Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.08.12 0 0 8253
Sziasztok!
Eddig csak beleolvasgattam ebbe a topicba...
Engem is csak 11 évesen engedtek komolyabban lovagolni, de találtam egy videót (nem is egyet), nézzétek meg! A kislány 3 évesnek van írva, de nem is lehet sokkal több..
http://www.youtube.com/watch?v=TmvDasFJmfY&feature=related
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 8252

Én sem javasolom, hogy 7 éves kora előtt lovagoltassák a gyereket. Persze elvinni a lovardába, és száron vezetve sétálni vele, azt lehet. A lovon végzett tornagyakorlatok javítják a koordinációs képességeket, a tartást, az egyensúlyérzéket, de négy-hat éves kor alatt a kisgyerekek izomzata, ízületei, testarányai, a mozgása még kialakulatlanok, ezért nem javasolt szerintem, hogy lovagoltassák őket ilyen kicsi korban. Ezen felül szükséges az együttműködési képesség és készség is, tehát valós lovaglásról csak akkor lehet szó, ha a gyerek már érti és teljesíteni tudja azt, amit az oktatója mond neki és kér tőle. Ugyanis nem szabad elfelejteni, hogy a ló nem bicikli, a legkezesebb, legszelídebb lónak is van saját akarata, lehet rossz napja. Egy három-négy éves gyerek még nem képes uralni a lovat, s megőrizni az egyensúlyt a hátán minden körülmények között, akkor sem, ha az a ló póni. Az ilyen pici gyerekek lovagoltatását kb. olyannak érzem, mint amikor szépségversenyeket szerveznek a kicsiknek. A szülőnek bizonyára nagy öröm, de a gyereknek nem biztos, hogy jó. Nem kell elvenni a kedvét a lovaktól, de elsietni sem szabad.

 

A terápiás célú lovaglás teljesen más kategória, ott nem a lovaglás a cél, hanem a testi vagy pszichés funkciók javítása.

Előzmény: --zerge-- (8250)
--zerge-- Creative Commons License 2010.08.11 0 0 8251
 ,
Előzmény: kingA (8249)
--zerge-- Creative Commons License 2010.08.11 0 0 8250

Köszi a véleményt. Mit értesz azon, hogy komolyan? Másrészt pedig, egy ekkora gyereknél nem tudom, hogyan értelmezhető ez a fogalom :) Honnan tudnám, mi lesz 6-7 év múlva? Azt tudom, hogy kb. egy éve extázisba esik a lovaktól. Lovas képeket gyűjt, állandóan játéklovakkal játszik, lovakat rajzol, azokkal álmodik, stb.

 

Nem egy 5 év körüli gyereket ismerek, aki jár lovagolni, mármint ahol tanítják. Hogy hogyan, azt nem tudom, mondom, nem értek hozzá. Ill. az egyiknek az apja azt mesélte, hogy kantáron vezetik a lovat, a gyereknek meg olyanokat kell csinálni rajta, hogy feltérdel, meg hasonlók. Ez egy 5,5 éves kislány. Szerinted ez csak bohóckodás lenne?

 

Én igazából azért gondoltam, hogy már egészen kicsikkel is foglalkoznak, mert ugye olyan is létezik, hogy sérült gyerekeket lovagoltatnak, ami fejleszti a mozgáskoordinációt, ill. érzelmileg is jót tesz nekik.

Előzmény: kingA (8249)
kingA Creative Commons License 2010.08.11 0 0 8249
Nem. Ez tuti.
Előzmény: Borzas (8248)
Borzas Creative Commons License 2010.08.11 0 0 8248
6-7 évet? nem lesz az sok? nem mintha értenék hozzá, de nem lenne elég 3-4?
Előzmény: kingA (8247)
kingA Creative Commons License 2010.08.10 0 0 8247
Szia!

Tök jó hogy a kislány szereti a lovakat! De ha komolyabban szeretne lovagolni, szerintem várjatok még vagy 6-7 évet. Komolyan!
Előzmény: --zerge-- (8246)
--zerge-- Creative Commons License 2010.08.10 0 0 8246
Sziasztok!
Van nekem egy 4,5 éves lányom, aki bolondul a lovakért, neki keresek lovasiskolát. Párszor ült már lovon, tudjátok, olyan helyeken, ahol gyerekeket szórakoztatnak ezzel, de szeretném, ha kipróbálhatná komolyabban is, azt hiszem, nagyon jót tenne neki. Tudna valaki segíteni, hogy hova vigyem? Egyáltalán foglalkoznak ilyen kicsi gyerekekkel? Vagy már nem is kicsi? Sajnos gőzöm sincs a témáról...
Ja, Budapest IX. kerületben lakunk. Egy korábbi hozzászóló említette a lovasok.hu oldalt, azt nézegettem, a XVII. kerületben több helyet is említenek, de fogalmam sincs, melyik lenne jó.
Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 8245
Biztos az, hogy a lópokrócra allergiás? Nem a lószőrre, porra?
Előzmény: eurázsiai_gazdi (8243)
kingA Creative Commons License 2010.08.04 0 0 8244
Ne használjon lópokrócot. Létezik pamut nyeregalátét is.
Előzmény: eurázsiai_gazdi (8243)
eurázsiai_gazdi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 8243
Sajnos a kisfiam allergiás a lópokrócra a lovaglóiskolában (kiütés, viszketés). Van valami ötletetek, mit lehet tenni?
Borzas Creative Commons License 2010.07.22 0 0 8242
beteg egy állat lehet
Előzmény: kingA (8241)
kingA Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8241
Erről

http://index.hu/bulvar/2010/07/21/a_nyilt_utcan_szurtak_nyakon_egy_lovat/

lehet tudni valami bővebbet? Például hogy ki ez a jófej csávó...?

