Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

f197 Creative Commons License 2 napja 0 0 657419

szedjuk ossze akkor :  valtocsere vettelnel.    3. motor a 4. hetvegen, megpusztul az elektronika és még buntetest is kap....csak h ez a hetvegeje se legyen tiszta.....elkepeszto milyen peches, ahogyan az is hogy mennyire megbizhatatlan fos a ferrari..

Előzmény: JarnoTrulli (657418)
JarnoTrulli Creative Commons License 2 napja 0 0 657418

+5 helyes büntit kap majd holnap 

Előzmény: f197 (657414)
JarnoTrulli Creative Commons License 2 napja 0 0 657417

ha mindenképp kellene dönteni akkor szélvédő 

Előzmény: Bateman (657408)
candle Creative Commons License 2 napja 0 0 657416

Nehéz összehasonlítani, mert nagyon különböző karakter, de nekem is a szélvédő tetszik jobban. Kicsit '50-es évek feeling. :-)

Előzmény: Hooshee (657412)
candle Creative Commons License 2 napja 0 0 657415

"Én nem gondolom, hogy annyira rossz lenne a helyzetük a családosoknak. A környezetemben csak pozitív példákat látok erre. .... Néha kompromisszumot kell kötni."

Általában a családos emberek könnyebben kötnek kompromisszumot. És velük is szívesebben köt kompromisszumot a felnőttek többsége.

"Max otthonról még ráhúz egy kicsit a melóra."

Ezért írtam pár hsz-sal korábban, h egy irodai munkában ez működhet. (Sajnos a cégek többsége még nem fogadja el a home office-t olyan munkakörökben sem, ahol működhetne.)

"Miért lenne igazságos, hogy aki nem csak a karrierjére koncentrál, az ugyanott tartson, mint aki csak arra??"

Ez egy hihetetlenül összetett szociális és gazdasági kérdés.

Előzmény: tyler-durden (657409)
f197 Creative Commons License 2 napja 0 0 657414

Vettel alatt ismet meghalt a ferrari...most az elektronika adta meg magát..Ő egyből ment szokas szerint jegyzetelni a box-ba, ezzel is segiti a csapat munkajat...      A Ferka amugy  Kiminel a 2. motort, Vettelnél mar a 3. motort hozta el a hetvegere..

tyler-durden Creative Commons License 2 napja 0 0 657413

így van. Ez meg a társadalomtól függ, hogy ki tud-e tűzni maga elé más értékeket is, mint az anyagi és egyéni jólét maximalizálásának hajszolása. Ha nem, akkor ez szerintem hosszú távon nem annyira életképes berendezkedés.

Előzmény: Csűrdöngölde (657411)
Hooshee Creative Commons License 2 napja 0 0 657412

Inkább a szélvédő, a glória nekem személy szerint nagyon nem adja.

Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 657411

Igen, de az igazságosság mellett közben a társadalom egésze is fontos, mert ha csak karrierjére koncentráló szinglik lennének, akkor nem lenne aki az  nyugdíját később kitermelje, például.

Előzmény: tyler-durden (657409)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 657410

Hát a kettő közül a szélvédő jobbnak és szebbnek is tűnik, de nem gondolom, hogy bármelyik mindentől megvéd (olyan persze nem is lesz).

tyler-durden Creative Commons License 2 napja 0 0 657409

Nem kérdés, csak az, hogy ezzel kell-e/lehet-e valamit tenni. Én nem gondolom, hogy annyira rossz lenne a helyzetük a családosoknak. A környezetemben csak pozitív példákat látok erre. Miért lenne igazságos, hogy aki nem csak a karrierjére koncentrál, az ugyanott tartson, mint aki csak arra?? Olyan ismerősöm is van, aki férfiként foglalkozik többet a gyerekekkel, és hozza-viszi őket. Max otthonról még ráhúz egy kicsit a melóra. Ha a párok nem tudják egymással megbeszélni, hoyg hogyan vezessék a közös életüket, úgy hogy mindenkinek jó legyen, az nem biztos, hogy a rendszer vagy mások hibája. Néha kompromisszumot kell kötni.

