Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

rrroka okt. 16. Creative Commons License 167763

egyetértek, főleg a fociban is meghúzott szinttel! :D

Előzmény: --Pierre-- (167755)
rrroka okt. 16. Creative Commons License 167762

definiáljuk mit jelent a "sok". szerintem 20 futóból max egy van hivatalosan SE-hez igazolva, ez nem sok. a közvetlen futókörnyezetemben vagyunk vagy ötvenen futók, senki nincs SE-ben. a futóbolondok SS létezik még egyébként? van működése?

Előzmény: sneci (167757)
Spenót okt. 15. Creative Commons License 167761

Szerintem jó gondolat, hogy arra is büszke lehessen az ember, ha el tud indulni az OB-n. Ezekkel a szintekkel lehet is.

Amatőr meg hirtelen előkapja a klasszikus exponenciális edzéstervét, hogy indulhasson.. Ha jól látom a dolgot, eddig az volt az optimális edzésterv mindenképpen. A fene se gondolta volna. :-)  Főleg az edzőnéni nem...

Amióta van laktátküszöböm, azóta a Petőfi rádiót hallgatom, de hogy jön ez ide???? :-) 

Előzmény: Bozótkutya (167759)
amatőr okt. 15. Creative Commons License 167760

Megvan az elveszettnek hitt motiváció: maraton OB-n indulni.

Remek lesz.

Előzmény: Bozótkutya (167759)
Bozótkutya okt. 15. Creative Commons License 167759

A szintek előírása sztem nem hülyeség, tényleg kicsit vicces és tkp visszaélés ha boldog-boldogtalan az OB-ra nevez, mert úgy olcsó... De kissé erősre sikeredtek a szintek talán, ahogy te is írod, miért ne motiválhatnánk az erősebb amatőr futókat azzal, hogy részt vehessenek az OB-n? 

Előzmény: --Pierre-- (167755)
Bozótkutya okt. 15. Creative Commons License 167758

Ami a frissítést illeti, én az eddigi olvasmányaim alapján azt gondolom, ezen a szinten ahol te vagy nincs igazán jelentősége a verseny közbeni frissítésnek. Valahol 2-3 óra körül van az a táv/idő amit még bőven a raktárakból lehet nyomni. 

Btw, ez egy érdekes olvasmány. Persze te már alacsonyabb nem leszel, de például érdekes az amit Paula Radcliffe-ről ír

Reducing oxygen demand (by improving your running economy) is just as good as increasing oxygen supply. And that’s exactly what Radcliffe did—she followed a sophisticated weight-training program that boosted her vertical jump from 11 inches in 1996 to 15 inches in 2003, altering neuromuscular recruitment patterns that may have given her a more powerful push-off. She also decreased her sit-and-reach flexibility by 1.6 inches (yes, you read that right). - See more at: http://rw.runnersworld.com/sub-2/#sthash.UvUwroCW.dpuf

Előzmény: --Pierre-- (167753)
sneci okt. 15. Creative Commons License 167757

Sokan sportolnak (futnak) egyesületben. Csak kevesen indulnak OB.-n.

sneci

Előzmény: rrroka (167742)
sneci okt. 15. Creative Commons License 167756

És nem a Szabi szélén.

sneci

Előzmény: --Pierre-- (167754)
--Pierre-- okt. 15. Creative Commons License 167755

Elejéről startolás: az idén pl. egy idősödő pocakos olasz úriember konkrétan az első sorból rajtolt. Pechemre épp előlem. :D Rajt után pedig elkezdett totyogni és az órájával babrálni. Ez csak úgy eszembe jutott a beírásodról. :)

A szintekről: azt hallottam, hogy a BSI nyomására lettek idén szintek megszabva az induláshoz. Tavaly a maraton ob-n pl. még 55 férfi és 35 női célbaérkező volt. Az oka az, hogy voltak klubok/sportolók, akik visszaéltek vele, hogy bárki indulhatott, akit az egyesülete benevezett, de az eredménylista alapján szerintem nem ők voltak többségben. Persze aki ob dobogóra esélyes, az nyilván meg tudja futni a szintet, de én nem látom, miért lenne baj az, ha többen indulhatnának az ob-n, pl. egy 3 órás szint szerintem egyáltalán nem lenne ob-hoz méltatlan... Többekről hallottam, akik szívesen indultak volna, de így idén már nem tudtak. Elképzeltem, mi lenne, ha pl. mondjuk fociban is meghúznánk az itteni 34 perces 10km-rel ekvivalens szintet, hát,  nem lenne nb1. :) Ráadásul itt lényegében mindenki amatőr. Idén a nőknél pl. nem volt olyan klub, ahonnan lett volna 3 célbaérkező (a feladások miatt), így csapat ob érmeket nem is osztottak. (Egyébként a női szintek kevésbé szigorúak.) Szerintem ez nem jó irány, inkább bátorítani, motiválni kellene a középerős amatőröket. Ha egy kívülálló - pl. valaki, aki bosszankodott, hogy nem tud az autójával úgy közlekedni, ahogy szeretett volna :) - ránéz a listára, csak azt látja, hogy alig indultak az ob-n, ami nem feltétlen tesz jót sem a futás, sem konkrétan a Bp. maraton megítélésének... 

