Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

HEV Creative Commons License 4 napja 0 0 48616

Ez az a néhány éve félbemaradt fejlesztésű béta verziós  turistautak.hu térkép amit nem javasolt használni, egyrészt valamikor 2014-ben frissült utóljára az útvonalhálózata, a nagyobb baja az, hogy több úttipust nem jelenít meg.

Ezen a szakaszon ez durván látszik, mivel pld a kerékpár utak is hiányoznak rőla Keszthely - Hévíz között ezért nincs OKT csak néhány a levegőben lebegő kék sáv ikon.  Mondhatnánk, hogy K. A. utolsó bosszúja :-(

Előzmény: Güsziológus (48614)
Random- Creative Commons License 4 napja 0 0 48615

Erről beszélek én is! :)

Előzmény: HEV (48611)
Güsziológus Creative Commons License 4 napja 0 0 48614

http://www.terkep.turistautak.hu/

Ez is a megváltozott útvonalat mutatja.

Előzmény: HEV (48611)
Güsziológus Creative Commons License 4 napja 0 0 48613

"Igen. Ez mindeddig így volt."

Én nem tudok változásról, és mivel folyamatban lévő teljesítésem van, gondolom, ara az abban lévő szabályok az érvényesek.

Új füzet lenne?

Új szabályokat alkotott az MTSZ.

Tudsz valami konkrétumot?

Hogyan értesül a sok ezer ember, akinek folyamatban van a teljesítése?

Előzmény: hörpölin (48597)
Güsziológus Creative Commons License 4 napja 0 0 48612

Nem titok, azt kaptam.

Egyforma ind a hat, csak a sorszámuk más.

Előzmény: csg65 (48598)
HEV Creative Commons License 4 napja 0 0 48611

Rosszúl látod, a turistautak.hu naponta frissülő Garmin térképe az pontosan tartalmazza a változást a Hévízi tó mellett csak éppen azt a térképet te nem tudod megnézni a Locus alatt, ott valami már régebbi változatot nézel.

Előzmény: Random- (48609)
HEV Creative Commons License 4 napja 0 0 48610

A Garmin térkép az Garmin eszközön használható nem szükséges bemutatni sokan ismerjük. A mapsforge térképek készülnek android rendszeren futó appokhoz ilyenek a turistautak.hu rendszerben soha nem készültek.

Az OMP készítette 2014 év végéig ezeket a turistautak.hu adataiból, de idén áttértek az OSM adatokra. A két térkép között egyelőre jelentős a különbség. Február 1-től felszabadult a turistautak.hu adatbázisa így a terepi utakat az OSM lelkes másolói már joszerűen is lemásolhatják de még sok vissza van.

A két térkép tartalom eltérősége miatt jobb előre megnézni melyik teljesebb az adott területen és azt használni.

Előzmény: Random- (48607)
Random- Creative Commons License 4 napja 0 0 48609

Valóban most látom, hogy Locus alatt a tuhu térkép Hévíz-Keszthely között nem aktuális a letöltött Garmin változat és az OSM viszont jó.

Ez hasznos, akkor a Locus alatt mostantól az OSM térképet használom. A lényegen mit sem változtat én Locust használok. :D

Előzmény: jzp2107 (48608)
jzp2107 Creative Commons License 4 napja 0 0 48608

de ez a garminhoz való

abból naponta készül

androidos meg.. az openmapsen tuhuból már nem is készül több (mert osm lett a forrásuk)

Előzmény: Random- (48607)
Random- Creative Commons License 4 napja 0 0 48607

Hát én ehhez nem értek, úgy tudtam a tuhu-n amit írnak frissítést (utolsó az 03.23) az éjfél után elérhető már online. (lehet nem éjfél, hanem más időpont)

Egyébként a Locus alól elérhető online az OSM alapú is. ;) Aki spórolni akar a tárhellyel és nem kell neki egész Kárpát-medence annak jó az online otthon betölti és kinn használja. Szerintem elég "hülyebiztos" nem felejti el az ember mindig letölteni az új térképet a készülékre pl.

Én volt, hogy egy évig egy elavult térképen szerkesztettem Base Camp alatt mire rájöttem, hogy ezek folyamatosan frissülnek. Mikor letöltöttem

az újat addigra például Pásztó környékén bejárták az összes ösvényt. Pont jól jött nekem, mert arra tervezem útvonalat.

Közbe megtaláltam, hogy mikor a legfrissebb térkép a tuhu-n:

"Turistatérkép Garmin GPS-ekhez Magyarország teljes területéről, napi frissítéssel
újdonságok a térképen (2015.03.26. 03:00-ig, adatbázisunk ekkori állapotát tükrözik a Garmin-térképek)"

Előzmény: HEV (48602)
annyi baj legyen Creative Commons License 4 napja 0 0 48606

Ha az erdőben szemetet láttok a túraút mellett, össze ne szedjétek, mert még büntetés lesz a vége...

Megéri összeszedni más szemetét? Nem.

