Keresés

Részletes keresés

szaboildiko Creative Commons License 2012.03.04 0 0 967

Háát tudod a "bagoly" mostanában sutba vágta a kötő- és horgolótűket, teljesen beleszerelmesedtem az xszemezésbe. Már elkészítettem egy tigrisfejet, most készül egy "ikrek" horoszkóp 21 szinnel és már tervbe van véve egy másik kép, amelyen 2 lófej van, gyönyörűek. Nem akarom ide tenni, mivel ez mégiscsak egy zoknikötő, de ha áttotyogsz az xszemes fórumra, vagy a Kreatívra, ott megláthatod, ha érdekel.

Zokni egy fél darab, kötött sapka félig készen váratnak magukra nem tudom meddig, mert annyira izgalmas ez a fajta kézimunka, hogy nagyon.:-))

 

Előzmény: m-creativ (965)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.03.03 0 0 966

ÁÁ , nem fogpiszlálóval csak majdnem..,  1-es tűvel :-))) ...Örülök , hogy tetszenek :-)

 

Ildikóka köszönöm szépen :-)) , hát nekem a keresztszemezéshez akkor kell iszonyat nagy akaraterő , ha kevés fény van idebenn , úgyhogy azt , meg a gobelint nyáron szoktam mívelni általában , amikor izzad a kötés a kezemben ...

 

De mindegyiket nagyon szeretem !!!

 

Van egy ilyen aprólékos keresztszemesem , aminek nagyon örült anno a lánykám Egyiptommániás lévén ..

 

Ő az :

 

 

 

Na nem engedi betteni , de fönn van a képtáramban , ott még arany vagy fekete szállal körbe is kellett varrogatni az apró alakokat , jeleket , na hát avval megszenvedtem rendesem :-)))...

 

 

Előzmény: m-creativ (961)
m-creativ Creative Commons License 2012.03.03 0 0 965

Köszönöm.

Bagoly mondja verébnek...

Előzmény: szaboildiko (964)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.02 0 0 964

Eeez igen, nagyon termelékeny kislány voltál, gratulálok szépek:-))

Előzmény: m-creativ (963)
m-creativ Creative Commons License 2012.03.02 0 0 963

Mutatok egy újabb kupacot, kb. a múlt havi termés, kicsitől úgy 43-ig. A minta ugyanaz a kétféle, a copf  jól kijön a különféle színek mellett is és úgy mégsem annyira unalmas kötni sem.

 

szaboildiko Creative Commons License 2012.03.01 0 0 962

Erzsike minden elismerésem, ehhez a pici kis fuszeklikhez még nagyobb türelem kell, mint az xszemezéshez. Gratulálok! :-))

Előzmény: zöldtengerszem (958)
m-creativ Creative Commons License 2012.02.28 0 0 961

Akkor még inkább türelemjáték lehetett. De tényleg nagyon szép a csipkezokni ilyen miniben is.

Csak nem tényleg fogpiszkálóval kötötted, mint nemrég volt szó itt róla?

Előzmény: zöldtengerszem (960)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.28 0 0 960

Jaj , ez nem a koráknak készült , bocsi tán nem voltam egyértelmű . Van itt egy babavarrós fórum is , és velük volt szombaton egy topiktali , oda készítettem ezeket  varrott játékbabákra , nem a koraszülöttekre , ha van kedved nézz be oda is , sok érdekes dolgot lehet látni náluk is :-))..

A koraszülötteknek jövő héten fogom folytatni a kötést , most anyósom szombati szülinapjára kötök egy stólát , addig a másik project nálam kicsit pihiztetve van :-)) ...

De kössz a  dícséretet a zoknikáimra :-)))

 

Ezen a babámon is van egy ilyen kötött zoknika :

 

 és itt egészben a baba , csak az arányok miatt :  

 

 

Előzmény: m-creativ (959)
m-creativ Creative Commons License 2012.02.27 0 0 959

Kellemeset a hasznossal. Még a végén zokniszépségversenyt is fognak rendezni a korababáknál, olyan jól néznek ki. Csak az a kár, hogy valami viszonyítási alapot nem tettél melléje, így el kell képzelni a méretüket. 

Én 8-9 cm-s talpméretnél kisebbet még nem csináltam.

Előzmény: zöldtengerszem (958)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.27 0 0 958

 

 

 

Sziasztok !

