Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bigyula2 Creative Commons License 3 napja 0 0 693305

"...de az F1 már csak ilyen biznisz, a végelszámolásnál súlyos dollármilliók függnek a megszerzett pontoktól és helyezésektől..."

A csapat pontszáma ugyanannyi akkor is, ha fordított sorrendben érnek be. Lásd pl. Hamilton-Bottas idén a Hungaroringen.

Előzmény: Kopasz (693303)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693304

Valamiért úgy érzem, ez a sport mégsem fekete-fehér. Egy illúzióval kevesebb, de hát kinek van ideje számolgatni, mennyinél tartok...

Kopasz Creative Commons License 3 napja -2 0 693303

"Ne haragudj, de ez már a legalja érvelés."

Tudod a stílus maga az ember.....

"Minél hamarabb be akarja biztosítani? A szezon hatodik futamán? Ha erről beszélünk, akkor az azt jelenti, hogy mindenki látta, hogy nincs ellenfél."

Ezt TE gondolod így, viszont nem te vezetsz egy évi több százmillió dolláros költségvetésű F1-es csapatot komoly eredmény elvárás mellett. A hatodik futamon való "bebiztosítás" indokát épp az idén szemlélhetjük meg premier plánban Vettel esetében. Egy ütközés és pár műszaki hiba és volt-nincs előny, sőt WDC esély sem.

"Én nem ismerek még egy olyan példát, ahol a szezon első harmadában utasította volna egy csapat a versenyzőjét, hogy adja át a győzelmet csapattársának. Egyszerűen nincs realitása ilyen helyzetnek."

Azért odabiggyeszthetted volna a végére a "szerintem" szócskát.

"Gondold csak el, milyen felháborodás lenne, ha ma akár a Mercedesnél, akár a Ferrarinál megtennének ilyet."

Nos az adott csapat/pilóta ellendrukkerei minden bizonnyal sugárban hánynák az epét, de az F1 már csak ilyen biznisz, a végelszámolásnál súlyos dollármilliók függnek a megszerzett pontoktól és helyezésektől, no meg a szponzorok is szeretik elöl látni az általuk támogatott csapatot/pilótát. Ez van, ha nem tetszik, akkor lehet szurkolni az alsószatymazi amatőr gokartbajnokságban. :DDDD

Előzmény: Csűrdöngölde (693243)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 693302

ezeket sokszor bedobod, az a különbség, hogy utána nem szokott napokig menni a topikban, hogy mennyire indokolt események voltak ezek, meg különben is Grosjean csak kussoljon, pedig nemkimifan aztán van itt bőven. Fisi már többször kapta az ívet, de ő sem az Alo-fanoktól.

Előzmény: shuvoh (693300)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 693301

ott az is érdekes volt még ugye, hogy így páran (szintén) a rajtrács rosszabbik oldalára kerültek a machináció miatt.

Előzmény: Inner Circle (693298)
shuvoh Creative Commons License 3 napja -5 1 693300

Vagy hogy Grosjean pl. négyszer is elengedte Kimit a Lotusban, aztán Indiában amikor egyszer a finnek kellett volna, inkább majdhogynem kilökte? Vagy az Alonso-Fisichella esetek (pl. volt olyan német futam, ahol Alo vagy 1 másodperccel lassabb volt, Fisichella meg ott melegítette a gumit a pályán, hogy valahogy a spanyol elékerüljön). Meg lehet még sorolni. Érdekes, a multi 21-nél Vettelt azért köpködték, mert egy teamordert nem tartott be.

Előzmény: jedi1 (693244)
Helter Skelter Creative Commons License 3 napja 0 0 693299

Pfffff bamme, eddig ezt nem tudtam. :)

A TO-nak a klasszikus értelmezés szerint van racionális alapja, van indokoltsága, van megfelelő végrehajtási módja stb.

AUT 2002-ben minden szempontból benne volt egyfajta unortodoxia, talán ezért is voltak olyan hevesek a reakciók.

Nem ugyanaz a helyzet akkor ha az egyik pilótád mondjuk már nem esélyes a VB címre és emiatt támogatnia kell a No1-et, aki még esélyes vagy ha a szezon elejétől fogva leosztott szerepek (primadonna + szekondari) mellett megy az egész.

