Keresés

Részletes keresés

FUTURE Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47568
Gondolkoztam, hogy mit reagáljak erre. Aztán rájöttem, hogy az a baj, hogy hamarosan új korcsoportba kerülsz. ;-)))))
Egyébként azt tudod, hogy (tavaly ilyenkorhoz képest) egy évvel több futás van benned, ami szerintem pl. egy csodálatos dolog.
Egyébként betöltötted a rajtszámomat a BSI-versenyeken. :-)

Na jó, megyek edzeni, nem hablatyolok ma már többet.

Előzmény: Philipcsiga_ (47560)
Robogo Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47567
Tök jó :-)))))))))
Gondolom offtopic Tamás most különösen sajnálja, hogy nem indul az Unoka SC!
Előzmény: ganki (47566)
ganki Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47566
T O P I K L A K Ó K F I G Y E L E M !
Jelentem én is elindulok a Bécs-Budapest Szupermarathonon egy céges csapattal (Dunapack Rt). Ez a verseny volt az, amiről nem gondoltam volna, hogy elindulok egyszer. És most alig egy kicsivel a verseny előtt felbolydult az irodaépületünk és egy csomó üzenetet kaptam hogy egy 5. embert keresnek a céges váltóba. Alig egy fél óra alatt eldöntöttem mindent, és a főnököm is elengedett. És most itt ülök fülig érő szájjal és csak vigyorgok.
:-)
Remélem minnél több topikossal találkozok a versenyen, még ha nem is lesz narancspóló rajtam. (Bár ha nem ad a cég céges pólót, akkor én abban megyek).
TÉZÉ Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47565
Sziasztok!
Sajnos, most csak egy gép áll hármunk rendelkezésére a munkahelyemen ezért még a szokottnál is ritkábban tudok bejelentkezni.
Tehát most mindent egyben, mert eléggé FB-sen csináltam az utolsó időszakot.
Eddig akárkivel beszéltem mindenki le akart beszélni arról, hogy két egymás utáni vasárnap is maratont menjek, de akinek bogár van a fülében az se lát se hall, csak fut.
Az, hogy egyszer már csináltam hasonlót az senkit sem hatott meg, páran le is hűlyéztek, de ezt már megszoktam, normális emberektől csak hétköznapi dolgok várhatók.
Tehát: egy erős kezdés miatt rendkivülien fejreállt Kaiser után, a lábaimat csak pénteken éreztem igazán futásra alkalmasnak mire lehet számítani. Határozott célom csak a táv teljesítése lehetett.
Így is rajtoltam neki a versenynek, egy régi szokásomat azért bevetettem. A célkapu óráját figyelve akkor indultam el, mikor az pontosan egy percet mutatott, így a célbaérkezéskor nem kell figyelnem a saját órámat elég előrenézni és látom a pontos időmet, ha perc határon vagyok ez nagyon fontos.
Itt Kassán ez elég feltűnő volt, mert legalább fél percig egyedűl ácsorogtam a rajtvonalnál, már mindenki elindult, elég furcsán is néztek rám a nézők, de egy FB az mindfig ragaszkodik rögeszméjéhez.
Kellemes szemetelő esőben lazán utolértem a mezőny végét, 9 kilcsinél még Kocsis Árpit is, ő csak félmarcsit futott, nem értette, hogy kerülök oda, de miután ezt már nála is megcsináltam öt perccel rábólintott.
12-13-nál már kb. a tervezett mezőnyben voltam, innen csak arra vigyáztam, erősen koncentrálva, hogy ha görcsöl valami akkor lassítás, így eljött a féltáv kellemesen lazán hol esett egy kis eső hol nem, de normális hűvös volt.
A frissítések hagytak kívánni valót maguk után, mert 25-ig csak folyadék volt, semmi gyümölcs.
25 után bíztam benne, hogy gyűmölcs is lesz, mert a tájékoztatóban írták, hogy az is lesz.
25-től választhattam gyümölcsnek a citrom és a citrom között.
Egy kis kekszel együtt valahogy összejött, de melegben ez nem lett volna egy nyerő frissítés.
25-35 kilcsi között az addig egész barátságos kellemes eső úgy döntött, hohy erősebben kellene esnie ez nálam semmilyen érzelmet nem gerjesztett, én akkor is ragaszkodtam a tempómhoz.
Egyre vizesebb lett rajtam minden, most már ha akartam volna akkor sem láttam volna az órámat, párás volt a számlapja így azt sewm vettem észre, csak otthon utólag, hogy alattomosan egy kicsit emelkedni kezdett az addigi 153-155-ről 160-162-re a pulzuson, ha látom lehet, hogy kicsit lassítok, de ez nálam nem egy futásközbeni magas érték 170-175-tel megyek ha tempót futok, ezért nem reagáltam le.
35-36 között inkább 36-nál még egy utolsó frissítés aztán kezdjük el a hosszú hajrát ha már jól érezzük magunkat, lassan az eső is elállt, most már mindent bele, legalább fáradjak el a végére ha már maratont futok.
Egyre gyorsuló tempóban aztán lassan feltűnt a cél nagy hajrával beestem, és érdekes módon nagyon jólesett a verseny után kapott csapolt sör.
Miután frissítőnek osztották, én gyorsan hármat is betermeltem belőle folyadékhiány pótlása céljából. Ha ezt máskor teszem meg akkor mikor ki is futom magamat ennyitől már kiskanállal sem lehetett volna összekaparni annyival alacsonyabb a cukorszintem, most probléma nélkül vidáman sörözgettem mintha nem is maratont mentem volna.
Mindezek után furcsa csak az volt, hogy így is egy perccel jobbat mentem mint a Kaiseren.
Egész úton hazafelé egy gondolat motoszkált bennem, kellene idén még egy maratont futni, de hol.
Firenze Athén, Monaco és egyebekre most mincs pénzem, tehát csak itthon lehetne, de hogy hol erre ötletem sem volt.
A megoldást a postaláda adta, mert benne volt hazaérkezéskor egy levél, mi invitált nov. 2-re Győrbe maratont futni, tehát lett még egy célom az idénre. Ott azért kicsit jobban akarok menni, de egyelőre időben nem tervezek, csak az utolsó napokban.
aagica Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47564
BOLDOG SZÜLINAPOT!!
Szerintem lepd meg magad Monacóban egy egyéni csúccsal.:))
Előzmény: Philipcsiga_ (47560)
-balazs- Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47563
066!

