Keresés

Részletes keresés

Tibet Creative Commons License 2003.06.19 0 0 651
HÁLÓZSÁK
Szeretnék egy hálózsákot venni, de a kínálat számomra túl bőséges.
Elvárásaim:
- legyen meleg, mert iszonyatosan tudok fázni, de mondjuk nem fogok a Himalájára menni, ha mégis, akkor veszek másikat :-)
- legyen a lehető legkönnyebb (mert pl. biciklin is vinni szeretném)
- legyen az a múmia féle, aminek a lába szűkebb és legyen "sapkája"
- lehetőleg a 20.000 Ft-ot ne haladja meg.

Milyen márkát, típust ajánlanátok?

Üdv, Tibet

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.18 0 0 650
A márka kitörölhetetlen nyomokat hagyott az ízlésvilágomban :-)
Előzmény: karrimor (649)
karrimor Creative Commons License 2003.06.17 0 0 649
Kattka
Használd egészséggel!
karrimor
Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.17 0 0 648
Megvettem életem második Karrimor kirándulós hátizsákját :-) Ez nagy öröm, 30 l-es, tele zsebbel, kényelmes, fényvisszaverô is van rajta, és még le is volt árazva, boldogság. Mivel a Tengerszemben eddig szerettem vásárolni, hát ott vettem két hete, szombat délután. Sajnos mire két utcányira jártunk a vásárlás színhelyétôl, rájöttem, hogy nem kaptam blokkot. Nosza, vissza, végigvártuk, míg a kasszánál még lebonyolítanak egy közel ötvenezres vásárlást, nahát, ôk sem kaptak blokkot... Szóvá teszem a magamét, a kiscsaj nyugtatgat, hogy a garancia blokk nélkül is érvényes, hisz lepecsételték, aláírták a zsákon lógó cetlit, stb, ôk így is elfogadják, ha gond lenne. Ekkor villant a tesóm szeme: "És mi van, ha nem te vagy akkor itt? Meg hát valami csak kijött abból a gépbôl, mibôl állna odaadni azt a francos blokkot, csak nem veszett máris el?" Nos, ekkor a lány nagyon furcsa arcot vágott, és beütötte a gépbe a hátizsák árát, és bosszúsan megkaptuk az áhított cetlit. Szóval negyed óra alatt "csak" 49.80,– Ft-ot sikerült "feketén" csinálniuk az elôttünk fizetôk jóvoltából, és ha nem megyünk vissza, akkor 14ezerrel többet...
Tudom, hogy nem az én pízembôl élnek, de egy darabig kerülöm ôket :-(
csanya. Creative Commons License 2003.06.16 0 0 647
vumurt 643

Nekem volt Zoom lámpám illetve még mindig van de egy másik.Ez Zoom Artic.Szerintem jobb.Az elem egy kis táskában van amit a nyakadba akaszthatsz vagy az övedre teheted.A lapos elemes kissé kényelmetlen egy egész éjszakás túrán.
Sokkal többet bir mint 19 óra.Jóval negyven felett volt mikor lecseréltem.

csanya

Előzmény: vumurt (643)
kukucs33 Creative Commons License 2003.06.16 0 0 646
Petzl Zoom: Nem kényelmetlen, csak jól kell beállítani a hevedereket.
Hogy meddig bírja, az erősen függ az elemektől, de jó minőségűekkel a megadott értékekre nyugodtan számíthatsz. Ha hosszabb útra készülsz akkor friss elemeket tegyél bele és nem árt ha van egy garnitúra tartalék is.
Előzmény: vumurt (643)
vumurt Creative Commons License 2003.06.15 0 0 645
Igen, az alakja gyanús nekem is.

