Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2016.07.21 0 0 6048

mit szóltok?

kaviat Creative Commons License 2016.06.05 0 0 6047

booklet az enyémben nincs és a tasakok is sima fehérek (belül neylonnal)

Yoda 2010 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 6046

Aki keres, talál. Szerintem ezt még a törzsgárda olvtársak közül is kevesen látták:

 

Ha nem jeleníti meg, Yessongs by Yes on vinyl, complete with rare booklet címen kell keresni a youtube-on.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0ZsNmyme1v0

Előzmény: shaddam (6043)
Yoda 2010 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 6045

Megvan, csak figyelmesebben kellett volna olvasnom és keresgélnem, a hirdetés 10. fotója:

 

http://www.ebay.com/itm/YESSONGS-USA-PRESSING-1973-3LP-EX-EX-TO-EX-/401124441272

 

Az általad küldött linken is írja, hogy 12 oldalas a booklet. Néhány oldalt már láttam is belőle, jók! Csak az első és hátsó oldal, amit a legtöbbször mutatnak róla, azok nem annyira érdekesek.

Előzmény: Yoda 2010 (6044)
Yoda 2010 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 6044

Alakul ez, kösz! A mellékelt linken található album az először megjelent változat, a W, illetve teljesen kihajtható 8 oldalas borítóval. A linken lévő képek között a 3. fotó bal felén pedig látható az általam eddig nem ismert két oldal, melyen ugyancsak a jól ismert stílusú grafika van. A lemeztasakok ezek szerint ennél a változatnál is sima fehérek, rajtuk YES logóval. Fotókkal illusztrált tasak valószínűleg nincs, hanem egy booklet is volt a lemezek mellett (ez tévesztett meg). Pont ezt a két képet láttam róla korábban, úgy, hogy ki voltak húzva a borítóból Ezért gondoltam azt, hogy ezek talán lemeztasakok. Kérdés, hogy a teljes booklet hány oldalas és mi lehet rajta? Azt persze mondani sem kell, hogy ehhez a Yessongs LP változathoz ma már nem nagyon lehet hozzájutni, vagy esetleg egy kisebb vagyonért. És milyen állapotban lehetnek ezek a több, mint 40 éves lemezek? A rajtuk lévő zene viszont örök, másképp nem beszélnénk róla. :)

Előzmény: shaddam (6043)
shaddam Creative Commons License 2016.06.05 0 0 6043

https://www.discogs.com/Yes-Yessongs/release/743613

 

Itt az első angol nyomásnál azt írja, hogy fehér papírtasakok Yes logóval, és egy színes booklet is jár hozzá. Arról van is fotó a lemezborító után.

Előzmény: Yoda 2010 (6037)
shaddam Creative Commons License 2016.06.05 0 0 6042

Nekem olyan német nyomás van, aminek Yes logós fehér papírtasakjai vannak.

Előzmény: Yoda 2010 (6035)
Yoda 2010 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 6041

Kösz, ez a második változat, amit a 6037-es hsz-ben írtam/elemeztem. De a belső papírtasakokra lennék kíváncsi! Egyébként ez a változat (a fordított T alakú borítós) van a hirdetésben is. Gratulálok a lemezedhez, szép példány, nem szoktad hallgatni? :)

Előzmény: kaviat (6038)
kaviat Creative Commons License 2016.06.04 0 0 6040

viszont akkor már fel is ugrott a lenco L75-re, hogy legyen mivel ébresztenem a család még alvó szekcióját : )))

