Keresés

Részletes keresés

Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 175728

Még keletkezett 4 levél, ami révén tisztáztuk, hogy összesen 6 helyen jelent meg két különféle távolság, amikből három helyen az egyik, három helyen a másik szerepelt. :)

...ja, végül nem került szóba, hogy akkor mekkora is a táv szerintük, de majd inkább megyek és lemérem a verseny alatt magam :|

Előzmény: Tompus999 (175724)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 4 napja 0 0 175727

nem a Törökbálint keveredik valahogy a Budakeszivel? Mert az előbbit én 35-nek, utóbbit 31-nek látom.

Tompus999 Creative Commons License 4 napja 0 0 175726

:)))

Előzmény: rrroka (175725)
rrroka Creative Commons License 4 napja 0 0 175725

Több táv, több móka! +4 km ingyen! :)

Előzmény: Csempa (175722)
Tompus999 Creative Commons License 4 napja 0 0 175724

Most akkor tudod hogy hány kilométer?

Előzmény: Csempa (175720)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 175723

igen: sok időt pazarolsz rájuk :)

Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175722

Akkor tényleg barna nadrágot veszek aznap, biztos ami biztos.

A kiírásban és az egyik válaszukban 31 km volt, de most látom, hogy a rajtlistában meg 35 km szerepel...

Előzmény: Spenót (175721)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 175721

Nem mindegy, hogy 31 vagy 35? Nekik, igen. :-) 

Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175720

WadkanZ-zal levelezek egy ideje a március 12-ei Budakeszi terepfutással kapcsolatban.

0. A versenykiírásab 2 helyen is 31 km szerepel.

neveztem

1. Kaptam egy visszaigazoló mailt 35 km-ről.

2. rákérdeztem, hogy akkor 31 vagy 35 km

3. Kaptam egy mail-t, amiben helyesbítettek, hogy 31 km

4. örültem, és befizettem a nevezési díjat

5. 2 napja kaptam egy mail, amiben a 35 km-t nevezik meg a verseny távjának, és sajnálják, hogy elfelejtettek válaszolni a kérdésemre (l: 2.)

6. rákérdeztem, hogy akkor most melyik az igaz

7. rákérdeztek, hogy hol látok eltérést 

8. elküldtem a kiírás oldal linkjét, és az arról készül screenshot-okat a 2 db "31 km" szövegre mutató nagy nyilakkal

9. válaszoltak, hogy az a két szám megegyezik, vagyis nincs eltérés

10. megírtam, hogy a válaszuk és a kiírás között van az eltérés.

11. várom a válaszukat...

Rosszul csinálok valamit?

Ermak Creative Commons License 5 napja 0 0 175719

Nincs mit.

A dolog magyarázata az okos könyvek szerint, hogy 40 fölött az izmok elkezdenek leépülni, és a futás (különösen az általunk művelt lassabb futás) nem építi eléggé az izmokat. Ezért kellenek erőgyakorlatok, akár súlyterheléssel is.

A saját tapasztalatom szerint épül az az izom rendesen. Nem vittem túlzásba a guggolásokat, és így is olyan lábizmaim vannak, mint soha korábban (eddig 3-400 km-nél többet sosem futottam egy évben, most meg 700 körül vagyok jó fél év után).

Előzmény: Csempa (175718)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175718

Megpróbálom. Köszönöm!

Előzmény: Ermak (175716)
Tompus999 Creative Commons License 5 napja 0 0 175717

Térd ügyben szerencsés vagyok, még sosem fájt különösebben. Na jó, amikor egy kurva nagyott estem tavaly iylentájban a Virágosnyeregnél s tükörjégen, akkor fájt.

Előzmény: Csempa (175713)
Ermak Creative Commons License 5 napja 0 0 175716

Halványan úgy emlékszem, hogy ilyesfajta érzés volt, de mondom, magától elmúlt.

Amit még észrevettem, hogy a korábbi hónapokban 15-20 km-t még megérzett a térdem ("voltam futni" érzés, nem is a fájdalom, hanem a kellemetlen határa alatt). Pár hétig csináltam guggolást meg kitörést (50-ről 100 köré fölmenve), és ez jó volt.

Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175715

Bocs: térd ín (hamstring:)

Előzmény: Ogf_Soron (175714)
Ogf_Soron Creative Commons License 5 napja 0 0 175714

Mi az a sonkamadzag? 

Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175713

Köszi!

Ez enyém más jellegűnek tűnik ez alapján.

Másnak is ilyen?

Milyen van még? 

Nekem tompán ?sajog?, még fájdalom érzés alatti intenzitással, és nem korlátoz semmilyen mozgásban, csak idegesít. Egyszer már 1-2 hétre azt hittem, hogy elmúlt, de nem. Viszont arra sem jöttem rá, hogy miért nem volt egy darabig, aztán miért lett megint.

(Ráadásul, mióta elkezdtem nyújtani a sonkamadzagom is, azót mintha elvándorolt volna a térdem belső oldaláról (2 óra irányból) a külsőre (11 óra irányba), de ezt nehéz pontosan meghatározni.