A topikot nemrég találtam és el fogom olvasni az egészet, de csak szerdán után, amikoris véget ér a vizsgaidőszakom. Persze addig sátrat sem fogok venni, csak kicsit türelmetlenkedtem:))

Amúgy mit értesz speciális igények alatt? Ha korábban volt róla szó, ne írd le, majd megtudom szerdán:)

Előzmény: Mirage (644)
Mirage Creative Commons License 2003.06.15 0 0 644
Az alagút sátrak speciális sátrak... speciális igényekehez. De ami a lényeg, nem áll meg magában. Azaz ki kell feszítened ahhoz, hogy megálljon... ez pedig néha(sziklás talaj) elég nagy gáz... és emiatt több hely is kell nekik.

A sátrakkal kapcsolatosan pedig olvass vissza volt itt szó nem'rég még az RP sátrakról is...

Üdv...

Előzmény: vumurt (643)
vumurt Creative Commons License 2003.06.15 0 0 643
Ha nem ismeritek ezt a konkrét sátrat, arra is kíváncsi lennék, hogy az RP sátrakkal kapcsolatban általában mi a tapasztalatotok.

Más: van valakinek Petzl Zoom lámpája? Nem kényelmetlen a fejen azzal a nagy elemtartóval? Tényleg bírja 19 órát egy laposelemmel? 3 ceruzaelemmel mennyi ideig húzza?

Köszi!

Előzmény: vumurt (641)
vumurt Creative Commons License 2003.06.14 0 0 642
Ha minden igaz, itt lesz a képe is:

IMG src="http://www.alpin.hu/web/aruhaz/images/sator/holidayout21.gif"

Előzmény: vumurt (641)
vumurt Creative Commons License 2003.06.14 0 0 641
Sziasztok!

Tudtok véleményt, tapasztalatokat mondani az alábbi sátorral kapcsolatban? Érdekelne a véleményetek más márkájú, de hasonló kategóriájú sátorról is! Köszi!

RP Holiday Out 2.1
Trekking

Cikkszám: 135010
Kategória: Trekking
Szerkezet: Kétrétegű alagút
Előtér: Kisméretű előtér
Férőhely:
Súly: 2,70 kg
Csomag méret: 50x15x15 cm
Belső méret: 224x150 cm
Magasság: 80 cm
Külső méret: 254x160 cm
Bejárat: 1
Ablakok száma: -
Külső anyag: 185T Polyester PU UV kenés
Vízállóság: 3000 mm
Hegesztés: igen
Belső anyag: 190T Nylon lélegző
Alja anyag: 210T Nylon PU kenés
Vízállóság: 5000 mm
Hegesztés: igen
Rúd: 7001-T6 alumínium Ø8,5 mm 1x202 cm 1x237 cm
Ár: 31.990,-

