Keresés

Részletes keresés

baratom! Creative Commons License 2023.12.11 -4 0 26218

jok a videoid     tegyel be meg     de ez a golden gates miert ilyen ZAJOS      nyitva az ablakod , mert ami ablak van az ZART

Előzmény: ovarnet (26217)
ovarnet Creative Commons License 2023.12.11 -1 0 26217

Golden Gate taxival. Potom $25 volt. link

ovarnet Creative Commons License 2023.12.08 -2 0 26216

Indulás Miamiból Biminire: link

karrimor Creative Commons License 2023.12.07 -2 0 26215

Volt már rá példa, hogy másnap!

Előzmény: Nezita (26212)
baratom! Creative Commons License 2023.12.07 -1 0 26214

telefonon foglalj ido pontot

Előzmény: Nezita (26213)
Nezita Creative Commons License 2023.12.06 -1 0 26213

Esetleg valaki tapasztalt olyat, hogy nem tudja megnyitni azt az oldalt ahol az időpontot kellene lefoglalni az interjúra? Mert nekem nem sikerült belépni bárhonnan is próbálom…

Nezita Creative Commons License 2023.12.06 -2 0 26212

Sziasztok. Meg tudnátok mondani, hogy mennyi idő alatt állítják ki a vízumot az interjút követően?

Idlet Creative Commons License 2023.12.04 -1 0 26211

Köszönöm a válaszaitokat! Még nagyon az elején vagyok a tervezésnek de valahol el kell kezdeni. :) Szerencsére sok jó beszámolót írtak a fórumon ( másoktól és Tőletek is) így könnyebb lesz a szervezés. 

tucsok13 Creative Commons License 2023.11.30 -3 2 26210

Abszolút egyetértek, mi 4x voltunk, egyszer a Wall Street-en, egyszer a Times square-től egy sarokra és 2x Jersey cityben laktunk a Path vonalán, messze a legjobb Jersey city volt. Vannak apartmanok és hotelek is ott, a Path kényelmes, vagy a WTC-hez, vagy az Empire környékére visz be, kényelmes, gyors, olcsó - és az a panoráma fantasztikus Manhattanra. Érdemes helyben is sétálni, szép a park, és csodás a vízparti rész. Innen is mennek hajók a Szabadság-szoborhoz, jóval kevesebb turistával. Minden szempontból jó választás szerintem Jersey city.

Előzmény: _chillout_ (26208)
_chillout_ Creative Commons License 2023.11.30 -2 2 26208

Szia, mi Jersey Cityben laktunk a vízparton, pont szemben a WTC emlékhellyel. Elég nagy apartman-komplexumok vannak ott, és mivel nem Manhattan (még csak nem os NYC), lényegesen alacsonyabbak az árak, mint a Hudson folyó túloldalán. És a legszebb, hogy a Path trainnel egy megálló (5 perc) Manhattan szíve. A legjobb választás volt. Az apartmanok újak, felszereltek, semmi extra, de teljesen kényelmes és kellemes.

Előzmény: Idlet (26207)
Idlet Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 26207

Sziasztok!

 

New Yorkban gondolkozunk jövőre. Egyenlőre csak fel akarnám térképezni a szállásokat. Tudnátok segíteni ,h melyik környéken keresgéljek, és melyiket kerüljem el? Az ingázás sem lenne probléma.

tucsok13 Creative Commons License 2023.11.27 -2 1 26206

Igen, Kuba kizáró ok 2021 óta, ha bevallod, nem fogsz vízumot kapni. Ha meg nem vallod be, kapsz ESTA-t és kiderül, visszafordítanak a határról. Ha a szabályokat nézzük, biztosan nem mész decemberben. (mert ESTA-val nem mehetsz, vízumot kapni esélytelen addig). Az már rajtad múlik, hogy bepróbálod-e, hogy letagadod, aztán lesz ami lesz - sajnos az én arcom nyitott könyv, és az officerek nagyon jól ki vannak képezve, hogy lássák, ha valaki rejteget valamit, így én nem merném, de nem vagyunk egyformán. 

Előzmény: Nezita (26201)
Aszpirin Creative Commons License 2023.11.25 -2 1 26205

Nagyon rizikós elhallgatni bármilyen lényegi információt, másrészt ha az a repülőgéptársaság, amelyikkel Kubában voltatok, az Egyesült Államokba is indít járatokat, akkor szerintem tudnak róla, hogy ott jártatok.

Előzmény: Nezita (26201)
Replay Creative Commons License 2023.11.18 -2 0 26204

2021.januártól.

Előzmény: jazzcool1,2 (26203)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2023.11.18 -2 0 26203

Kuba kizáró ok lenne? (Anno egymás után jártam a két országban, és semmi gond nem volt. Nem is volt ilyen kérdés)

Előzmény: Nezita (26201)
m_and_m Creative Commons License 2023.11.18 -3 0 26202

Semmit ne hallgass el, ha kérdezi az Esta igénylőlap. Gondolom, nincs szükséged arra, hogy az Immigration Officer fordítson vissza a határról. Ha ez a kubai út kizáró ok, akkor jobb, ha előre derül ki.