Köszi a tanácsokat, tegnap 20x felfutottam a Kiscelli úton és tényleg, mintha jobb lenne az achillesem. Egyszer egy nagy becsben álló edző azt javasolta, hogy a gyulladt csonthártyámat gázolajba áztatott káposztalevéllel lehet a legjobban kikúrálni. Éjszakai borogatást javalost. Ha a Te módszereid nem hoznak teljes gyógyulást, leszaladok a zöldségeshez és a sarki benzinkúthoz. :)

Amatőr!

Csak most látom, hogy hozzán fordultál 800-as tanácsért. Elnézést, múlt héten kicsit betegeskedtem és felületesen olvastam. Látom már nem aktuális de figyu, megtaláltad az embered. Adj egy hetet és lenyomjuk Junatorenat (és Jauanitát is), adj egy hónapot és Coe-t lekörözöd. OK? :) Szólj mikor kezdjük.

obor Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47562
B-Bp listára iratkoznék! Csapat van, nevezés van, nevünk még ismeretlen!
FUTURE Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47561
Én sokkal jobban szeretem ezt az időt, mint a nyári meleget. Úgyhogy Tőlem szakadhat még egy ideig. Tegnap pl. majd kiverte a (jég?) a szememet, de amint elkezdtem volna méltatlankodni, eszembe jutott a nyári kánikula, és tovább téptem ezerrel.

Az orvosit ne blicceld el, mert megütheted vele a bokád (márpedig nem hiányzik most egy sérülés :-). A MASZ-igazolványodat a Józsi nem adta oda? Abban orvosi pecsét is kell, hogy legyen egy egész évre érvényesítve!

