Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10822
Bocs Luigi az egyik levél a tied.Csak eltévesztettem.
Előzmény: Törölt nick (10821)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10821
Szia!
Írtam Delonnak.Igen van/volt/.Az idei 8db-ból az utolsót most Vasárnap vitték el tőlem
Balatonon.
Előzmény: delon77 (10817)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10820
Szia Delon és Luigi!
A belseje az látszik a képen az mag és lé nélküli,igy semmi olyanra nem jó amire pl.egy
citrom.mégis van több variációja is Pl:virágszin,levélszin vagy a gyümi alakja szerint.
van olyan ami a nyitott öklöt formázza,de van olyan ami zárt csak a barázdából látszik,hogy mégsem egységes a gyümi hanem csak összecsukodott formájú.Sajnos az
átteleltetéshez világos,16-18Cfokú helyet igényel és hogy bonyolódjon nem érzi jól magát a száraz levegöjü lakásban.Ennek praktikusan és gyorsan ad jelzést:hihetetlen gyorsasággal tönkre megy.
Most egy kertésznek ha van szabályozott/-ható/melegháza/nekem nincs/ezek nem okozhatnak gondot.Én ugy oldottam meg,hogy télen a hálóban van,ahol van párásitás
és nagy hőszigetelt ablak és a kivánt hőmérséklet és fény.Nagyon mérsékelten locsolom/nyáron begyűjtött esővizzel,amit a kazánházban tartok/csak nekik/.A 2-3he-
tente történt locsolást minden szabállyal ellentétben alulról locsolok és egy 20perc u-
tán kiöntom az edényből a vizet igy a növény nyak nem lesz nedves/gombás esetleges fertőzés vagy gyökérzet lehülés igy nincs/.Inkább hagyom ,hogy dobálja a levelet/esetleg az őszeset/ de kerűlöm a tul öntözést.Ha szellőztetek átviszem másik meleg szobába és ha visszamelegedett a háló akkor viszem vissza.Tavasszal/március-
tól az erkélyen szort fényben van.Szükség szerint kiviszem-behozom,éjjel soha nincs kint csak nyáron.Ha meguszom a telet nagyobb lombhullás nélkül akkor márciusban
8-10ágat dugványozok ha van igény/eddig volt/azokat május-juniusban elviszik.Utánna
kb.jul.közepéig a fák visszabokrosodnak.Na ezért mondtam,hogy macerás.
Más:ha a Bene Laci azt mondta,hogy a citromod "gömbölyű"akkor biztos ugy is lesz,
mert Ő megbízható.Akkor van egy valószinű "sziciliai"C.limon-od.
Előzmény: delon77 (10818)
citrusmániás Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10819
Én csak annyit szeretnék hozzászólni hogy az én infóim szerint sokan azért nem szeretik tartani a budhakeze citromot mert úgymond "igényesebb" mint a többi citrusféle,a teleltetése is nyügösebb hisz én úgy tudom hogy melegebben kell teleltetni mint a többi citrusfélét,tehát 10 fok feletti hőmérsékletet igényel.Én is most vettem az idén Budhakeze citromot és nem merem a pincénkbe teleltetni igy a lakásunk leghűvösebb sarkába fog telelni majd.
delon77 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10818

Szia József!

 

Hát olyan sok citrus félém amennyit szeretnék sajnos nincs. És ennek hely hiány és anyagiak az okai.

Tavaly kezdtem komolyabban foglalkozni a citrusokkal. De van egy 10 év körüli narancs magoncom. Idén be akartam oltani de sajnos nem sikerült. Sajnos ez jövőre marad (lehetőleg narancsra vagy esetleg mandarinra) aki tud majd segíteni ennek beoltásába alannyal és magában az oltásban szívesen fogadom a felajánlását. Nem akarok már kísérletezni rajta többet. 2009 beszerzésből van 1 db Lipo, már terem. 1 db grapefruit, szintén terem még egyenlőre csak 1 termést hagytam rajta. Van 2 db vad citrom magoncom szintén 2009-es és narancs meg grapefruit magoncok. Tavaly még sikerült egy Lipo dugványozás is (kis siker élmény nagyon jó érzés volt)

