Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

V43 1279 2015.01.21 Creative Commons License 47409

Íme:

Előzmény: garass (47375)
csg65 2015.01.20 Creative Commons License 47408

Nekem vannak rossz előérzeteim a holnapi verseny előtt. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a szerencse nem csak egy ismeretlen helyszín esetén belépő tippnél jön majd be a képbe, hanem a szerver jókedvét illetően is. Ugyanis már sokadszorra fordult elő velem, hogy az x. képnél annak csak az ikonja jön elő fent, arra kattintva a kisebb jobboldali képnek is csak a kerete. Így azért érdekes lesz tippelni!

Nem tudnál szerelni rajta valamit addig?

Előzmény: annyi baj legyen (47315)
hobo-bobo 2015.01.20 Creative Commons License 47407

"...nem az a bolond ki megbámul egy csillagot..."

Előzmény: asciimo (47406)
asciimo 2015.01.20 Creative Commons License 47406

Az Iszinik 100 turan törtent 2013ban, hogy a Vertestolnai pontörhöz (27 km) odasetalt egy resztvevö es odaadott neki egy teglat, azzal a keressel, hogy fuvarozza el neki a celba. Majd hajnalban besetalt a celba es megkapta. Nem mondom hogy sokan gondoltak rola azt hogy normalis.

Előzmény: hobo-bobo (47403)
olahtamas 2015.01.20 Creative Commons License 47405

Lehet ez a kő még a templomod záróköve, csak keress még jó sokat belőle, és rakjad össze őket templommá :)

Előzmény: hobo-bobo (47403)
annyi baj legyen 2015.01.20 Creative Commons License 47404

Hát, a vállusi kolostorrom már csak egy kőkupac, de megtalálható, néhány más épülettel együtt.
Fényképen sok minden nem látszik:
https://plus.google.com/photos/+Tam%C3%A1sN%C3%A9meth_heyjoe/albums/6106497201324045345

Előzmény: Jesper Olsen (46992)
hobo-bobo 2015.01.20 Creative Commons License 47403

Hát ez baj....:-)

Én meg mán aszittem megtaláltam a Szent Grál helyének zárókövét! :-)))

Asciimo, egyébként ott a helyszínen valóban megfogott egy picit a kő formája, meg a gondolat hogy találtam "valamit", de így utólag már nem tűnik akkora számnak. De azért még mindig furának találom hogy a természet ilyet alkotott volna.

Előzmény: Lud (47400)
Házihold 2015.01.20 Creative Commons License 47402

örülök, hogy sikerült az érdeklődést felkelteni:) Én babgulyást ettem. Az is közel tökéletes volt. Mondjuk ott is aludtam. A szállás rendben volt, kivéve a tévét. Azzal már nem emlékszem mi volt a baj, de nagyon zúzós nap után keveredtem ide. Arra emlékszem még, hogy a fűtés fullra ment, ezért nem tudtam normálisan aludni, sőt sehogy. Az ablakkinyítás nem segített, mert akkor meg zaj volt. A fűtést levenni nem lehetett. Ezért a vizes törölközős megoldást választottam. Éjfél után a hőmérséklet is normalizálódott. 

Előzmény: Pulmy (47398)
asciimo 2015.01.20 Creative Commons License 47401

Apatvarasdon tenyleg nem tudsz megszallni, le kell menni Mecseknadasdra.

Simonfa a legjobb onnan sok busz megy Kaposvarra. Joker, ha masnap a Simonfa-Kaposmeröt csinalod, es Kaposmeröröröl megint vissza Kaposvarra, igy egy napot megint cucc nelkul mentel.

Ugyanezt csinalnam Zalakomartol kezdve. megerkezel Zalakomarra, be Kanizsara, reggel vissza, majd tura vissza "üresben"

Előzmény: Norby99 (47388)
Lud 2015.01.20 Creative Commons License 47400

erről az jut eszembe, hogy munkám során a Budai Vár tetőterébe volt szerencsém látogatást tenni, tiszta monolit tető, betonkatakomba - na és itt találkoztunk pár halkszavú szemüveges emberrel. nem tudtam eldönteni mi olyan furcsa rajtuk, de ha valaki azt mondja hogy itt élnek 40 éve, a fiatal srác itt született, enni külsősök hoznak nekik az is készséggel elhiszem. a tetőtér ugyanis valami régészeti kőtár volt, ahol a kövekkel telerakott polcok között magunkat összehúzva tudtunk csak közlekedni, néhány zsebkendőnyi helyen 1-1 ódon íróasztal, rajta kövek, fekete fehér fényképek tömege kövekről, és "2002. feldolgozni" feliratú dossziék.

a kövek kifejezés alatt ne egy tetőív, vagy oszlop torzójára gondoljatok, hanem egy amorf sittdarabra rajta valami katalóguscimkével.

ezt csak azért írtam, mert így fénykép alapján laikus meg nem mondja ez micsoda, ehhez kell vagy negyven év szürke köpenyben, valami elfelejtett helyen úgy 30-40 tonna kő társaságában:)

Előzmény: hobo-bobo (47393)
HEV 2015.01.20 Creative Commons License 47399

A Felsőkövesd gerincről csak Gálosfára érdemes lemenni ott is van szállás de ha tovább mész akkor Simonfán kettő turistaház vár a pecsételőhelyen. Apátvarasdról még kb.  2 km és Mecseknádasdon rengeteg a lehetőség Nagybakónak előtt Zalakaros felé ott a Postás kulcsosház a kékturától 400 m-re van, a falu pedig csak 5 km ha lemész. Azért ott is lehet találni szállást.

