Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

maszogep74 okt. 17. Creative Commons License 45735

Megtelepedett a barna medve Nógrádban

Előbb-utóbb konfliktusok lehetnek ebből. Tovább »

forrás: Index.hu

maszogep74 okt. 17. Creative Commons License 45734

...az a 67m oda és vissza csak akkor éri meg, ha a kilátóból rálátni a Tátrára. :)

Előzmény: HEV (45733)
HEV okt. 17. Creative Commons License 45733

Valóban, végül is az a 67 m amennyire az OKT -tól van a torony  elég sok. Még éppen látóhatáron van :-)

Előzmény: Házihold (45731)
nagypapi okt. 17. Creative Commons License 45732

Olvasnám a HIVATALOS Kéktúra oldalon a változtatást, de nem látom.

Ha nincs fenn, akkor hivatalosan még a Nyírjes felé megy a Kék és ott kell pecsételni, a valóságban pedig a Vércverés felé, és ott van a pecsét is.

:(

Előzmény: hobo-bobo (45720)
Házihold okt. 17. Creative Commons License 45731

Sajna a kilátóba nem visz el a kéktúra magától. Ezt is érdemes lett volna módosítani, hamár. Nagyon szép a Badacsony. Korábban nem jártam, de a kéktúra óta már elcipeltem a családot is egyszer. 

Előzmény: hobo-bobo (45729)
Házihold okt. 17. Creative Commons License 45730

Köszi szépen. Egész normális változtatások vannak benne. A szint szerintem emelkedik vagy 1000 méterrel:)

Előzmény: hobo-bobo (45728)
hobo-bobo okt. 17. Creative Commons License 45729

Igen, ez a kéktúra része is, kb 2 éve van lebetonozva a kőkerítés teteje. Nem hinném hogy aggódni kell emiatt, átmeneti állapot lesz ez, kb 6-8 évet adok neki és omladozni fog.

A kilátó építésekor csinálták meg ezt is, ha jól emlékszem nem része tanösvénynek. 

én is jobban kedvelem az eredetihez közelálló állapotokat (második kép)

A kilátóba viszont érdemes felmenni, nagyon szép és igényes lett, a kilátás pedig gyönyörű:

igényes kilátó, szép kilátás

Előzmény: Házihold (45726)
hobo-bobo okt. 17. Creative Commons License 45728

Ha jól értelmeztem akkor az az indoklás lényege hogy erősítsük a kéktúra Mátrabérc jellegét. Más indok nincsen. Semmi gond ezzel, csak hát ezért módosítani...

Középtájon keresd a listában:

Útvonalváltozások és csatlakozó módosítások az Országos Kéktúrán

A Nyírjes-bérc sem volt éppen egy síkvidéki útvonal, a tarvágásoknak köszönhetően innen is szép volt a kilátás.

Kilátás a Nyírjes-bércről

Előzmény: Házihold (45725)
Güsziológus okt. 17. Creative Commons License 45727

Látszik a fán a K- jelzés:-)

Valóban, ez az OKT útvonala (az egyik TOP, legalábbis szerintem, de nem rész a Kuruc körút nevű, P- jelzésű útnak.

Aki lefelé megy, az hamar eléri, egy jellegtelen kereszteződésben.

Azt hiszem tanösvény is, bár ebben nem vagyok biztos.

Táblák vannak.

Előzmény: Házihold (45726)
Házihold okt. 17. Creative Commons License 45726

ez a kéktúrás rész nem?

Itt is vannak infotáblák... azt nem tudom, hogy a tanösvény része-e

Előzmény: Güsziológus (45724)
Házihold okt. 17. Creative Commons License 45725

hivatalosan mi volt az oka?

Tavaly elég komolyan termelték ki ott  az erdőt.

Előzmény: hobo-bobo (45723)
Güsziológus okt. 17. Creative Commons License 45724

Badacsony, Kőkapu

Az alábbi hivatkozás címe és a "mellékelt" kép nincs köszönőviszonyban, bár a "körút" innen nincs messze.

http://www.balcsi.net/badacsony-tanosveny.html

Amiért belinkeltem, az nem más, mint a nosztalgia.