A Ferrarinál az utóbbi volt általános kivéve talán két évet.

Előzmény: F1mre (693297)
Inner Circle Creative Commons License 3 napja 0 0 693298

Durvább volt abból a szempontból, hogy Massát nem csak Alóval, de négy másik pilótával szemben is hátrányba hozta. Mondjuk ez Massa kifejezett rajongóin kívül nem hiszem, hogy bárkit megérintett volna.

Előzmény: Csűrdöngölde (693259)
F1mre Creative Commons License 3 napja 0 0 693297

A csapat utasította Barrichellot. Ez neked nem TO? (The Team Ordered Barrichello to move over)

Előzmény: Helter Skelter (693296)
Helter Skelter Creative Commons License 3 napja -2 2 693296

Szinte borítékolható volt, hogy ki fogja az AUT 2002 TO-t védeni, és hogy ki sértődik meg ha ezért kapja majd a noid taget! :)

Amúgy ez nem TO volt hanem annak visszaigazolása, hogy a Ferkánál az MS érában nem volt versenyhelyzet, nem volt versengés  csapaton belül.

_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 693295

visszaértél a kályhához http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145506615&t=9000247

és az előzmény egy -10-es hsz, ez eléggé ironikus :)

Előzmény: Cold Heart (693294)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 693294

igen, a bűvös Meki-faktorról mindenki elfeledkezett... :)

és védhetőbb, de egy tőről fakadt: nem az év vége felé hoztak egy döntést az eredmények ismeretében, hanem már az első futamtól kezdve

Előzmény: F1 Hierro (693290)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693293

A jelzett hozzászólásod előtt én is írtam pár dolgot (arra válaszoltál), és úgy gondoltam, talán érthető, hogy mit írok, de a jelek szerint mi nem nagyon fogjuk megérteni egymást ilyesmi körben.

Előzmény: _fortune nip (693292)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 693292

abban a hsz-ben mást is írtam. a 2002-es osztrák TO-t nem lehetett volna szebben megoldani, mert maga a ténye nem volt szép, se érthető, semmi. és most légyszi ne írd le, hogy Todték szerint rendben volt ott és akkor.

Előzmény: Jam Clerk (693287)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693291

Darabjaiban és jórészt összefüggéseiben is egyetértek, de a 693287-as, fortune-nak írt válaszom tartalmi mondanivalóját tudnám csak megismételni.

Előzmény: Cold Heart (693284)
F1 Hierro Creative Commons License 3 napja 0 0 693290

2001 szerintem is védhetőbb. Akkor még nem nagyon lehetett azzal számolni, hogy Coulthard ennyire lemarad a nyár folyamán.

Előzmény: _fortune nip (693288)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693289

Nem is kértelek ilyenre, a kérdés inkább úgy fordítandó, hogy "most személyeskedsz?", de akkor majd legközelebb a kocsmai verekedések előtt rendszeresen elhangzó három kérdést fogom feltenni :)

Előzmény: Cold Heart (693286)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 693288

2001 még érthető volt, ott legalább volt egy ellenfél, aki épp azon a versenyen is nyert.

Előzmény: Cold Heart (693284)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693287

Azt mondtad, a TO mindig is a sport része volt. Erre mondtam, hogy nem vitatom, de ha már így van, akkor azt lehet okosabban is csinálni, nem olyan otromba módon, ahogy ők tették. Ha nem tudunk róla, akkor nem sérül az illúzió. Tudunk róla, azaz sérült, ennyi. Mit tehetnénk most már ez ellen? Ez nem arrogáns álláspont, csak egy tény. Sajnálom, ha ez számodra sértő.

Előzmény: _fortune nip (693283)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 693286

szerintem meg van, továbbra is. én ezért nem fogok senkit sem fegyelmezni.

Előzmény: Jam Clerk (693285)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693285

Ebben az összefüggésben szerintem nincs különbség az álláspont és a személy lenoidozása között, mivel a teljes mondat szerint "igazi noid álláspont, le is tagadhatod a kiesett pár évet". Mondhatnám, neo-noidnak vagyok titulálva, az álláspontom miatt. Nem mintha önmagában ezzel lehetne bármit is kezdeni, csak szerintem ez a minősítgetés nem volt kölcsönös. Hogy nem értek egyet az olvtárssal, az meg más kérdés, de pusztán amiatt, mert neki nem tetszik a véleményem, még nem fogok másként vélekedni a világról.

