Keresés

Részletes keresés

gepesz Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1562

Nehéz engem ebben a témában jégre vinni. (hacsak én is nem akarom)

Ne féltsd a topikot.

Előzmény: amoreiras (1561)
amoreiras Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1561

Tudod, én is szentendrei lakos vagyok, tehát pontosan tudom, h Szentendre nem csak a belvárosból áll. A  kérdésre - mármint hogy mit szólunk mi szentendreiek a fák kivágásához - válaszoltam . Nem vált ez a topik idáig sem politikai csatatérré és nagyon remélem, nem is fog . Én mindenesetre nem veszem fel a kesztyűt . 

Előzmény: Lactarius Curtis (1559)
amoreiras Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1560

Akik manapság vendégei a városnak , azoknak pár évtized múlva ugyanilyen nosztalgiájuk lesz a mai Szentendrével kapcsolatban ...a világ változik :)

Előzmény: gepesz (1558)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1559

Tudod, a városunk nem csak a belvárosi "turistanegyedből" áll, de a maradék 90%-ra

sajnos magasról tesznek a PR-bajnok fideszesek. EU pénzből megy minden, az meg csak díszkövezésre, mobilgátra van, de pl. egy aszfaltozott út megépítése, az iskolák támogatása, a csapadékvíz elvezetése már nem érdekli őket. A mobilgát miatt gondolom nemigen lehet fákat ültetni a partra, így nyáron nagyon kellemes lesz 35 fokban.

Előzmény: amoreiras (1556)
gepesz Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1558

Ha ez a véleményetek, akkor jó. A lakosság érezze benne jól magát, ne egy ifjúságát kereső vénember. Az én szemem biztos a régi Duna partot fogja keresni.

Sajnos nincs dolgom már arra. Volt valaha. Nyugdíjas hajós vagyok. Másik oka, hogy a nejem borosdobozokat készített, azokat kellett oda hordani. Harmadik ok, hogy gyönyörű város.

Negyedik kapcsolatom, hogy vettem a Jófogáson egy motor alkatrészt. Elküldtem a pénzt, de az eladó nem jelentkezik. Ha a héten se dugja elő az orrát, kiteszem a netre a nevét. Ide is.

Előzmény: amoreiras (1556)
majorita Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1557

Tegnap este érezte valaki a földrengést Szentendrén?

Mi igen, a szekrény és a fal megremegett egy kicsit, a lányom meg is ijedt.

Árvíz, földrengés együtt ez már azért túlzás...

Remélem sehol nem volt nagyobb erejű, és nem okozott kárt.

amoreiras Creative Commons License 2013.06.05 0 0 1556

Persze, az ősfákat mi is sajnáljuk . De egy-egy vihar alkalmával hatalmas ágak törtek le , ha ezek balesetet okoznak, akkor megint kérdés: miért nem előzték ezt meg?  Hogyne ,  voltak egészséges fák is, de gondolom nehéz úgy egységes képet kialakítani, h  néhány ősfa közé fiatal fákat telepítenek. Én már egy kicsit megengedőbb vagyok ezzel a " tarvágással" , mert az Andrássy út is átment ezen a tarvágós időszakon, akkor hatalmas felháborodást okozva. De viharok alkalmával autókat zúztak össze a letört ágak.  Mostanra ismét gyönyörű az Andrássy út , mert a fák megnőttek.  Egészségesek és egységes képet mutatnak. De Te nem az Andrássy utat kérdezted ....én csak hasonlatként hoztam fel.  Az ötlet maga , h a gyönyörű Dunapartot  emberközelbe hozták egyúttal , nekem tetszik . Hiszen az év nagy részében így élvezhető és nem egy magaslesről tudják a sétálók csodálni . Évek telnek el szárazságban, mint a tavalyi is , a Dunapart  pedig csak a gátról lenézve  volt látható . Hát...most kemény napok következnek , bízunk benne, h a mobilgát jól vizsgázik, mint ahogy a világon máshol is élnek ezzel a megoldással. Igen, megosztják a változások a lakosságot , de amíg évekig nem történt semmi , az meg mégnagyobb felháborodást okozott . Amint kiállta a próbát a Bükkös part-i sétány is - olvadáskor hatalmas sodrásnak volt kitéve  , úgy remélem, a mobilgáttal sem lesz baj.  Pedig mennyi ellendrukker volt......

A Dumtsa Jenő utca és a Főtér is új arculatot kapott . Új burkolat , utcabútorok , a csiricsáré helyett egységes kép. Ahol lehetett ,az eredeti régi arculatot próbálták visszaállítani . A lakosság néha jogosan felhördül, mint a fürdőkád-nak csúfolt csobogó esetében is, de lebontották és újat építettek helyette. Egy biztos : én még ennyi turistát Szentendrén nem láttam, mint most. Remélhetőleg azért jönnek, mert tetszik nekik itt.  Gyere Te is és érezd jól magad :)

Kíváncsi lennék persze magam is , hogy másoknak mi a véleménye , írjatok szentendreiek és idelátogatók :)

 

Előzmény: gepesz (1555)
gepesz Creative Commons License 2013.06.05 0 0 1555

Miért kellett tarra vágni a belvárost? Nem tudom, de tényleg szükség volt erre az átalakításra? Mi erről a vélemény a városban? Az alföld kellős közepéről okvetetlenkedem.

Előzmény: amoreiras (1554)
amoreiras Creative Commons License 2013.06.05 0 0 1554

Megdöbbentő kommenteket olvasok a Facebookon , az I love Szentendre -n a gáttal kapcsolatban. Van, aki azt írja, mosná el az egész tákolmányt a víz....félelmetes, milyen emberek vannak.  Ugyanezt mondták sokan, mikor a Bükkös sétányt  járókövezték . Az szerencsére kiállta a próbát . Én imádkozom azért, h  a mobilgát is szerencsésen debütáljon  de minél kevesebbszer legyen rá szükség a jövőben.    