 

Hozom az általam legújabban kötött , és horgolt zoknikat  babaméretben , a babatalisok találkozójára készítettem ajándéknak egy részüket :

 

 

 

 

szaboildiko Creative Commons License 2012.02.20 0 0 957

Ez igy van, mert akkor lesz szép a munka, ha szereti az ember azt amit készit. Látom neked nagyon bejön ez a fonott mintás fuszekli. Én is szeretem alkalmazni, de legtöbbet, csak bordásat kötök. Szép lett ez a pár is:-))

Előzmény: m-creativ (956)
m-creativ Creative Commons License 2012.02.20 0 0 956

Ez így van, azt kell csinálni, amit szeretsz, elvégre ez hobby, kikapcsolódás.

Ez az ebay-s vételed nagyon jó volt akkor.

A maradék zoknifonalakból egy igazi maradék-zokni, még nem is teljesen egyforma a kettő.

Előzmény: szaboildiko (953)
tmari28 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 955

Köszi a tippeket, majd körülnézek. Én nem beszélek angolul, de a gyerekeim igen. Ha szükséges, lesz segítségem.

Előzmény: szaboildiko (954)
szaboildiko Creative Commons License 2012.02.09 0 0 954

Még eszembe jutott, hogy ha rászánsz egy kis manit, érdemes ezen az oldalon nézgelődnöd, www.fonalshop.hu én itt vettem tavaly prym-kötőtűt, hát valami csodálatos vele dolgozni. Lehet zoknikötő-t és lehet körkötőt is vásárolni és a körkötő olyan, hogy cserélheted a damilt különböző hosszúságúra. Remélem segítettem egy kicsit. Most már elmegyek, mert az oldal velem lesz tele:-))

szaboildiko Creative Commons License 2012.02.09 0 0 953

Bambusz kötőtűket jobb, ha az interneten az ebay-on nézegetsz, persze ahhoz kell angolul tudnod. Nekem a fiam rendelt régebben és képzeld el, hogy zoknikötő- és hosszú kötőtűk 14 féle méretben valami 4-5000 forint volt plusz a postaköltség. Érdemesebb, mintha bemész egy rövidárú boltba, mert ott két méretet kapsz kb. ennyiért. Bár most nem ismerem az árakat. Nekem is a fiam rendelte meg, mert ő tud angolul. De azért nézegessél az interneten még.

Olyat, hogy kimondottan zoknikötő fonalat megint nem nagyon javasolok, mert az is nagyon drága. Én általában olyat vásárolok, amelynek legalább 30-40-50 %-os gyapjútartalma van a többi nem érdekes és legalább 5 dkg-ban 125 m hosszú fonal van. Ebből ha veszel 10 dkg-ot egy pár zoknira elég. Hát röviden ennyi. De hallgasd meg másnak is a véleményét.

Előzmény: tmari28 (947)
szaboildiko Creative Commons License 2012.02.09 0 0 952

Köszönöm szépen:-))

Előzmény: tmari28 (948)
szaboildiko Creative Commons License 2012.02.09 0 0 951

Igen, most ebbe szerelmesedtem bele, tudod mindig azt kell csinálni amit szeretsz, mert azután megunod és otthagyod. Tapasztalatból mondom. Most egy szibériai tigrisfejet xszemezek, majd azután egy olyat, amelyiken két lófej van gyönyörűek. Azután nem tudom, amihez kedvem lesz.:-))

Előzmény: m-creativ (946)
tmari28 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 950

Szia!
Köszi, megkaptam.

Csudaszép munkáid vannak.

Marika

Előzmény: m-creativ (949)
m-creativ Creative Commons License 2012.02.09 0 0 949

Erről írtam Neked mail-t.

Előzmény: tmari28 (947)
tmari28 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 948

Ildikó, jól tetted, hogy föltetted, nagyon szép.

Előzmény: szaboildiko (945)
tmari28 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 947

Nagyon szépek a munkáitok.

 

Egyik pár Regia, másik Lana Grossa zoknifonalból, 2,75-ös bambusztűvel

Már annyiszor olvatam a bambusztűről itt a fórumon. Hol lehet beszerezni? És a zoknifonalat?

m-creativ Creative Commons License 2012.02.08 0 0 946

Ez nem csak szép, hanem elegáns is. Rengeteg munka lehetett.

Keresztszemest én már nagyon rég csináltam, még a pw előtt. Illetve már azelőtt kiszorította a gobelin, az haladósabb volt szerintem.

Képet csinálsz ezek szerint? Ennyi öltéssel már az a majdnem festmény-jellegű lehet. Amikor először láttam ilyet, 2-3 m-ről is tényleg olyan volt, mintha festve lenne, nem varrva.