Előzmény: Philipcsiga_ (47560)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47560
itt tegnap délután óta szakad az eső és ha még holnap is fog, már nem lesz miben elindulnom, mert most áztattam szét a tartalék szerelésem. Kezdem nem élvezni ezt az esőfutást.
Valahogy a hátam közepe sem kívánta ezt a mai napot (olyan szörnyú kimondani, de 24 lettem :(( ), erre még az eső is "boldogít".
Philipcsiga_ Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47559
orvosi papírt az elmúlt két évben sem kértek, igaz nem is volt nálam. Tehát valszeg ez csak szöveg.
Tavalyelőtt viszont maguktól adták az elit rajtszámot, tavaly meg beneveztek valami gyenge idővel és szóltam, hogy nemá, aztán meg is kaptam az elitet. Szóval most ahhoz, hogy megkapjam miért kellene igazolnom, mikor eddig sem kellett csak egy szavamba került? Megpróbálok megfogalmazni egy érdeklődő levelet, és bízom benne, hogy Balázsnak lesz igaza.
De köszi!
Előzmény: lolekbolek (47524)
Spenót Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47558
Bocsanat!!!
A serultektol nagyon-nagyon elnezest kerek!!!
Tudom, hogy milyen rossz, amikor nem LEHET futni.
Előzmény: sakkmatt (47553)
aagica Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47557
Úgy tűnik, én is indulok, Gabi felajánlott nekem egy alig használt rajtszámot. Azt hiszem, futok Gabi nevében egy Personal Worst-öt. :)))

Szóval a lista, emlékeim szerint:
Mosi
Hauanita
krisz_
rohamcsiga (?)
lelkiismeret (?)
aagica (Gabi nevén, hihi)
-balazs- déligyümölcsökkel (Vigyázz, nehogy banánt vegyél!)

Még valaki?

Előzmény: -balazs- (47555)
Spenót Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47556
Nem egy hulye 5let, vagyis eppenhogy az es azert jo. :)
Asszem elmegyek Anyamhoz melltartoert... /biztosra meg nem igerem/
Előzmény: -balazs- (47555)
-balazs- Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47555
Azon gondolkodom, hogy én is elindulok vasárnap. Az lett tanácsolva, hogy szerezzek be egy szőke parókát és két déligyümolcsöt. Megfontolandó. Esetleg van még érdeklődő? Ugye szabály, hogy rajtszám nélkül nem lehet elindulni de a szabályban nincs benne, hogy milyen rajtszám kell. A gyűjteményből előkaphato valami érdekeset. Más érdeklődő? :))
Előzmény: Spenót (47551)
Zsazsi Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47554
Rohamcsiga!
Egy sötétkék Sauconyt fel tudok ajánlani arra a hétre és tudom ellenőrizni, hogy rendeltetésszerűen használod-e! :o)
Szólj, ha érdekel, különben nem "cipelem"!
Zsazsi
Előzmény: Törölt nick (47525)
sakkmatt Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47553
sérült lányok :(
jaj a lábamnak :(
Előzmény: Spenót (47551)
-balazs- Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47552
A Barátok Közt Fan Clubnak kiadom, hogy kezdjék hímezni a 'Hajrá Tilda' zászlót. :)
Előzmény: ultrafutó (47550)
Spenót Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47551
Lanyok!

Ezexerint csak Krisz fog futni vasarnap vagy en siklottam at valamin?
Mindenki csak szurkolni szeretne? LustaLanyok!!! :)

Előzmény: sakkmatt (47546)
ultrafutó Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47550
Én Balázsnak adok igazat.
Egyrészt tényleg nem egyértelmű a dolog, ezért érdemes pontosítani, másrészt az elit rajtszám az én olvasatomban ebben az esetben a meghívást /ingyenesen/ kell, hogy jelentse.

Más: mit eszik az ultrafutó:
alapvetően mindent és sokat /ha rólam van szó/
verseny közben: a cikkben írtakon kívül:
- palacsintát /Balaton-kör/
- cseresznyét /Balaton-kör/
- virslit /Kassa, 12 órás futás/
- sonkás-sajtos zsömlét /Bécs-Bp. egyéni/
Most ezek jutottak eszembe.