(Mondjuk én az Estát, nem másfél héttel az utazás előtt kérném meg. Így visszautasítás esetén nem lesz időd vízumot szerezned)

Előzmény: Nezita (26201)
Nezita Creative Commons License 2023.11.18 -1 0 26201

Sziasztok! Decemberben utaznánk az USA-ba, de 1 éve jártunk Kubában…az útlevélben nincs erről semmilyen pecsét, a vízum is egy külön lapon van, szóval elvileg nincs nyoma. Mi van akkor ha csak szimplán “elhallgatjuk”, hogy jártunk ott, és megkapjuk az Estát…van szerintetek buktatója? 

jr79 Creative Commons License 2023.10.21 -2 0 26200

Sajnos szinte biztosan nem. Talán valami kisebb cégnél, de előre érdemes leegyeztetni! 

Előzmény: kishatos (26198)
m_and_m Creative Commons License 2023.10.20 -3 0 26199

Mindig az adott társaságtól függ. De nekem az USA-ban is az volt a tapasztalatom, hogy sima debit kártyáról is boldogan veszik le a depositot.  Az EU-ban pedig nincs ilyen nagy credit kártya fétis

Előzmény: kishatos (26198)
kishatos Creative Commons License 2023.10.20 -2 0 26198

Sziasztok, teljesen off topic, és elnézést, de hátha: autóbérlés, Olaszország, Milánó hitelkártya nélkül, nem dombornyomott debit kártyával, lehetséges? 25 éves sofőr. Egyetlen egy napra kellene a skacoknak kocsi, eljutni a Ferrari gyárba, vagy hova... Köszönöm, ha esetleg tudtok segíteni.

tucsok13 Creative Commons License 2023.10.17 -4 1 26197

Nem tudom, valaki még emlékszik-e, hogy decemberben a kifizetett vészkijárati helyről elültettek biztonsági okokból, aztán akárhogy reklamáltam, lezárták minden értesítés nélkül a dolgot, nem adták vissza a pénzt. Telefonos ügyfélszolgálat nem tud segíteni, kárt felnyitni nem lehet..sakk-matt.

Felszívtam magam, megkerestem az Európai Fogyasztóvédelmi központot, beadtam a panaszt nyáron. Hívott egy hölgy, többször írt, mindig tájékoztatott, hogy most épp mi történik - aztán tegnap kaptam egy levelet, előértesítőt a KLM-től a panasz rendezéséről. Írtam a hölgynek, elvben azt írta, nekik megígérték, rendezik a dolgot. Kb. 40e Ft, menjenek a fenébe, utálom, ha hülyének néznek, nem az összeg a fontos. Szóval érdemes utána menni, és ellentétben a magyar fogyasztóvédelemmel, ők tényleg dolgoznak is :-)

(magyar fogyvéd+ rendőrség: májusban egy webáruház nem küldött el egy előre kifizetett terméket, 300e Ft. Chargeback, feljelentés, fogyvéd. Fogyvéd széttárta a kezeit, rendőrségről hívtak, menjek vallomást tenni Gödöllöre arról, hol voltam akkor, mikor rendeltem, mondtam hogy hol, átrakták az ügyet oda, azóta semmi... a bank visszaadta a pénzt, de aki utalt, megszívta. Magyarország 2023, nevetséges - szóval emiatt örülök nagyon a KLM-es visszatérítésnek)

m_and_m Creative Commons License 2023.10.17 -2 0 26193

Persze értelek. (csak kötözködtem ;-) )

Előzmény: tucsok13 (26188)
m_and_m Creative Commons License 2023.10.17 -2 0 26192

Lehet, de most mégis valahogy másképp érzem.

Talán, mert nem látom javasoltnak az egyéni, autóbérléses közlekedést, inkább motort, vagy robogót ajánlanak, nálam az meg nem játszik, ráadásul csak kis távolságokon látnám értelmeét. A buszozáshoz,  vonatozáshoz pedig már igényelném a segítséget.

Azért mi nem hátizsákos turistaként szoktunk menni, még annak ellenére sem, hogy nem igénylem a hotelezést és jól elvagyok egy magánszálláson, vagy kempingben. Szóval, nem velem forgatják az Ázsia Expresszt

Előzmény: pannn (26187)
tucsok13 Creative Commons License 2023.10.16 -3 0 26188

A gyereket oda viszem, ahol komfortos vagyok, van helyismeretem, pontosan tudom, mit szeretnék megmutatni. Kivéve Európa, itt azért bárhova elmegyünk, így megyünk Skóciába is.

De egyébként leginkább azért, mert a gyerekekkel max 7-8 napra tudunk már csak menni, annyi időre nem indulunk el felfedezni Vietnámot.. Florida, ahol ezerszer voltunk belefér, célirányosan mentünk, de emiatt vetettük el jövő nyárra is a közös USA-t.

 

454e az kb jó ár, én 440-ért vettem azt hiszem jövő nyárra kettőnknek.