Ja, és nem csak a két 3 órán kívüli beérkező borult meg nagyon (ők egyébként 1:18+1:44, 1:23+2:00 leosztásban futották a két felét), hanem lényegében mindenki. És a listán a legnagyobb megborulások, amik DNF-ben végződtek persze nem is szerepelnek. A csapatunkból az is kb. 4 perccel lassabbat futott a tervezettnél, akinek a legjobban ment, viszont ehhez már heti 200-250km edzés tartozik.

Előzmény: rrroka (167742)
--Pierre-- okt. 15. Creative Commons License 167754

Szerintem nem ismerjük egymást, a topik hőskorában én még nem is futottam, csak néhány embert ismerek innen személyesen. Azért linkelek egy képet rólunk, én a szélén állok.

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/1966878_863371087040919_2825458257609255142_n.jpg?oh=097b68e1ff97dd0d3c910290f24416cd&oe=54BA46C7

Előzmény: Lassú Nyíl (167735)
--Pierre-- okt. 15. Creative Commons License 167753

Fejlődési lehetőség szerencsére még sok mindenben van, sorban válaszolok:
- Edzésmennyiség. Itt nem teljesen pontos, hogy nem szeretnék többet edzeni, csak egyelőre úgy érzem, nem tudom megoldani úgy, hogy megmaradjon az egyensúly. Nálam a futás elég kiemelt helyen van (elsőszámú hobbi), de még így is csak a 3. (család, munka után). A mostani felkészülés közben volt egy-két 10 órás edzéshetem, és jól éreztem magam, szóval ha valahogy meg tudom oldani, még az sincs kizárva, hogy kicsit többet edzek majd. Már nagyon sokan mondták nekem, hogy heti 130-150 km-nél kevesebből nem lehet maratont futni, szóval lehet benne valami...
- Testsúly. Itt elvileg nagyon nagy a mozgástér, és ezzel lehet a legtöbbet fejlődni (maratonon 1kg kb. 2 perc). 182 cm vagyok, ehhez a 70kg nemfutó szemmel nem sok, hosszútávfutás szempontjából 60-63kg lenne az optimális, persze ennyi én soha nem leszek. :) Még pár kg-ot talán leadok, de már ez a 70 is csökkentett versenysúly, az elmúlt egy-két évben ennél néhány kg-mal, régebben sokkal nehezebb voltam. A maratonon egyébként a nálam magasabbakat sikerült megelőznöm, pedig van egy-két nagyon jó futó is köztük (<31 perces 10000m). Az edzőtársaim között rajtam kívül egyvalaki van, aki viszonylag nehéz (65kg), ő pár perccel előttem ért be, pedig idén futott már 2:31-et is. Szóval ez nem a ,,magasak'' versenye volt.
- Frissítés. Ez az a téma, amiről nagyon keveset tudok, ha valaki tud valami jó írást erről, megköszönöm, ha linkeli. :)
+Ami nekem még viszonylag rosszul megy: gyorsasági állóképesség, anaerob képességek. (Pl. képtelen vagyok úgy futni, hogy savasodjak.)

Előzmény: krilin (167731)
Bozótkutya okt. 15. Creative Commons License 167752

ja bocs, látom, hogy válaszként írtad

Előzmény: Bozótkutya (167751)
Bozótkutya okt. 15. Creative Commons License 167751

Most vetted észre? :P 

Előzmény: Jozsef (167750)
Jozsef okt. 15. Creative Commons License 167750

Az OB indulást félmaratonon, maratonon szintidőhöz kötik. Nehogy már, 1500 Ft-ért bárki csak úgy maratont fusson....

http://masz.hu/images/stories/kiirasok/2014/oktober/10_11_maraton_ob_kiiras.pdf

Előzmény: Pinyo (167739)
malactarja okt. 15. Creative Commons License 167749

Én azt hittem, hogy megmaradt a futópálya csarnok mellet, és csak a mostani építkezéssel bontották el. A Google térképén néztem korábban. De most látom, hogy egybefolyik a két sporttelep. Amit BEAC-nak gondoltam, az a BME.

Előzmény: rrroka (167748)
rrroka okt. 15. Creative Commons License 167748

Igen, magát a beac pályát kinyírátk vmikor 90-es évek közepéna tüskecsarnokkal, szemetek. :( és most kezd belőle vmi lenni, 20 év, 100 millás rekortán, így mulat egy úr.