BBp. listára /ha felférek/
váltó: Nipson-Mathilde csapata 4 offtopic + én
Várom a "Hajrá Matild!" buzdítást a versenyen! :-)

Azt csiripelik a verebek, hogy 7241Gabinak és Rohamcsigának is lesz csapata.

Előzmény: -balazs- (47536)
futodongo Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47549
mindenkinek
kanga mamáék Bécs-Budapestes csapatáról cikket találtam a Diéta és Fittness-ben. (Talán ő szerénységből nem tette közhírré.)
Végre megint egy anyag megjelent a futásról!

kanga mama
Örülök, hogy edzegethetsz és készülsz a BBp-re. Óvatosan azzal a még nem teljesen terhelhető lábbal!

Előzmény: kanga mama (47545)
FUTURE Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47548
Igazad van, tényleg nem mindegy a krumpli zsírtartalma. Nekem az a proathlonos nagyon ártalmatlannak tűnt, ártalmatlanabbnak, mint pl. a frissítéseken megszokott csokoládé. Szerintem pl. sokkal jobb a lebomlása, felszívódása, mint a csokinak; hogy a vércukorról, meg miegymásról ne is beszéljünk. De a héjában sült tényleg sokkal előnyösebb.
Előzmény: Hiver (47543)
Elm Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47547
BBKing,

"... a hosszútávfutó is profitálhat az anaerob edzésből, amennyiben gyorsabbá, kitartóbbá válhat általa. A hegyi futás inkább anaerob edzés, de ezt váltogatni kell aerob edzéssel. Heti két hegyi futás még egy profinál is jelentős gyorsulást eredményezhet..."

Altalaban ajanljak az edzestervek a hegyi futasokat, a legjobb edzesfajta a labizmok erositesehez. Bar talan celszerubb nem sprintben, csak 20-40%-kal erosebb tempoban menni felfele, az is az egbe tornassza a pulzust, legalabbis az anaerob tartomanyba biztos, es a valtozatos edzesterheles is megoldodik egy jo kis dombfutassal (tobbek kozott persze).

Előzmény: BBking (47501)
sakkmatt Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47546
sziasztok !
sajnos nemtok résztvenni a vasárnapi Öszi női futógálán, úgyhogy aki még nem nevezett be, annak szívesen felajánlom a rajtszámomat (amit még nem vettem fel).
kanga mama Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47545
:))))
Azt mondta az orvos, hogy egy - két hét és futhatok, bringázni meg már mehetek. Lélekben már hangolódom.
Reszkess záróbusz, talán nem érsz utol! Egy hónap kihagyás után talán a hatpercesek összejönnek.

Lolek! :))) !!!
kanga mama Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47544
:))))
Azt mondta az orvos, hogy egy - két hét és futhatok, bringázni meg már mehetek. Lélekben már hangolódom.
Reszkess záróbusz, talán nem érsz utol! Egy hónap kihagyás után talán a hatpercesek összejönnek.

Lolek! :))) !!!
Hiver Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47543
FUTURE!
Te mán megin' összekevered az olajban sült krumplit a natúrral (pl.héjában sült).
Ez a pen-féle idézet tuti nem az olajban sültet dícséri, mert akkor jóval hátrébb rangsorolta volna a magas zsírtartalma miatt!
Szóval Te gyakorlatilag mérgezted a versenyzőket a Proathlonon :o)

Amint látjátok, jobban vagyok, megyek is dolgozni mingyá'...

Előzmény: FUTURE (47520)
Tüdő Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47542
Ne bántsátok Spenótot! Bár a szíve meg a tenyere nem, de az agya biztosan kérges!
Előzmény: kaktusz7 (47539)
Spenót Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47541
Szerintem nem lesz neki, mert tudja, hogy ez nem az o szakterulete...

Na, de fejezzuk is be az OFFolast! :)

Előzmény: kaktusz7 (47539)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47540
És mi köti össze az agykérget a tüdővel?
Előzmény: Tüdő (47538)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.08 0 0 47539
Azért ehhez az agykéreg dologhoz szerintem Aagicának lesz egy-két hozzáfűznivalója. :-)
Előzmény: Tüdő (47538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!