Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

maszogep74 okt. 14. Creative Commons License 45684

A következő hétvégék valamelyikén elviszem ide a családot is, a Ferencháza-pihenő és a Középső-Hajag miatt főleg, ezeket látniuk kell. :) Ez egy egynapos kötetlen tekergős lesz, akkor majd megnézem a pilótát is.

Előzmény: Güsziológus (45681)
jzp2107 okt. 13. Creative Commons License 45683

na, megszakértettem :-)

az én füzetemben egyetlen kemencei négyzet van, oda a mozgalom saját bélyegzőjét nyomtam (ami a füzet szerint a kőrózsában van)

de a térképvázlaton Kemence közepére van helyezve a bélyegző, szóval szerintem akármilyen kemencei bélyegző jó, a mozgalom sajátja speciel a kőrózsában van, ennyi

ha a te füzetedben két kocka van, akkor mondjuk céges a kemencei pizzériából + kisvasút jegy

vagy csak az egyik, biztos nem fognak kötözködni

szép időt a túrához!

Előzmény: jzp2107 (45679)
pavarotti okt. 13. Creative Commons License 45682

Nem vagyok illetékes elvtárs, de nyugodtan haladj el a vonattal és ha két hely van pecsételj mindkettőbe kisvasutast/csatolj jegyet. Személyesen ismerem a mozgalom gazdáit, biztos vagyok benne hogy ebből nem lesz probléma.

Egyébként a kisvasútnak van megállója a Kőrózsánál (szólni kell hogy le akarsz szállni, felszállásnál pedig ha ott várod megáll), illetve ha szépidős hétvége van (már csak 2 hétvégén fog járni idén!) amikor másfél óránként jár a vonat, ha éppen úgy alakul akkor érdemes a Kőrózsában megszakítani az utazást és a következővel továbbmenni, egy jeggyel megteheted. Nem túl sokféle, de finom, nagyadag, normális áron kaja van.

http://kisvasut.hu/view_cikk.php?id=2238&rfa=8

Előzmény: Csuhás (45673)
Güsziológus okt. 13. Creative Commons License 45681

Lehet, hogy már alszol, de ha mégse, akkor is beírom.

Nagyon köszönöm.

Majd még "emésztem", de a lényeg az, hogy van hiteles információnk.

Remélem, szép túrátok volt!

Előzmény: maszogep74 (45680)
maszogep74 okt. 13. Creative Commons License 45680

Elnagyolt rajz a képen, jelmagyarázat:

1. Augusztin-tanya felől érkezvén nem sokkal az első Sárga + leágazás előtt egy fén Piros - és Sárga Barlang jelzés. A Barlang jelzés balra mutat befelé, egyenesen a dudvába, útnak, ösvénynek nyoma sincs, teljesen értelmetlen.

2. Az első leágazás Sárga +

3. A második is :) A két Sárga + között behatárolt szakaszon random módon Piros -, Sárga - és Sárga + jelek váltakoznak, magyarán teljes a káosz. A második Sárga + leágazás után a rend helyreáll, csak Sárga - jeleket láttunk.

4. A szovjet pilóta emlékműhöz esetleg felvezető utat nem tudtuk azonosítani, siettünk a buszhoz Herendre. Lehetséges, hogy van, mert elég sok erdészeti út mellett mentünk el.

Bocs a satnya rajzért, kezd leragadni a szemem. Sokat mentünk, nagy zsákkal :)

Előzmény: Güsziológus (45614)
jzp2107 okt. 13. Creative Commons License 45679

ha benne van a kiírásban hogy kisvasúttal is teljesíthető, szerintem a jegyberagasztás jó ötlet

teljesítettem már ezt a mozgalmat (nagyon szép!), de erre a kisvasutas dologra nem emlékeztem

az igazolás se rémlik most fejből, az biztos hogy Kőrózsában aludtam és másnap megálltam egy ücsire a Vilatinál is, de hogy hol kértem pöcsétet?

Mintha a kemencei pizzéria és a vilati rémlene

este megnézem a füzetben :-)

Előzmény: Csuhás (45673)
annyi baj legyen okt. 13. Creative Commons License 45678

Káldi kilátó látványterve

timetable okt. 13. Creative Commons License 45677

Szombaton elvetődtem a Rakacaszend-Bódvarákó szakaszra a kéken. Rakacaszenden most jártam másodszorra gyalogosan, nem tudom eldönteni, csak a hangulat volt más, vagy valamelyest rendezettebb képet mutat mint hét évvel ezelőtt. A pecsétőr házaspárral jól elbeszélgettünk, fociról, állattartásról, és még almát is kaptunk tőlük! A falu szélén van egyedül kis gond a jelzettséggel, de rá lehet jönni a tévedésre. Járhatósággal kapcsolatos probléma pedig csak a Mile-hegyhez közeledve volt, ahol egy újulat mellett volt egy pár száz méteres sáros szakasz. 

