Keresés

Részletes keresés

Mr. Long Creative Commons License 4 napja 0 0 178152

Valamiert ugy emlekeztem, hogy nem hasznalod igazan futashoz a labad miatt.

Előzmény: Csempa (178151)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 178151

Azt a szakaszt nem tudom, hogy kinek találták ott ki...

Arra nem futottam Inov8-ban (és nem is szándékozom), de a HHh-t már sokszor, és amikor nem abban vagyok, akkor nem is olyan otthonos a dolog.

Előzmény: Mr. Long (178142)
Tompus999 Creative Commons License 4 napja 0 0 178150

Azért a köves részért kiosztanék pár sallert és kokit. Baromi szar rajta futni

Előzmény: Mr. Long (178142)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 4 napja 0 0 178149

Szerencsére ez nem mindenhol van így. A Saucony-nál pl. tisztességesek és hozzáértők. Egy nagy általános sportboltban már nem jellemző a hozzáértés, ott jószerével abban merül ki az eladó feladata, hogy megmutassa, mit hol találsz.

Az más kérdés, hogy a végső döntés a tiéd. Aki elnyűtt már legalább egy futócipőt probléma nélkül, az tudni fogja, mi kell neki. Az eladói szakértelemre szerintem alapvetően kezdőknek lehet szükségük.  

Előzmény: budai10 (178146)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 178148

Azért az sem árt, ha testsúlyhoz szükséges csillapítás mértékét is biztosítja az a cipő.

Főleg akkor ha nem kenyai futó alkatú valaki.

Én aszfaltra évekig a Pegazust vettem. Legutóbbi beszerzésnél felvettem az aktuális Pegazust és a korábbiak után olyan érzés volt mintha egy 10000 Ft-os nevesincs cipőben lennék. Kényelemben és csillapításban is. Így Saucony lett aszfaltra is, abból hasonló áron találtam olyat ami tudta a megszokott komfortot azonnal amikor felvettem.  

Előzmény: Ermak (178145)
Ermak Creative Commons License 4 napja 0 0 178147

Nekem jó tapasztalataim vannak. Normális helyen van egy számmal nagyobb is, és szeretnék, ha a következőt is ott vennéd.

Előzmény: budai10 (178146)
budai10 Creative Commons License 4 napja 0 0 178146

Hagyjuk már az eladót első cipőmnél a kisebbet ajánlotta(pedig nem ma kezdte) vissza kellett vinnem mikor otthon jobban ránéztem.

Megvan a madár sózzuk a cipőt pörögjön az üzlet. :) Nem inkább erre gondoltál?

Előzmény: Ermak (178145)
Ermak Creative Commons License 4 napja 0 0 178145

Arra van az eladó, hogy a kezdő futónak segítsen megtalálni a megfelelő méretűt. Aki meg már elfogyasztott 1-2 cipőt, magától is tudja, mekkora kell.

Lábállás: erre van a futópad és a kamera némely boltokban.

De a jelen esetben pego123 ezt már pont tudja.

Előzmény: budai10 (178144)
budai10 Creative Commons License 4 napja 0 0 178144

Nagy különbség nincs az ismert cipő gyártók termékei között.

Ha kicsi a cipő vagy szűk az eleje akkor nyomja a lábujjakat ,lejöhet miatta a köröm.(hazaviszi rájön visszaviszi és vesz egy nagyobbat,vagy másik típust)

A nagyobb gond az ha valaki nem a lábállásának megfelelő cipőt választ.

pl enyhe megtámasztású cipő kellene és vesz egy erős megtámasztásút.(ezt nem biztos,hogy észreveszi csak azt,hogy fáj a lába és gőze sincs,hogy miért)

Előzmény: Ermak (178143)
Ermak Creative Commons License 4 napja 0 0 178143

A jó cipő a kényelmes cipő!!! Ez nem vicc, nem is közhely!

