszik az emberek, nem rátéve egy rúd szalámit és egyben.

Előzmény: jzp2107 (46646)
timetable 2014.12.10 Creative Commons License 46649

A játékosok zöme szerintem úgy játszik, hogy előbb végigpörgeti az emlékeit, "hol láttam én ilyet?" mormogással, aztán ha ez alapján nem megy, két lehetőség van:

1. Betippeli az alapján, merrefelé ismerős hogy vannak "ilyesmi építészetű" templomok. Szándékosan írtam így, mert ilyenkor még fel sem merül hogy ez román kori, de ezt a formát próbálja kötni valamihez. Ki tudja miért, én pl. a Nyugat-Dunántúlhoz írtam volna, ha nem tudom elsőre a megfejtést: talán mert ott van egy-két közismertebb ilyen templom, mint pl. a jáki vagy a veleméri. 

2. Ha makacsabb valaki, akkor kezd csak azon agyalni, hogy pontosan milyen épületet is lát a képen, merrefelé néz, és hogy melyek rá a példák - és akkor leeshet, hogy ez a környék is bővelkedik ilyenekben (pl. a közeli tornaszentandrási). 

E templomot aki megnézi belülről, az ugye a másik oldalról jön be, mivel ott a bejárata. Ebből a szögből csak az látja, aki alaposan körbejárja, vagy a bejáratot keresve felülről akar bemenni a telekre. És ha visszaugrunk az alap magyarázatra (vizuális emlékekre támaszkodás), akkor szerintem nem meglepő ez a tapasztalat.

Előzmény: hobo-bobo (46638)
Csuhás 2014.12.10 Creative Commons License 46648

Nagyon jó lesz! Évek óta nem játszottam ennyit a neten mint most. Szóval köszi a belefektetett munkát!

Előzmény: annyi baj legyen (46644)
Rakk Gyula 2014.12.10 Creative Commons License 46647

2000 nyarán még nagyon újak voltak a "faragások, bevésések" a Várgesztes - Szárliget (Birka csárda) útszakaszon. Valószínűleg nem sokkal előtte keletkeztek:

jzp2107 2014.12.10 Creative Commons License 46646

semmi se jó?

maradjon minden úgy mint régen?

az OKT már "be van járatva", az utca emberének egy része is ismeri

nem így a DDK-t és az AK-t

lehet hogy az OKT "farvizén" ezek is népszerűsödnek a kék kör "erőltetésével"

akár azáltal is lehet több kéktúrázó, hogy felhomályosítják hogy kezdheti a DDK-val mer' az csak 565 km

Előzmény: hobo-bobo (46635)
Rakk Gyula 2014.12.10 Creative Commons License 46645

Pusztamarót

1991-ben még kb. 6 db. említésre méltó fenyő állt a jellegzetes útkanyarban (bár már több fa ekkor száradásnak indult), sőt, ekkor még a bélyegző is az egyik fenyő törzsén lógott.

Később 1 fa kivételével kivágták a kis "fenyvest" és a bélyegző is átkerült a temetőhöz.

1991-es, 2012-es és 2014-es képek:

annyi baj legyen 2014.12.10 Creative Commons License 46644

Igen, van vizualizáció a találatokról, az adminisztrációs felületen látjuk az országos szórást, és az "500 pontos" szórást, de ezek maradnak titkosak :)
http://lh4.googleusercontent.com/-gyDGiAen8Ac/VIiqCYTkCZI/AAAAAAAC0lA/1KSMXTSm_5Y/w958-h735-no/Picture%2B2014-12-10%2B21_15_09.png

Időről-időre egy-egy érdekesebbet majd megmutatunk :)

Lehetne a nagy kék játéktól függetlenül ezeket a képeket és motort felhasználva "úttörő kék" mintára tájegységi játékokat csinálni, és azon esélyesek lehetnek azok is akik még nem járták be az egész útvonalat.