Előzmény: m_and_m (26184)
pannn Creative Commons License 2023.10.16 -2 1 26187

Pontosan uguanezt akartam mondani. Ha CR es USA megy egyedul akkor Vietnam siman menne.

Előzmény: Zs... (26186)
Zs... Creative Commons License 2023.10.16 -2 0 26186

Miért kell segítség Vietnámhoz? Éppen olyan könnyen szervezhető mint mondjuk az USA. Vagy talán még könnyebben is. Amúgy van itt topikja, ha ott kérdezel, nagy eséllyel ugyanúgy mindenre kapsz választ mint ahogy itt is.

Előzmény: m_and_m (26181)
m_and_m Creative Commons License 2023.10.16 -2 0 26184

Köszi a válaszokat.

Repjegy tekintetében most az Usa a nyerő. 454ezertől volna Seattle-be alapáron kettőnknek.

Az általad említett időjárás miatt, lehet még játszok a dátumokkal. Valami olyasmi a terv, hogy Yosemite és a környéki benne legyen és ahhoz igénybevenném valamelyik hágót is. Szóval, tényleg érdemes lenne jobban a nyárba mennünk

 

Costa Ricánál meg most az az elméletem, hogy inkább a száraz időszak elejen mennék, ami november vége, december eleje, amikor még kisebb a tömeg és talán az arak kedvezőbbek (legalábbis ezt okoskodtam ki), de még marad némi élmény a Green Season‐ból

 

Amúgy, a gyerekek miért nem mehetnének pl Vietnámba? Nekik csak Amerika jár? 😉

Előzmény: tucsok13 (26182)
tucsok13 Creative Commons License 2023.10.16 0 1 26183
Előzmény: m_and_m (26181)
tucsok13 Creative Commons License 2023.10.16 -2 0 26182

Ehhez azért nem tudok érdemben hozzászólni, mert semi Vietnamban, sem Costa Rica-ban nem jártam még. Mindkettő rajta van a "ha a gyerekek felnőttek = már csak 5,5 év" listámon..

Én ha dilemmázom, hova menjek, akkor nekilátok repjegyeket nézni mindenhova, ami lehetőség, és lecsapok az első igazán jó ajánlatra. Most pl. Európában játszom ezt, hogy a letörölték a húsvéti Athént :-P

 

Szóval én a helyedben mindhármat nézegetném és oda mennék, amelyik jó áron befut. Mindenesetre ha asszony meleg helyre menne, akkor július előtt Seattle felejtős - tavaly júniusban még több helyre a hó miatt nem jutottunk fel, idén a barátnőm ugyanígy járt... a Mount Rainier pl. július közepétől az igazi, Olympic szintén. Mondjuk én kifejezetten nem bírom a meleg helyeket (jó, tudom, idén most megyek harmadjára Floridába, de akkor sem) szóval már csak ebben sem vagyok releváns. Mindenesetre nekünk Izlandon olyan sz.r időnk volt júniusban, hogy ahhoz képest 1 évvel azelőtt júniusban Oregon-Washington maga volt a Bahamák :-P

 

Előzmény: m_and_m (26181)
m_and_m Creative Commons License 2023.10.16 -3 0 26181

Na most el kellene dönteni, merre tovább.

A dilemmámat megosztom Veletek is, mert az egyik opció ontopic, a másikról pedig már szó volt itt érintőlegesen, a harmadik viszont abszolút offtopic, de mégis, itt többször kaptam már érdemi hozzászólásokat, javasaltokat, vagy csak a gondolkodásomat segítő megnyilvánulásokat.

Szóval, a három opció, amik között tanakodom, hova is menjek jövőre tervezendő 2-3 hétben

-USA (SF-Denver-Seattle háromszögben valamerre)

-Costa Rica

-Vietnam 

 

A nejem, mindenképp szeretne melegebb helyre menni Izland után (gondolom, ebbe a Seattle viszonylat még beleférhet, de emiatt is tolódik tovább a norvég-skandináv lakóautós túra).

Ha Vietnam, akkor annak sürgősen neki kellene állnom, hisz ott mindjárt itt a szezon és oda mindenképp szervezési segítséget vennék igénybe (persze nem szervezett társasutat, hanem van aki vállal egyénileg  segítséget, támogatást, akár helyben is. Persze nem ingyen) 

Ha Costa Rica, akkor úgy érzem, vele megbirkóznék egyedül is, autóbérlés, aztán indulás. de itt is gyorsan. Bízom abban, hogy e témában néhány topiklakótól is kaphatnék tanácsokat

Ha Usa, akkor oda már van némi rutinom (igaz, ez Tücsökhöz mérve nagyképűnek hangzik ;-) ) Sok minden van még a listán, amit jó volna nem sok-sok év múlva, hanem a tavalyi utunk után gyorsan, mint második évad véghez vinni. 2-3 hét szabad utazgatás! hmm, nagyon csábító! 

 

Szóval, ha van valami hozzászólásotok, javaslatotok, akkor szívesen veszem, hátha segít a döntésben. Az se baj, ha csak rá akartok valamelyikre beszélni ;-)

Thx!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!