Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168096

hát te könnyebb vagy, jobban chi-futsz és nem pronálsz annyira, mint én. de 15 rongyért az a kinvara nagyon ajándék lenne... ne kísérts! :D

Előzmény: sneci (168095)
sneci 2014.11.10 Creative Commons License 168095

Kinvarában versenyzek.

sneci

Előzmény: rrroka (168094)
rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168094

jaja, az akciókon én is felbuzdulok mindig. :) majdnem vettem egy 4mm-es saucony kinvarát,d e aztán győzött a realitás és a józan ész. (most nincs rá pénzem, plusz miért vennék egy olyan cipőt, ami csak _lehet_ hogy jó lesz, amikor a jelenlegi típussal nincs semmi baj.)

Előzmény: batman07 (168093)
batman07 2014.11.10 Creative Commons License 168093

Én csak azért gondolkoztam el, mert kaptam értesítést akcióról és gondoltam miért is ne, de nem kapkodom el.  Vannak ilyen fellángolásaim, amikor valamit kitalálok és meg is akarom venni. Meg is venném, ha nem lenne a feleségem mellettem, aki lebeszél. Jó sok felesleges cuccom lenne már nélküle. Így is van pár. :D

Futni, nem terepen futnék, hanem futó pályán, vagy döngölt föld úton és csak keveset. Meg a kialakításuk alapján, szerintem nem is lenne jó nekem egy ilyen, mert a nagy lábujjam és a melletti lábujjam, kb ugyanolyan hosszúak.   

Valamelyik nap egy 6-7 mm-es cápafog szerű kavicsot szedtem ki a cipőmből. Az szerintem egy Ff-t keresztül szúrt volna.

Előzmény: rrroka (168092)
rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168092

Nekem van két ismerősöm akik fivefingersben futnak (eleve abban kezdtéka futást), de nem sikerült meggyőzniük arról, hogy ezek jobbak, mint egy sima minimalista cipő, szerintem az öt lábujj kialakítás csak komplikálja a dolgokat, maga a cipő pedig kidörzsölte a sarkukat hosszabb távon, kellett hozzá a speckó zokni.

a hétvégi terepfutáson egy sziklás lefele részen bezsélgettem egy vibramban futó sráccal, hogy mennyire kényelmes és biztonságos ilyen talajon ez a nulla védelem, azt mondta nem para, de nem volt meggyőző, nagyon óvatosan lépkedett. :)
a minimalista cipőkkel szemben szerintem az ötujjasok viselésének sokkal nagyobb köze van az egyéniség, különc személyiség kifejezéséhez, mint a futótechnikához.

Előzmény: batman07 (168090)
batman07 2014.11.10 Creative Commons License 168091

„Namost kérdem én, a futás nem a legegyszerűbb sport?”

Ne haragudj, de nem értem mire írtad ezt. Ha egyszerű lenne, akkor mindenki csak kimenne és futna, abban amilye van. Erre meg kiderül, hogy pronál, vagy szupinál az emberek lába. Azt sem tudtam, hogy mi az, amíg nem kezdtem el a futásról olvasni, csak futottam, egy sima edző cipőben. Meg ilyen drop, meg olyan drop. Ez egyre költségesebb és bonyolultabb sport lesz, minél több cég belép a játékba. 

Ne érts félre, nem kötekedni akarok, csak más állásponton vagyunk. Egy közös biztos van bennünk, hogy mindketten futunk és ez a lényeg, hogy miben az mellékes. Szerintem.

Előzmény: barefootman (168084)
batman07 2014.11.10 Creative Commons License 168090

Kicsit fura stílusban közlöd a mondandódat , ha Te nem értesz vele egyet. Ami fura nekem, hogy egy normális hangvételű kérdésre, úgy reagálsz, mint, ha le akarnád harapni a kérdező fejét.  

Na meg nem tudom, hogy Te használtál-e már ilyen cipőt (vagy mi ez)? Mert az, hogy ki mit olvas és hol az nem annyira mérvadó. Azért kérdeztem meg itt is, hogy tud-e valaki segíteni, hogy tisztábban lássak. Ahány fórum, vagy hozzászóló, annyi vélemény. És ez mindennel így van. Ha fáj a szőröm és elkezdek a neten keresni, akkor a végére, vagy az jön ki, hogy meghalok, vagy az, hogy semmi bajom nincs.

Azért írtam ide, mert itt vagyunk sokan és lehet valakinek van tapasztalata és tud segíteni a tájékozüdásban. Ami meg is történt.