:-((((
szolah Creative Commons License 2010.07.21 0 0 8240

 

 

    ezt az oldalt ajánlom mindenkinek meleg szívvel

 

 

  www.hortobagyiszallas.gportal.hu

 

Borzas Creative Commons License 2010.07.19 0 0 8239
voltam lovagolni múlt héten Krétán. sajnos csak nagyon rövidre volt lehetőség, 20 perc séta a partig (déli part, Matala mellett, Kommos strand), ott egy uszkve százméteres vágta a fövenyen (csak úgy pattogtak félre a fürdődzők), majd még harminc fel egy dombra, aztán séta vissza. a vágta mocskos jó volt, bár igazából csak a lassított felvétel hiányzott hozzá, hogy olyan legyen, mint valami szar klip. meg hogy még volt fél óra naplementéig. az egyik német csávó életében először ült lovon, ehhez képest őt is megvágtáztatta a túravezető, bizonyára nem most látott először kezdő lovast életében (mondjuk nem esett volna nagyot a homokra a gyerek, ha leesik).

az egészben egyébként a legabszurdabb a ló volt, amit alám adott a szintén német tulaj; én voltam a legnagyobb darab a csapatban, úgyhogy én kaptam a legtömegesebb pacit (a többi masszív, de vékony kis krétai ló volt, meg volt egy haflingi), amit egy irakleio-i ember keresztezett belga hidegvérűből és andalúzból. de nagyon aranyos volt, nem túl nagy, kifejezetten szép küllemű, bár kissé mosolyogtatóan látszottak rajta a felmenők vonásai :D:D
emyl Creative Commons License 2010.07.18 0 0 8238
lovas ugratós event aachenben

(ha ez itt off, akkor hova? :))
Tánczos Anikó Creative Commons License 2010.07.07 0 0 8237
FURIOSO – NORTH STAR LÓFAJTA KEDVELŐINEK III. TALÁLKOZÓJA

1. előadás:
A teljesítmény kérdése a Furioso-North Star fajta története során.
A fajta tenyésztése és használata során alkalmazott teljesítményvizsgálati és szelekciós módszerek ismertetése.

Előadók:
Domokos Gábor: A fajta kialakulását befolyásoló tényezők
Csikvári Mónika: Pusztaberényi furiosok kancavizsgái és sportkipróbálása
Vígh László: Kiskunságon /Válon alkalmazott kipróbálási módok
Molnár László: Parádi méntelepen szerzett tapasztalatok
Novák Pál: Napjaink kipróbálási lehetőségeinek bemutatása

Vezérgondolatok: a kipróbálási rendszer, ennek szükségessége és mikéntje; a fajtában eddig alkalmazott módszerek, és a mai követelmények.

2. előadás:
Adjunk el lovat, de hogyan?

Előadók:
Dr. Drén A. Csaba és Kádár László

Vezérgondolatok: Mi a jó ló, mitől jó a ló, mi a jelenlegi piac igénye, mi a szerepe a pedigrének egy modern ló esetében, hogy működik a lópiac, miért nélkülözhetetlen a sportkipróbálás.

Kora délután a házigazda Vígh László (Champex Kft.) által bemutatásra kerülnek a Váli Furioso - North Star tenyészet lovai, egyben tapasztalt tenyésztőtársaink segítségével bepillantást kaphatunk a tenyészállat bírálat szempontjaiba.

Időpont: 2010. július 17 (szombat).
de. 9.00 óra
Helyszín: Vígh László furioso - north star tenyészete Vál, Marianna major ( www.champex.hu )

A belépés díjtalan!
(büfé a helyszínen)

A rendezvény célja a furioso - north star lófajta tenyésztőinek, a fajta egyedein sportolóknak, a fajtát használó hobbilovasoknak, valamint a tradicionális magyar lófajtáinkat kedvelőknek kapcsolatteremtési lehetőség biztosítása, miközben ismereteinket is gyarapíthatjuk a fajtáról. A találkozó keretében sor kerülhet kérdések feltevésére, megvitatására, valamint kötetlen beszélgetésre.
Ezúton is szeretnénk megköszönni segítségét azoknak, akik szakmai tudásukkal segítették szervezői munkánkat, valamint Vígh Lászlónak (Champex Kft.) a helyszín biztosítását!

