Keresés

Részletes keresés

Shrike7 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 4718
Mármint a 2x01 miatt. Amúgy nem volt vele semmi bajom.
Előzmény: Shrike7 (4717)
Shrike7 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 4717
Szaar? Ne hülyéskedj már!

VM S2 SPOILER
A Meges-Duncanes szál tényleg gyenge volt, Megnek eleve meg kellett volna halnia (így is lett volna, ha a csatorna nem avatkozik közbe), de ezt leszámítva ugyanolyan jó a második szezon, mint az első, sőt, a javára írandó, hogy összetettebb.
Előzmény: Finey McFine (4714)
golyo30 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 4716
Sziasztok!

Na, a hétvégi Buffy rész szerintem kissé túl light-os volt, hisz még a Mester és Adam sem volt benne, pedig ha jól emlékszem, Spike előtt minden eddigi gonosz megjelent... De azért örültem, hogy legalább Glory-t nem vágták ki az epizódból... :)

Ebből már tudhatjátok, hogy a tv-újságban írtak ellenére a 6.szezon folytatása, azaz a 7.szezon 1.részét adták le vasárnap. Mondjuk én ennek örültem, de ennek a "szétszabdalt epizódos" vetítéssel nagyon nem vagyok kibékülve... Grrr...

Ráadásul a reklám után most túl feltünő is volt a kivágás ténye, mivel Dawn látott valamit az iskolában, ami miatt kikéredzkedett a mosdóba, de ebből a részből nem derült ki, hogy mit is látott...

De még mindig nem értem, most miért kell "vagdosni", ha ezeket a részeket nemrég ezelőtt már egyszer leadták hasonló korai időpontban full verzióban...
vega Creative Commons License 2006.03.11 0 0 4715
Nekem a House helyett becsúszik a Farscape, de amúgy stimt. :)
Előzmény: Finey McFine (4714)
Finey McFine Creative Commons License 2006.03.11 0 0 4714

Viszont az is érdekes, hogy House meg lassan gyűjtögeti a Trió tagjait:) Andrew még asszem az első szezonban volt, és asszem valami dohányproblémája volt, az eheti epizódban meg Warren szerepelt, mint a tehenek szeretője:) Már csak Jonathan hiányzik, lehet tippelni, hogy ő vajon milyen bizarr problémával áll majd elő.

Igazából nekem ez a top3 sorozat: Buffy, House, és a VM a végén, csak mert a 2. szezonja szar (ellentétben a második kedvenccel).

Előzmény: vega (4712)
vega Creative Commons License 2006.03.11 0 0 4713
Mármint két különbőző színésznő. Doh!
Előzmény: vega (4712)
vega Creative Commons License 2006.03.11 0 0 4712
Jackiet és Kendrát két különböző szereplő alakítja, az újságiróban vszinű igazad van, nem tudom.
Előzmény: Maminti (4711)
Maminti Creative Commons License 2006.03.10 0 0 4711
Nemrégiben néztem meg a Buffy 1. és VM 2. szériáját, és tudjátok mire jöttem rá? hogy Wallace ütődött barátnője, Jackie és Kendra egy és ugyanaz. :) Meg játszott a tegnapi Miami CSI-ben, és a Gilmore Girls egyik egyetemi újságirója nem más, mint VM-ban a diri fia. :) A Firefly és Buffy/Angel egyezésekről nem is beszélve. Egy nagy boldog család. :)
bullseye Creative Commons License 2006.03.09 0 0 4710
legyen 55k :)
Előzmény: sequoia_70 (4709)
sequoia_70 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 4709

Sziasztok!

 

Ha valakinek meglenne a sorozat összes része DVD-n, amit át tudna nekem másolni, vagy felírni DVD-re,akkor az engem érdekelne természetesen megfelelő ellentételezéssel. Sajna az eredetiért kért 60K nekem egy kicsit sok... :((

 

Köszi!

silenthill Creative Commons License 2006.03.08 0 0 4708

Igen, ezt nem értem én se. Mi különbség a 15:30 és a 17:30 óra között...?

 

Így sztem nem is igazán van értelme. Pont a lényeg marad ki.

golyo30 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 4707
Szia bullseye!

Az eredei Buffy filmet csak most sikerült megnéznem videóról és sajnos igazad volt a film megítélésében.
A karakterek sem voltak igazán jók és a színészek is lehettek volna jobbak.
A fordítás néha kacagtató volt, gondolok itt a Friderikusz show emlegetésére.
De a legjobban azt hiányoltam, hogy ebben a filmben nem porladtak el a leszúrt vámpírok.

Üdv, Golyó!
Előzmény: bullseye (4663)
handsome wxp Creative Commons License 2006.03.08 0 0 4706
Legalább kiírják, h Light és így lehet tudni, mire számíts. Jobb, mintha csak úgy szó nélkül kiszednek jeleneteket.
Előzmény: silenthill (4700)
vicc Creative Commons License 2006.03.08 0 0 4705
hmm? érdekes. ugye alapból a buffy is 5 órától ment a viasaton semmi vagdosással...
Előzmény: silenthill (4700)
vicc Creative Commons License 2006.03.08 0 0 4704
a sorozatok évadai mindig így érnek véget - nem lehetsz tapasztalat sorozatos, ha neked ez függőben hagyás volt. sokkal durvább befejezések vannak - amiket nem is folytattak soha.
Előzmény: NAR (4696)
silenthill Creative Commons License 2006.03.07 0 0 4703
Ha tényleg érdekel szólj, és feltöltöm a DVDRIP változatot (angolul, angol felirattal).
Előzmény: golyo30 (4702)
golyo30 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 4702
Én nem vagyok olyan nagy fanatikus, hogy letöltve vagy felvéve bármikor újra megnézhessem bármelyik részt, de a vasárnap leadott részt (6.szezon 22.rész) most nagyon szívesen megnézném az eredeti verzióban vagy az eredetileg leadott viasatos verzióban.

