Keresés

Részletes keresés

Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 65
Köszi! Kb. melyik album, számcím? (Van egy pár...)
A másik két zene se rossz (beugranak?), meg a régi Hét dallama se (mondjuk az Vangelis).
Előzmény: Willoughby Smith (62)
Kőarcú Creative Commons License 2002.12.15 0 0 64
Az utóbbinál természetesen a HÉT című műsorra gondoltam! :-)
Előzmény: Kőarcú (63)
Kőarcú Creative Commons License 2002.12.15 0 0 63
Az Új Reflektor Magazin zenéjét tudtommal Mick Jagger-ék követték el.
A Panoráma zenéje valóban Tangerine Dream, a szám címe Choronzon.
A hét régi zenéje pedig: Vangelis:L'enfant
Üdv:Kőarcú
Előzmény: Somnambulist (60)
Willoughby Smith Creative Commons License 2002.12.15 0 0 62
A Panoráma zenéje asszem Tangerine Dream.
Előzmény: Somnambulist (60)
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 61
"20 kb. éve" = kb. 20 éve. Na...
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.15 0 0 60
Helló!
Tök jó ez a téma, engem is 20 kb. éve érdekel, hogy ki követte el a Delta zenéjét. (Szerintem kissé megelőzte korát).

Kérdés: nem tudja véletlenül valaki, hogy ki csinálta az Ablak és az (Új) Reflektor Magazin zenéjét? (Ha már nosztalgiázunk...) Ja, és a Panorámáét?

rumci Creative Commons License 2002.12.15 0 0 59
Én még anno a Vitraynak valamelyik tévétörténeti műsorában hallottam nyilatkozni valakit, hogy egy cseh népdalt dolgoztak fel direkt a Delta céljára. Azóta is próbálok rájönni, mi lehetett a cseh népdal, mert egyetlen népdalszerű motívumot sem találtam a Delta főcímzenéjében.
ocsi Creative Commons License 2002.12.14 0 0 58
Üdv!
Végigolvastam a topicot, és hát rendkívül mulatságos! Minden úgy működik, ahogy annak működnie kell, van egy halom vélemény, mindenki másképp tudja. :-)). Így mostmár nagyon kiváncsi lettem én is, hogy mi is az a zene, de nekem sajnos hipotézisem nincs. Kérem, valaki szolgáljon bizonyítékkal a saját igaza mellett!!!
Silan Creative Commons License 2002.12.14 0 0 57
Erre én is emlékszem. Sőt, úgy emlékszem, hogy egyszerűen egy cseh népdal felvétele van felgyorsítva, és ez a Delta zenéje. Tehát nem szintetizátor, nem átírás: vettek egy népdalfelvételt és felgyorsítva, esetleg a sebességet kissé változtatgatva lejátszották.
Előzmény: TRA 395 (45)
Tépőzáras Tiszacipő Creative Commons License 2002.05.31 0 0 56
Gyerekek, a régi link nem megy, tudna vki adni egy működőt?
Csokis Creative Commons License 2001.10.18 0 0 55
A zenet en is passzolom, de tudomasom szerint a focim kepei nem Scott, hanem az 58-as(?) Nemzetkozi Geofizikai Ev Antarktisz expediciojan keszultek. A hernyotalpas izek a sarkkutatok traktorai. Nem vagyok benne, hogy ez ugyanaz az ut-e, amin Hillary is reszt vett, mint az atkelest segito csoport vezetoje, es szegyenszemre elobb ert a sarkra, mint a hivatalos expedicio. Rengeteg humorral irja le a sztorit az oneletrajzaban. (Kockazat nelkul nincs gyozelem).
A masik, hogy Amundsen kb. egy honappal elozte be Scottot, gyakorlatilag viasszaert a hajojara, mire szerencsetlen angolok felgorcsoltek magukat a sarkra. Meg uzenetet is hagyott nekik, hogy ugyan tegyek meg, hogy Europaba erve bedobjak ezt a levelet a norveg kiralynak, mert o nem allna meg ilyen csekelysegekert, mert menetbol megy az Arktiszt kutatni. :-)
Előzmény: tzuiop (50)
SPS Creative Commons License 2001.10.18 0 0 54
Szerintem valami ösrégi JVP (remember ?) számból ...

Majd hívlak, hehe.

Üdv,

SPS

Előzmény: tuff (53)
tuff Creative Commons License 2001.10.18 0 0 53
hahó!

érdekes dolgot találtam !
hallgassátok meg a Cypress Hill nevű rap együttes
1996-os Unreleased & Revamped cimű albumán a
6-os track-et, aminek a cime : Hits From The Bong
/T-Ray's Mix/

na vajon miből mintáztak ki részletet ? :))))))

TRA 395 Creative Commons License 2001.10.02 0 0 52
Csákány!
A főcím megvan videón, csak az a baj, hogy nem a teljesen régi, de a régi elemekkel, és a régi zenével. Ha legközelébb találkozunk, ki elemezhetnénk, mert őszintén szólva a főcímen látható dolgok között néhányat nem tudok azonosítani.
Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 51
Én nem tudom, de ha valakinek megvan, akkor küldheti mailben!
tzuiop Creative Commons License 2001.07.04 0 0 50
A Delta zenéjét passzolom,de
a Deltácskában Hegyi Füstös István rajzolt,a Scotték(néger manus)a déli sark első elérésekor kb.1-2 nappal maradtak le Amudsenék mögött és a visszaúton mind megfagytak.

