Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

MJani01 2014.11.11 Creative Commons License 168120

Azt gondolom tudod, hogy a cataflam káros a szívednek. Sport mellett szedni nem ajánlott, még akkor sem, ha a fél profi sportvilág a hatóanyagát használja fájdalomcsillapításra (lehet nem véletlenül halnak meg páran közülük...).  Egyébként én is recept nélkül kapható típusát használom, mert sajnos mással nem kompatibilis a szervezetem.

Előzmény: Alpári Gnác (168117)
becko9 2014.11.11 Creative Commons License 168119

A Cataflamot azért erősnek véltem eme problémára, én sem aszfalton futok, hanem mezőn, a cipőm... hm... na az nem a legjobb.

Amúgy ezt 'diagnosztizáltam magamnak' :)

http://edzesonline.hu/cikk/2098/kulso_terdfajdalom_avagy_iliotibialis_szalag_dorzsolodes_itbfs

Előzmény: Alpári Gnác (168117)
barefootman 2014.11.11 Creative Commons License 168118

" 2 mondatbol, hogy csinalsz diagnosztikat?" végre mar felteszed a kulcskérdést! A netes kuruzslás, - ami nap, mint nap itt is folyik- nem helyettesitheti a végtelennéváló orvosi várolisták miatti tanácstalanságot és orvosi ellátáshiányt. Ezen még az sem enyhit, ha te "szakszerüen" megkérdezed adott idekérdezötöl, hogy (pl. jelen esetben) mindkét térde fáj-e esetleg felváltva (mert az jele lehet a szalaghuzódásnak), vagy hogy épp O-lába van-e, vagy X. (ugye utóbbihoz kellene a belsötamsztásos cipö) Fog-e venni huszezerért uj csukát? Szerintem vagy igen, vagy nem. Akinek meg Eddzzöjje van, az is kételkedni fog benne egy idö mulva, mivel az Eddzzöö se tévedhetetlen.

Mivel felelötlenség az egész, hiaba is irod, ne szedjen fajdalomcsillapitot. Vagy ha szed, akkor ne eröltesse, azzal együtt a sportolást. Ugyis azt fog csinalni, amit akar -felnött ember, mégha megtévesztett is. Szóval rohanunk , mint a tulok, pedig egyszerüen csak figyelnünk kéne magunkra. Ha elesünk, felkelünk. Ez az élet. Idénre meg offolom magam, mert már most sok vagyok. üdv és további jó fórumfüggést!

Előzmény: sogormail (168113)
Alpári Gnác 2014.11.11 Creative Commons License 168117

Szerintem is lehet rossz cipő, de lehet más is.

Kezdőként tényleg nem kellene fájdalomcsillapítóval futni, de én mit csináljak?

Hetek óta nincs időm futni, gyakorlatilag állandó újrakezdő vagyok.

Évek óta nem futottam olyan keveset, mint ebben az évben.

De most lementem szombaton és vasárnap is. Nem sokat, csak 8-8 km.

Vasárnap persze éreztem a szombati futást a lábamban, de gondoltam, ez így normális.

Erre vasárnap már le kellett állnom, pedig még bírtam volna, de fájt a jobb térdem, estére meg úgy bedurrant, hogy csak sántikálni tudtam.

Ilyen még sosem fordult elő velem.

Volt ez-az, de térdfájás még soha.

A cipőm is jó.

És még csak nem aszfalton futok, hanem a Népligetben, ami most pihe-puha az avartól.

A fájdalomcsillapítók különben azért jók, mert ezek gyulladást is csökkentenek és nyilván az a cél, hogy minél előbb rendbe jöjjön az ember, persze csak a tünetet fedi el, az okot nem tárja fel.

A Ketodexet nem ismerem, az én favoritom a Cataflam, csak az sajnos receptes. (Már nem nekem sajnos, hanem annak, aki nem tud receptet írni magának:)

Mára azért sokkal jobb lett, szerdán megint megpróbálom, lesz, ami lesz...

