Keresés

Részletes keresés

Ercsi 84 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 215

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni valamit,és kérlek ne nézzetek érte bolondnak :(

 

Általában amiket árulnak kiskutyák(illetve gyakoriabbak) ők Staffordshire bullterrierek vagy Amerikai staffordshire terrierek.

Köszönöm a válaszotokat!

Andii85 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 214
SOS!!! Sziasztok! Egy új staffy gazdi vagyok. 15 hetes a kutyus. Szuka.
Tanácsokat szeretnék kapni etetéssel, tartással, gondozással kapcsolatban! Köszönöm! Andi
bad48 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 213

szia mindenki sűrgősen eladó egy amerikai stafford terrier kutyám költözés miatt nagyon aranyos értelmes és játékos kutya 1 éves 07.25-én született gyerekek köszt nőtt fel erős testalkatú ára 20000ft de ebből bátran lehet alkudni msn:vadaszeniko@freemail.hu 

freemail címem vadaszeniko@freemail.hu

telefon sz:06 204357406

feroka7 Creative Commons License 2010.08.10 0 0 212
Üdv.Én is most vettem egy Staffort hosszas idő után mert a másik kutyám sajnos megdöglött.Arra lennék kívácsi hogy ez lényegébe mennyiben különbözik a Pit Bulltól?
Azt tudom hogy külsőleg szinte semmibe.De biztos ti jobban tudjátok.
Dirty Diana Creative Commons License 2010.08.08 0 0 211
Szia!

Bocsi, nem szeretnék beleszólni a beszélgetésetekbe, de azt gondolom már egész sok tapasztalatot szereztem a témában. Az én kiskutyám idén júniusban hagyott el 16 évesen, és jelenleg is van még egy 15 éves, és 3 napja egy 7 hetes is. Ha kiegyensúlyozott, nyugodt életet él, és tekintélyetek van a szemében, szerintem nem fognak nagy meglepik érni. Az enyémek a gyerekeket is szeretik, még azt is hagyták, hogy lovagoljanak a hátukon. Az öregekkel sem volt gond soha, amikor magunkhoz vettük a nagymamámat, már öregek voltak mindketten, 8 és 9 évesek, és imádták, tisztelték a mamát, még az ölébe is befeküdtek. :) Nálunk is volt egy kis talált keverék szuka, és szintén ő volt a főnök. :) Néha vicsorogva úgy megtépte őket, hogy eleinte megijedtem, mert azt gondoltam, hogy durva következményei lesznek. De nem. Tartottak tőle. :)
Az Amstaffok a világ egyik legintelligensebb, legelegánsabb, legragaszkodóbb kutyái. Amelyik nem ilyen, arról csakis a gazdája tehet!

Üdv.
Előzmény: csöszke 63 (198)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.30 0 0 210
Hivatalosan bandog minden olyan kutya,amelyiknek legalább az egyik szülője harci/veszélyes kutya vagy annak keveréke.
ltz-400 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 209

 

      Mostanában amióta iskolába járunk  rávan kapva a kocsiba ugrálásra .

  Ha valamit kiakarok venni a kocsiból már ugrik is be .Mondanám neki kis hülye de már  nagymarha.

Előzmény: csöszke 63 (204)
chris791119 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 208
bocs, teljesen új indexes vagyok
chris kukac bitnet pont hu cimen vagy a nulla hat harminc négy harminc hét hetven hat huszon nyolcas számon lehet érdeklődni felőle

sajnos nem maradhat nálunk :( :( :(
chris791119 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 207
chris791119 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 206
Szigetszentmiklóson a Lidl közelében, Csepelhez legközelebbi oldalon, a Pest
felől bevezető úttal párhuzamos utcában, ma délelőtt "kopogott" a kertkapunk ez
a kislány. Kedves, nevelt, tiszta, szőre fényes, jól tápláltnak tűnik, bár
elfogadott ennivalót és innivalót. Piros nyakörve van. (a nyakán a folt csak
sár)
Nagyon sétáltam vele a faluban, hátha valahova hazamegy, de sajnos sehol sem
állt meg, egy idő után már nem is ő vezetett engem, hanem arra ment, amerre én.
Nagyjából szót fogad, ha valahova nem mehet be megérti, várja a feladatot.
Bevallom nagyon megkedveltük. Gyerekeket is jól fogadta, macskára ugrott.
(nekünk nincs, a séta során találkoztunk párral) a házat már őrzi, ugatott, ha
megállt vki a ház előtt, amúgy nem ugatott, sehol, séta során sem.