Igen, ez is tervezve van, most a következő feladat viszont a képek nehézség szerinti osztályozása, kiszűrjük a tényleg nehéz képeket. Lesz majd easy, és hardcore játékmód.

Ezt pedig az előbb írtam pont hobo-bobonak:

"időről-időre szeretnék majd egy hetes versenyeket kiírni, ahol az nyer, aki a hét végére a listát vezeti, és nyertes mondjuk kap egy kitűzőt. Az endomondon is szervezek ilyet, gyaloglós-futós kilométerekkel, ott negyedéves fordulók vannak, és úgy találtam ki, hogy ne mindig egy-két ember között dőljön el, hogy egy naptári évben egy ember csak egyszer nyerhet. Itt mondjuk lenne havonta egy bajnokság, és akkor fél évig a nyertes nem játszhat.
Majd a részleteken még agyalok "

Előzmény: Csuhás (46640)
Rakk Gyula 2014.12.10 Creative Commons License 46643

1991-ben:

(Még kisebb volt a bokor, nem takarta el a 3. ablakot)

Csuhás 2014.12.10 Creative Commons License 46642

Lehetne a nagy kék játéktól függetlenül ezeket a képeket és motort felhasználva "úttörő kék" mintára tájegységi játékokat csinálni, és azon esélyesek lehetnek azok is akik még nem járták be az egész útvonalat.

hobo-bobo 2014.12.10 Creative Commons License 46641

Rakacaszend.

Előzmény: Csuhás (46639)
Csuhás 2014.12.10 Creative Commons License 46640

Lehet valahol látni egy albumban a képeket hely nélkül, csak a találatok szórásával?

Csuhás 2014.12.10 Creative Commons License 46639

Miért, hol van ez? :-)

hobo-bobo 2014.12.10 Creative Commons License 46638

Kedves játékosok! Eztet nem bírom megérteni!

Ez a kép miért van a legrosszabbul eltalált képek közt? Ennél jellegzetesebb műemléke tán nincs is ennek a tájegységnek! :-O

annyi baj legyen 2014.12.10 Creative Commons License 46637

Ok, 200 méterre növeltem a legszűkebb határt.

Előzmény: Csuhás (46628)
annyi baj legyen 2014.12.10 Creative Commons License 46636

Pff...

Előzmény: HEV (46629)
hobo-bobo 2014.12.10 Creative Commons License 46635

Egyetértek.

Ráadásul szerintem az Országos Kéktúra eleve nem említendő egy lapon az RP-DDK-val és az AK-val a múltja, hagyományai és nem mellesleg a felfűzött tájegységei és látnivalói miatt sem. Teljesen más a három.  Hülyeség így egyben nyomni az egészet. Mintha egy csomagban árulnád az almát meg a fügét a szőlővel. 

Soha nem értettem egyet ezzel a nagy "kék körözéssel."

Erőltetett dolog, az egyébként sem túl sok, pár ezer kéktúrázónak csak a  töredékét érdeklik ezek a mozgalmak, nem mosnám össze őket ennyire az OKT-val. Kis túlzással jó ha pár száz embert érdekel a másik kettő.

Ráadásul ha azt vesszük hogy meg kéne szólítani az embereket akkor ha azt nézzük hogy önmagában az OKT 1128 km-e sem kevés, egy átlagember csak hümmög ennek hallatán, akkor mit fognak majd szólni 2500 km említésére, hogy ugyan vágjál már neki öreg, mer' ez jó...? 

Előzmény: Csuhás (46632)
hobo-bobo 2014.12.10 Creative Commons License 46634

Egyetértek, saját fotóimat nem találom el! :-)

Előzmény: Csuhás (46628)
Güsziológus 2014.12.10 Creative Commons License 46633

Nem a minőségére vonatkozott a jelző.

A tartalomra, és a formára, az egész mondandójára.