Előzmény: sogormail (168113)
Lassú Nyíl 2014.11.11 Creative Commons License 168116

"elnézést kell kérnem, félreértettelek, ok"... "semmi gond, van ilyen"... Ti vagytok a legnagyobbak:-)))

Előzmény: rrroka (168111)
Alg 2014.11.10 Creative Commons License 168115

Köszönöm a gratulációkat mindenkinek :) Az idei cél a 2 órán belüli FM volt, ehhez képest egész jó lett :)

Tovább már idén nem feszegetem, jöhet a téli alapozás, heti egy interval/tempóedzéssel.

Jövőre Vivicittát jó lenne 1:40 alatt, illetve van otthon egy városi 10k amit szoktak rendezni, ott 42-43 perces eredménynek már nagyon örülnék.

fazek21 2014.11.10 Creative Commons License 168114

+1 rossz cipő.

Előzmény: becko9 (168108)
sogormail 2014.11.10 Creative Commons License 168113

De lehet szalag. 2 mondatbol, hogy csinalsz diagnosztikat?

Rossz cipo is csinalhat ilyet. Nalam detto ugyanez volt. Stabil cipot hasznaltam, mikozben kisse szupinal a labam. A nem aszfalton, ergo sik terepen futas csak rontott az egeszen. Cipocsere megoldotta oszt ennyi.

Előzmény: barefootman (168110)
barefootman 2014.11.10 Creative Commons License 168112

Semmi gond, van ilyen. 

Előzmény: rrroka (168111)
rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168111

lenyugodva, alapsabban átolvasva amit írtál, azt hiszem elnézésed kell kérnem, félreértettelek. ok?

Előzmény: barefootman (168109)
barefootman 2014.11.10 Creative Commons License 168110

Szia! Nem szalag lesz az, hacsak nem csavarodott meg hirtelen a térded.Ne ijedj meg, mindenkinél tiltakozik a szervezet, a kezdeti megeröltetésre fájdalommal jelezve. Kissé pihentesd pár napig, majd fokozatosan terheld, ha nem érzel fájdalmat. Kocogj lehetöleg aszfaltmentes helyeken, akkorra a porcközi folyadék nyomása és mennyisége utóléri magát és már tünetmentesen tudsz majd "gurranni" tovább. Fájdalomcsillapitást nem javaslok, figyelj mit jelez a tested és állj le, ha kell. Fáradtan meg ne is indulj el!

Előzmény: becko9 (168108)
barefootman 2014.11.10 Creative Commons License 168109

"hát elég paraszt lekezelő módom vélekedsz a nordic walkingról" bele lehet magyarázni sokmindent, ezt mégis a háziasszonyok csinálják. Jól teszik, hogy itt legalább csinálják, nem csak beszélnek róla. Mindig biztatom is öket felfelében, mikor meglepö helyeken is elöbukkanunk egymással szemben a sürüböl. Az egész mondanivalóm sem eköré iródott, de köszönöm a kedves észrevételeket! A lényeg futásra futócipö kell, nem marketingtermék -immár 30 éve.

Előzmény: rrroka (168089)
becko9 2014.11.10 Creative Commons License 168108

Üdv!

Reggeli futás során már másodszor előjött, hogy a térdem külső része fáj, a futás végén elég erőteljesen, emiatt többször bele kellett gyalogolnom... Valószínű IT szalag probléma. Most a lépcsőzés is rettenet. Amúgy kezdő futó vagyok, 10 km-es távról van szó, de ezt a távot a hétvégén is le akarom futni... Mit tehetek addig...? Most Ketodexet tervezek venni... mennyire hatásos fájdalomcsillapításban?

Köszönet,

b.

batman07 2014.11.10 Creative Commons License 168107

Jogos. Igazad van, tényleg egyszerű sport a futás. Nem is erre akartam celozgatni.

Előzmény: MJani01 (168105)
Butch Cassidy 2014.11.10 Creative Commons License 168106

Emelkedő futás. Sőt, futni se kell, sílépéssel még hatékonyabb, feltéve, hogy a felsőtest edzése a cél. (A sílépés az, amiből a NW indult.)

