Keresés

Részletes keresés

Gyötör Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9359

Több éves, régi sebfelületre lehet/biztonságos tetováltatni?

Előzmény: Vato Loco Tattoo (9355)
Vato Loco Tattoo Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9358

ahonnét hibaüzenet érkezett  vissza, tehát nem kaptad meg :(

Előzmény: Vato Loco Tattoo (9357)
Vato Loco Tattoo Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9357

szia!

 

A készítmény elérhetőségéről e-mailben küldtünk tájékoztatást! :))

Előzmény: amilon (9356)


amilon Creative Commons License 2012.01.10 0 0 9356

Kösz a segitséget!

Figyelmesebb tetoválóknál esetleg megvásárolható ez a tattoo finish készitmény?

Előzmény: Vato Loco Tattoo (9355)
Vato Loco Tattoo Creative Commons License 2012.01.09 0 0 9355

szia!

 

A lábszár tetoválása után teljesen normális, hogy napokon keresztül erősen váladékozik!

Az egyik remek módszer a tattoo finish használata, interneten utána tudsz nézni, hol lehet beszerezni (itt nem reklámozhatok).

A másik fontos dolog, hogy minden nap, amikor csak teheti az ember, a fóliát távolítsuk el, alaposan mossuk le a tetoválást, majd kenjük be ismét (nagyon vékonyan), s hagyjuk fólia nélkül picit száradni és levegőzni a bőrt. Ha otthon teszünk-veszünk, akkor remek alkalom, hogy ne páljon a bőr. Ha ismét ruhát kell vegyünk, újra kell fóliázni!

Továbbá, csak egy apró praktika, amit érdemes megfogadni, mindamellett, hogy a Bepantennel valóban finoman kell bánni, és nagyon vékonyan felvinni, fóliázásnál a boka köré, vagy ameddig a tetoválás ér, papírtörlővel körberagasztod a lábad! Így amikor a munkád vagy egyéb elfoglaltságod miatt nincs lehetőséged gyakran tisztítani a tetkódat, a lábad szárán lefolyt váladék nem a cipődbe és a zoknidba csordogál, hanem a papír felszívja azt. Figyelmesebb tetoválók egyébként a tetoválás elkészülte után eleve ilyen módon fóliáznak!!

Előzmény: amilon (9345)
Vato Loco Tattoo Creative Commons License 2012.01.09 0 0 9354

Szia!

 

Deep Ink-nek igaza van, körül kell járni a bőrgyógyásznál, hogy pontosan mire vagy allergiás. Sanszos, hogy jelenlegi tetoválásod eltüntetését fogja javasolni.

A kozmetikai tetoválást én sem javaslom a későbbiekben! Magától az sem tűnik el, csak szeretik félrevezetni az embereket..

Előzmény: dzseni0708 (9348)
Ancs1982 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 9353

Sziasztok!

Kitöltöttem!:)

Előzmény: vizicsiko (9352)
vizicsiko Creative Commons License 2012.01.06 0 0 9352

Sziasztok!

 

Szükségem lenne még néhány kitöltött kérdőívre a tetoválásokról és piercingekről szóló egyetemi kutatásomhoz.

Aki még esetleg nem töltött és segítene nekem, ezen a linken megteheti (kb. 8-10 perc) - s előre is nagyon köszönöm!

https://qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_9BuotA57ETwiAOE

Aki már kitöltötte, annak pedig ezúton is hálás köszönet érte!

 

Szép napot mindenkinek!

dzseni0708 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9351

Rendes tetováló festékkel volt csinálva. Én is átakarom majd rendesre üttetni:) csak szülők miatt lett ez..

Deep ink Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9350

Ez a kozmetikai tetoválás...hát mitmondjak, én már több ilyen tetkót javítottam át, ami nem tűnt el 7-8 év után sem,csak egy fakó paca lett. Én visszamennék ahhoz aki csinálta, alkérném az egyik festéket, vagy annak az adatlapját (kell lennie) és elmennék vele egy bőrgyógyászhoz! Tetováltatni pedig inkább tetoválóhoz menj, ne kozmetikushoz!