Előzmény: HEV (46631)
Csuhás 2014.12.10 Creative Commons License 46632

Nem tehető egy lapra a hagyományos okt jelvény szépsége ezzel az új logóval. Kár hogy nem azt a formát használták fel a logóhoz is.

HEV 2014.12.10 Creative Commons License 46631

Sajnos nincs szkennerem gyorsan lefényképeztem vakuval hát ilyen lett, bocs, hogy nem jobb a minősége.

Előzmény: Güsziológus (46630)
Güsziológus 2014.12.10 Creative Commons License 46630

Hú, de nagyon ocsmány!

HEV 2014.12.10 Creative Commons License 46629

A hagyománytisztelő kéktúrázók ismét kaptak egy 'pofont' az MTSZ-től.

A legfrissebb Turista magazin egyik melléklete az a fecni aminek egy részét itt lehet megnézni.

Rockenbauer Pál nevét véletlenül vagy szándékosan kihagyták a túramozgalom nevéből.

Úgy tűnik már  nincsenek természetjárók a hivatalban csak fizetett 'dolgozók' akik arra sem képesek, hogy saját honlapjukon elolvassák mi a különbség a DDK és az RP-DDK között. 

Szégyenlem magam helyettük is.

Csuhás 2014.12.10 Creative Commons License 46628

A játékhoz: Nem lehetne a 100m limitet duplázni? Rengetegszer van hogy tudom hol készült a kép, de az optika miatt nem tudom pont belőni hogy hol állt a fotós. Így csak a szerencsén múlik hogy vesztek-e több mint száz pontot.

Előzmény: annyi baj legyen (46623)
Házihold 2014.12.10 Creative Commons License 46627

Nyertél:-) csak a netes térkép volt ismerős

Előzmény: HEV (46626)
HEV 2014.12.10 Creative Commons License 46626

Te tudod, de a raszteres három napja érhető csak el, a Garminos pedig tegnaptól publikus.

Szerintem a régebbit használtad eddig és nem az OSM alapút, ha az OMP-ról töltötted le,

Előzmény: Házihold (46625)
Házihold 2014.12.10 Creative Commons License 46625

szerintem én rég ezeket a térképeket használom

Előzmény: HEV (46624)
HEV 2014.12.10 Creative Commons License 46624

Az OMP Alapítvány egy talán itt is közérdekű közleményt tett közzé a facebookos oldalán.

Mivel biztos, hogy sokan használták, használják a szép kivitelű turistatérképeiket GPS-ben vagy otthoni tájékozódásra, tervezésre, jó ha tudjuk ezt.

Az új térképük online és GPS-be tölthető változatban is már tesztelhető , lehet vele ismerkedni.  

Online.

GPS vagy sz. gép.

Végleges átállás OSM adatokra    

A nyáron elhatározott adatbázis váltásunk célba ér, 2015. január 1-től csak az openstreetmap.org (OSM) adatbázisából készítünk térképeket. Eddig az időpontig tart a már folyó nyilvános béta teszt, várjuk folyamatosan az észrevételeket fórumunkban.

Az utolsó (december végén) OMP-tuhu adatokból készülő letölthető térképek az archívumban még jó ideig elérhetőek maradnak majd.    

Az OMP adatbázisában lévő – Magyarországon kívüli – és az OSM-en nem szereplő adatok átviteléhez továbbra is kérjük minden OSM szerkesztő segítségét, az OMP térkép JOSM-ba való beillesztéséhez segítség weblapunkon található.

További OSM-es kérdéseket az OSM fórumunkban is feltehettek.    

Reméljük az új adatokból készülő térképeink még hasznosabbak lesznek a túrákon!

annyi baj legyen 2014.12.09 Creative Commons License 46623

Köszi, nézem!

Előzmény: Házihold (46622)
Házihold 2014.12.09 Creative Commons License 46622

nekem a legegyszerűbb a toldacuccot. Kapsz egy linket.  

Előzmény: annyi baj legyen (46621)