Előzmény: Cold Heart (693282)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 693284

nem fogok egyesével reagálni minden felvetésre,

ahogy fortune is írta, nem releváns mi volt az ötvenes években, ez 2002-ben történt. Akkor a sportágat eltartó nézők nagyon nem csipázták az ennyire korai TO-t, ennek sok nyoma volt már akkor is a neten.

TO-kból van, amit kb mindenki elfogad (amikor az egyik még hajt a vb-re, másik már matematikailag is lemaradt róla), van, amit már vegyesebben fogadnak az emberek (matematikai esély még van mindkét pilótának, de valójában már csak az egyikkel van némi esély. Ez nyilván definiálhatatlan, mindenkinek máshol vannak ezek a határok, ezek vezetnek 2010 Hockenheimhez. (és ahogy előkerült, korábban nem volt TO 10-ben a Ferrarin belül, és később sem tettek ilyeneket, amíg nem volt szakadék a két pilóta között)

Ausztriára ráhúzni ezt kb képtelenség, és én, amióta f1-et nézek, nem emlékszem még csak hasonlóra sem. Najó, egy hasonló volt, 2001 Ausztria, és azon is már sokan felszisszentünk, a Ferrarinak ezért lehetett volna több esze, globálisan ártottak az f1-nek azzal a döntéssel

_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 693283

felhozom, hogy a TO módja nem olyan lényeges magához a tényhez képest, erre azzal jössz, hogy ha nem olyan látványos a TO, akkor talán nem is veszik észre, és akkor az ilyen arrogáns állásponttól ne nyíljon ki a zsebemben a bicska, hát kösz, de kösz nem.

Előzmény: Jam Clerk (693281)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 693282

az álláspontot noidozta le az olvtárs, nem téged.

részemről ennél jóval több is belefér, ha nem így lenne, JT-vel egész nap itt fegyelmezhetnénk, főállásban

Előzmény: Jam Clerk (693281)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693281

A noidozás amúgy személyeskedésnek minősül, vagy az a kivételi körbe esik?

Előzmény: _fortune nip (693279)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693280

(teszem azt, Nelsinho is TO-ra csapta oda a kocsit, és ha évekkel később nem pakol ki, még ma is csak csodálkoznánk, milyen szerencsésen jött ki a Renault Alonso kerékcseréjéből... ha pedig a Ferrari 2002 Ausztriát is hasonlóan ügyesen oldotta volna meg, mint Briatore csapata, az év  véi eredmények ismeretében föl se tűnt volna ez az egy futam)

Előzmény: Jam Clerk (693278)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 693279

ja igen, az a gond, hogy akadékoskodott a kis pukkancs. igazi noid álláspont, le is tagadhatod azt a pár kiesett évet a fórumozásból.

Előzmény: Jam Clerk (693278)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693278

Pont ezért volt pocsék a kivitelezés. Biztosan akadt volna kevésbé látványos módja a helycserének, és akkor nem is lenne miről beszélni, erről is ennyit.

Előzmény: _fortune nip (693277)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 693277

az esetre nagyjából mindenki emlékszik, még talán olyan is van, aki mást se hallott az F1-ről, csak ezt, a módjára már alig valaki, erről ennyit.

Előzmény: Jam Clerk (693276)
Jam Clerk Creative Commons License 3 napja 0 0 693276

"– Az ötlet jó! /.../ A kivitelezés pocsék! Kezdetleges!"

Azaz, ha már a TO hozzátartozik a sporthoz, akkor szerintem nem az értelmetlensége volt a kirívó, hanem a kivitelezése. Persze ugyanúgy nem hitte volna el senki, hogy ha Barrichello képes a versenytáv 99.95%-án megfelelő módon vezetni, akkor épp egyetlen kanyarból fog rosszul kigyorsítani MS ellen, na de hogy a célegyenesben, utolsó körben lassítson... hát az hallatlanul amatőr megoldás... :)

Előzmény: _fortune nip (693275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!