Bővebb információt a 06 30 9374258 vagy 06 20 331 62 15 telefonszámonkon valamint a rivanics@yahoo.com vagy tanczosaniko@gmail.com e-mailcímeken kérhettek!
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Köszönettel a szervezők: Ivanics Réka és Plutzerné Tánczos Anikó
Rugovics úr Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8236
Május 30-án a gyermeknap alkalmából minden gyermeknek ingyenes pónilovaglási lehetőséget biztosítunk a győri kisállatbörzén!
Infó: www.allati.hu
06 70 380 1557
szilkszilky Creative Commons License 2010.05.21 0 0 8235
Ksözönöm szépen!!!
Előzmény: kingA (8234)
kingA Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8234
Az Akadémiáról jókat hallottam, a lovaglás színvonalát illetően, de hogy a táboruk milyen, azt nem tudom...
Én csináltam lovastáborokat, de ennek sajnos már több éve vége. (Nem rajtam múlt.)
Előzmény: szilkszilky (8231)
szilkszilky Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8233
Köszi, ott már jártam, mármint a lovasok.hu-n, csak személyes tapasztalatot, véleményt nem találok sehol.
Előzmény: Rlax (8232)
Rlax Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8232
Szia,

Nézd meg a lovasok.hu-n. Az összes lovastábort összeszedték.
Én tavaly már bentlakásosba küldtem az akkor 9 éves lányomat - nem sokkal drágább, és imádta.
Pl. most napközis lenne 30-35 e, a bentlakásos 35-40 e, nekem és persze neki is megéri.
Előzmény: szilkszilky (8231)
szilkszilky Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8231
Sziasztok, nem ismerem ezt a fórumot és lehet, hogy nem is jó helyen kérdezem. Véletlenül nem tudtok, ti lovasok, ajánlani 9 éves lányomnak lovastábort, Bp-en, XVI. kerület környékén. Tavaly megjártuk a kerületit, sajnos nekem nem vált be. Most mást keresünk, de kicsit tanácstalanok vagyunk. Egyik oldalról azt halljuk, hogy semmit nem foglalkoznak a gyerekkel, másik oldalról, meg azt, hogy egész nap dolgozik. Egyik sem ideális. Van ötletetek? Esetleg az Akadémia Lovasiskoláról tud valaki információval szolgálni? Köszönöm, Sz
kingA Creative Commons License 2010.05.03 0 0 8230
:-) Dehüje...
:-)
Előzmény: Coramora (8229)
Coramora Creative Commons License 2010.04.24 0 0 8229
Most a legújabb házikedvenc. :-)) Amerikai törpe malac. 10 hónapos elmúlt, csuda jó fej. Hát mit mondjak Tündi jól leszerepelt elöttem mikor először látta. Azt a hisztit amit előadott az szörnyű volt. Tiszta pánikban volt. Még most hogy több mint egy hónapja van Cucu nálam még mindig nem merem Tündivel összeengedni. Bevallom a pónik sokkal értelmesebbek voltak. Megszaglászták, megrágcsálták aztán ennyi. Tündi meg az elején még az istállóba sem mert bemenni. :-(
Előzmény: kingA (8227)
Deep Down Creative Commons License 2010.04.24 0 0 8228

Nyilván enyém ló is bele fog még erősíteni a szőrhullatásba, mert erősen tud izzadni, ha dolgozni kell. :) Pedig nem feltűnő egyébként, mert idén télen nagyon elegáns, tömött, de nem hosszú bundát növesztett. Jobb kondiban volt, gondolom azért.

Mindjárt indulok, megyünk csoportos terepezni, remélem jó lesz. :)

kingA Creative Commons License 2010.04.23 0 0 8227
Malaaaaaaaac!!! Micsoda jópofa állataid vannak! :-)

Kinga vedlése most ért abba az állapotba, hogy a hátáról és oldaláról már lejött a téli szőrköpeny (imádom ezt a kifejezést, mióta Anikótól hallottam itt...) :-)) a hasán viszont még 8 cm-es szőrszálak lobognak a tavaszi szélben. Hót röhejes...
Előzmény: Coramora (8225)
Coramora Creative Commons License 2010.04.23 0 0 8226
Nálam még mindig nagy a vedlés. :-) Hétvégén elvileg jön a kovács körmölni. Egy új ember, bár nagyon dicsérik. Én meg izgulok rendesen hogy mi lesz. :-D
Előzmény: Deep Down (8224)
Coramora Creative Commons License 2010.04.23 0 0 8225
Hát növekszik rendesen. :-)) Már csak szűk két hónap. :-) Június 6-tól "szülési"szabin vagyok miatta. :-DDD
Előzmény: kingA (8223)
Deep Down Creative Commons License 2010.04.23 0 0 8224

Én sem tűntem el, csak nem írok. 8-)

 

Érdekes, én paccom pont, hogy most felfüggesztette a vedlést. Nagyon korán kezdte, már január végén, aztán március végén-április elején beleerősített, akkor volt ez a sáros - szőr szállós időszak, aztán most úgy abbamaradt. Pedig azért az még nem teljesen nyári szőr, ami rajta van. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!