Előzmény: Norby99 (47395)
Pulmy 2015.01.20 Creative Commons License 47398

GASZTRO -BODAJK/CSÓKAKŐ   

Üzleti utaim során rengetegszer jártam már a 81-es főút ezen szakaszán,de a hely külső kinézete soha nem vitt rá.hogy kipróbáljam a SANDOKAN vendéglőt. Aztán a kéktúrázásunk egyik alkalmával Nagyesztergáron a kocsmáros ajánlotta,hogy próbáljuk ki nyugodtan jól főznek.

Mivel  úgyis előtte vezet el és általában Bodajk kiszálló pont is,úgy gondoltuk lesz ami lesz alapon kipróbáljuk. 

Külsőleg nem éppen bizalom gerjesztő a hely,ezért úgy beszéltük meg,hogy legfeljebb iszunk egy sört és tovább állunk.

Belépve viszont egész más kép fogadott bennünk,tiszta rendezett belső térrel szembesültünk. A személyzet korrekt, udvarias. A belső tér két részből áll,a külső egy átlagos hely .A belső terem viszont kalózosra van kitalálva,a hely nevének megfelelően. Megkérdeztük a fiatal pincér csajszit,hogy ki volt Kabir Bedi,de fi..ja sem volt,csak úgy mint a tulajnak. Igaz elég fiatalok,de azért...

Végül is a kaja mellett voksoltunk.

Kértünk kedvesemmel 1-1 velős pirítóst.Bár elméletileg csak reggelire szolgálják fel,de mi meggyőztük Őket,hogy reggel van(du 5 volt) : Óriási pozitívum a hozzáállásuk. A pirítos akkora szelet volt,hogy simán jól lehet lakni vele.Érdemes túra közben is betérni ,csak ezért,óriási energia löket a csókakői vár vagy a bodajki sípálya előtt.

Barátaink májgombóc levest rendeltek. A leves por alapú volt,mint általában a vendéglőkben(tisztelet a kivételnek) a gombóc viszont mint ízben,mint nagyságban osztrákos volt.

Társaink szokásos bőségtálja,a szokásos összetevők,szokásos köret.Mennyiségben nem volt eget rengető,pont elég volt nekik.

Kedvesem cigánypecsenyéje jól sikerült két méretes tarját kapott.A kakastaréj is gusztán és jól volt elkészítve.Ez már egy kicsivel méretesebb adag volt,meg kellett vele küzdeni:

Jómagam pirított velővel töltött karajt kértem. Szimplán nem tartalmaz tükörtojást,de én kértem rá,hogy a Bánffy szeletre hajazzon(baranyaiak biztos ismerik). Teljesen rendben volt,a velőkrém is tökéletes és friss volt!

Az egészet leöblítettük pár önkényuralmi jelű serrel.

Fizetéskor az árak is teljesen rendben voltak ,a kért extrákért sem számoltak többletet.

Mindent összevetve,érdemes kipróbálni ,kellemes csalódás lesz mindenkinek!

V43 1279 2015.01.20 Creative Commons License 47397

Nagybakónaktól 10 km-re van az Öröm-hegyi kulcsosház, ott van szálláslehetőség.

Előzmény: Norby99 (47395)
Vargabetű 2015.01.20 Creative Commons License 47396

A kőről: szerintem ezt a követ a víz oldása formázta, és később valami bevonat került rá ( agyag, trágya, mangán, vastartalmú izé...). Nincs rajta ütődés, sérülés?, ott ellenőrizhető lenne. Ha esetleg mészkő az anyaga, akkor jó eséllyel valami felszíni karsztforma, vagy annak a darabja.

Jó utat-jó szelet:VB

Norby99 2015.01.20 Creative Commons License 47395

Felsőkövesd mellett (6km)  van Ibafa, elvileg ott van szállás, és a házigazda akár fuvart is vállal a környező településekről. Valahol olvastam... Apátvarasd meg Nagybakónak egyenlőre még kérdéses. 

Előzmény: vvittore (47391)
asciimo 2015.01.20 Creative Commons License 47394

szerintem "csak" termeszet jateka. Azert megbabonazhatot, ha kepes voltal ennyit cipelni.

hobo-bobo 2015.01.19 Creative Commons License 47393

Legújabb felfedezéseim szerint Várgesztesre 4 féle úton érkezett már be a kéktúra az elmúlt 60 évben. Nem hittem volna, de tele van az erdő kék jelekkel!