Előzmény: kaviat (6038)
kaviat Creative Commons License 2016.06.04 0 0 6039

bocsi, most láti nagyban, hogy milyen szar csapnivaló életlen képek : (((

Előzmény: kaviat (6038)
kaviat Creative Commons License 2016.06.04 0 0 6038

it van pár kép

Yoda 2010 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 6037

Közben keresgéltem a neten és a következőket sikerült kisilabizálnom: már a papírborítóból is kétféle van. Az egyik (talán a régebbi, ma már nem forgalmazott) az 8 oldalas, W alakúra - illetve teljesen kihajtható. Lehet, hogy csak ebben voltak színes fotós lemeztasakok, oldalanként egy-egy képpel? Ez nem biztos, mert még nem sikerült mindet megtalálnom. Ami nem ilyen belsejű (újabb kiadás?), az sima fehér tasakban van, rajta YES felirattal. A másik változatnál a borító 6 oldalas, fordított T alakú, azaz mintha fejjel lefelé volna a T és persze az egyes részei (a lemeztartók) egyforma hosszúak. Ezek a gerincnél vannak összefogva, mintha egy könyv lapjai lennének. Ebben csak fehér tasakos lemeztartókat (feliratos és sima) láttam. A W formájú borítónál nem tudom, hogy mi van az összes (külső) oldalon, illetve 2-ről nem tudom. Ez biztos szép tervezésű, de kezelés szempontjából sokkal kényelmetlenebb, mint a másik. Szóval ha az eddig ismeretlen 2 oldalon nincs semmi extra dolog, akkor ez lényegtelen. A papírtasakok egy részéről (talán 2 oldalról) láttam a fotókat, melyek nem túl kiemelkedőek, inkább olyan sejtelmes hatásúak. (Nem egy Live and Dangerous). Olyanok, mint a zene(kar), vagy a jól ismert stílusú grafikai ábrázolásaik. Egyenlőre ennyi. Ami biztos, hogy a zene a lemezen überklasszikus, és talán ez a lényeg. Az, hogy milyen kép illusztrációkat mellékelnek még hozzá, nem elsődleges szempont.

Ha sikerül utána nézni, azért jöhet az információ, amit előre is kösz. Ha netán egy olyan weboldalról van link, ahol az egészet - oldalanként - meg lehet nézni, az volna a legjobb.

Előzmény: kaviat (6036)
kaviat Creative Commons License 2016.06.03 0 0 6036

otthon (otthol) megnézem, de szerintem színes belül is (mint a tales is..)

Előzmény: Yoda 2010 (6035)
Yoda 2010 Creative Commons License 2016.06.02 0 0 6035

Azokat az olvtársakat kérdezem, akiknek megvan, vagy biztos információjuk van róla, hogy az eredeti Yessongs koncertlemeznek voltak-e belső színes papírborítói? Már úgy értem, hogy a bakeliteket mibe csomagolták, vagy csak egyszerű sima tasakba? Nem mindegy, mert van sok olyan lemez, pl. a Thin Lizzy - Live and Dangerous, Iron Maiden - Live After Death, Rainbow - On Stage, Jethro Tull - Bursting Out (bár ez ff), amiket plusz fényképes tasakokba raktak és azok igen jól néznek ki a fotókkal. Most pedig az egyik hazai aukciós oldalon feltűnt a legendás tripla album és jó volna biztosat tudni. De lehet, hogy nincs különösebb jelentősége, úgyis a zene a lényeg. Na meg előfordulhat, hogy az újabb LP kiadásokat egyszerűbb változatba csomagolták.

kayleigh Creative Commons License 2016.05.12 0 0 6034
nikodémus Creative Commons License 2016.05.12 0 0 6033

Hát ez tényleg nagyon jó. Ennél az élő Awakennél érzem egyedül azt, hogy megközelíti a stúdiófelvétel hihetetlen intenzitását. A többit is nagy kedvvel játsszák, a Vangeliszes nóta áthangszerelése kifejezetten tetszik.

Előzmény: sziti (6031)
ÖRWEIN Creative Commons License 2016.05.06 0 0 6032

uhhh! Awaken szól mint a dög! Állat!!!

Előzmény: sziti (6031)
sziti Creative Commons License 2016.05.05 0 0 6031

Nem kerestem kincset, ám találtam :-)

https://vimeo.com/125880216

jobbhorog Creative Commons License 2016.03.18 0 0 6030
Előzmény: kaviat (6029)
kaviat Creative Commons License 2016.02.18 0 0 6029

oda se neki : ))

Előzmény: jobbhorog (6028)
jobbhorog Creative Commons License 2016.02.14 0 0 6028

http://www.progrock-dt.de/neuigkeiten/neue-supergroup-aus-frueheren-yes-musikern

 

Na, az egyik fele lejáratta magát Yes néven, most jön a másik garantált égés.

Dotis Creative Commons License 2016.01.19 0 0 6027
khatru Creative Commons License 2016.01.15 0 0 6026

Ezt már vagy négy éve lebegtetik.

Anderson az elmúlt 15 évben nem igazán csinált értékelhető dolgokat, tucatnyi félbehagyott projektje van, pl. Olias folytatása. A Jean Luc Ponty-féle projektnél ráadásul átcseszték a rajongókat.

Szóval szkeptikus vagyok.