romboid Creative Commons License 2003.06.13 0 0 640
Na megoldottam a rejtélyt. A helyzet súlyos, de majd veszek két flakon impregnadort, azzal nyilván kihúzza az idei ötnapos túrát. Jövőre meg a cipőboltba megyek.
A helyzet ugyanis az, hogy a kis fehér izék nem mások mint egy orbitális gyártási hiba jelei: ha a külső oldalt kis vízzel kezelem, a fehérség belül eltűnik, viszont apró, buborékszerű izék alakulnak ki. Vagyis: az a valami, amit kenésnek hívnak a nagyok, az első kíméletes mosás után több száz ponton, kvázi eltávolodott a szövettől. Hát ez van, rácsesztem.
Azért a túra után visszaviszem, ha elfogadják a reklamációmat, levásárlom az árát az élelmiszer-osztályon.
(A faszér nem azt a Kilimanjaro nevűt vettem meg, ami a Hervisben 20-ról 14.9-re volt leárazva. Nyilván az se nagy szám, de ilyet talán nem csinált volna).
Kösz a segítséget.
Előzmény: csinovnyik (639)
csinovnyik Creative Commons License 2003.06.13 0 0 639
ha nem direkt fehér folos sátor az eseted... lehet, hogy ki is kéne mosni, nem csak öblíteni... vagy megkonzultálni egy sátorértő boltossal. nem gondolnám, hogy csak azért, mert nem ott vetted, kihajítanak a foltos sátorlapoddal... (a legrosszabb ami történhet, hogy eladnak neked valami tisztítószert) de amíg a foltot nem látják (látjuk), eltüntetésére sokkal precízebb eljárásokat nem lehet mondani. (én pl. bevinném a guruba)
Előzmény: romboid (637)
kukucs33 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 638
A Nikwaxos cucc önmagában rosszat nem tesz neki, amiatt ne aggódj. Esetleg az eredeti kezelőanyag és a Nikwax lépett valami olyan reakcióba aminek ezek a fehér foltok az eredménye, de ha óvatos dörzsöléssel sem jönnek le le akkor passz, nincs több ötletem. :(
Vannak dolgok amiket szaküzletben kell beszerezni. Ott, ha gáz van, akkor az eladók legalább hozzá tudnak szólni, vagy felveszik a kapcsolatot a gyártóval - osan esetében legfeljebb a csere marad...
Előzmény: romboid (637)
romboid Creative Commons License 2003.06.12 0 0 637
Kiöblítettem, ahogy a használati utasításban volt. De a fehér foltok maradtak. Miként lehet ludas a sátor? Miként változhat el a teljesen ártalmatlan mosószertől?
Előzmény: kukucs33 (633)
romboid Creative Commons License 2003.06.12 0 0 636
De lehet.
Előzmény: Levcso (632)
kukucs33 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 635
Ejtőernyős cuccokat amennyire tudom a IX ker. eje klubban árulnak. Ők a Ferenc körút Petőfi híd felőli vége felé vannak, ha a híd felé mégy akkor jobb oldalon. Amennyire azokat az anyagokat ismerem, azok nem igazán vízállóak, viszont elég jó a szakítószilárdságuk :-)) - ja, és nem éppen olcsók.
Szerintem Neked inkább valami barlangász cucc lenne a megfelelő, az szokott lenni a túra / hegymászó boltokban (Guru, Tszem, Mtex). Bár, nem mindegy, mire használnád...
Előzmény: ready (634)
ready Creative Commons License 2003.06.12 0 0 634
Hol lehet olcsó, viszont vizhatlan overállt kapni?Olyan is jó , mint ami az ejt?erny?söknek van.
kukucs33 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 633
Khmm... Ami belemgy az anyagba az nem kívül rakódik le fehér foltként...
Ezzel együtt nem történt baj, annyi az egész, hogy a tisztítófolyadékot illenék kiöblíteni mosás után, ha meg mégsem sikerült teljesen a művelet, akkor a mosószer rászárad a felületre. Tiszta, puha, esetleg kicsit nedves ronggyal vagy szivaccsal le lehet törölni.
Előzmény: romboid (631)
Levcso Creative Commons License 2003.06.12 0 0 632
Szerintem a Loft Wash-nak semmi baja, én azzal mosok x éve és nem okozott hasonló tüneteket. az M-betűs bolt eladójának hozzáértését könnyebben kétségbevonom.
Nem lehet, hogy a sátor amit vettél a ludas?!?!?
Előzmény: romboid (631)
romboid Creative Commons License 2003.06.12 0 0 631
Hahó, megint én vagyok, aki a cipőbolt mellé ment.
Vettem a Mountexben Nikvaxtól impregnált anyagok kímélő tisztítására szánt mosó-folyadékot (Loft Wash In vagy mi) Folt eltűnt, de száradás után a külső belső részén hajtásoknál, gyűrődéseknél pontokban/ foltokban/csíkokban kifehéredett az anyag. Hűh, de megijedtem! de a Mountexes azt mondta a telefonba , semmi baj, ez a fehér nem azt jelzi, hogy valami kijött az anyagból, hanem hogy éppenséggel belement, ez a folyadék ugyanis nem csak mos, de bizony közben impregnál is. Valszeg kicsit eltúloztam a mennyiséget, ezért ült meg a gyűrődésekben, és lett fehér. Ha esztétikailag irritál, mossam ki vízben, de jobb ha benne hagyom - így a fiatalamber. Remélem nem téved.
Bocs a sok marhaságért.
kukucs33 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 630
Köszi, közben magam is megokosodtam, sőt, meg is rendeltem egy 3 literes Camelbak-et :-))
Természetesen: Camelbak-et a Camelbak boltból! :-)
Előzmény: csanya. (629)
csanya. Creative Commons License 2003.06.11 0 0 629
kukucs
617