Előzmény: rrroka (168104)
MJani01 2014.11.10 Creative Commons License 168105

"Ez egyre költségesebb és bonyolultabb sport lesz, minél több cég belép a játékba. "

A futás ettől még egyszerű. Senki nincs arra kötelezve, hogy belépjen a gyártók játékába, a játék nem a futásról szól, hanem a vásárlásról.  

Előzmény: batman07 (168091)
rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168104

Ja ok, értem. akkor már csak egy kérdésem van, mi a steigezás? :)

Előzmény: Butch Cassidy (168101)
Lassú Nyíl 2014.11.10 Creative Commons License 168103

A műgyantásnál is hasonló a recept. A karbon evezők a hosszirányú ütögetésbe szeretnek belerokkanni meg (pl békafogás közben:-)

Előzmény: Butch Cassidy (168101)
Lassú Nyíl 2014.11.10 Creative Commons License 168102

Ugyan nem vagyok az Északi Fal Királya ;-), de láttam már műgyantából készített, törhetetlennek mondottat is elszálkásodni :-)

Előzmény: rrroka (168099)
Butch Cassidy 2014.11.10 Creative Commons License 168101

A karbon addig erős, amíg hosszában terheled. Egyszerű a recept, rá kell esni. Mondjuk, ez NW esetében nem annyira evidens, mint sífutásnál.

Előzmény: rrroka (168099)
Lassú Nyíl 2014.11.10 Creative Commons License 168100

Olyan is csinálja, aki pl mellette uszikál is, de futás nem megy, mert a lába valamiért nem bírja.

Előzmény: Butch Cassidy (168098)
rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168099

Hát ha mondjuk a túrázást sportnak tekintjük, akkor a nw még sportabb. Abban igazad van, hogy rekreációra is alkalmas, és egy alacsony intenzitású mozgásforma, de amikor egy kezdő futó küzd azért, hogy fél órát fusson, egy kezdő nordicos pedig simán megy egy órát hegyen-völgyön át, akkor azért érdemes elgondolkodni azon, hogy melyik a hasznosabb állóképesség, keringés, izületek, izmok, kalóriaégetés szempontjából.
Én nordichoz itthon még csak botot láttam, minden más felszerelést futócuccokból vagy túracuccokból vettünk meg, nyilván nem lehet nagy különbség egy nw alsó és egy nem nw alsógyata között. :D

Én azt hittem a karbon bot erős, mint Rozsomák adamantium csontváza, hogy lehet azt eltörni?

Nekem az a hozzáállás nem tetszik, amit már máshol is tapasztaltam, hogy lekezelik a nordicosokat ahelyett, hogy támogatnák őket. Elküldik a futópályáról, kinevetik, leháziasszonyozzák őket, az ilyen magatartást egy lépés választja el attól, hogy valaki kiröhögje a kezdő futókat, pedig mindenki volt kezdő, senki sem 5 perces tempóban tolt maratonnal kezdte.

Ez az egész lenézős, menőzős, egymással rohadékul viselkedős hozzáállás a sporton kívül a civil életben is feldühít, ezért mindig erősebben reagálok rá.

Előzmény: Butch Cassidy (168098)
Butch Cassidy 2014.11.10 Creative Commons License 168098

Stílus ide vagy oda, NW tekintetében, sajnos, van némi igaza. Ez a mozgás régóta létezett, a sífutás felkészülési edzése volt, a nevet és a körülötte levő misztériumot az Exel találta ki, hogy nyáron is tudjanak botot eladni. Az, hogy ma már speciális cipőt, nadrágot, kesztyűt és valószínűleg alsógatyát is gyártanak hozzá, színtiszta parasztvakítás.

Köztünk szólva, szerintem a botok is, én pl. szoktam steigezni (kb. ugyanaz, mint a NW, csak sokkal erősebb) egy kukázott, kb. 1000 forint értékű alu bottal. Sosem éreztem, hogy ehhez a mozgáshoz karbon kéne. Életre azok biztos nem szólnak, a karbon elég sérülékeny, én tudom, már törtem el párat.