2010-ben dugványozásból 2db pomeló még semmi, márciusi de olvastam másoknak is előfordul az ilyen hosszú idő, vagyis meg indult már 1 szer de 1-1,5 cm állapotban eldobálta a hajtáskezdeményeit. Idén ismét probálkozom a Lipoval most két dugványom van még egyenlőre nem indult meg. Van még 5 db Meyer dugványom az se indult még meg, de nagyon bizakodom még bennük. A Bene Úr tól sikerült sima citromot beszerezni (ő ugy mondta nem a hosszúkás hanem a kör alakú) nem tudom milyen lesz. A Rappaitól van 1 télálló narancs. 1db lime, 1 db Pomeló. ezek még nagyon kicsi növények mondjuk a tálálló narancson voltak virágok kötött is de borsó nagyságnál lepotyogott a termés. Még 2 van rajta de kicsi szerintem még hozzá a növény.

Hát ennyi hamar a végükre értem.

Kívánságlistán van spanyol narancs, mandarin, buddha keze, klementin, kumquat, kalamondin, vérnarancs, nagyából ennyi beszerzése. mondjuk ha lett volna 40000-m akkor szerintem már teljes lenne a lista. De nem volt :-(

 

Üdv mindenkinek

 

Delon

Előzmény: Törölt nick (10815)
delon77 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10817

Sziasztok!

 

József van most megeredt dugványod a buddha kézből???

Van az a pénz amiért megválnál tőle???

 

hümm???

 

Ja és Luigi-nak teljesen igaza van mond el légyszíves azt is  hogyan marad meg.:))))

 

üdv: delon

Előzmény: Luigi50 (10816)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10816

 

 Kedves jozsefh2 és Delon !

 

 Igen, tökéletesen egyetértek Józseffel, a Buddha kezét :-) nagyon nehéz tartani :-) Nekem már kettő tönkrement, az egyik Rappai féle volt. Fogalmam sincs, mi történt velük, úgy teleltettem, mint a többi citromot, 5-10 fok között, stb, stb... Igaz, nincs üvegházam. Lehet, hogy az volt a gond. Vagy?

 Egyébként több helyen azt olvastam erről a fajtáról, hogy nem igazán lehet használni a gyümölcsét. Max. héjreszeléknek. Na, ez szép szó volt =o)

 De kedves József, mivel maga a növény annyira érdekes, ha tudnál adni hozzá valami konkrét tartási útmutatót, nem vallási szempontból :-), akkor én is kérnék tőled egy dugványt, amikor lesz és az árát majd megondod. Üdv: Lajos

Előzmény: Törölt nick (10815)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10815
Szia Delon!

Erre azt tudom neked válaszolni,hogy ezeknél a szakrális célú növényeknél,állati nehéz megmondani miért is pont azt a növényt.Ez főként az olyan régi vallásoknál igaz
mint a Buddhizmus.De hasonló példa lehet a zsidó vallásban az "Etrog"medica.
Én amit érzek,hogy mikor felvágom valóban van egy kellemes,fene tudja mihez hasonló
illata.Virágzáskor is erős az illata.De ugy egyébként nekem ezek nem annyira tolakodó
tulajdonságai.Nekem a nanyon nehéz,macerás teleltetés jut róla eszembe.
Küldeni nem tudok most mert előbb meg kell várni mig visszalombosodik,mert ellentét-
ben dr.Rappaival én tavasszal vágom meg és ezeket rendelésre gyökereztetem,de az
anya az most olyan mint a csutka.Most kezd hajtani.A dugványok meg 10-15 cm-ek,de
elkeltek,most vasárnap adtam le egyet Balatonon.
Mire véljem/ha szabad megkérdeznem/,hogy a nehéz teleltetés téged hidegen hagy?
Milyen Citrus féléid vannak?