Jelzésekkel kapcsolatos kérdés: Tornabarakonyban útjelző tábla mutatja a Martonyi felé tartó utat, mégpedig egy szaggatott piros jelzésképpel. Felfestve az út elején nem láttam, de nem kizárt persze, hogy a későbbi szakaszon ez ténylegesen is létezik. Arról már tudtam, hogy pár évvel ezelőtt társadalmi munkában kitakarították az útvonalat, hogy ott jelzett összeköttetést létesítsenek. Miért nem kapott ez az útvonal "normál" (a rendszerbe illeszkedő) jelzést, és miért hiányzik az internetes térképekből? Érdekes, hogy nincs nyoma a Debréte-Tornabarakony K+ jelzésnek sem, ami elvileg létezik.

Güsziológus okt. 13. Creative Commons License 45676

Egykori források nyomában

Nem tudok ilyen mozgalomról, minek következtében akár OFF is lehetne, de talán mégse.

Farkasgyepű, Petőfi-forrás

http://www.kerekparturak-bakony.hu/index.php/telepulesek?id=37

A fenti honlapon is említik, a térképen is fel van tüntetve.

Jelzett turistaút is van (Zo), csak a legfontosabb, a forrás hiányzik.

Arra jártunk tegnap, a murvás úton (hivatalosan Z4 turistaút) autóztunk az elágazásig, ott parkoltunk, majd irány a völgy.

Jó ideig jelzés semmi, majd végre egy biztató jel, a gát közelében. Komoly építmény, nem tudom, milyen, amikor víz is van, most csak a szédítő mélységet lehetett csodálni. Persze csak tisztes távolból, hisz a tériszony miatt csak bekukkantottam.

Ahogy már említettem, a forrásnak csak a nyomait találtuk, rengeteg műanyag palack, egykor funkcióval rendelkező (pad, szemetes, stb.) faanyag jelzi a helyet.

Az út a völgyben csordogáló Köves-patakhoz vezet (hangulatos gázló), annak völgyében (a forrás felé) a helyi vízművek kútja található, gazos környezetben, a völgyben (Bíró-völgy) egykor lehetett út is, de nem próbáltam. A kedves kis patakocskát kidőlt fák miatt nem nagyon lehet megközelíteni.

A vízműig megerősített köves-murvás út, jól kiépített átereszek, táblák a kerítésen.

Innen ki lehet menni a völgyből. A Z+ jelzésű út a többek által ismert Csurgó-szikla egyik megközelítési útvonala, ezt a látványosságot kihagytuk.

Ennyi lenne a nekrológ.

Felfedeztünk mást is, de azt hiszem, nem ez a topic profilja.

Előzmény: nagypapi (45674)
AttHunter okt. 13. Creative Commons License 45675

Automatikusan megkaptuk a két teljesítésért (OKT+RP-DDK).

Amúgy 100,-Ft/db a jelvény és a kontakt még mindig:

Vas Megyei Természetbarát Szövetség

Szombathely Megyeháza Berzsenyi tér 1.

Biácsi Tamásné elnök

+36 30 227-33-34

hétfő: 16.00-17.30

valamint:

Előzmény: nagypapi (45674)
nagypapi okt. 13. Creative Commons License 45674

A Vas megye túrázója jelvényt mivel lehet kiérdemelni?

Előzmény: AttHunter (45672)
Csuhás okt. 13. Creative Commons License 45673

Segítsetek értelmezni a BKT kiírását. Elvileg a túra Kemence Fekete völgy szakasza teljesíthető a múzeumvasúttal. A neten vagylagos a kiírás kisvasút vagy Kőrózsa panzió. Ezzel szemben a füzetben két bélyegzőnek van hely. A vonat viszont megállás nélkül elhalad a Kőrózsa panzió előtt így nem lehet bélyegezni. Ilyen esetben hagyjam üresen azt a  mezőt, vagy mellékeljem a jegyet? Mi a teendő?

AttHunter okt. 13. Creative Commons License 45672

A hír a megyei jelvényekről teljesen korrekt volt (köszönet HEV-nek és a többieknek).

A múlt héten megkaptuk a zalai jelvényt, hét végén pedig a vasi hármat.

Múzsla okt. 13. Creative Commons License 45671

Sziasztok!

Bár magánútról van szó, feltételezem, hogy mégis jó tudni róla.

http://nosza.info/blog/2014/10/11/hetfotol-lezarjak-az-erdeszeti-feltaroutat-kemence-es-diosjeno-kozott/

rozaa okt. 12. Creative Commons License 45670

Tátra / off

bmalag okt. 11. Creative Commons License 45669

Nem tudom. Csak turistának kinéző egyéneket láttam ott.

Próbaüzem zajlik jelenleg, erre táblák figyelmeztetnek több soros szabályzattal.

Sok szép ismeretterjesztő tábla van, lenti is, fent is, közbenső szinteken is.

Ami vicces volt, hogy a kisebbfajta tömegnek köszönhetően a rozsdamentes rácsos csigalépcsőn végig hullott a fejünkre a sár a bakancsokból. Ez majd gondolom elmúlik, ahogy lanyhul az érdeklődés.

