Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Nordschleife 3 napja Creative Commons License 166695

Én is gratulálok mindenkinek aki teljesítette a célt. Nekem ez volt az első, így biztosan örök életre való élményt kaptam. A tervezett 1:45-ön belülre is simán befértem: 1:41:20(4:48/km), úgyh rettenetesen örülök. A 10 km-es részidőm 38:35(4:51/km), úgyh a második felében még gyorsultam is. 5-10 km között én is nagyon éreztem a magas páratartalmat, de előtte és utána már annyira nem zavart. Összességében nagyon elégedett vagyok, hisz ha szakadt volna az eső vagy ha közel 30 fok lett volna, akkor azért valószínűleg kicsúszok a tervből...

sneci 3 napja Creative Commons License 166694

Akkor az -az idők alapjá- István lehetett.

Miért nem löktél meg?

Gratulálok! Jó az az idő, nem lehet mindig 5 perccel gyorsabban futni.

sneci

Előzmény: krilin (166689)
viktor a takarító 3 napja Creative Commons License 166693
Na persze, záróbusz :))
Gratula a legrosszabbhoz, mert ennél csak jobb lesz, per defitionem ;)
Előzmény: Spenót (166690)
Alg 3 napja Creative Commons License 166692

Basecamp-et használok, ott simán vagdosom az elejét-végét, bár pulzus nincs benne... (.GPX)

Előzmény: krilin (166691)
krilin 3 napja Creative Commons License 166691

Nem állítottam le a célban az órámat.

Garmin Mapsource-ban le tudom vágni a fájl végét?

Egyszer próbáltam, de eltűntek a pulzus adatok. Gondolom rossz volt formátum.

TCX-et használjak?

Spenót 3 napja Creative Commons License 166690

Régen nem gondoltam volna, hogy ennyire fogok majd egyszer örülni életem legrosszabb félmaratonjának. :-) Remélem, ezzel becsületesen lezártam életem utolsó punnyadós időszakát.

Régi, nagyontitkos topictársunkkal mentünk végig beszélgetve. 2:14 lett vagy mi.

Tök rendes volt, mert úgy csinált, mintha elfáradt volna, így 20 km-nél huszáros hajrába kezdtem. Valósággal úsztam a levegőben, de a célban majdnem a sarkamra lépett... :-) 

Köszönöm mindenkinek a szurkolászást, küönösen Snecinek a záróbusszal riogatást!

Gratula minden futótársamnak! Idén én lettem a leglassabb, de jövőre annyi nektek! :-) 

Spenót@poraiból.feltámadt.futónövény.hu

krilin 3 napja Creative Commons License 166689

Sneci téged is láttalak, de pont akkor láttál meg valakit mögöttem, így nem sikerült a tervezett jelentőségteljes szemkontaktust megteremtenem :)

Előzmény: sneci (166686)
krilin 3 napja Creative Commons License 166688

Igen, én is találkoztam Pinyoval, nem csak ő velem.

Meg is egyeztünk benne, hogy ennél még edzésen is jobban szokott menni a futás..

Maratoni felkészüléseden, célidődön egyébként változtat valamit a mai nap, vagy nem akarsz ennyire előreszaladni?

Előzmény: Pinyo (166678)
krilin 3 napja Creative Commons License 166687

Gratulálok én is minden teljesítőnek!

Nekem ma nem sikerült hoznom a kitűzött célt, ha diplomatikusan akarok fogalmazni :)

1:29:42 lett, ami több mint 5 perccel rosszabb a tavaszi eredményemnél.

A hátrány nagy részét a táv második felében szedtem össze, amikor egyre lassabb lettem, de már addig sem alakultak a dolgok a terv szerint.

Talán az 5. km-től jöttek a baljós jelek. Kezdtem kicsúszni a 4 perces ezrekből. Sanci pont valahol itt bíztatott, a Lánchídnál. Köszi utólag is! Visszafelé jövet is te kiabáltál rám?

Szóval kezdtem elcsúszni, de eleinte ezzekkel nem annyira törődtem, 'majd a következő km kicsit jobb lesz, és faragok a hátrányon', ezzel nyugtattam magam. De sosem lett jobb, még a lejtős részeken sem hoztam. (Talán mert előtte emelkdett? :)).

10 km körül már kezdtem érezni, hogy nemhogy javítás nem lesz, de egyre jobban lassulok. Sőt egyre nagyobb kedvem van lassulni. Megerősítésképpen kezdtek egyre többen visszaelőzni. Az óra számlapja is már bőven a 4:10-es tempót nyaldosta.

Talán a 13. km-től sikerült beállni egy 4:30-4:50 közötti tempóra, ami már ment végig, de ezzel is egészen az utolsó 100 méterig csak jött el mellettem a mezőny. A pulzus hol 170 hol 180 ha kicsit jobban vitt a lábam.