Igen gyárt a dájter viztartályt.Annyi a különbség a Camelback és a dájter közt hogy
1 más az akasztása a zsákon belül.
2 a Camelbacknek jobb a szopókája :)

csanya

Előzmény: kukucs33 (617)
romboid Creative Commons License 2003.06.10 0 0 628
Pedig nem. Én pl. vettem már horgászboltban olyan botot, amin (mint élesben kiderült) hajszálrepedések voltak. Bezony. Ha mondjuk optikusnál vettem volna...
Előzmény: H_G (627)
H_G Creative Commons License 2003.06.10 0 0 627
Ez mindig bejön! :(

Előzmény: romboid (626)
romboid Creative Commons License 2003.06.10 0 0 626
Kösz.
Előzmény: H_G (625)
H_G Creative Commons License 2003.06.10 0 0 625
"Cipőt a cipőboltból!"

romboid Creative Commons License 2003.06.10 0 0 624
Nem szimmetrikusak a foltok. Ezek szerint mégis utólag folyhatott valami nyák? (masszív kartondobozba szerelték ki + zsák. Egyiken sem volt semmi nyom, nem vettem volna meg, ha nem száz.
(az a baj, hogy az Auchanban vettem, és ott nehéz bemutatót tartani a vevőszolgálatos hölgyeknek, hogy kérem, figyeljenek, most ugye nincs folt, de nézzék, most ráöntök félliter vizet, és íme. Még azt se tudom, megvan-e a kva blokk. Meg azt se tudom, megéri-e kínlódni.
Azért kösz. Lehet, hogy veszek sátormosó-folyadékot, akkor kiderül. (Lehet, hogy a haverom hülye).
Előzmény: kukucs33 (623)
kukucs33 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 623
Hát ilyet még nem láttam, pedig volt szerencsém pár sátorhoz 8-O
Az impregnáló anyagnak be kell(ene) ivódni a sátor anyagába és nem maradhat nedves, hiszen még a szabás előtt impregnálják - az én logikám legalábbis ezt mondja.
Azt el tudom képzelni, hogy valahol valamivel leöntötték, vagy a szállítás során nedvesedett át - egy biztos, ha nem is viszed vissza első lépésként, mindenképp kérdezd meg a boltban, hogy mi a fene ez, és ha csak ködösítenek, akkor viszont inkább kérd vissza a pénzed :-(
Ha a foltok szimmetrikusak akkor szinte biztos, hogy még összehajtott állapotában (vagy a hajtás előtt közvetlenül) kerülhetett rá az anyag, de, hogy mitől?? Majd mondd el, ha kiderül, mert erősen kíváncsi lettem...
Előzmény: romboid (621)
kukucs33 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 622
Hát ilyet még nem láttam, pedig volt szerencsém pár sátorhoz 8-\
Az impregnáló anyagnak be kell(ene) ivódni a sátor anyagába és nem maradhat nedves, hiszen még a szabás előtt impregnálják - az én logikám legalábbis ezt mondja.
Azt el tudom képzelni, hogy valahol valamivel leöntötték, vagy a szállítás során nedvesedett át - egy biztos, ha nem is viszed vissza első lépésként, mindenképp kérdezd meg a boltban, hogy mi a fene ez, és ha csak ködösítenek, akkor viszont inkább kérd vissza a pénzed :-(
Ha a foltok szimmetrikusak akkor szinte biztos, hogy még összehajtott állapotában (vagy a hajtás előtt közvetlenül) kerülhetett rá az anyag, de, hogy mitől?? Majd mondd el, ha kiderül, mert erősen kíváncsi lettem...
Előzmény: romboid (621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!