Olvasónkat zavarta az erdőszéli szemét, így bezsákolta, majd elvitte volna bárhová, csak ne maradjon ott. Ha azt gondolta ilyen egyszerű, tévedett: nincs happy end. Tovább »

forrás: Index.hu

AttHunter Creative Commons License 4 napja 0 0 48605

Nem tehetek róla, biztosan bennem van a hiba, de nekem ezek az új logók ugyanúgy nem sugallnak semmit, mint pl. az MTV új logói, vagy a nemzeti bank vonalai...

Nem is értem a magyarázott dinamika sugallást és hablatyolást.

Pulmy Creative Commons License 4 napja 0 0 48604

Csilliókért  ;)

Előzmény: HEV (48603)
HEV Creative Commons License 4 napja 0 0 48603

Akkor tehát örüljünk, nem lesz új jelvény csak új arculat.

Előzmény: Random- (48589)
HEV Creative Commons License 4 napja 0 0 48602

Az OMP-ről letölthető offline térképnél jobbat (frissebbet) nem hiszem, hogy bárhonnan is tudsz letölteni, de ha mégis akkor a forrása érdekelne. 

Az OSM alapú 48 Mb. A 2014. decemberi tuhu-s 53 Mb. Van rajtuk turistaút kiemelés, jelzés ikon stb.

A terepen bőven elég mindenféle túrához és nem kell internet kapcsolat. A GPS böven elég,  hogy lemerítse az akkut. :-)

Előzmény: Random- (48588)
Csuhás Creative Commons License 4 napja 0 0 48601

A versenyen nem fix a képek sorrendje.

Ha jól emlékszem abban egyeztünk meg hogy a győztes kihagy 2 fordulót, így most még nem játszom.

Bár kíváncsi vagyok és lehet hogy benézek egy nulla pontos játék erejéig.

Előzmény: csg65 (48591)
Jesper Olsen Creative Commons License 4 napja 0 0 48600

48576-ban elárulta szerintem. :-)

Előzmény: csg65 (48598)
csg65 Creative Commons License 4 napja 0 0 48599

Köszi, akkor kipróbálom én is.

Előzmény: jzp2107 (48593)
csg65 Creative Commons License 4 napja 0 0 48598

Miután pánikkeltés van napirenden, áruld már el, hogy a régi jelvényt kaptad-e?

Előzmény: Güsziológus (48477)
hörpölin Creative Commons License 4 napja 0 0 48597

Random:

"Neee! Új jelvény lesz?! Sírok... van róla valami látványterv?"

Ne keltsünk kérem pánikot! Bár most a Kék Kör nyilazott emblémáját és az abból származtatott OKT, RP-DDK és AK emblémákat kultiválják, a három kéktúra mozgalom teljesítése után járó jelvények állítólag változatlan maradnak! 

Jesper Olsen:

Az OKT kiírása szerint:

"Kéktúra jelvény: a túra útvonalának teljesítője elnyeri az MTSZ Kéktúra jel­vényét, amelyet az érvényes Természetjáró Kártyával rendelkezők térítésmentesen kapnak meg. Érvényes igazolvány hiányában, a teljesítőknek a jelvény mindenkori önköltségi árát kell megtéríteniük.

...
Az Országos Kéktúra többször is teljesíthető. Többszöri teljesítés esetén a jelvényt külön kell megvásárolni."

A második teljesítésemnél már rólam is legombolták az önköltségi árat....

Güsziológus:

"A kéktúrázás szabályai évtizedek óta változatlanok."

Igen. Ez mindeddig így volt.

Előzmény: Random- (48589)
Jesper Olsen Creative Commons License 4 napja 0 0 48596

Nekünk decemberben ingyen volt. Ez az MTSz-tagság miatt van? (Az 1700-at elég húzós árnak érzem. Mennyi lehet akkor egy OKT-jelvény?)

Előzmény: jzp2107 (48592)
Random- Creative Commons License 4 napja 0 0 48595

A GPS elég szerintem, bár megmondom őszintén nem figyeltem van-e hálózat, miközben pozícionál. Én vodás vagyok a túratársam T-mobile volt és érdekes

módon neki többször nem volt hálózat, pedig azt gondoltam a Voda gyengébb lefedettségben. Mindez a Balatonfelvidéken történt...

Nekem azért szimpatikusabb az mikor online tölti le a térképrészletet, mert mindig a legaktuálisabbat használom és ha hely kell a memóriában, csak kiürítem a letöltött részleteket és nincs probléma.

Szerintem próbáld ki mindkettő alkalmazást és hosszú távon kiderül, hogy melyik válik be. Én a Locus-nál maradok, mert nincs problémám vele.