Előzmény: delon77 (10812)
gyuri0 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10814
Köszi a dicséretet, ez a 8 éves lányom.
Előzmény: ragusa. (10809)
gyuri0 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 10813
A kép november közepén készült. Most így néz ki maga a növény és borsónyik is vannak rajta tavaszi virágzásból, amelyek pedig már láthatóak, azok októberben virágoztak.



Ez pedig egy 35 +-3 éves fa a tavaly rengeteg volt rajta, 100 körül, de a telet megsinylette, most olyan 50 körül lesz rajta.
Előzmény: Karlina (10810)
delon77 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 10812

Köszi József a képet!

 

Hát ilyet szeretnék mégis gyökereztetni nem tudnál nekem adni egy ágdarabot a növényedről???

Az illata az tényleg olyan erős mint ahogy a szakirodalom írja?

A budhizmusban nagyon fontos szerepet tölt be a növény és fontos szerepe van az erős illatának?

 

Köszi Delon

Előzmény: Törölt nick (10805)
Arth_ur Creative Commons License 2010.06.14 0 0 10811
Az első 3 oldalig jutottam, már írtam hozzá egy kicsit, mert van amit én másképp szoktam, de most annyira el vagyok havazva munkával, hogy nem volt időm befejezni.
Ha gondolod tedd ki így, aztán amikor kész vagyok, akkor frissíthetsz rajta. Ugyanis 3-4 hétig még biztosan nyakig fogok ülni a restanciákban, és inkább ne maradjanak tanács nélkül azok, akik ilyentájt szeretnének próbálkozni.
Előzmény: Quicktor57 (10790)
Karlina Creative Commons License 2010.06.14 0 0 10810

Előzmény: Gyuri0

 

Szép az óriás citromod, ez már idei termés ? Az enyémek most még feleekkorák. Vágtatok már fel belőle? Az érdekelne, hogy hány mag van benne. Az én óriás citromomban 58 darab mag volt. Megszámoltam, mert azt mondtam, hogy nem létezik ennyi mag egy termésben. Szép körkörösen szabályos alakban helyezkedtek el a magok egymás alatt. Végül is könnyű volt kiszedni őket. Ilyen sokra azért én sem számítottam, nem semmi egy termésben ennyi mag, de az húsa kellemes ízű volt.

ragusa. Creative Commons License 2010.06.14 0 0 10809
Szep ''tartokaja ''van a  szep citromodnak.))))
Előzmény: gyuri0 (10808)
gyuri0 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 10808
Íme az óriás citrom Kárpátaljáról. citrom
1ibolya Creative Commons License 2010.06.13 0 0 10807
Légyszi tegyél képet.
Előzmény: bombaba (10801)
1ibolya Creative Commons License 2010.06.13 0 0 10806
Hát ,nem tudom.A nagy maurelli,kb.150 magas.Nem hozott semmilyen sarjat.Amelyiket későn bontottam ki,ott lettek a kis banánok.Majd írj,hogy banán-e.Kiváncsi vagyok,lehet-e így is sarja.
Előzmény: bombaba (10801)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.13 0 0 10805
Szia!
Az igaz,hogy a Citrus medica var.sarcodactylis mint minden Citrus medica fajta gyorsan,
és jól dugványozható.De arról valószinű nem tájékoztatott dr.Rappai,hogy maga a növény/amiről a dugványt szednéd/igen nehezen életbentartható ill.teleltethető.Hogy
milyen belűl azt mellékelem.
Előzmény: delon77 (10804)
delon77 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 10804

Sziasztok!

 

Valakinek budha keze dugványa van? Nem tudna vele megdobni ?? székesfehérvár és környékén vagyok.

Ja és a budha keze gyümölcse az milyen ha szétvágjátok valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata???

Rappai a mult héten mondta hogy az összes citrus féle közü ez ered a leggyorsabban és szinte 100 % ban mindegy mikor csináljuk a dugványt.

 

előre is köszi

 

delon

 

Laco84 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 10803
Szia Ibolya!