Nyugati felüljárót még megnyomtam picit, mert az jól esett a Lánchídon is, hogy az emelkedőn picit elmaradnak az üldözők. Persze ez csak színjáték volt, blöff, utána mindig félre kellett húzodni összeszedni a tüdőm széthullott darabkáit.

Westend közepén fogtak be az 1:30-as iramfutók. Kicsit váratlan volt, pedig csak az órára kellett volna nézni, az össz átlagra. Gondoltam ez egy jel, menni kell velük, itt az új motiváció. Ez egy jó cél lesz, az 1:30-at nem elengedni. De egyre csak távolodtak.

Hagytam is őket. Megálltam kólát inni a Ferdinánd hídnál. Az jól esett, bár tudtam, hogy semmi hatása nem lesz, a tartalékokat már rég elhasználtam.

A GPS egyébként már nagyon rövid idő eteltével a valósnál hosszabbat mért. Amikor csippant az óra mindig tudtam, hogy lasan jönni fog egy km tábla. Legközelebb maradok a kézi köridőnél, vagy footpod. Legfeljebb nem lesz track-em, na bumm.

Olof palme sétánynál ért utol V.Péter FB pólóban, vagyis azt gondoltam ő az, mert személyesen még nem találkoztunk. (A célban végül beigazolódott a sejtésem, ahol Ákibácsival is összefutottam.)

Innen vele mentem egy ideig, aztán a cél előtt még pár másodpercre rákapcsoltam, de csak, hogy frisebbek legyenek másnap a lábaim, nem akartam én senkit lehajrázni, távol áll tőlem az ilyesmi :)

2-3 embert azért még visszalőztem.

Na de tök jó is volt abban, h nem jött össze a cél. Így Anya és a gyerkőcök időben kiértek szurkolni, pont látták a befutómat, tudtak drukkolni.

Azt hiszem hiba lenne csak a párás időre fogni a rossz teljesítményt. Szerintem állóképességi hiányosságaim vannak :)

Na de elemezgetni még ráérek.

Ha jobban hallgatok a pulzusra, és nem a tempót figyelem (tipikus hiba, ráadásul nem is először követem el), akkor valószínűleg nem borulok meg ennyire, de ma akkor sem lett volna csúcsdöntés.

Úgyhogy hamar könnyen túlteszem magam ezen. Visszavágó sem lesz, majd csak tavasszal.

Ami viszont nagyon érdekel, mert egy civil BKV-ssal sikerült jól összeszólalkozni rajta, hogy a 79-es troli a Baross tér (Garay utca) végállomástól járt-e a módosított Hermina út útvonalon az Erzsébet királnyé útjáig, ahogy a félmaraton tájékoztató füzetben volt. Utazott valaki vele, látta valaki?

sneci 3 napja Creative Commons License 166686

Kicsit megbízhatatlan vagy, nem gondolod?

sneci

Előzmény: amatőr (166681)
batman07 3 napja Creative Commons License 166685

Gratulálok mindenkinek! Látom született egyéni csúcs is. :D

Én is teljesítettem a távot. 1:45 alatt szerettem volna teljesíteni, oda is álltam be, de mivel jó erőben éreztem magam, kicsit gyorsítottam. Így 1:38:43 lett a vége. 165-ös átlag (174 max) pulzuson, átlag sebesség 4:38/km. Szuper volt minden, este szakadt az eső, de a versenyre a párát és mindent elfújt a szél. Borús, 17 fokos időben toltuk, ideális volt. Szuperül éreztem magam, végig vigyorogtam. Legközelebb lesz mit megjavítani.   Az 1315. lettem 8688 indulóból.

Lassú Nyíl 3 napja Creative Commons License 166684

Gratulálok, különös tekintettel (:-) a szisztematematikusan felkészülőkre.

Alg 3 napja Creative Commons License 166683

Jelentem túléltem, éremre 2:07:13 került, hosszabb beszámoló (csak hogy SK is örüljön :P hamarosan).

Első fele 160-as pulzuson óvatoskodva, második fél perccel jobb kilikkel 170 felett kicsit. Maradt benne az biztos, de nem baj.

Előzmény: pom-pom57 (166682)
pom-pom57 3 napja Creative Commons License 166682

Ejnye-bejnye!! Elmaradtál 1 mp-el. Azért ne keseredj el nagyon .Ígérem jövőre  megpróbálom fejben lefutni a 1:44:44-et.Remélem nem jön közbe zavaró tényező  porclágyulás,kefirgomba mérgezés stb.

Gratulálhatok mindenkinek?.Remélem  elfogadjátok egy már visszavonult tiszavirág életű  mára már inaktívvá vált  futótól.  

amatőr 3 napja Creative Commons License 166681

No igen, Pinyo pontos volt.

Én nem.