Pár hóapja említett valaki a topikban egy tanulmányt, ami azt hozta ki, hogy hobbifutóknál a sérülések megelőzésében nem a cipő stabilitása, márkája, nem a futóstílus vagy bármi egyéb csökkenti a sérülések esélyét, hanem a KÉNYELMES cipő.

Nálam ez hosszú évek óta kizárólag a Saucony, de ebből magadra nézve semi következtetést nem tudsz levonni. Menj be egy futóboltba, és bári, amit árulnak éskényelmes, szóba jön.

Előzmény: pego123 (178127)
Mr. Long Creative Commons License 5 napja 0 0 178142

Jaj, akartam neked irni, hogy a tegnapi erdei edzest az inovban csinaltam. Tudod mennyi izom van az ember labszaraban? Ma mindenhol erzem a fajdalmat. Jol bevalt a mezitlaban cipo, de a sziklas reszhez nagyin vekony volt a talpa, vagy nekem szokatlan meg. Foleg a sarga ahogy megy fol a nagy-harsra a kicsitol es vegigszortak kovekkel az utat. Na ott aztan volt masszazs es a happy ending a csucsraeres volt benne, szo szerint. :D

Valoszinuleg ezentul hasznalom az inovot rovidebb turafutasokon.

Előzmény: Csempa (178141)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 178141

Ügyesen, hajrá!

Ha gyalogolsz, akkor tolhatod folyamatosan a blog is menet közben... :)

Előzmény: Mr. Long (178138)
Mr. Long Creative Commons License 5 napja 0 0 178140

A kozeledben leszek, csak mi hatkor rajtolunk.

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=7884

Előzmény: Spenót (178134)
rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 178139

Jó utat! :)

Előzmény: Mr. Long (178138)
Mr. Long Creative Commons License 5 napja 0 0 178138

Uton vagyok ultraba, igaz gyalogosan.

Vegre a polar atlathatova tette a grafikonjait, vegre latom, hogy mit nezek a gorbeken.

Előzmény: Csempa (178132)
noemy54 Creative Commons License 5 napja 0 0 178137

Ezek is jók, esetleg érdemes még a Mizuno, Hoka, Nike, Salomon.

Előzmény: pego123 (178127)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 178136

:)

Előzmény: Spenót (178135)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 178135

Lóf... akarom mondani, nem bántjuk, szeretjük. :) 

Előzmény: 9:3-at tippeltem (178131)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 178134

Jön velem maratont futni. ;) 

Előzmény: Csempa (178132)
Ati_66 Creative Commons License 5 napja 0 0 178133

Mivel csak a V800 veszi figyelembe a Running Index meghatározásnál a domborzati hatásokat így más óra esetében csak nagyon hasonló domborzatú útvonalak index értékét érdemes összehasonlítani. És egyéb körülmények is közrehatnak.

Nekem RS800CX-ben van barometrikus magasságmérő, de a leírása nem tartalmazza, hogy figyelembe veszi-e a szint értéket. Nem izgatnak a kilengések ha nem azonos útvonalon következnek be :-)

A heti három futásom.

A hétfő 14 km. Szint 45 m és szinte egyenletes emelkedés a felétől. Átlag cad 82, átlag  lépéshossz 104 cm. Max seb 4:53 átlag 5:49. Átlag HR 137   RI 59 .

Szerda 4,4 km Szint 120m hullámzó a teljes útvonal.  Átlag cad 77, átlag  lépéshossz 91 cm. Max seb 4:02 átlag 7:28.  Átlag HR 127   RI: 52 

Ma 6 km. Szint 80m Ebből az első 3 km-en 70m két részletben. Átlag cad 84, átlag lépéshossz 106 cm.  Max seb 4:40 átlag 5:39. Átlag HR 142 RI 52.

Ha a hétvégén felmegyek egy kb 500m körüli szintet tartalmazó 20km körüli körre a hegyre, akkor jó ha 48-as értéket kapok majd.