Előzmény: candle (657407)
Bateman Creative Commons License 2 napja 0 0 657408

no? glória vagy szélvédő? nekem egyik sem tetszik

candle Creative Commons License 2 napja 0 0 657407

"Szóval ez egy rohadtul összetett kérdés, és az, hogy a (családos/gyerekes) nők emiatt hátrányban vannak karrierszempontból, szerintem nem kérdés."

Kivel összehasonlítva?

Előzmény: Hooshee (657402)
candle Creative Commons License 2 napja 0 0 657406

"Persze ha a szalagmunkás vagy ilyesmi pozícióról van szó, akkor mindez semmis."

Pont fordítva. Ahogyan említed a köv hsz-edben, több szabadság, többször megy el a beteg gyerek miatt stb. Szalag mellett ez nagyobb hátrány, míg irodai munkakörben kevésbé. Jobb bérezés mellet bébisintér, home office, akármi. Gondolom sejted, ez saját tapasztalat. :-)

Előzmény: Hooshee (657401)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 657405

Nem kérdés, ráadásul a férfiaknál meg ez fordított, mert a sokgyerekes családos férfi sokkal motiváltabb, mint nagyvilági életet élő szingli.

Előzmény: Hooshee (657402)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 657404

A dartsot nem is tudom hová sorolhatnánk, mert fizikai erő nem igazán kell hozzá, szellemi képességek igen, de leginkább ügyesség (mozgáskoordináció?). Ilyen a snooker/billiárd is, vagy a curling. Mindenképp érdekes, hogy ha a fizikai erőn kívül minden másban átlagosan azonosak a nemek képességei, akkor miért jobbak minden típusú sportban a férfiak?

Előzmény: JarnoTrulli (657397)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 657403

A cikkben is leírják, hogy ezeknek a régi mérési eredményeknek nem feltétlenül kell hinni, ráadásul nem tudom hogyan is működik ez, de én inkább térfogatot mérnék, mint súlyt, mert a víz és a vér nem tudom mikor mennyi lehet benne.

Egyébként meg a cikk, ha jól értem épp azt taglalja, hogy a nagyobb agy jelent némi előnyt.

Az állatok esetén pedig az agyméretet természetesen a testtömeghez viszonyítva kell vizsgálni, elnézést ha nem voltam egyértelmű.

Előzmény: 1Forma (657394)
Hooshee Creative Commons License 2 napja 0 0 657402

Ja, és ne feledjük hogy a sokgyerekes anyuka innentől még vagy 15 évig évente többször fog előbb elrohanni, később jönni, stb, mert beteg a sok gyerek közül valamelyik. Szóval ez egy rohadtul összetett kérdés, és az, hogy a (családos/gyerekes) nők emiatt hátrányban vannak karrierszempontból, szerintem nem kérdés.

Előzmény: Hooshee (657401)
Hooshee Creative Commons License 2 napja 0 0 657401

Mint micsoda? UGy kezdődik hogy a sokgyerekes anyuka visszatér a munkahelyére (Vagy a munkaerőpiacra) 30-32 évesen (tegyük fel hogy amúgy diplomás, és a suli alatt még nem szült, utána meg azért 1-2 évet dolgozott). Gyenge 5-7 éves hátrány a karrierben ahhoz a férfihoz képest aki az egyetem óta kb folyamatosan dolgozik.

Persze ha a szalagmunkás vagy ilyesmi pozícióról van szó, akkor mindez semmis.

Előzmény: candle (657399)
JarnoTrulli Creative Commons License 2 napja 0 0 657400

Merc 1-2 ugye? :D

Előzmény: candle (657398)
candle Creative Commons License 2 napja 0 0 657399

Anno asszem a nestlé csinált egy felmérést, amelyből az derült ki, h a sokgyerekes anyukák azért jobb munkaerők, mert sokkal koncentráltabban dolgoznak.

Előzmény: Hooshee (657387)
candle Creative Commons License 2 napja 0 0 657398

Az feltűnt azért valakinek, h köröz pár autó a ruszkiknál? :-)

JarnoTrulli Creative Commons License 2 napja 0 0 657397

női darts azért elég vicces, még a VB-n is olykor :) 3 nyil átlagáról nem beszélve

Dobromyslova próbálkozott a PDC-nél néhány éve

Előzmény: Csűrdöngölde (657370)
candle Creative Commons License 2 napja 0 0 657396

"A dominanciara valo torekves is egy kepesseg."