Szarvas-kúttól Vitány felé pedig olyan úton vannak tökéletes kék jelek, amely ma már nem is út, simán csak az erdő közepe, még földútként, ösvényként sincsen jelölve. Nincs is egyik sem a fák közt...

Viszont itt is megkérdezném: ezen a jelzetlen, egykori kéken Vitányvártól kb 1-1.5 km-re találtam egy érdekes követ amelyet egy hatalmas gumi fordított ki a földből, olyan érdekes volt hogy magammal vittem, pedig volt vagy 15 kiló.

Ha valaki ért hozzá valamennyire akkor mondjon már valamit légyszi hogy faragvány lehet-e avagy csupán a természet játéka?

A várasban már megkérdeztem, fotókkal, így aztán megint csak linkelnék, bocsi:

viewArticle

Előzmény: Rakk Gyula (47392)
Rakk Gyula 2015.01.19 Creative Commons License 47392

"(Rakk Gyula, adok pár útvonalat a térképedhez úgy néz ki! :-) )"

Jöhet, bár még csak Mindszentkállánál tartok :-))

Hamarosan felkerül az a szakasz, melyet néhány hónapja / vagy fél éve hoztunk szóba (Szentbékkálla - Monostorapáti - Taliándörögd - Öcs - Kab-hegy).

Előzmény: hobo-bobo (47354)
vvittore 2015.01.19 Creative Commons License 47391

Elsőre azt mondom, hogy Apátvarasd, Felsőkövesd, Nagybakónak településeken nincs szálláslehetőség, és közlekedésileg is eléggé elhanyagoltak( Talán csak Nagybakónakra van busz naponta párszor)

Előzmény: Norby99 (47369)
maszogep74 2015.01.19 Creative Commons License 47390

...hát pedig nincs ott semmi, ami a véredre áhítozna, kivéve a sok rohadék szúnyogot :)

Előzmény: Norby99 (47388)
Güsziológus 2015.01.19 Creative Commons License 47389

Egy honlapot ajánlok figyelmetekbe.

http://5mp.eu/web.php?a=baratokfc&o=qVdcsVgPkX

A 'Turistaút bővítés' "fül" az, amire a Google segítségével rábukkantam.

Azt hiszem, a 38 kilométeres "növekmény" magáért beszél.

A honlap a készülő nyilvántartás egyik forrása (39 kilométer a TUHU szerint).

Norby99 2015.01.19 Creative Commons License 47388

Igen, ha lesz időm jobban átnyálazni, összeállitok egy másik itinert. 

mászogép: A baj az velem, hogy egyedűl még nem sátoroztam kint erdőben, és emiatt kicsit tartok tőle. Főleg egy ilyen panorámás sátor meg még "izgalmassá" teszi az éjjelt. Ha nem egyedül vágnék bele, nem lenne félelmem ezzel kapcsolatban. :) 

Előzmény: HEV (47386)
annyi baj legyen 2015.01.19 Creative Commons License 47387

Holnapután az első verseny, játékszabályok: http://heyjoe.hu/okt/

HEV 2015.01.19 Creative Commons License 47386

Korábban már jeleztem ezt a folyamatos túrakiirást. Ez 30 napos de vannak benne rövidek amit össze tudsz vonni, mert te három hetet szánnál rá. Ennek a szakaszolása a szálláslehetőségekhez is igazodott.

Előzmény: Norby99 (47384)
maszogep74 2015.01.19 Creative Commons License 47385

...hát azért egy ponyva+szúnyogháló kombó nem árt, ha sokat megy az ember... Nincs egy kiló az egész, és igazából nem kell hozzá semmi, ha van erdő.

Szúnyoghálósátor

Előzmény: Norby99 (47369)
Norby99 2015.01.19 Creative Commons License 47384

Nem, ott kihagytam véletlen pár települést! :) 

Előzmény: HEV (47379)
HEV 2015.01.19 Creative Commons License 47383

2005 = 2015

Előzmény: HEV (47382)
HEV 2015.01.19 Creative Commons License 47382

Mihez képest átláthatóbb?

2005 januártól egy kicsit szegényesebb lett, de szerencsére ez még elérhető:

http://openmaps.eu/archive2014

http://openmaps.eu/rastermap2

Előzmény: Pulmy (47376)
HEV 2015.01.19 Creative Commons License 47381

Locos alá van rendes turistatérkép ami offline használható.

Térkép:

http://openmaps.eu/archive2014?format=mapsforge

Telepítési segédlet:

http://openmaps.eu/mapsforgetheme

Előzmény: Random- (47378)
HEV 2015.01.19 Creative Commons License 47380

Valkonyán jó turistaház van, Bázakerettyén meg sok egyéb is. 

Előzmény: asciimo (47377)