A legjobb az lenne, ha megkerülne a szerető gazdája!
csöszke 63 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 205

"A fajta alapvetően emberbarát, kutyákkal figyelni kell."

 

hát igazából azért került hozzám, mert ahol eddig volt, ott egy bordóival nőtt fel...két kan, aztán ivarérettek lettek...egy óvatlan pillanatban összekaptak, a bordóit műteni kellett sürgősen, a fél pofájáról letépte a bőrt...:( Ott nem maradhatott....menhelyre került volna, befogadtam.  A szukákkal semmi gondja...a 3 kg-os yorkim a sarokba állítja....:))

a szomszédba meg egy 1 1/2 éves leombergi van, nagyokat szoktak hancúrozni...

hát nem tudom a macskákkal mit csinálna ha utolérné őket...mert ahogy elindul, ha rászól a párom (én hiába) visszajön a macskáról is...

 

Ha kint vagyunk a kertből, pórázon sétál, akkor ügyet se vet se kutyára, se macskára....mintha ott se lennének..

 

Ahonnan hoztuk, ott mire a gazdák hazaértek melóból, átszökött mindíg a szomszédba, és a szomszéd összes tyúkját átterelte hozzájuk, és nem bántott soha egyet se....-))

Előzmény: Törölt nick (200)
csöszke 63 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 204

Azt tesszük...lebaszás, és jutalmazás...hatalmas a kert, 1700 nm...olyanokat nyargal benne, csak ugrálunk félre..

hát a bezárás....azért van egy kenellje...úgy kb: 6x4 -es, néha be kell zárni, mert jönnek a szomszédból át gyerekek, sokan, és azért hogy őt hagyják békén. ez kb három naponta egy óra..meg még éjjelre van bent, mert a kerítés alacsony, és szökik a drága .-)) Így a macskák is dorbézolhatnak éjjel ..

Egyébként napközbe mindíg van otthon valaki, sokat dumálunk neki...tegnap beleült a kicsi lányom ölébe...kutya 25 kg....lány 18 kg...

Előzmény: ltz-400 (199)
ltz-400 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 203

 

   Szia!

 

 11hónapos koráig mindent rágott és fogott . De a kezem is fogta, erőt nem vitt bele

(még szerencse).Most kezd okosodni ,eddig lehülyéztem de mostanában már nem

teszem.

 

  Üdv: Yeti

 

Előzmény: STAFFZSALU (201)
Noja92 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 202
Sziasztok!   

Van egy 5 éves szuka amstaffordom. Arra gondoltam, hogy fedeztetnem kéne. A kanok sorba állnak csak kíváncsi lennék a kockázatokra, hogy mikor érdemes, nem e túl öreg hozzá, mire kell odafigyelni. Mennyire agresszívek szoktak lenni, amikor összeengedik őket, mert az enyém nem nagyon tűri meg a többi kutyát maga körül.Illetve, hogy milyen hatással lehet ez a kutya további viselkedésében mennyit fog változni?

 

Válaszokat előre is köszi, minden véleményt/tapasztalatot szívesen fogadok!

STAFFZSALU Creative Commons License 2010.07.06 0 0 201
Sziasztok van egy 8 hetes stafford kiskutyám nagyon eleven sokat fut stb....
de harap állandóan.Sokat foglalkozok vele napi több órát is nem bántanám sosem erős szavakkal inkább idomítom,és szerintem látni a fejlődést.volt valakinek ilyen hogy kapdosott,harapott?
Jó gondolom játék szempontjából csinálja de szeretném elérni hogy tudjon majd különbséget tenni a 2 dolog között.
Szeretném ha írnátok tanácsot,hogy jó e ha így folytatom.Türelmes vagyok szeretem nagyon:)
ltz-400 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 199

Az én szukám 1 éves múlt ,de modhatom azt , hogy a kutya azt adja amit kap.

Ha játékot és szeretett adsz azt kapod vissza.Tény ,hogy foglalkozni kell vele ,ha csak

félórád van akkor annyit ,ha elmész mellete beszélj hozzá. A szomszéd 1.5 éves kislányával puszipajtások. Ne zárd be, ne kösd meg, bazd le és jutalmazd hidd el

megérti és megéri.