A cipőt, amúgy futó pályán akarom majd a kezdetekben használni, ha veszek, ha meg nem jó a lábamnak, jó lesz ásózni, vagy szemetet kivinni. :D

De, arra jutottam a napok során, hogy majd megkérdezem az edzőmet, mi a véleménye és, ha ő azt mondja, hogy felesleges beruházni egy ilyenre, akkor nem fogok venni. Rá hagyatkozom inkább, mert még ez csak érdeklődési fázisban van (mint azt írtam is), már mint a Ff.  

Most van egy jó cipőm, de lassan van benne 700 km, az is csere lesz. Nem egy Fivefingerset fogok venni helyette az biztos, de azzal is megvárom az edzőm véleményét, hogy szerinte milyen cipő kellene nekem.

rrroka 2014.11.10 Creative Commons License 168089

hm, hát elég paraszt lekezelő módom vélekedsz a nordic walkingról, ahogy látom bármiféle saját tapasztalat nélkül. kifejezetten értelmes sport, futóknak is hasznos keresztedzés, egy ötezres bot is elég hozzá, semmi más speciális eszköz nem kell, ezt pedig adnak kölcsön az edzők... persze utóbb mindenki vesz egy normális cipőt, tapinadrágot, és beruház egy rendes botba, viszont a 15-20 ezres botok életre szólnak, és minden részük cserélhető viszonylag olcsón, nagyságrendekkel olcsóbban, mint egy új futócipő.

ha esetleg komolyan érdekel miért kezdik el háziaszonyok is, nagyon szívesen elmesélem.

Lassú Nyíl 2014.11.10 Creative Commons License 168088

Én a pihi felírásán nem annyira csodálkozom; ha jól emlékszem, pár napot én is mondtam neked. Ha az ember megsérül, akkor kis pihi jó tud lenni egy kis visszarendeződéshez. De azért én sokat se szoktam ajánlani (magamnak;-)

Előzmény: Spenót (168082)
Lassú Nyíl 2014.11.10 Creative Commons License 168087

J :-o Ezeket az ötujjasakat tényleg vitorlázók számára fejlesztették ki? Miért jobb ott az 5 ujjasság, mint egy egyszerű mokka színű?

malactarja 2014.11.09 Creative Commons License 168086

Grat! Gondolom, titeket "kommentáltak" hangosbemondón, amikor ma délben az Orczyban futkorásztam.

Előzmény: Alg (168073)
Elm 2014.11.09 Creative Commons License 168085

Valahogy mindig olyan fura oximoron érzésem van, amikor a nickedet és a hozzászólásodat összevetem... :o)

Amúgy, talán kissé nyers a stílus, de egyetértek. Én is csipázom a huarache-t, csinálok is egyet DIY, de hogy futni egy métert sem fogok benne, az biztos. Arra ott a hoka. Na, mondjuk ez is paradoxonnak tűnhet egy csöppet, pedig de.

barefootman 2014.11.09 Creative Commons License 168084

: )  figyelem, nyugalom megzavarására alkalmas mondatok következnek!

Nincs mit ezen körbejárni. Ha visszaolvasnál 5-6 évet asszem akár itt is, volt róla szó -nálam százszor okosabbak tollából, hogy europid embernek ez nem való. Igen, genetikailag el vagyunk puhulva és nagyon kis populáció képes gyermekkori hozzászokás nélkül elviselni azt a stresszt, amit a lábboltozat csavarodásban kap a terepen. (felteszem nem a tengerparti föveny melletti bringaúton akarod szétütni a lábad benne) Köszönöm ennyi. Avagy folytassam? A marketingesek mindent megtesznek, hogy az un. piaci résekve nemlétező igényeket generálva újabb fogyasztási láz törjön ki. ilyenkor jönnek elő az olyan csökevények, mint NordicWalking -háziasszonyoknak, CrossFit, MountainWalking stb. Persze ezekhez Csak és kizárólag a hozzátervezett felszerelésekben lehet nekiveselkedni, méregáron. Namost kérdem én, a futás nem a legegyszerűbb sport? 

Akkor mi a lótúrőnak kellene nekünk egy, a vitorlássportra kifejlesztett lábbeli, amiben az Ocean Racen a matrózok a hajótaton tekerik a bojszlit? Hm? Valaki?

Előzmény: batman07 (168077)
batman07 2014.11.09 Creative Commons License 168083

Értem. Köszi.

Majd csak lesz valahogy. Szétnézek majd itt, meg majd lehet otthon is.