A NW-ot én sportnak nem is tekintem, ez egy rekreációs mozgásforma, megvan a helye, csak - marketing okokból - enyhén túl van misztifikálva. A "háziasszonyoknak" kifejezés kicsit lekezelő, de tény, hogy ezt önmagában csak olyanok csinálják, akik amúgy nem nagyon sportolnak. Jó esetben még.

Előzmény: rrroka (168089)
sneci 2014.11.10 Creative Commons License 168097

Már a csí előtt is ebben -ill. az elődjében- versenyeztem. Az mostani még szinte vadi új.

sneci

Előzmény: rrroka (168096)
rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168096

hát te könnyebb vagy, jobban chi-futsz és nem pronálsz annyira, mint én. de 15 rongyért az a kinvara nagyon ajándék lenne... ne kísérts! :D

Előzmény: sneci (168095)
sneci 2014.11.10 Creative Commons License 168095

Kinvarában versenyzek.

sneci

Előzmény: rrroka (168094)
rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168094

jaja, az akciókon én is felbuzdulok mindig. :) majdnem vettem egy 4mm-es saucony kinvarát,d e aztán győzött a realitás és a józan ész. (most nincs rá pénzem, plusz miért vennék egy olyan cipőt, ami csak _lehet_ hogy jó lesz, amikor a jelenlegi típussal nincs semmi baj.)

Előzmény: batman07 (168093)
batman07 2014.11.10 Creative Commons License 168093

Én csak azért gondolkoztam el, mert kaptam értesítést akcióról és gondoltam miért is ne, de nem kapkodom el.  Vannak ilyen fellángolásaim, amikor valamit kitalálok és meg is akarom venni. Meg is venném, ha nem lenne a feleségem mellettem, aki lebeszél. Jó sok felesleges cuccom lenne már nélküle. Így is van pár. :D

Futni, nem terepen futnék, hanem futó pályán, vagy döngölt föld úton és csak keveset. Meg a kialakításuk alapján, szerintem nem is lenne jó nekem egy ilyen, mert a nagy lábujjam és a melletti lábujjam, kb ugyanolyan hosszúak.   

Valamelyik nap egy 6-7 mm-es cápafog szerű kavicsot szedtem ki a cipőmből. Az szerintem egy Ff-t keresztül szúrt volna.

Előzmény: rrroka (168092)
rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168092

Nekem van két ismerősöm akik fivefingersben futnak (eleve abban kezdtéka futást), de nem sikerült meggyőzniük arról, hogy ezek jobbak, mint egy sima minimalista cipő, szerintem az öt lábujj kialakítás csak komplikálja a dolgokat, maga a cipő pedig kidörzsölte a sarkukat hosszabb távon, kellett hozzá a speckó zokni.

a hétvégi terepfutáson egy sziklás lefele részen bezsélgettem egy vibramban futó sráccal, hogy mennyire kényelmes és biztonságos ilyen talajon ez a nulla védelem, azt mondta nem para, de nem volt meggyőző, nagyon óvatosan lépkedett. :)
a minimalista cipőkkel szemben szerintem az ötujjasok viselésének sokkal nagyobb köze van az egyéniség, különc személyiség kifejezéséhez, mint a futótechnikához.

Előzmény: batman07 (168090)
batman07 2014.11.10 Creative Commons License 168091

„Namost kérdem én, a futás nem a legegyszerűbb sport?”

Ne haragudj, de nem értem mire írtad ezt. Ha egyszerű lenne, akkor mindenki csak kimenne és futna, abban amilye van. Erre meg kiderül, hogy pronál, vagy szupinál az emberek lába. Azt sem tudtam, hogy mi az, amíg nem kezdtem el a futásról olvasni, csak futottam, egy sima edző cipőben. Meg ilyen drop, meg olyan drop. Ez egyre költségesebb és bonyolultabb sport lesz, minél több cég belép a játékba. 

Ne érts félre, nem kötekedni akarok, csak más állásponton vagyunk. Egy közös biztos van bennünk, hogy mindketten futunk és ez a lényeg, hogy miben az mellékes. Szerintem.

Előzmény: barefootman (168084)