Előzmény: szaboildiko (945)
szaboildiko Creative Commons License 2012.02.08 0 0 945

Gondolkodtam, hogy föltegyem-e ide én is a takarót, de mégis úgy döntöttem, hogy igen, talán nem haragudnak meg a többiek. Ime, az enyém ilyen lett, 2,5 kg fonalból rikker-féle gyapjú, finom puha és meleg.Egyébként én most az xszemezésre kattantam rá, úgyhogy hanyagolom egy kicsit a fuszekli kötését, egy tigrisfejet készítek 21 ezer szemből, még 7 ezer hátra van. :-))

 

Előzmény: szaboildiko (944)
szaboildiko Creative Commons License 2012.02.08 0 0 944

Nagyon klasszak tényleg és jó ez az átmenetes szinű fonal:-))

Előzmény: m-creativ (943)
m-creativ Creative Commons License 2012.02.08 0 0 943

Köszönöm, Ildikó.

Igen, halad és lehet mindjárt egymáshoz is kötve csinálni, akkor még varrni vagy horgolni sem kell a végén.

De újra on-topic: újabb két pár zokni, az egyszerűség kedvéért egyben fényképezve. 

Szerintem jók ezek a magukban színezett fonalak, kevés minta az, ami nem jön ki jól bennük, főleg a bonyolultabbak.

 

 

Előzmény: szaboildiko (942)
szaboildiko Creative Commons License 2012.02.06 0 0 942

Nagyon aranyos és vidám takarót készítettél, én ebből a mintából készítettem 2 db nagyot 100 %-os gyapjúból, szerettem kötni, mert haladós és mutatós is.

Előzmény: m-creativ (941)
m-creativ Creative Commons License 2012.02.06 0 0 941

Nagyon jó a bambusztű szerintem, én amit csak lehet, azóta azzal csinálok. Egyedül egy fonalféle volt idáig, ami nem csúszott rajta rendesen.

Érdemes rövid tűt /is/ venni, elvégre az kevésbé akad be a ruhád ujjába. :-)

Én befejeztem végre ezt a kistakarót, párhuzamosan vele nemigen ment a zoknikötés is, mivel ez 4,5-5-ös tűvel van és túl nagy a különbség. De már visszaálltam.

Előzmény: hirvike (940)
hirvike Creative Commons License 2012.02.02 0 0 940

Pontosítás: a nevezett használtruha bolt az Erzsébet körúton található... :-)

 

Én a Blahán levő Müllerben jártam. Hát nem tudom, nekem most erre nincs keret :-( Úgyhogy barbie elvtársnőnek várnia kell a zoknijára :-)))

 

Én bambusz-t még nem próbáltam; a teflonhoz vagyok szokva, és ez szerintem már így is marad, mivel majdnem minden méretből 2 készletem van (a 2-es hiányzik, de ha veszek, akkor abból inkább a rövidet.)

Előzmény: m-creativ (939)
m-creativ Creative Commons License 2012.02.01 0 0 939

Köszönöm részemről az infókat, igaz, egyhamar nem járok arra, de ezt a Teréz körúti boltot megjegyzem.

Szerinted sok ennyiért a rövidebb tű? Ha másutt nem kap az ember, elmegy. De érdemes Erikát megkérdezni, hátha van még neki bambuszból még kisebb, nekem olyan /is/ van és nagyon szeretem.

Kár, hogy nem egyformák a Müller-boltok mindenütt.

Előzmény: hirvike (938)
hirvike Creative Commons License 2012.02.01 0 0 938

Ma meglepő módon a Müllerben akadtam rá jó vékony (és rugalmasnak tűnő) akrilfonalra. A címkéje szerint 2,5-3-as tűvel kötendő, és 50 g = 200 m. A neve Super Perle; 365 Ft / 50 g.

(Az eddig legvékonyabb fonalamhoz 3-4-es tűt ajánlottak, és az 50 g = 133 m. Van még egy viszonylag használható, amihez hivatalosan 4-5-ös tű jár - én 3-4-el kötöttem - és az 50 g = 100 m.)

 

És még egy érdekesség; a szokványosnál rövidebb tűkből álló harisnyakötő készletet is láttam, de ennek igen borsos az ára: 1.490 Ft... egyébként itt a normál harisnyakötőtű is ennyibe kerül.

 

http://www.mueller.co.hu/mueller-uezletek/uezletkereso.html

 

Ha valaki bővíteni kívánja a harisnyakötőtű készletét, akkor a már korábban említett Euro Store  = minden 390 Ft boltokat ajánlom. Van noname is, de még akad a régebbi beszerzésű Prym tűkből is.

 

Ma kiderült, hogy az Károly körúti angol-holland használtruha boltnak van egy testvére is a Teréz körúton (az Oktogon és a Király utca között). Nagyon jó kis fonalakat vadásztam! :-)

Előzmény: hirvike (935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!