Előzmény: dzseni0708 (9348)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9349

sztem allergia. 

borgyogyaszhoz mennek vele. szteroidos krem valszeg elmulasztja, de vekonyitja a bort.

Előzmény: dzseni0708 (9348)
dzseni0708 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9348

 Bocsánat, még most használom először ezt az oldalt:D Szóval ITT a kép!

dzseni0708 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9347

Itt a kép is.

dzseni0708 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9346

Sziasztok! Van egy kozmetikai tetoválásom és pár napja kiütések jelentek meg rajta. Először azt hittem, hogy allergia, mert sok mindenre ki szokott jönni..de most csak a tetkón van. Szerintetek mi lehet ez és mivel tudnám kezelni? (augusztusban csináltattam a tetoválást és rendesen is kezeltem) 

amilon Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9345

A leghosszabb idő, amig el tudom viselni a fóliát, főleg az első napokban, az fél óra. Olyan erősen ég alatta a bőröm.

Szerintem az se szerencsés, hogy nagyon  erős a sebváladékozási készségem.Az első két napban patakokban csordogál.

Amikor a lábszártetkóm készült, mindig tele lett a zoknim, meg a cipőm ezzel a vizszerű sebváladékkak, ami a tetoválás után folyik belőle.

Én ezt a folyást, meg az erős égést csak úgy tudtam orvosolni, hogy óránként leverettem zuhannyal a friss tetkót.

Aztán újra bekentem Bepanthennel.

És nekem tényleg mindig nagyon vastagon hámlott.

El tudnád árulni a vendégeid trükkjét,akik más módszert használnak, mint a fólia?

Nagyon megköszönném.

És mit lehet egyáltalán tenni a fokozott sebváladékozás ellen?

 

 

Előzmény: luki-luk (9344)
luki-luk Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9344

Szia!

 

Köszi szépen!:-)

 

Ha az lenne a hibás,hogy nem fóliáztál vissza,akkor az azt jelentené,hogy minden négy-öt évvel ezelőtt készűlt tetkónak,alapbol fakónak és foltosnak kellene lennie.

Mivel ez a visszafóliázásdi,kb azóta kezdett itthon elterjedni.

 

Van akinek beválik,van akinek nem.

Az biztos,hogy azoknál,akiknek jól viseli a bőre,felgyorsul a gyogyulási folyamat,s tulajdonképp hámlás nélkül gyogyul le a tetoválás.

Ez azért nagyon előnyös,mivel sokkal vastagabb börrétegben maradnak meg a festék pigmentjei,s vékonyabb lesz az a bör felettük,mely már nem tartalmaz festéket.

Ezálltal,a szinek élénkebbnek,s töményebbnek tünnek.

 

Van aki  arra panaszkodik,hogy az egész napos fóliázást,nem birja a bőre.

Azoknak is azt szoktam javasolni,hogy legalább az első pár éjszakát vészelje át vele.

Persze,vannak olyan régi visszajáró vendégeim,akiknek már meg van a saját,jól bevált kezelési eljárásuk.

Ők már nem biztos ,hogy változtatnak ezen.

Tehát,lehet visszafóliázás nélkül is,szépen legyógyult tetoválást kapni.

Csak megfelelően oda kell rá figyelni,s akkor meghálálja,a gondoskodást!

 

Nálunk,ha visszajön a vendég,még akkor is garanciában javítok bele a tetoválásába,ha láthatóan nem az én hibámból sántít.

Üdv:Luki

Előzmény: amilon (9343)
amilon Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9343

Szimpatikus, amit irsz,de nekem nem akarták garanciálisan kijavitani,mert megmagyarázták, h ez a tetoválás amiatt fakó, mert mert nem  volt fóliázva.

Én nem tudtam meghordani a fóliát,sajnos volt ,hogy a tömött buszon kellett leszednem, mert már nem birtam tovább.

Tehát az én hibámból ment tönkre a tetoválás- legalábbis igy magyarázták meg nekem. 