Előzmény: Spenót (175712)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 175712

Szúr. Jól belül és igen pontosan meghatározható helyen, de nyomkodásra nem reagál. Talán ennyi. Ultrahanggal állapították meg, hogy véknya a porcom, kb. 15 éve. Azóta csinálok kúrákat, ha fáj. Karácsonykor hagytam abba egy kúrát. Ha fáj, egyébként óvatos guggolásokat csinálok, mert az is segít néha. Ha az sem, akkor jön a Dona. Nekem a belső combizom erősítése is bejön, de most nincs időm még konditerembe is járni.

Előzmény: Csempa (175709)
Ogf_Soron Creative Commons License 5 napja 0 0 175711

Bizony szedek. Jutavites, mint amit előttem írt más is. Emellett Bioteches folyadékalapú (kollagénes), de hogy ez mennyire hatásos, azt nem tudom megítélni. A Jutavites tabletta jó. Ha egy ideig nem szedem, máris érzem a hatását, pontosabban a hiányát. A folyadékot el fogom hagyni, rohadt drága. 

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175700)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 175710

ez jól hangzik, akkor használom. 

Előzmény: Spenót (175708)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175709

Talán fura vagy nehéz lesz a kérdés, de hogyan fáj a térded ilyenkor?

Előzmény: Spenót (175708)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 175708

Igen, mindig akkor kezdem szedni, amikor több napig fáj a térdem. Olyan jól tud fájni, hogy sétánál sántítok is. A chifutás miatt futásnál nem különösebben zavar. Min. 2-3 hét után javul jelentősen, amikor szedni kezdem.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (175707)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 175707

én vmi Jutavit Glükozamin-szulfát + kondroitin-szulfát + MSM-et vettem

Feleannyiba kerül, hatóanyag kb. ugyanaz. Aztán majd meglátjuk. Porformában inkább nem venném be. Anno elég sokat jártam az Eu-nál kevésbé higiénikus vidékeken, ahol gyakran kényszerültem Smectát inni, az egy életre megutáltatta vele a poralapú gyógyszereket.

Ez a használ egyébként azt jelenti, hogy volt panaszod, de megszűnt? 

Előzmény: Spenót (175706)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 175706

Én rendszeresen csinálok Dona kúrát a kopott térdem miatt. Semmi más szer nem használ nekem. Doki ajánlotta és a gyógyszertárban is megerősítették, hogy ez a legjobb, ami (már) recept nélkül kapható. Én a port szedem, mert jobban felszívódik. Magnosov-val egész iható az íze. Anélkül undorító. :-) 

viktor a takarító Creative Commons License 5 napja 0 0 175705

Néha én is kicsit érzem a térdem. Azok az ünnepnapok :-D

Komolyra (f)ordítva a szót: Béres Porcerő forte sok-sok éve. Működik. Próbáltam Nutrend Flexit port, az is jó volt, ahogy a sokmilliós kollagén Dr. Lenkeitől (ami jó, az jó, el kell ismernem). Egy időben szedtem ízületre való hyaluron savat, de azon túl, hogy eltűntek a ráncaim, mást nem éreztem :-D

Előzmény: Ermak (175703)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 175704

Jogos.

Akkor tényleg az lesz az oka, hogy lassan veszem fel a "fordulatszámot". A hétvégi futásaimon ez nem tűnik fel, mert ott úgy futok, ahogy éppen jól esik, ráadásul 4 - 6 km emelkedővel szoktam kezdeni, amit nem szeretek "elkapkodni".

Versenyen viszont az első km-ek nagyon nehezen mennek (az a bizonyos "mit is keresek én itt" érzés), de azon túllendülve meg már nincs kedvem megállni se, még a célvonal után sem, annyira ráhangolódok a terhelésre. Az utolsó 3-4-5 km-t gyorsabban szoktam futni, mint ahogy az első 3-at képes lennék egyáltalán.

Előzmény: bellone72 (175699)
Ermak Creative Commons License 5 napja 0 0 175703

Pár éve előfordult, hogy kicsit "éreztem" a térdemet. Akkoriban épp nem edzettem semennyit. Magától elmúlt, és az edzéssel sem jött elő.

A kutya viszont nálunk is kapott porckészítményt, és hetek után már látható volt a hatása.

9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 175702

köszi, akkor lehet, hogy kutyakajával fogom bevenni, úgy biztosabb :)

Előzmény: rrroka (175701)
rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 175701

szedek, meg adok a kutyának is a diszpláziára. én nem tudom van-e hatása, nincs panaszom, az ebnél látszik hogy javult a mozgása 3-4 hónap alatt. :)

9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 175700

szedett valaki már közületek kúra jelleggel valamilyen porcerősítő szert (Dona, stb)? Van értelme?

Én most elkezdtem, mert lépcsőn lefelé menet van, hogy "érzem" a térdeimet, és nem akarom, hogy később gondot okozzon. 

bellone72 Creative Commons License 5 napja 0 0 175699

Alapvetően a zsírégetéshez több oxigén kell, ezért az logikus, hogy a CH lefogyása után, azonos tempó mellett nő a pulzusszám. Nálad viszont a tempó csökkent a pulzus és ezzel együtt (feltehetően) az oxigénigény nőtt - és múltkor nem figyeltem fel rá -, de a "zihálás" megszűnt. Ebben van egy ellentmondás, amit nehéz feloldani.

Arra tudok még gondolni, hogy nehezen melegedsz be, ezért a kezdeti sprintre sokkot kapott a szervezeted.:)

Előzmény: Csempa (175692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!