Aki ma arra jár, az már nem láthatja azt, amit a kép készítői láttak, lebetonozták ui. az utat szegélyező bazaltkövekből rakott "falat".

A szöveg is megérdemelne némi kritikát, de hagyjuk!

hobo-bobo okt. 17. Creative Commons License 45723

Így van. Nem rossz döntés, nagyon szép útvonal az is.

Csak szerintem felesleges módosítás volt, de most már mindegy.

Előzmény: Házihold (45721)
BaloghP okt. 17. Creative Commons License 45722

köszi

Házihold okt. 17. Creative Commons License 45721

akkor a k+ lett felcserélve a kékkel. Nem rossz döntés. 

hobo-bobo okt. 17. Creative Commons License 45720

Nincsen, már a múlt héten levették. Elvileg Vércverésnél kellene hogy legyen, az új, elterelt útvonalon.

Előzmény: BaloghP (45719)
BaloghP okt. 17. Creative Commons License 45719

Nyírjesi Erdészháznál van még kint pecsét most?

Házihold okt. 17. Creative Commons License 45718

sőt nyitvatartó kocsmák hiányában egy közkút is remek szórakozási lehetőséget biztosított többnyire:)

Előzmény: pavarotti (45717)
pavarotti okt. 17. Creative Commons License 45717

egy-két elfelejtett kivétellel minden kocsmát azonnal megkedveltem az Úton:)

Előzmény: Házihold (45716)
Házihold okt. 16. Creative Commons License 45716

Nálam az volt a csúcs mikor este 10kor kinyitották a boltot. Mondjuk a kocsmával egy épületben volt.  Nem mondom meg hol:-) a nav elég véresszájú mostanában. 

Gömörszőlős mindenképp jó kiszolgálásban. Legalábbis nekem az volt.

volt ahol nem működő sörözőben is sikerült sörözni

sőt aludtam bezárt kocsmában is.

Amúgy a kocsmákban lehet a legjobban elvegyulni a helyiek közt.  Főleg a dogleszto hosegben eltöltött szieszták érdekesek. 

Galyatetőn van egy büfé a nagyszállóval szemben. Azt mindenkinek ajánlom.  Ugyanez az ágasvári turistahaz valamint a bánkúti síház.

a tokodi pincékre emlékszem még. 

Előzmény: hobo-bobo (45709)
Házihold okt. 16. Creative Commons License 45715

A jellegére írtam hogy valami. A fontossága nem kérdéses:-)

Előzmény: Güsziológus (45704)
jzp2107 okt. 16. Creative Commons License 45714

de kár, hogy ez Becske alsónál nem működik :-(

Előzmény: Bányatörp (45713)
Bányatörp okt. 16. Creative Commons License 45713

Szólni kell a személyzetnek, hogy az adott megállóban le szeretnél szállni és akkor nem lesz baj. :-)

Üdv; egy KEMV önkéntes

Előzmény: Csuhás (45673)
olahtamas okt. 16. Creative Commons License 45712

Én már hónapok óta "bejentettem" a hibát, de azóta sem lett mindenhol kijavítva :)

Előzmény: pavarotti (45711)
pavarotti okt. 16. Creative Commons License 45711

Apró helyesírási baki:

http://www.kektura.hu/kapcsolat-hiba-bejelentes

"Kérlek bizonyítsd be, hogy nem vagy robot, kattints a következő túristajelzésre"

tUristajelzés

maszogep74 okt. 16. Creative Commons License 45710
hobo-bobo okt. 15. Creative Commons License 45709

Szerintem is eléggé átlag alatti hely az úrkúti, mind kiszolgálás, mind választék tekintetében, az is előfordult már hogy törzsvendég túrázót molesztált (bélyegzőhelyek fóruma alapján), bár erről az egység nem annyira tehet, de rossz hírét kelti. Viszont a melegszendvics (ha sikerül kikérni) finom.

Nekem két olyan helyen volt pozitív tapasztalatom amelyeknek rosszabb a híre:

A mátraverebélyi kocsmában, ahol egy negyedórás beszélgetés után a kocsmáros a saját céges bélyegzőjét adta oda, mert a kéktúrás nem volt éppen ott (szándékosan írtam így, mert nem tűnt el, de ez egy másik történet...) 