Az én e-mail címem: lackoka84@vipmail.hu Tied?
Van banánod cserélni?
Előzmény: 1ibolya (10799)
bombaba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 10802
Nálam egy kumkvat-hajtás álldogált majd egy évig cserépben, hozott bimbókat, leveleket, aztán meghallt. Semmi gyökere nem volt.
Előzmény: Matyi-Rex (10796)
bombaba Creative Commons License 2010.06.13 0 0 10801
Szia!
Szerinted elképzelhető, hogy a Maurelli már sarjat hoz? Most hozza még csak az első , már majdnem teljesen piros levelét, és mellette nő valami pirosszárú jószág. Érdekes lenne, ha épp egy piros szárú gaz telepedett volna mellé :)
Előzmény: 1ibolya (10799)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 10800

Szia!

Úgy nézed meg a gyökerét, mintha át akarnád ültetni a növényt. Ügyesen körbekocogtatod a cserepet, és földlabdástól kiveszed. Én a perlites gyökereztető közegből egy hegyes kézi fém lapáttal (a legtöbb kertészeti áruházban kapható)szoktam kivarázsolni a növényeket.

Előzmény: Matyi-Rex (10796)
1ibolya Creative Commons License 2010.06.12 0 0 10799
Küldj légyszi 1 emailt.
Előzmény: Laco84 (10794)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 10798

 

 Kedves vietnamiveteran !

 

 Én amit írtam, a 10775-ös hozzászólásodra írtam, ott pedig egész mást írtál :-) De tényleg semmi kedvem ebben a .... melegben vitatkozni. Egyébként ennek a pillepalacknak elméletben műkődnie kéne, igazából én sem értettem, hogy ha kupak nélkül ledugom a földbe és lyukat teszek a fenekére, akkor miért nem folyik ki belőle a víz??? A paradicsom mellett, a tűző napon? Üdv: Lajos

Előzmény: Vietnamiveteran (10795)
Luigi50 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 10797

 

 Kedves Matyi-Rex !

 

 Tudom, hogy nem nekem írtál, de ne legyél már olyan darabos, mint a tatai brikett, ebbe a húúúha melegben ! :-) Hát fogsz egy kést, körbe lazítod vele, kiemeled a késsel a növényt, lerázod róla egy picit a földet, vagy akár vízzel le is öblítheted, aztán megnézed, és ugyanezt a műveletet elvégzed fordítva ;-) Csinálsz egy kis lyukat, visszateszed a növényt és visszatemeted :-) Húúú, de meleg van ! :D Üdv: Lajos

Előzmény: Matyi-Rex (10796)
Matyi-Rex Creative Commons License 2010.06.12 0 0 10796
Biztos hogy mandarin... de mégis hogy nézzem meg van-e gyökere az egyiket húzzam ki a földből?
Előzmény: Quicktor57 (10782)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2010.06.12 0 0 10795
Nálam működött , annyi különbséggel , hogy én levágtam a pille palack tetejét úgy ahogy van , és mint egy nagy tölcsért tettem bele a földbe , csak fel kell tölteni két naponta. Persze ez csak egy szükségmegoldás és tényleg nem a legjobb , a csepegtetős módszer nekem is jobbnak tűnik .
Előzmény: Luigi50 (10780)
Laco84 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 10794
Sziasztok!!!



Szeretném cserélni(musa tropicana) , másfajta banánra, kivéve musa basjoo! Írjatok: lackoka84@vipmail.hu
A kép a banánról, van bellőle több is!!!
Laco84 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 10793
Sziasztok!

Az elmúlt hetekben rendeltem abesszín vörös levelű banánt a mediterránpiac.hu-ról 4000ft ért , a 20-30cm-es növény helyett küldtek két 5 cm-es növénykét!FELHÁBORÍTÓ! Az egyik már ki is ment!! Amikor írtam nekik levelet, h szépen átvertek , még ők voltak felháborodva! Valaki vásárolt már tőlük? Szégyen egy oldal, csak lehúzzák az embert!

Cserélnék banánt( musa tropicana,40-50cm magas,erős növény), másfajta banánra, kivéve musa basjoo!
írjatok: lackoka84@vipmail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!