Az "Egymillió fontos hangjegy" zenéje The Brecker Brothers egyik száma kb.72-ből.

tuff Creative Commons License 2001.07.04 0 0 49
hali!

azt hogy mi a lemez cime és a project neve, hadd ne fedjem itt fel.
a lényeg, hogy elektronikus zene az is...

biocica Creative Commons License 2001.07.03 0 0 48
igeeeen!!! ezt akartam mondani, de elkestem.
tobb mint egy evtizedig en is meg voltam gyozodve, hogy negerek villognak brutal szelben a kamera fele, en ugy lattam, minha nevetnenek, amit meg vegkepp nem ertettem, mert geci nagy kuzdesben voltak az elemekkel!! (szel, vizszintesen zuhogo ho, hegy, stb.)
:)))
Előzmény: PETYUS (33)
Stiletto Creative Commons License 2001.07.03 0 0 47
"Csináltam helyette inkább egy saját lemezt :) "

mi lett a cime?

Előzmény: tuff (46)
tuff Creative Commons License 2001.07.03 0 0 46
Sziasztok!

Én annó fel akartam dolgozni azt a számot, még
Amadeus előtt, kb. 97-ben, fel is hivtam az illetékeseket, akik mondták, hogy a televizió stúdiójában készült a dal, ottani munkatársak készitették, direkt ehhez a műsorhoz.

Aztán mégsem dolgoztam fel, rá asszem 1 évre jött ki Amadeus feldolgozása egy válogatáson.

Hát asszem az én elgondolásomból jobb dolog sült volna ki, de mindegy.

Csináltam helyette inkább egy saját lemezt :)

TRA 395 Creative Commons License 2001.06.21 0 0 45
Azértis: "Volt egyszer a Metró újságban egy beszélgetés a Kudlik Julissal, akkor mondta, hogy a Delta zenét egy magyar szerzô írta egy cseh népdal feldolgozásából." TRA 395
Előzmény: Nanda (44)
Nanda Creative Commons License 2001.06.10 0 0 44
A Weather Reports szerezte azt a számot punktum. Nem haltak meg, és tusom elképzelni, hogy Kudlik Juliskának írtak volna egy külön számot. Valahol meg is volt, majd írok, ha eszembe jut.üdv
vivijúú Creative Commons License 2000.05.26 0 0 43
Még mindig nem ugrik be.

Viszont. Emlékeztek a Delta kistestvérére, a Deltácskára? A Delta jelbe belerajzoltak egy kacsintós smiley-t is. És a Kudlik Juli mellett volt egy rajzolós fazon is, aki felrajzolt valamit, majd továbbrajzolva egy teljesen más dolog jütt ki belőle (pl. kutyából űrhajó :-) ).

Előzmény: TRA 395 (42)
TRA 395 Creative Commons License 2000.05.26 0 0 42
Pedig valami "dolog" vagy a vizen úszik, vagy a szél fújja.
Előzmény: vivijúú (41)
vivijúú Creative Commons License 2000.05.26 0 0 41
wazze, az tényleg nem napkitörés, hanem a félig fehérnél a jobb felső sarokban villódzni kezd egy fordított háromzög alakú izé, majd kialszik.
A csatorna-ürülék dologra nem is emléxem :-)
Előzmény: TRA 395 (40)
TRA 395 Creative Commons License 2000.05.26 0 0 40
Ha van napkitôrés én azt nem ismerem fel ezeken a felvételeken, a "csillagköd" a végén stimmel, de például mi lehet az az izé, ami olyan, mintha egy ürülék úszna a csatornában? Vagy az a ferde félig fehér dolog, ill. a kettô közötti valami, amire a bátyám azt tippelte, hogy egy hegység felülrôl, de nem gyözött meg vele.
Előzmény: vivijúú (39)
vivijúú Creative Commons License 2000.05.26 0 0 39
A régi főcímben nem volt véletlenül egy napkitörés? (akkor még nem tuttam, hogy mijaz).

Aztán utána volt valami csillagköd, ami nyugodtan lehetne egy Rochard-teszt képe is :-)

Előzmény: TRA 395 (38)
TRA 395 Creative Commons License 2000.05.26 0 0 38
Hát ez az, de aki tudja mi a nagyanyja valaga ezek az akármik, írja meg bátran.
Előzmény: BahnScorper (37)
BahnScorper Creative Commons License 2000.05.26 0 0 37
tuggya a hóhér...
Előzmény: TRA 395 (36)
TRA 395 Creative Commons License 2000.05.26 0 0 36
Hú persze, a lánctalpasok meg a vulkánkitörés. A többi akármi micsoda?
Előzmény: BahnScorper (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!