Ami az RI értékek alapján előrejelzett verseny eredményeket illeti ezt is írja a használati útmutatója az órámnak:

Az előrejelzések azon Futóindex értékek esetében a legpontosabbak, amelyek a
célteljesítményhez hasonló sebesség és futókörülmények között születtek.

Nem szabad elfelejteni, hogy a jó Futóindex mellett megfelelő előkészület, optimális futási körülmények,
sebességi állóképesség és bátorság is kell a maximális futóteljesítményhez. Az edzés mennyiségének és
minőségének, illetve az egyéni tehetségnek egyaránt nagy szerepe van."

Előzmény: Mr. Long (178125)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 178132

Mi lesz jövő hét szombaton?

Biztos mondtad már, de az elmúlt napokban sok dátumról és versenyről beszéltünk már...

Előzmény: Mr. Long (178130)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 178131

még egy kis idő, és ti, polárosok lesztek az új ludditák. Fellázadtok az óra uralma ellen, és rituálisan porrá zúzzátok egy mozsárban. 

Mr. Long Creative Commons License 5 napja 0 0 178130

De mindegy, azon lepodtem meg, hogy a fol-le menetben tudtam olyat produkal, higy szamoljon belole. az m400 eleg szorosszivu velem a dombokon. viszont mar nem tartok a juniusi versenytol, menni fog szintidon belul. a zabszem ellenben nem fer be a jovo szombati megmerettetes miatt.

Előzmény: Spenót (178129)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 178129

Elég hamar túteszi magát az átagoló algoritmusuk egy-egy ilyen alacsonyabb indexen. Amőgy meg nem tökmindegy, hogy mennyi?

Mr. Long Creative Commons License 5 napja 0 0 178128

Kicsi lesz a himbilimbim :)

Semmi, max nem fogja azt kamuzni, hogy birnek futni negy ora alatti maratont.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (178126)
pego123 Creative Commons License 5 napja 0 0 178127

Ühüm, köszönöm.

Akkor első a cipő, ami feleljen meg a lábamnak. Mondjuk az olcsóbb és drágább cipő között elsősorban nem a kivehető betét a különbség, igaz?

Tudom, hogy ismeretlenül nem lehet tanácsot adni, és minden láb más, ráadásul az igények is különböznek, de mik azok a cipők (márkák), amik közül érdemes választani? Adidas, Asics, Brooks, Saucony? Asics-em van, azt mondjuk szeretem...

Előzmény: Ermak (178124)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 178126

és ha nem kompenzálod, mi történik? :)

Mr. Long Creative Commons License 5 napja 0 0 178125

Brühühü, nagy baj van! Így, hogy megint szóba jött a running index. Sikeres volt a reggrli monoton maratonos útvonalon a körözésem és annyira sikerült gyorsan mennem, hogy meg RI-t is számolt a polarom. Na itt a baj... A stabil 46-os átlagomba bejött egy 38-as, ami most pár hónap alatt tudok érdemben kompanzalni. Különben javaslom az útvonalat edzésnek, jól lehet a mászást és ereszkedést, valamint a monotonítástűrést fejleszteni.

Ermak Creative Commons License 5 napja 0 0 178124

Azt írja a Bauerfeind honlap, hogy:

"Following this measurement process, the orthotist will then modify the model to produce a custom-made foot orthosis, taking the relevant footwear into account."

Szóval simán lehet, hogy egy stabil cipőbe puhább betét megy, egy neutrálisba masszívabb.

https://www.bauerfeind.de/en/products/foot-orthoses/soft-foam-insoles/triactive.html

Előzmény: pego123 (178121)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 178123

aha, értem. Ezt én mindenképpen szakemberrel vitatnám meg, mert sok múlhat rajta. Pláne, ha már kiadsz egy vagyont a betétért, akkor nehogy éppen azzal cseszd szét a lábad. 

Előzmény: pego123 (178121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!