A listára beírt 1:44:44-es időm helyett 1:44:45 lett a hivatalos eredményem.

Levonom a konzekvenciákat. Például futhatnék órával is a kezemen.

Előzmény: Pinyo (166678)
viktor a takarító 3 napja Creative Commons License 166680
Gratula minden teljesítőnek. Az idő jó volt, a pára kicsit sok, de még ok.
10-nél hoztam a tervet 48:05, aztán jött egy 5:03-as kili, és ez sok volt. Az elejetől a határon futottam, a pulzusommagasabb volt a tervnél, de bírtam. Épp csak semmi tartalékom nem maradt. Nem tudtam gyprsulni. Nagyon kifutottam magam. 1:40:30. +31mp. De azért jó volt :)))
És hogy mennyire a határon toltam, 5kili után 175 körül volt a pulzusom. 175 az átlag is, 189 a max. Laktátküszöböm ennél tuti alacsonyabb. A végén akartam pörgetni, behozni 1:40 alá, de nem volt oxigénem és erőm. Ennyi volt ma bennem és azt kifacsartam tövig. :-))
Norka30 3 napja Creative Commons License 166679

Ez az eso utani para kicsinalt. Mentem mint a guzu, de 2:05-nel nem futotta jobbra. Mar a rajtnal izzadtam. 

Spenot orul, latom :) 

Pinyo 3 napja Creative Commons License 166678

nem esett

találkoztam krilinnel

visszamentem 1:44:44-re és amatőrrel is találkoztam

Ennél több pozitívumot nem találtam a mai versenyemben.

Spenót 3 napja Creative Commons License 166677

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

rrroka 3 napja Creative Commons License 166676

Esőt megúsztuk, de szerintem sokat segített a lanolin a vízhólyagok ellen, megúsztam egy 8 és fél órás 50 km-t mindenféle harci sérülés nélkül.

Köszia  tippet, szerintem a maratonon is kenem majd. :) 

Előzmény: procaliber. (166632)
krilin 3 napja Creative Commons License 166675

A radarkép egyelőre bíztató. A front felfelé tolódott az utóbbi órákban. Csak maradjon is így.

Előzmény: Spenót (166674)
Spenót 3 napja Creative Commons License 166674

De durva. Lehet, hogy esőt kapunk... :-) 

sneci 3 napja Creative Commons License 166673

Na de ki helyett?

sneci

Előzmény: Mosolygós79_ (166665)
Alg 4 napja Creative Commons License 166672

Esőre ébredtem, a rajtszámot a póló zacsijával vízhatlanítottam, telefon is hasonlóan járt. (most éppen elállt)

kivi 4 napja Creative Commons License 166671

Hajrá mindenkinek! Jövőre megint ott leszek én is.

Sánta Kutya (SK) 4 napja Creative Commons License 166670

Kicsit narancssárga, kicsit lila, kicsit rövidebb, mint az aranykorban, de a miénk!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (166669)
Sánta Kutya (SK) 4 napja Creative Commons License 166669

HAJRÁ, !

29. Wizz Air Budapest Félmaraton, félmaraton párban, trió és Ligetkör

2014. szeptember 14.

Félmaraton egyéniben

• vat 1:39:59
  • Spenót 2:25 (álomidő: 2:24)
  • amatőr 1:4X, álomidőben 1:44:44
  • Jozsef
  • Pinyo <1:27
  • Norka30 2:12
  • Nordschleife <1:45:00 (első félmaraton)
  • Zilaci
  • Alg, cél a túlélés, 2:00:00 alatt örömbódottá.
  • krilin
  • (istván)
  • V.Péter 1:29:54

Félmaraton párban

Trió

Ligetkör

Ligetkör babakocsival (Guinness-rekordkísérlet)

• b_feri
  • pen és sepi, babakocsiban tolódik Szofi

Szurkol

• Sistergő
  • sneci (Gellért tér)
  • rohamcsiga (Ágasvár-Galyatető)
  • zsuga (Lánchíd-cél)
  • b_feri
  • larzen + 2 óvodáskorú, Szent István park környéke
  • ROHAN_ó (Lánchíd, váltópont)

Interneten követi (nem létező rovat)

• lunanoctis
  • Cicó_

Dolgozik

• SK

Máshol versenyez

• Zsazsi: Wachau felmaraton, <2 ora
  • batman07: Powerade Cph félmaraton,  idő: 1:45

Nem viccelünk vele, főleg ezen a listán

• Mosi

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (166630)
amatőr 4 napja Creative Commons License 166668

...akkor most már nem kezdek el enni valami sütit, péksütit, csokit...

De tudod, ha holnap nem lesz PB...

barefootman 4 napja Creative Commons License 166667

örülnek

Nordschleife 4 napja Creative Commons License 166666

:D :D :D

Köszi! ;)