és közben elmondta hogy NEKI milyen negatív tapasztalatai voltak már kéktúrázókkal.

És a hollókői Szabó kocsmában, ahol szintén jót beszélgettem több alkalommal is a csapossal és a vendégekkel, itt is meséltek hasonlókat mint Mátraverebélyen. 

Egyébként a tapasztalatok valóban szubjektívek és nagyon függnek az alkalomtól is.

Vilma néninél Makkoshotykán mi is meglepődtünk, de nem azért mert valami gond lett volna, inkább az volt a meglepődés oka hogy a hölgy mennyire tisztában van a média, a reklám, és a piár fontosságával...:-))

Bővebben majd elmeséli Tavaszi Széll, ha valakit érdekel.:-)

Előzmény: Pulmy (45705)
timetable okt. 15. Creative Commons License 45708

Jó lenne erről is beszélgetni,vitázni. Mit érdemes felkeresni és mit mellőzni? Persze ez nagyon szubjektív dolog.

Az utolsó mondat a lényeg. Szerencsére az OKT mentén olyan hely kevés van, melyet egy képzeletbeli 1-től 10-ig tartó skálán a betérő vendégek jelentős része lepontozna. Olyan azonban már előfordulhat, hogy valakinek nem tetszik egy hely valami miatt, vagy csak ő vagy a személyzet éppen nyűgösebb hangulatban van...

Egyik ismerősöm például emlegette, hogy Makkoshotykán a TTT fórumban sokszor ajánlott Vilma néninél szálltak meg, és hogy kifejezetten rosszul érezték magukat, mivel ők nem voltak beszélgetős hangulatban...Vilma néni pedig igen...:)

Ha a saját tapasztalataim érdekesek, a helyek amiket kiemelnék, mert úgy maradtak meg számomra, ahol nagyon kellemesen (és gyorsan) telt az idő, vagy finom volt valami, vagy különösen udvariasak voltak:

- Kőszeg, Kék Huszár étterem (ételügyben semmi nagyon különleges, de olcsó, és jó hangulatú)

- Gérce, Kismackó: pecsét kérdés nélkül, és a helyen látszik hogy a helyi élet komoly központja

- Sümeg, a vasútállomáshoz vezető utcában lévő kocsma (nem tudom a nevét)

- Sümegen továbbá, a Kossuth Lajos utcán (gyk. a főutca) van egy hentes, ahol ottjártamkor sorok kígyóztak sültkolbász-ügyben, és nem véletlenül...:)

- Káptalantóti, Horváth Kert: itt konkrétan átfröccsöztünk egy decemberi délutánt, annyira jó volt. Azóta is hiányzik a teljesítésből az innen Szentbékkálláig tartó szakasz, melyet végül busszal tettünk meg, a sötétedésre hivatkozva. :)

- Városlődőn a Fenyő nevű műintézmény.

- Jásd, Bisztró: csak mert volt egy rozzant csocsóasztal a teraszon. :)

- Kóspallag: van a Tiffany nevű söröző, a falu Nagymaros felőli végén. Csak mint érdekesség, hogy Lenin-kép lóg a falon, de a sör is jó. :)

- Nógrádon egyszerű ételeket kínál, de kiváló a Vár Vendéglő (a jelzéstől picit arrébb, a vár feljárójánál).

- Bableves csárda

- Mályinka, Sanyi kocsma: bolttal együtt van, mindent lehet kapni, rendes a személyzet

- Putnok, állomás melletti kocsma: talán itt nem voltak valami udvariasak, de a hangulata valamiért megfogott...

Előzmény: Pulmy (45705)
Pulmy okt. 15. Creative Commons License 45707

Ez a pont viszont sokkal többet érdemelne,igazán telhetne valami komolyabbra,most mikor rengeteg lóvé kerül az MTSz-hez

Pulmy okt. 15. Creative Commons License 45706

Ez is egy jó jelkép(Zirc-Bakony turistája ,0 km kő)