Tibbe Creative Commons License 2013.06.04 0 0 1553

:P

Előzmény: Lactarius Curtis (1549)
Eriel :) Creative Commons License 2013.06.04 0 0 1552

Akkor jó gyorsan összerakták :)

 

Jelentés a gátról

Előzmény: Gyötör (1550)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.06.03 0 0 1551

Friss hírek (origo):

 

12.22 Átment a próbán a mobilgát

A szentendrei mobilgát szerkezete már elkészült, sikerrel vette a terheléses próbát is, erre holnap reggel teszik rá a szükséges mobilelemeket, mondta az [origo]-nak Kádár Kristóf kommunikációs vezető. A város biztosra megy, a településnél ugyanis még két méterrel alacsonyabb a Duna vízszintje, mint aminél hivatalosan beindul az árvízi védekezés. A mobilgát az úgynevezett mértékadó árvízszintnél 1,35 méterrel, a valaha volt legmagasabb vízállásnál 70 centivel lesz magasabb.

 

12.15 Szentendre készülődik

Szentendrén készülődnek a mobilgát elemeinek behelyezésére - jelentette az [origo] helyszíni tudósítója. A korzó vendéglősei az árvíztől nem tartanak, a forgalmuk miatt jobban aggódnak.

 

A kérdés persze nem a magassága, hanem az "állóképessége" ennek a mobilgátnak.

Előzmény: Gyötör (1550)
Gyötör Creative Commons License 2013.06.03 0 0 1550

Hétvégén a Dunakorzón vacsoráztunk, nyoma sem volt a mobilgátnak.

 

Há...reméljük, hogy igazad van, és gyorsan össze tudják rakni, ha már "mobil".

Előzmény: Lactarius Curtis (1549)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.06.03 0 0 1549

Állítólag elkezdték összerakni a mobilgátat. Ha szerencséjük van, már feljebb kiönt a Duna.

Előzmény: Gyötör (1548)
Gyötör Creative Commons License 2013.06.03 0 0 1548

Mit tudtok róla: jön a Dunán a Németországot, Ausztrát sújtó, a 2002-eshez hasonlított nagyságúnak jósolt árhullám.

 

1/ Szentendrén a Belvárosban már nincs töltés.

2/ Az új mobilgátat még nem láttam.

 

És most mi lesz? Mivel védik meg holnap/holnapután a várost?

A Dunakorzón lakók, ott üzemelő éttermek stb. összecsomagoltak már?

Pl. ma a kitelepítést, holnap a védekezést szervezi vki?

Eriel :) Creative Commons License 2013.05.14 0 0 1547

Egy ilyet találtam... Dózsa György 26. 

Előzmény: Gyötör (1546)
Gyötör Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1546

Pasz.

Talán az önkormányzaton a városrendezési terv megmutatná...

 

És azt, hogy ez az ÉMI tudásközpont hol van?

 

Eriel :) Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1545

A Kôzúzó és a Vasúti villasor közötti Épitôk pályáját szó szerint beszántották. Tudja valaki, mi lesz ott?

Tibbe Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1544

Nem szokott.

Előzmény: Lactarius Curtis (1542)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1543

Csak az illetékeseket nem zavarja a Lidl-nél vasárnap óta lévő torlódás az egyik sáv lezárása miatt...már rég megoldhatták volna.

Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1542

Hát... a hóeltakarítás szempontjából első kategóriás utcánkban a félméteres hófúvást csaka lakosok, meg a terepjárók szüntették meg, azóta se nézett rá a közeg.

Előzmény: Tibbe (1541)
Tibbe Creative Commons License 2013.03.15 0 0 1541

Muszáj? Holnapra elolvad.

Előzmény: Lactarius Curtis (1540)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.03.15 0 0 1540

Hatalmas havazás, viharos szél, a ház körül legalább félméteres kupacok...délután kiásom magunkat,a városban lehet közlekedni?

Tibbe Creative Commons License 2013.03.07 0 0 1539

nem = nap

Előzmény: Tibbe (1538)
Tibbe Creative Commons License 2013.03.07 0 0 1538

Télen csak szánkóval tudsz lemenni, fel meg gyalog.

Valamelyik nem bedobtak a levélszekrénybe egy szórólapot, hogy a környéken eladó házat keresnek, ennyire felkapott lett a Pismány?

Előzmény: sz (1534)
Tibbe Creative Commons License 2013.03.07 0 0 1537

Ha nem lenne helyette semmi, az egészen jól nézne ki.

Előzmény: Törölt nick (1536)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.03.05 0 0 1535

No akkor ezért :)

Előzmény: sz (1534)
sz Creative Commons License 2013.03.05 0 0 1534

Ma megnéztük, sajnos az előnye egyben a hátránya: a világ végén van, egyirányú meredek utcán lehet megközelíteni (gondolom csak akkor, ha nincs hó).

Előzmény: Lactarius Curtis (1533)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.03.04 0 0 1533

Nem járok arra, de manapság minden olcsó, annyi az eladó ingatlan országszerte.

Előzmény: sz (1532)
sz Creative Commons License 2013.03.03 0 0 1532

Sziasztok, a Pismány tetején lévő Napos sétány / Széles u. ikerházairól, illetve a környékről tudtok valamit? http://goo.gl/maps/71mi2

Van ott eladó lakás, meglepően/gyanúsan olcsón és mielőtt megnéznénk, örülnék némi infónak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!