Előzmény: luki-luk (9340)
The.End Creative Commons License 2011.12.29 0 0 9342

Sziasztok!
Olvastam,hogy valakinek van talp tetoválása.Érdekelne,hogy milyen érzés,mennyi ideig maradt meg,meddig nem lehetett járni vele.

W.And. Creative Commons License 2011.12.27 0 0 9341

Ezt ismeritek??

 

luki-luk Creative Commons License 2011.12.19 0 0 9340

Szia!

 

Ez nem jó reklám!:-)

 

Ez a dolog,sokkalta összetettebb ettől.

Mivel a tetoválás egy élő vászonra készűl,nagyon sok apróság befolyásolhatja a gyógyulás menetét,még akkor is,ha minden tökéletesen van elkészítve.

Vannak olyan helyek,börtipusok,ahol szinte természetes a gyógyulás utáni apró hibák előfordulása.

Hajlatoknál,a tenyér talp közeli börfelületeknél,könnyen előfordul,hogy korrekcióra van szükség.

 

De azoknál a munkáknál,melyek nagyobb felületet határolnak be,ahol az elkészítés esetleg négy-öt óránál is többet vesz igénybe,ott is természetes,ha egy két helyen a gyógyulást követően rá kell nézni.

 

Ezzel semmi gond nincs,hiszen egy komolyabb munka elkészítése után,én is szeretek meggyőződni arrol,hogy minden rendben ment e a gyógyulás folyamán.

S erre a legjobb módszer az,ha a kedves vendég,visszanéz egy rövid kontrolra.

Ilyenkor szoktuk megejteni a fotózást is,mivel a frissen gyógyult tetoválást a legjobb fényképezni.

 

Természetesen a javításnak garanciálisnak kellene lennie.

Üdv:Luki

Előzmény: Amatár (9338)
Grandeferi Creative Commons License 2011.12.19 0 0 9339

Nekem pl elsőre sikerül mindenhol...

Ahová vissza kell menni, ott vagy a bőrőd dobta ki, vagy a tetováló volt, kicsit "figyelmetlen"...

Előzmény: Amatár (9338)
Amatár Creative Commons License 2011.12.19 0 0 9338

Már többször olvastam itt a fórumon erről a javításról, hogy vissza kell menni javítani, ott, ahol kidobja a festéket.

 Erről van szó?

Nekem van a közelemben egy tetoválóstúdió, ahol azt hírdetik, hogy  ha náluk  tetováltatok, akkor nincs szükség soha utólagos javításra.

Lehet e  ennek hinni?

Vagy ha nem szokásuk visszahívni az ürgéket javításra, akkor az nem jó hely?

 

 

Grandeferi Creative Commons License 2011.12.19 0 0 9337

Nekem van itthon egy ilyen Philips lumea avgy mi, akciósan vettem...

 

Kb havonta kétszer vagy 3-szor használom, immár vagy egy éve...

 

Kb annyit értem el vele, h nem olyan erőssen nől az adott helyen...  de kb ennyi...

Jó nem ipari a cucc, de azért többet várnék tőle...

 

Mondjuk tetoválásra gyakorolt hatását nem tudom, mert olyan helyen nem kell...

Előzmény: Allia (9334)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 9336

Koszonom szepen az infot...meggondolom.

Előzmény: Allia (9334)
Ranchu Creative Commons License 2011.12.17 0 0 9335

Sziasztok!Lenne egy kérdésem,nov 4 én csináltattam a karomra egy tetkót,kb 2 hete csináltak rajta apróbb javításokat,le is hámlott szépen,mondta a tetkós hogy elég 1 hétig kenni bephanthennel mivel kicsi a javított felület,kentem ahogy mondta,viszont most egy kicsit hámlik nem fekete a hámlás mint azelött,hanes sima bőr hámlás,mitől lehet???most kenem baba testáolóval,lehet hogy kiszáradt???kell aggódnom?Köszi előre is !!!