Saját tapasztalatom azt mutatja, megvan mindkét nem egyes képviselőiben a dominanciára való törekvés, csak más és más módon tör elő belőlük.

Előzmény: shadowbull (657392)
candle Creative Commons License 2 napja 0 0 657395

Ha ezt a pár hsz-t elolvasná egy gender elméletet követő f.szkalap, kapnátok rendesen. :-D

1Forma Creative Commons License 2 napja 0 0 657394

Az a baj, hogy már nem emlékszem melyik könyvben volt. Viszont France agya tényleg kicsi lehetett:

Removing brains after their owners died revealed that Russian novelist Ivan Turgenev's brain broke the two-kilogram barrier, coming in at 2,021 grams, whereas writer Anatole France's brain could barely bring half of that weight on the scale at 1,017 grams.

A térfogat és a fej átmérője között sem egyenes az arányosság, egy fele akkora agyú ember fejének átmérője jóval nagyobb a felénél. Az állatvilágot itt nem hoznám összehasonlítási alapnak, mert az elefántnak nagyobb az agya mint az embernek, mégsincs egy Nobel díjasuk sem :-)

Előzmény: Csűrdöngölde (657390)
tyler-durden Creative Commons License 2 napja 0 0 657393

Azért nem a nulláról kezdesz. Számtalan példát láttam a közvetlen környezetemben is. Feszt túlórában pedig még férfiként sem dolgozhatsz, ha nem akarod állandóan hallgatni, hogy neked nem fontos a családod.

A kérdés az, hogy mit akarsz igazán. Ha nem akarsz egy cég atyaúristene lenni, vagy vmi nagy guru, akkor szerintem a család nem lehet akadály. Persze a tévéből az jön, hogy csak akkor vagy ember, ha te vagy a csúcson. Na és persze könnyű a családra fogni, hogy azért nem sikerül érvényesülni. A családdal persze a karrierben kompromisszumra van szükség, de kérdés, hogy tényleg olyan sok és fontos lehetőségtől esel el? Szerintem ez csak egy kifogás.

Előzmény: Hooshee (657387)
shadowbull Creative Commons License 2 napja 0 0 657392

" a vezetők férfiak... de ennek, jónéhány év tapasztalattal a hátam mögött, nyugodtan mondhatom, h nem képességbeli okai vannak..."

A dominanciara valo torekves is egy kepesseg.

Előzmény: brewer (657384)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 657391

Nekem meg eddig minden női főnököm olyan volt, amelyik a női beosztottjait nagyon keményen taposta.

Előzmény: 1Forma (657389)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 657390

Hát ilyet nem hallottam, de ez csak valami városi legenda lehet, mert a közel kétszeres eltérés elképzelhetetlen. Az átlagos férfi agytérfogat 1,25 dm3, eszerint akkor Darwinnak valahol 1,65 dm3, Francenak pedig 0,825 dm3. Ez óriási eltérés, és ezekhez fejméretek is társulnak.

Egyenes arányosság persze nincs, ahogy az is igaz, hogy ha az agynak bizonyos területei nem működnek, attól még a méret megvan. Azonban én általánosságban beszélek. Egyedenként vizsgálva természetesen mindig lesznek kivételek (ezeket egyébként statisztikailag ki is szokták venni), de ami tény, hogy az ember fejlődése az agyméret növekedésével járt együtt, és az állatvilágot vizsgálva is azt látjuk, hogy az intelligensebb állatoknak nagyobb az agya. De ha már intelligencia:

Megjegyzem továbbra sem állítom, hogy a férfiak általában jobbak lennének, már csak azért sem, mert az IQ önmagában kevés. Például szerintem Gyurcsány és Orbán is rendkívül intelligens emberek, mégis ritka szerintem az az ember, akik szerint ők mindketten általában véve jobbak nálunk.

Előzmény: 1Forma (657388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!