Előzmény: olahtamas (45668)
olahtamas okt. 11. Creative Commons License 45668

Az jó!

Tudni lehet, hogy ki nyitotta ki, és lehet e számítani rá, hogy nyitva is marad?

Előzmény: bmalag (45667)
bmalag okt. 11. Creative Commons License 45667

Ma nyitva volt. Sokan is voltak a kíváncsiak.

Sztem szuper lett, tartósnak is tűnik.

Előzmény: olahtamas (45664)
Pulmy okt. 11. Creative Commons License 45666

Hétfőn a Városlőd-Bakonybél szakaszt jártuk be.Csodálatos volt az idő,igazi túrázni való.Sajnos a villanypásztor bennünket is megszívatott. Jó lenne ha kijelölnék már a kerülő utat. Csehbánya felé érdemes kerülni a Hölgykő várától. Csehbányától a P+ on vagy a K+ vissza lehet térni a kékre. Mi a piroson mentünk az Ökör mező felé,ez is szép útvonal.

Részletek:

http://boglariturazok.blogspot.hu/2014/10/14.html

homerx okt. 11. Creative Commons License 45665

ok, de a cikk szerint egy honapja at van adva.

Előzmény: olahtamas (45664)
olahtamas okt. 11. Creative Commons License 45664

Távozáskor az ajtót bezárták...

Gondolom ez is csak egy ilyen adjuk át gyorsan, mielőtt elkészült volna projekt.

Aztán lehet hamar rákerül a tető, és hamar megnyitják.

Remélem hétvégén lesz annyi eszük, hogy kinyitják, ha már így világgá kürtölték a megnyitót.

Nem lenne szerencsés, ha mindjárt úgy kezdődne, hogy valaki felmegy gyalog, és látván nem lehet felmenni, hirtelen felindulásból ostobaságokat cselekedne...

Előzmény: pavarotti (45663)
pavarotti okt. 10. Creative Commons License 45663

??

Előzmény: olahtamas (45662)
olahtamas okt. 10. Creative Commons License 45662

Ez is jól megszerkesztett hír, csak az nem derül ki belőle, hogy hol és mennyiért lehet elkérni a kulcsot? ...

Előzmény: HEV (45661)
HEV okt. 10. Creative Commons License 45661
nagypapi okt. 10. Creative Commons License 45660

Nem vmi katonai bázis volt arrafelé? Az is elég furcsa, hogy a térképre fel van tüntetve, hogy "csak nappal járható", ez azért más szakaszokra korábban sem volt jellemző. Mindenesetre a terep nem olyan, ami ezt a korlátozást indokolttá tenné.

Előzmény: hobo-bobo (45657)
rozaa okt. 10. Creative Commons License 45659

...kerékpárral?

Előzmény: Jesper Olsen (45655)
maszogep74 okt. 9. Creative Commons License 45658

...lehet, hogy vadászat? Én ott szoktam felmenni, ahol az 1988-as térkép jelzi. Elég sok a les azon az úton, és a keresztutakon is. Lehet, hogy egy időben sok volt a hajtás/egyéni/társas/akármilyen vadászat, és azért tették át a betonra a Kéket, hogy ne zavarja az egyszeri turista a vadakat, szórókat. Persze ez csak spekuláció.

Előzmény: hobo-bobo (45657)
hobo-bobo okt. 9. Creative Commons License 45657

És ismét, és megint...

A kéktúra útvonala régebben a vadászházig meglévő villanyvezeték vonala volt, Rockenbauerék is arra mentek, de még utána is vagy 10 évig a villanyvezeték mentén ment fel a kék a Kab-hegyre.. Valamiért megváltoztatták a mai nyomvonalra ami kb egy km kerülő, és az egésznek az értelme finoman szólva is megkérdőjelezhető. 

régebbi, kisebb felbontású térkép, jól látszik rajta a tegnapi kék vs. K+ eszmecsere útvonala is. Eredetileg a kéktúra egyenesen ment fel Úrkút után a Kab-hegyre, és így tett a másik irányban is, Nagyvázsony felé.

ez egy 1988-as térkép, még itt is a régebbi, célszerűbb útvonal volt érvényben. 

A Kab-hegyi módosítások is azoknak a sorát gyarapítják amelyeket lehet hogy inkább úgy kellett volna hagyni ahogyan eleink kitalálták. 

Valójában azért érdekelne ezeknek a módosításoknak a miértje is, mi lehetett az indok ezekre?

Előzmény: nagypapi (45654)
HEV okt. 9. Creative Commons License 45656

Sok év után megszűnt a termeszetbarat.huhonlap  helyette már más néven van elérhető, de úgy tűnik nem került át minden anyag, vagy csak én nem találom.

Korábban ezen a címen volt egy PDF állományban az RP-DDK és AK  összes módosítási tervezete, na ezt most nem érem el sehol.

http://termeszetbarat.hu/images/arg_attachment/1/1443/ddk-ak_%C3%9Atvonal_mod_2014_02_27.pdf

Jesper Olsen okt. 9. Creative Commons License 45655