Előzmény: csöszke 63 (198)
csöszke 63 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 198

Kérdeznék tőled valamit. Én is örökbe fogadtam egy 1 1/2 évest nem rég. Kan. Nemsokára megy szegény ivartalanításra. Sokan ijesztgetnek, hogy megfogja enni a családomat. Van a családban egy 6 éves, és egy 75 éves.

Most nagyon barátságos, nagyon jó idegrendszerűnek tűnik....(fűnyíró, vihar, sikítóval vágás, meg sem rezdül ) A felnőttekre néha ugrik örömében, vagy dörgölőzik olyan erősen, hogy alig állunk a lábunkon :-)))) De a kicsilányra, és a 75 éves mamára soha. Odamegy simiért, leoszt jópár puszit, de hozzájuk sem ér.

Szval igazán nagyon barátságos, kiegyensúlyozott kutyának tűnik. Érhetnek meglepetések?

van egy yorki szukánk is, és teljesen alárendeli magát neki....a nő az úr a házban:-))))

Előzmény: Törölt nick (195)
csöszke 63 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 197

Hát jahh...nem is szokták őket nagyon odaadni 10 hetes kor előtt...

Teljesen természetes hogy az öledbe akar aludni, vagy veled. De ő nem öleb. Ne engedd...!

Előzmény: Andorkina (196)
Andorkina Creative Commons License 2010.06.10 0 0 196

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne hétfőn hoztuk el a 7 hetes  kis staffinket a tenyésztőtől,most lesz a jövő hétevégén 8 hetes a kutyus. Nem sírt sokat, de nem tudom megszokott dolog-e hogy  csak úgy alszik ha ölben van vagy odabújik az emberhez, addig hisztizik,nyűszít még  fel nem  veszük magunkhoz. Nem akarjuk elkapatni,csak nem tudom engedjük még neki  a 8-dik hétig,vagy már most legyünk kőkemények vele.  Az az igazság régebben egy rotink volt őt már 10 hetesen idősebb korábba hoztuk el,és vele nem volt ilyen probléma, így nem tudom azért csinálja a kiskutya  mert fiatalabb és hiányzik neki az anyukája+testvérei, vagy csak nagyon rafinált.

Köszi előre is tanácsokat!

csöszke 63 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 194
Te egy tíz éves kutyától megválnál, mert alacsony a kerítés?????? Gratulálok!!!
Előzmény: elexys (170)
treedog Creative Commons License 2010.04.20 0 0 193

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekel még több infó

http://www.fakutya.eoldal.hu/

Toxicapbt Creative Commons License 2010.04.07 0 0 192
ha már ilyen fajtákat szeretnél,a nevüket leírni is megtanulhatnád
Előzmény: Törölt nick (191)
Vöröshaj Creative Commons License 2010.01.05 0 0 190
Itt mindent eltudtok olvasni a kutyákról.Sok hasznos jó tanáccsal,erről a fajtáról!

http://hunamstaff.hu/forum/
leokuty Creative Commons License 2010.01.02 0 0 189
KIÁLLTVÁNY A KUTYÁKÉRT!

2009. karácsonya táján minden magyar emberhez elérkezett a változás szele! A gleccserek, jégmezők olvadása már nem színes dokumentumfilm többé. Emlékezünk az egész napos hóviharra, a mínusz 18 fokra. Majd a négy nappal későbbi plussz 20 fokos nyárelőre.

Ideje felismernünk, hogy a közös jövőnkért itt kell tenni a mában, most. A környezettudatosságot nem lehet levenni a polcról, betenni a kosárba és kifizetni. Azt magunkban kell kialakítani!

Most nem szólunk a madarakról, az erdőkről, a kipufogó gázokról, az elpocsékolt energiafelhasználásunkról, a csomagolóanyagokról, a kommunális hulladékainkról, a felesleges vásárlásainkról.