Előzmény: Levus55 (168079)
Spenót 2014.11.09 Creative Commons License 168082

Érdekes, a masszőr az mondta, hogy egy hétig még az úszást is hanyagoljam. Utána nagyon fokozatosnan terheljem és nyújtsam. Szerinte nem szakadás, de jelzés a szervezettől, hogy sok neki a mostani terhelés. (ez egy kiújult dolog)

Én szívesen megfogadom, ha lustaságot tanácsol valaki. :-) 

Az lesz, hogy most csak izomkodni járok és 1 hét múlva óvatosan spinningelni kezdek, ha nem fáj. Futás min. 2 hét múlva, de lehet, hogy inkább 3.

Előzmény: Lassú Nyíl (168076)
Spenót 2014.11.09 Creative Commons License 168081

Gratulálok. Ez szép volt!!!

Bozótkutya 2014.11.09 Creative Commons License 168080

Gratula!

Levus55 2014.11.09 Creative Commons License 168079

Nem kifejezetten futós bolt  :), de azért a lábbelikről vannak infók.

Ha külföldön veszed, próbálod, azért ott talán nagyobb a hozzáértés. Az itteni forgalmazónál (tavaly) nem a futócipők voltak a fő profil, hanem az eredeti funkcióra hajós,vizes modelleket tartott szélesebb választékban.

Vásárlás előtt mindenképp próbálni kéne. Külföldön nem működik a térítésmentes visszaküldés ha nem jó a méret?

Előzmény: batman07 (168071)
batman07 2014.11.09 Creative Commons License 168078

Gratulálok.

batman07 2014.11.09 Creative Commons License 168077

Igazad van szerinem is. Körbe kell járni ezt a dolgot rendesen.

Előzmény: Spenót (168072)
Lassú Nyíl 2014.11.09 Creative Commons License 168076

Én most fogom megkérni az ismerős úszómajsztert, hogy tényképezze le az úszásomat. Az biztos, hogy vicces lesz: emlékszem rá, mikor először hallottam vissza magnóról a saját hangomat...

Előzmény: Spenót (168068)
Lassú Nyíl 2014.11.09 Creative Commons License 168075

Gratulálok a PB-hez:-) Remélem, nem fogja elvenni a futás okozta jókedved, de nem ugyanazt írtad le... mind a cikkben szereplő képletekből/átalakításokból, mind a mellette levő szövegból az is kiolvasható, hogy milyen feltételek mellett "adja ki az integrál" Archimedes felfedezését. Az első bigyó-agyarázatomban kicsit utalásszerűen, a másodikban viszont elég pontosan leírtam a dolgot. Aki akar, utánaolvashat/gondolkozhat: a megadott linken bőséges anyagot talál, akár kis hidrofizikus is lehet belőle. Én e témát részemről befejeztem (amúgyis elég uff-ba ment át), bocs.

Előzmény: Alg (168067)
Bozótkutya 2014.11.09 Creative Commons License 168074

Igen, például akinek a második lábujja hosszabb, mint a nagy azoknak egyáltalán nem működik.

Sokan javasolják hozzá a szintén ötujjas zoknit, állítólag nem dörzsöl....

Előzmény: Spenót (168072)
Alg 2014.11.09 Creative Commons License 168073

Tudás Útja félmaraton

1:47:valamennyi, 12 perces PB.

Utolsó futás kedd reggel volt, 3*1000m félmaratoni pulzuson, 4:45 környékére jött ki, ez alapján bizakodtam hogy a picivel 5 perc feletti tempót tudom majd tartani. Csütörtök céges teambuilding a Mátrában, péntek-szombat aktuárius találkozó Visegrádon, jól bekajáltam mindhárom nap Arra figyeltem hogy péntek este már ne "szocializálódjak" nagyon bele az éjszakába, legyen meg a min. 8 óra alvás.

Felszerelés: reggel néztem időjárást, 14 fok. Eldőlt, rövidnadrág. Felülre vacilláltam a pólón, de végül egy hosszú ujjú vékony felső lett, aminek feltűrtem az ujját. (ez egyébként csillagos ötösre vizsgázott: a Zajo-féle Invista cucc, csak pilláztam ahogy szedte le az izzadságot és száradt a minimális szélben).

Terv: Rajt előtt benyomtam 2 szelet gyümölcsös cuccot (egyet kb. 20, a másikat 5 perccel rajt előtt), 12-nél terveztem egyetlen gélt, egyébként meg 5 perc körüli, tempóval indítani és próbálni tartani.