Előzmény: kayleigh (6025)
kayleigh Creative Commons License 2016.01.15 0 0 6025

"This year is going to be great fun, Jean Luc and I will tour the USA this May/June, then some concerts/festivals in Europe , here and there in the summer , and at last I will start singing with Trevor and Rick later in the year as ARW, we have been writing some unique songs together , and feel it is time to go out together and perform on stage....all very exciting...and so many other treats to come, lots of new music is on it's way...so sending as much love and possible to you all...cheers..jon"

kayleigh Creative Commons License 2016.01.09 0 0 6024

Trevor Rabin: "About the most I can say for now is that we have decided to tour."

Előzmény: kayleigh (6023)
kayleigh Creative Commons License 2016.01.07 0 0 6023

http://prog.teamrock.com/news/2016-01-07/rabin-anderson-wakeman-project-back-on

 

Számomra ez inkább volna Yes, mint a jelenlegi felállás :-)

orizaa Creative Commons License 2016.01.06 0 0 6022

A Dorogi karcsi basszerost ismerem a You and I-ból. Bár marha rég találkoztunk, de szerintem nem igen zenélt azóta...

Az énekesnőjük aktív még úgy látom, szólóalbumokat csinál, koncertezik:

http://www.fanninet.com/

 

 

Előzmény: pucros (6020)
orizaa Creative Commons License 2016.01.06 0 0 6021

Yes rajongóknak ajánlom ezt a dalt:

 

https://www.youtube.com/watch?v=9Yxkmi5KHvE

 

a lényeg 4:47-nél. :)))

 

Szeretem amúgy a Bergendyt, sok remek daluk van. A Latzin Norbert nevű billentyűsükről eddig ahány zenészt hallottam nyilatkozni (pl. az összes bergendy tag) mind azt mondta, hogy a leg tehetségesebb magyar zenész volt abban a korszakban. fiatalon, méltatlanul halt meg...

És csináltak 76-ban egy lemezt ami a magyar jazz-rock történetének talán egyik legnagyobb albuma. De azt is mondhatom, hogy a magyar prog-rock egyik legnagyobb albumának is beillik az Ördög Álarcosbálja mellé IMHO. (prog-jazz-rock...)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Gv9mH98esc0

 

egy haverom mutatta meg. meghallgattuk és azt mondta, találjam ki, hogy ki volt ez. az első 10 tippemben persze nem volt magyar zenekar. aztán feladtam. az életben nem találtam volna ki....  döbbenetes, hogy itthon ilyen zene született anno. néha Soft Machine, néha Zappa, néha Nucleus, néha Chicago ugrik be nekem, amikor hallgatom. színvonalban ezekkel a bandákkal szerintem egyenértékű dalok vannak az albumon.

 

(bocs, elég off topic volt.)

pucros Creative Commons License 2015.12.29 0 0 6020

kicsit OFF, de nem nagyon.

 

Azok a zenészek, akiket a néhai You and I dallamaiért és hangzásáért a felelősség terhel, mit adtak ki azóta?

skanderson Creative Commons License 2015.11.22 0 0 6019

Hát, most eléggé leült a topic, pedig vártam az újszerű, kiemelkedő lemez ajánlatokat, akár távol a Yes-től is.

Így jobb híján marad az ez évi listám, legfeljebb Gilmour mester lemeze kúszott feljebb. Az On An Island-del sosem tudtam megbarátkozni, ez azonban egyre jobban tetszik. Szinte gyanúsan jó. Mintha Wright is jelen lenne néhány dalban :-)

Az elmúlt 10-15 évre visszatekintve is tudok néhány kiemelkedőt említeni, hátha tetszik valakinek valami közülük:

2015 - Steven Wilson és a Beardfish (ezeket már említettem)

2014 - John Wesley, Perfect Beings

2013 - Haken: Mountain, S. Wilson: Raven

2012 - Rush: Clockwork Angels, Motorpsycho: The Death Defying Unicorn

2011 - Blackfield: Welcome to My DNA, The Aristocrats

2010 - Agents of Mercy - The Fading Ghost of Twilight

2009 - Riverside: Anno Domini High Definition

2008 - Karmakanic: Who's the Boss in the Factory? 

2007 - Porcupine Tree: Fear of the Blank Planet, Coheed and Cambria: No World for Tomorrow, Rush: Snakes

2006 - Mars Volta: Frances the Mute, Flower Kings: Paradox Hotel, Frost

2005 - Spock's Beard: Octane, Wobbler: Hinterland

2003 - Mars Volta: De-Loused in the Comatorium, Tangent: The Music That Died Alone

2002 - Porcupine Tree: In Absentia, Karmakanic: Entering The Spectra, Rush: Vapor

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!