Ez a light felirat az elején nekem is feltűnt, olyannyira, hogy szerintem már a főcím is meg lett kutrítva... Ebből a szezonzáró részből - ha jól emlékszem - Spike barlangbeli "harcai" maradtak ki, legalábbis én úgy emlékszem, hogy ott a barlangban nem csak a duplarész első részében harcolt, mielőtt visszakapta a lelkét.
bullseye Creative Commons License 2006.03.06 0 0 4701
Sex and Cici-ből is light van állítólag, gondolom no sex... Buffyból mondjuk mi marad ki? a nyúzástól eltekintve elég lightos amúgy is
Előzmény: silenthill (4700)
silenthill Creative Commons License 2006.03.06 0 0 4700
Vasárnap néztem a Buffyt, és a főcímnél a Buffy felirat alatt elég érdekes dolgot láttam: Light. Ez valami hivatalos vágott verzió matiné időpontra? Mondjuk ha nem tévedek az uccsó kb. 15 percet elég jól megvágták.
bullseye Creative Commons License 2006.03.06 0 0 4699
jut is eszembe, How i metben lesz 2 rész erejéig Willowné, aka. Wesley
Előzmény: vega (4698)
vega Creative Commons License 2006.03.05 0 0 4698
A napokban eszembe jutott, hogy milyen érdekes, hogy a Buffy mint sorozat milyen szinten beleivódott egy generációba, mennyivel nehezebben "halnak el" az általa keltett hullámok, mint egy átlag sorozat esetén.

Mint pár napja írta valaki itt is, a lefutó sorozatok fórumjai szép lassan kiürülnek. Kint mondjuk ez kevésbé van így, mert ha az ember hét évig néz valamit attól nehezebben vál meg, pár hónap alatt kapja meg ugyanazt nagy dózisban. De a végeredmény a legtöbb sorozatnál ugyanaz. Vége, az emberek új sorozatok után néznek.

Ehhez képest valami elképesztő, hogy milyen mennyiségű Buffy fanfiction generálódik még mindig napi szinten. Sokan nemhogy nem felejtik el a sorozatot, hanem olyan aktívan foglalkoztatja őket, hogy újabb és újabb történeteket írnak, nem is szólva arról a sokkal masszívabb tömegről aki ezeket még mindig olvassa.
És akkor még ott vannak a weboldalak akik a sajtóidézetektől az egyes szereplők karrierjén át minden vonatkozó hírt összeszednek rendületlenül.

Azt hiszem egy sorozat minősége valahol ebben mérhető le. Meddig emlékeznek rá a rajongói...
vega Creative Commons License 2006.03.05 0 0 4697
Emlékeim szerint elég biztos volt, hogy lesz s7.
Előzmény: NAR (4696)
NAR Creative Commons License 2006.03.05 0 0 4696
Végül is ma leadták a hatodik évad utolsó részét. Azért picit durva így függőben hagyni egy szálat (mármint az utolsó epizódban) - tudták előre, hogy lesz hetedik évad?

Bye,NAR

Előzmény: Pib (4679)
Shrike7 Creative Commons License 2006.03.04 0 0 4695
Grat, Finey, szokás szerint jó lett a fordításod.
Finey McFine Creative Commons License 2006.03.02 0 0 4694

Hé, azért nemhiába vagyok kiírva a feliratok.hu-ra, mint Buffy 2. évad fordító! Félévente legalább felrakok egyet-kettőt :)) Az, hogy VM óta nem nyúltam hozzá, az más kérdés. VM-re amúgy sokkal nagyobb az igény - a Buffyt mindenki láthatta a Viasaton, persze szar magyar hanggal, de hát az is valami. Szegény Ms. Mars ennél sokkal árvább sorsra jutott. És amúgy tényleg sokan vannak odakint, akik türelmesen várnak, hogy kész legyen egy-egy újabb fordítás, szóval nemes harcot vívunk mi itt a szubkultúra jegyében. Ámen.

Előzmény: bullseye (4689)
vega Creative Commons License 2006.03.02 0 0 4693
Klassz is lenne szinkronnal, egy alulfizetett, alulképzett fordító keze alól kikerült fordítással. Cirka mint a Buffy...
Nézd inkább angolul, plusz küzdünk itt, hogy jó feliratok legyenek hozzá. :)
Előzmény: handsome wxp (4692)
handsome wxp Creative Commons License 2006.03.01 0 0 4692
Jó ez így, legtöbb nem futó sorozat topikja úgyis behal idővel. Amúgy már engem is érdekel a VM annyi szépet hallottam róla, h elkezdtem tölteni s1-et. Magyaréknál nem lesz?
Előzmény: vega (4690)
Shrike7 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 4691
Igen, ez tényleg lol. :) Azt hiszem, valamikor hallottam már a címét, de nagyon rég volt.

A VM fordító topik remek ötlet, már úgyis kezdtem kicsit kényelmetlenül érezni magam, hogy túl sokat kérdezek.
Előzmény: vega (4687)
vega Creative Commons License 2006.03.01 0 0 4690
Délután épp javasolni akartam, h lehetne nyitni egy VM fordító topikot, de úgy voltam vele, hogy olyan mind1, nem nyomjuk el a Buffy diskurzust. :)
Előzmény: handsome wxp (4688)
bullseye Creative Commons License 2006.03.01 0 0 4689
lesz itt még buffy ferdítés is, ha odajut kolléga, de amennyi most zajlik a buffverse-ben, hát nem csoda, ha hamarosan VM és opcionálisan E-ring fordító topic lesz :)
Előzmény: handsome wxp (4688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!