Előzmény: malactarja (167747)
malactarja okt. 15. Creative Commons License 167747

Majd megpróbálok erre is figyelni. A fő bajom, hogy ahogy fáradok, az amúgy sem ideális mozgásom minden változtatási kísérletre széteséssel reagál. Balra pl nem tudok (normálisan) levegőt venni. Ez az autodidakta úszástanulás hátránya.

Az is aggaszt, hogy szinte semmit nem fejlődtem az elmúlt 3 hónapban, pedig futásban és kerékpáron hétről hétre javulnak az eredményeim. Lehet, kevés a havi 10-12 km. Így nem lesz semmi a jövőre tervezett Balaton-átúszásból.

Más. Kérdeztem korábban a BEAC atlétikai pályát. Elmentem megnézni. Megszűnt. Uszodát építenek a helyére. Ott van viszont közvetlenül mellette a BME sportközpont. Gyors szemlevételezéssel közepes minőségűnek tűnt a rekortán borítás. Napi belépő 500, a havi 2400 Forint. Kora reggeltől késő estig nyitva van. Az öltözőt és a zuhanyzót nem néztem meg, de kívülről rendben lévőnek tűnt az épület.

Előzmény: krilin (167726)
krilin okt. 15. Creative Commons License 167746

Vagy csak szimplán a rövidebb táv az erősségük, és azzal kvalifikálták magukat.

Előzmény: rrroka (167743)
Pinyo okt. 15. Creative Commons License 167745

Köszi.

Előzmény: Rlaci (167741)
Lassú Nyíl okt. 15. Creative Commons License 167744

Nem is merem, látásiból sem... bár név alapján mintha valami rémlene... Zsigmond? Persze ő sem ő:-)

Előzmény: Spenót (167736)
rrroka okt. 15. Creative Commons License 167743

hú, ha 2:42 volt a kvalifikálás, akkor eléggé megborultak a 3 óra fölött végzők...

Előzmény: Rlaci (167741)
rrroka okt. 15. Creative Commons License 167742

szerintem kevesen sportolnak egyesületben. pedig nem lenne rossz egyszer a sor elejéről startolni, de asszem kötelező oda a kisgatya, azt meg nem venném már fel. :D

Előzmény: Pinyo (167737)
Rlaci okt. 15. Creative Commons License 167741

Az idén szintidőt kellet teljesíteni, ha valaki az OB-n szeretett volna indulni. Tehát nem volt elég a versenyengedély és a sportorvosi.

Férfiaknál ezek voltak a szintek a maratonra:

Félmaraton: 1:14:53

Maraton: 2:42.41

10 km: 34:00

Csak az indulhatott a Maraton OB-n, aki a fentiek közül legalább egy szintet teljesített az idei vagy tavalyi versenyszezonban.

Spenót okt. 15. Creative Commons License 167740

Elcsesztem. Akár 18. is lehettem volna :) 

Előzmény: Pinyo (167739)
Pinyo okt. 15. Creative Commons License 167739

Költői kérdés. Egyébként te sem indultál, szóval tehetsz róla :)

Előzmény: Spenót (167738)
Spenót okt. 15. Creative Commons License 167738

Ezt ugye nem tőlem kérdezed... :)

Pinyo okt. 15. Creative Commons License 167737

Miért indulnak egy OB-n ilyen kevesen?

Előzmény: Spenót (167736)
Spenót okt. 15. Creative Commons License 167736

Azt írta, hogy 10. lett oz OB-n. Szerintem ezen:

http://masz.hu/images/stories/eredmenyek/2014/oktober/20141011_obmar_egyeni.pdf

Remélem, nem sértettem személyiségi jogokat...

Előzmény: Lassú Nyíl (167735)
Lassú Nyíl okt. 15. Creative Commons License 167735

Próbálok rájönni, hogy ki lehetsz... de nem megy. Segíthetnél egy alkalmas tényképpel :-)

Előzmény: --Pierre-- (167719)
Lassú Nyíl okt. 15. Creative Commons License 167734

Az úszásnál  - azt hiszem -  épp az ízületek lazasága a fontos, hogy a test minél jobban "símuljon hozzá" a víz áramlásához. A görcs épp abból lehet, ha túlzott izommunkával  - és egyes izomcsoportok túlerőltetésével -  próbáljuk meg erőltetni a mozgást, mert ez ellen az érintettek joggal válaszolnak egyfajta vészreakcióval. Én nem is hiszem, hogy a magnézium és a kálcium (meg az egyebek) a görcsök elleni csodaszarok volnának; ezek épp csak szükséges feltételei a normális izom- és idegműködésnek'a;-)

Előzmény: krilin (167726)