Most a kutyákról szólunk!
Több tízezrük él menhelyeken, ketrecben, a szerencsésebbje némi jó szóval, némi törődéssel.
Több ezrük él utcákon, az éhhalál küszöbén, autók, kamionok, vonatok között állandó életveszélyben.
Több tízezren élnek láncon, udvari portákon, elhanyagolva, élelem, orvosi ellátás, szeretet szűkében. Rettegésben, félelemben, bizonytalanságban, agresszivitásban, vagy teljes közönyben, méltatlan szerepben.

Ma elérkezett az idő, hogy észrevegyük, erről nem mások tehetnek, hanem mi magunk.
Itt az ideje, hogy ma, gondolkodást váltsunk.
Képesek legyünk egymással beszélni és megvizsgálni, én mit tehetek értük.

Be kell látnunk, hogy a kutyák tenyésztése tanulmányokat, pénzt, időt, szelektálást és minőségi követelményeket igényel. Meg kell értsük, hogy ők érző lények, akik ki vannak szolgáltatva nekünk embereknek. Mi hoztuk létre őket, nekünk is kell értük felelősséget vállalni.

Itt az ideje, hogy elfogadjuk a problémát és kitaláljunk különböző megoldásokat. A törvények, rendeletek és szabályok csupán időt húznak és altatnak.
Eljött az idő, hogy felébredjünk mély álmunkból és megoldásokat keressünk, tettekkel!
Ideje, hogy megvizsgáljuk mivel tudunk tenni itt a mában, hogy a sok problémára megoldások szülessenek.

Néhány maroknyi csapat igyekszik erőn felül tenni a kutyákért. Mentik őket, élelemhez, gyógyuláshoz és otthonhoz juttatni őket. Mind emellett szükség lenne tájékoztatásra, megelőzésre, és mindenek előtt gondolkodásmód váltásra.
Ideje, hogy valami picit tegyünk értük is, csatlakozzunk hozzájuk. Éppen annyira ami nem erőn felüli, hanem ami jól esik. Nem várhatjuk egymástól, hogy megszakadjon, de jólesően adhatunk bele egy apró dolgot, hogy megszülethessenek a megoldások!

Van, akinek pénze van. Van, akinek ideje. Van, akinek szállítóeszköze, valaki jól tud kommunikálni, valaki ért a számítógéphez, valaki az internetet bújja, valaki szívesen ápol, valaki szívesen gyógyít, sétáltat, nevel. Valaki csak a másik emberhez szól, de a lényeg, hogy tehetünk valamit értük.
El kell jutni az állatvédelemmel minden emberhez, hogy megelőzzük a felesleges szaporulatokat, a kóborlást, az utcára dobást, a kutyák ezreinek felesleges létét és halálát.

Szükségünk van nevelőkre, akik a gyerekeknek mutatják a jövő kutyatartásának elveit. Türelmes emberekre akik elmagyarázzák a chipeztetés és az ivartalanítás jelentőségét.
Tettre kész emberekre, akik elhárítják a bajt, akik kimentik a rászoruló kutyát a legsanyarúbb körülményből, legnagyobb veszélyből. Szükségünk van egymásra, hogy meghalljuk egymás gondolatait.
Még az is segítség, hogy meghallgatjuk az állatvédőket. Kezdetnek elég nézni és hagyni őket ahogyan teszik a dolgukat. Majd meglátva tettük jelentőségét, elismerve munkájukat, jó ha magunkénak érezzük már nézeteiket. A többi jön magától.
Lassan megszületnek a cselekedetek, a tettek, a megoldások.
Mi emberek, tudunk tenni a kutyákért, jobb sorsukért, európai körülményeikért!

Itt az ideje, hogy változzon a gondolkodásmódunk!
A kutyákért, a környezetünkért, az emberiségért és egy új földért!

Sztrucska Ildikó
bad48 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 188
bad48 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 185
úúpsz egy kicstsok is lett
bad48 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 184
remélem fel tudok róluk rakni képet
bad48 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 183
Sziasztok nekem van két stafford terrierem és olyan furik az egyik már nagykutya a lány 3éves a másik az még kiskölyök de ari nagyon ja és nagyon szeretem őket
bico xix Creative Commons License 2009.05.29 0 0 182
Ja láttalak már a Netboardon,szerintem szőrzet alapján a farkas kutya tényleg elképzelhető,de nagyon szép kutya.Írj az amstaff topicba.
Előzmény: mikiking1991 (181)
mikiking1991 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 181
Előzmény: mikiking1991 (180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!