Előzmény: csg65 (48590)
jzp2107 Creative Commons License 4 napja 0 0 48594

én ha két útvonalkövető mozgalom teljesen azonos úton haladt, csináltam már együtt a kettőt

egyik szabályzatában sincs benne hogy tilos a teljesítés során másfajta füzetbe is igazolni

de van akinek a saját etikai kódexe azt mondja, hogy egy túra egy füzet

ez is egy megoldás, akinek így tetszik, csinálja így :-)

Előzmény: AttHunter (48583)
jzp2107 Creative Commons License 4 napja 0 0 48593

ott a leírásban, hogy a kártyára kell telepíteni a térképet (offline, nem kell mobilnet)

a pozíciót meg GPS alapján teszi rá

Előzmény: csg65 (48590)
jzp2107 Creative Commons License 4 napja 0 0 48592

múltkor bevittem Kisinas füzetét, járt neki egy szakaszjelvény (tehát nem kitűző, hanem még a régi úttörős) meg összejött neki a 300 km is, úgyhogy megkapta a gyermek kéktúra jelvényt is

1800-at fizettem, 100 ft volt a csodás antik hatású ódon illatú jelvény, és 1700(!!!) a gyermek kéktúra jelvény, ami nem is igazán tetszett

nem tudnám megmondani miért, talán mert nem fém hanem olyan tűzzománc hatású valami?

hazavittem, mutatom a kölöknek, mondtam neki melyik mennyibe került, ugyanezt mondta amit én éreztem, hogy a 100 ftos nagyságrendekkel jobban megérte :-)

ez akkor jól sejtem, hogy mostanában változott?

a régi az fém volt? és kevésbé voltak rajta harsányak a színek?

ez a változás nekem sem tetszik (öregszem én is, no :-) de ettől még nem érzem azt hogy túl lenne a zeniten

a fő értéke az a sok-sok élmény, szép jelvénynek meg ott a 60 éves jubiliumi :-)

csg65 Creative Commons License 4 napja 0 0 48591

Hát, megvolt a mai versenyem is. Ez sem volt sima ügy, de a múltkorinál azért könnyebb volt.

Majd a harmadik képről beszélgessünk egy kicsit, Joe!

csg65 Creative Commons License 4 napja 0 0 48590

Jól hangzik! És navigálásra kell neki mindig mobil hálózat vagy elég a GPS? Sajnos túl sok helyen nincs hálózat ma sem a kéken. Vagy éppen csak szlovák vagy osztrák. Adatroamingra meg nem költeném rá a gatyám.

Tegnapelőtt a Nagy-Gerecse tövében kerültem épp egy kicsit Spanyolországba. Az egyik szlovák mobil hálózat a spanyol Telefónicáé.

Előzmény: Random- (48588)
Random- Creative Commons License 4 napja 0 0 48589

Neee! Új jelvény lesz?! Sírok... van róla valami látványterv?

Előzmény: HEV (48565)
Random- Creative Commons License 4 napja 0 0 48588

Locust ajánlom, mi azzal kéktúrázunk és bár megvásároltuk a térképet, de mióta az alkalmazás a telefonomon van nem vettük elő a zsákból.

Nagyon egyszerű, mert elindítod és ráhelyez fél perc alatt a térképre, azonnal látod hol vagy minden útvonal rajta van ami a tuhu-n éppen aktuális. Mikor egy elágazáshoz elérünk vagy egy ideje nem látunk jelet, csak ránézek és tudom mi a helyzet. Eltévedésnél is jó, mert tudod merre vagy és hogy találsz vissza.

Érdemes még otthon wifi kapcsolat mellett betölteni a térképszeleteket többféle zoom tartományban is, így nincs akkora adatforgalom kinn a terepen és gyorsan is betölt. Tényleg csak dicsérni tudom az alkalmazást. A Locus Free tartalmaz reklámokat, én megveszem a teljeset, mert szerintem megéri.

Mi túrázás közben a Locus mellett a teljesitmenyturazoktarsasaga.hu OKT fórumát szoktuk használni ahol az egyes pecsételőpontokról van aktuális infó.

Előzmény: Vucko (48580)
csg65 Creative Commons License 4 napja 0 0 48587

Sajnos egyet kell értsek hobo-boboval. Ez a mostani helyszín elvesztett valamit a régi hangulatából. Ugyan még Vencel ott van, de a hangsúly a "még"-en van. Lassan, de biztosan egy személytelen gyárrá alakult az MTSZ. Nem csak a neve lett más.

Azt azért el kell ismerni, hogy soha ennyit nem költöttek a kéktúrázásra, mint ez alatt a kétéves projekt alatt, de ettől még én sem értek egyet minden útvonalmódosítással. Viszont a fő gond tényleg az, hogy a túl sok, autóval is elérhető bélyegzőpont számát jó lett volna ezzel együtt csökkenteni. Az viszont, hogy csökkenni fog az aszfalton vitt kilométerek száma, az tényleg üdvözlendő.

Ami viszont elgondolkodtató: a legutóbbi füzetem leadásakor megkérdeztem Vencelt, hogy abból a szép, OKT hímzéses pólóból lehet-e venni, amit az OKT reklámarca (Németh Csaba) kapott. No, hát azt nem, egyszerű mezítlábas túrázónak az pénzért sem jár! De ez sem Vencel hibája.

Előzmény: hobo-bobo (48562)