Erősnek, kipihentnek éreztem magam, mentálisan is rendben voltam, alig vártam hogy induljunk. Első 2 km 4:45 körüli, sok-sok helyezkedéssel, előzgetéssel. Utána azért észbe kaptam, visszavettem kicsit, célpulzus rendben (165-170 között), tempó rendben (5:00-5:05 között).

Mentem-mendegéltem, 8km körül kezdett nyomni egy szokásos "vízhólyag-pont" mindkét lábamon - tudomásul vettem, nagy gondot nem szokott okozni.

10km, 50:16. Tökéletes.

12km, frissítőpont. Zselé elő, egyik felét sikerült a kezemre nyomni, másikat félrenyelni. Fuldokolva érkeztem a pontra, víz, kapok levegőt, OK, tovább.

15km. Valami történt, picit lassulok, és jön az első híd. Szenvedősen megyek felfelé, próbálom tartani a tempót, nehezen megy. A hídról lefelé sem tudok sokat gyorsítani. Az ELTE frissítőnél a kelleténél 5-6mp-el tovább időzök, de menni kell tovább, nincs megállás. Szenvedős a Tudósok körútja is, aztán megint fel a hídra. A Lágymányosi Rákóczi közepén aztán magamba szállok kicsit: pulzus rendben, görcs nem húz, sav nem éget, éhes, szomjas nem vagyok, akkor mi a francnak megyek én ilyen lassan(5:20 és felette)? Rendbe teszem magam és megpörgetem a lefelét, jót tesz az is hogy sok olyat előzök aki korábban elment mellettem.

A 19. km a Könyves Kálmán körúton különösen lassan telik, a kipufogóbűz is kaparja kicsit a torkom, nagyon kellemetlen szakasz volt. 20km, óvatos gyorsítás, nem merek hajrázni, pedig talán megtehettem volna. 20,3-nál egy sétáló srácot biztatunk többen, már alig van hátra. 300m-el a cél előtt engedem el teljesen a lábaimat, 184-es pulzussal érek be a célba.

A két fele között talán másfél perc split lehetett.

Endomondo
Garmin connect

Spenót 2014.11.09 Creative Commons License 168072

Jó nagy lutri lehet egy ilyen cipő megvásárlása. Sokkal több paramétert kell figyelembe venni, mint egy ujjatlan cipőnél. Én tudatlanként úgy érzem, hogy a kidörzsölődésre is nagyobb lehet az esély, mint egy olyannál, ami nem mozog a lábujjaim közőlött is. Persze, lehet, hogy tévedek...

Én pl. a kezemre sem kaptam még soha normális kesztyűt, mert lapát tenyerem van, az ujjaim meg rövidek hozzá.

Lábon is lehetnek ilyen különbségek.

Előzmény: batman07 (168071)
batman07 2014.11.09 Creative Commons License 168071

Köszönöm az infót.

Megnéztem az oldalt tegnap, de még várok a vásárlással, lehet nem is veszek, ha meg veszek, akkor egy dán oldalról rendelek, mert itt levannak árazva 20-30 közé.  Azt olvastam, hogy fel kell próbálni, mert a kiképzése más, mint egy normál cipőnél, de azt nem tudom, hogy pl. érdemes e ebből is nagyobbat venni, gondolom igen. Sok kérdés van, lehet, ha hazamegyek felpróbálgatok majd párat, vagy majd itt.

Ahol Te próbálgattál ilyeneket, ott az eladók értettek hozzá, vagy csak forgalmazták? 

Előzmény: Levus55 (168065)
batman07 2014.11.09 Creative Commons License 168070

Köszi a linket. 

Nagyon nem értek külföldiűl, de összerakosgattam tegnap a dolgokat magyar és dán oldalak segítségével. Már letisztúltak a dolgok, úgy ahogy.

Előzmény: Bozótkutya (168063)
batman07 2014.11.09 Creative Commons License 168069

NewBalance Rc1400-asom van most, de nem átakarok térni, csak szeretnék egy ilyet, és néha használni. Heti pár 10km-ekre, de majd csak tavasztól. Lehet mad idővel áttérek rá, de nem most. 

Előzmény: rrroka (168062)
Spenót 2014.11.09 Creative Commons License 168068

Voltam úszni. Érdekes, hogy az átlaghoz képest valszeg úszni sokkal jobban tudok, mint futni, mégis a futást szeretem sokkal jobban, pedig tök tehetségtelen vagyok hozzá.

Egészen jól ellazult a combom és a szanában politikai továbbképzésen is részt vehettem :-) 

Alg 2014.11.09 Creative Commons License 168067

Ééés leírtam ugyanazt amit linkeltél. Hurrá. :D

Előzmény: Alg (168066)