Allia Creative Commons License 2011.12.17 0 0 9334

Bőr típustól illetve a tetoválás színétől, minőségétől függ, hogy mennyire koptatja. Azért ezt a tartós szőrtelenítést ne úgy képezled el, hogy egyszer levillantják, és többé ott nem nő semmi. Legalább 5-6 kezelés szükséges függően a szőrszálak színétől, vastagságától, és azért utána is fog nőni, csak sokkal-sokkal ritkásabban, időnként ismételni kell. A sokszori villantás viszont ugyanúgy hat a tetoválásra, mint a plasztikai sebészek által nyújtott "lézeres tetoválás eltávolítás" kezelés. Nem egy olyan nagy teher azt hiszem, a gyantázás, vagy az epillálás, mint amennyibe kerül egy tartós lábszőrtelenítés, a tetoválás esetleges újravarrásával. Szóval gondold meg, ha javasolhatom.

Előzmény: Törölt nick (9333)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 9333

Hello, van esetleg a tartos lezeres szortelenitesrol bovebb infod hogy milyen hatasa van a tetkora? 

Szeretnem a labamon megcsinaltatni a tartos szortelenitest es mindket labszaramon van tetko, mennyire fakitja ki? Most mind2 szep elenk meg, nem nagyon szeretnem ujravarratni egyiket se...van olyan tartos szortelenitesi megoldas ami nem vagja tonkre? (a gyanta/epilalason kivul bar ez egyik se igazan tartos..) Koszi!!

 

Előzmény: Allia (9330)
luki-luk Creative Commons License 2011.12.16 0 0 9332

Szia!

Én szövetségi tag vagyok a kezdetektől,igaz pár éve,volt egy kis kihagyás.:-)

 

Nem tartom valószinűnek,hogy az alatt a két év alatt,míg nem voltam tagja a szövetségnek,rosszabb minőségű munkákat adtam volna ki a kezeim közzűl.

 

Ennek a csoportnak,nem abban rejlik a lényege,hogy aki nem tagja,az nem is tetoválhat szépen,s nem ad ki a kezei közzül minőségi munkát.

Bizonyos érdekvédelmet nyújt a tetoválói  számára,s mivel a tagsághoz követelmény egy bizonyos szint,igy aki egy olyan studióba tér be varratni,ahol tag késziti el neki a tetoválását,biztosabb lehet abban,hogy az elvárt minőségű munkát kaphatja.

 

Persze,dolgozik sok olyan tetováló is,akik nagyon jók,de valamilyen okbol nem tagjai ennek a szövetségnek.

Ha tetováltatni szeretnél,mindenképpen arrol tájékozódj elősorban,hogy milyen az ott készűlt munkák minősége,sterilek,tiszták e.

Manapság,nagy divat tetoválónak lenni.

Könnyen be lehet szerezni hozzá az eszközöket gépeket.

De sajna a tudást,rajzos képzetséget,már nem osztogatnak ilyen könnyen.

 

Nem szabad elkapkodni!!!

Hála az internetnek,s a magazinoknak,könnyen lehet tájékozódni.

Nézd meg azokat a szövetségí studiókat,akik közel vannak a lakhelyedhez,fusd át a munkáikat.

S akkor már jobban tudsz viszonyítani,más tetoválók műveihez is!

 

Sok sikert!!

Üdv:Luki

 

Előzmény: Amatár (9331)
Amatár Creative Commons License 2011.12.16 0 0 9331

Sikerült vennem tetoválóújságokat!A Tattoo Magazin jobban tetszik, mert abban több magyar tetováló van, a Tattoo Life-ba meg sok a külföldi.

Sokat Írnak  a Magyar Tetoválók Szövetségéről,és emiatt kérdezem, hogy  nekem őnyösebb, ha olyan tetováló készíti el az első tetkómat, aki tagja ennek?Szemben azzal, aki nem tagja a szövetségnek?

 

Allia Creative Commons License 2011.12.13 0 0 9330

Nem, a röntgen sugárzástól biztosan nem. Az IPL (villanófényes?) szőrtelenítés viszont erősen fakít, illetve foltosra koptat.

Előzmény: amilon (9329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!