Keresés

Részletes keresés

evk Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7679

Ha valaki hisz benne, hogy ez használ (túl azon, hogy jólesik), az jobb, ha igazi kerítésszaggatót visz (műanyag üdítősüvegben, ruhák közé rejtve).
De egyébként az okosok szerint mire az elér, már úgy "felhígul", hogy nem fertőtlenít.
Az Antinál meg nem való megelőzésre (de attól még én is szedtem előre....)
Ezt nem én találtam ki, gyógyszerészek írták a fórumra, anno.

Pálinkás-sztori:
2 éve éjjel 1/2 3-kor értünk a hotelba. A recepción azt mondták, van még kései vacsora. Nosza, elő a pálinkás műanyag-flakont, jól meghúztuk ! Jól megtanultuk: minden étkezés előtt inni kell !
Mire leértünk az étterembe kiderült, tévedés történt, túl késő van,reggelig már nincs kaja....
El tudjátok képzelni, mit művelt a bélésünk, mire el bírtunk aludni?
Előzmény: El_Camino (7677)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7678
Mi is! Nekünk se! Nekünk is! :-)
Előzmény: Anbati (7676)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7677
Aha! Erre találták ki a bőröndfóliázást :-)

Meg a ZÁRHATÓ bőröndöt! Ha külsérelmi nyom van lehet hékulázni bár ettől a pia biztos nem lesz meg. Azé a dutifríben kapható tinták ára kissé borsos szokott lenni a teskóhoz képest.
Előzmény: zorka99 (7675)
Anbati Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7676
Pech. Mi többször is vittünk ki pálinkát a bőröndben, semmi gondunk nem volt se nekünk, se a csoportban utazóknak. Ezek szerint szerencsénk volt.
Előzmény: zorka99 (7675)
zorka99 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7675
Ez a felsorolás nagyon jó, de jótanácsként én még annyit hozzátennék, hogy tintát a reptéren vegyetek mert azt fel is vihetitek a gépre.
Mikor mi voltunk, a csoportból több mindenkinél eltűntek a bőröndökből az üvegek.
Előzmény: El_Camino (7660)
dandrea2 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7674

Tegnap fizettük be a hátralékot az Anubis április 21-én induló Sharm-i üdülésére, akit érdekel és érint, papírforma szerint fenti napon reggel 6.30 kor indul a gép Ferihegyről, ottani idő szerint 10.10 kor leszünk ott ha a jó Isten is úgy akarja. Visszefelé előre láthatólag 13 óra felé indul a gép.

Változás előfordulhat.

seci17 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7673

Hűha! Jól meglendítettem a fórumot, bocsi!

El Camino köszi a gyógyszerek nevét, én biztos ami biztos beszerzem. :)

Véleményem szerint nem árt az óvatosság és inkább legyen és ne kelljen használni, mint ha baj van gond legyen. Ja, és természetesen a "fertőtlenítőt" is visszük magunkkal. :)) Már sok helyen jártunk főleg Európában, de Afrikába most megyünk először.

Látom 20-ára kezdünk megtelni.... :))))

Előzmény: El_Camino (7660)
smakai Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7672

Sziasztok!

Egyetértve El Caminoval és azokkal is, akik tartanak a betegségtől mert az egész üdülést elrontja, tényleg óvatosnak kell lenni, még a zuhanyozással is, ne kerüljön csapvíz a szánkba! A megelőzés a lényeges, de szerintünk is segít a gyógyszer és a Metaxa. Mi vízforralót is szoktunk vinni a kávézás miatt, de a lehűtött forralt víz, pl. gyümölcsöt mosni, stb. is jó.

3* hurghadai, 4* sharmi szállodában voltunk többször is, mások panaszkodtak (pl. a reggelihez adott málnalé, üdítő biztos betegséget hordozott, vagy az utcai mosatlan vagy az eladó által csap alatt, tálban mosott gyümölcs), bennünket elkerült a betegség.

Figyeljetek és vigyázzatok Magatokra, kellemes üdülést!

üdv

El_Camino Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7671
Akkor bizonyára a 150-szeres haszon hajtja meg az embert :-)
Előzmény: ateszbá (7658)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7670
jaja

Vagy beteg leszel vagy nem :-) Nagyjából ennyit lehet biztosan tudni.

De azért a kerti csapból ne igyál náluk :-)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7669

Kedves Ateszbá!

 

Én ugyan nem vagyok olyan nagy Afrika-utazó, de azért a 3. pontban leírtakkal nem értek teljesen egyet.

Ezt megelőzően háromszor voltam Egyiptomban (1x Hurghada, 2x Sharm). Első két utazásnál kutya bajom sem volt, tavaly viszont  beteg lettem, és a mai napig sem nagyon tudom, hogy mitől. Nem vagyok nagy evő, salátákat egyáltalán nem ettem, stb...

Tehát nem igazán tudom összefüggésbe hozni a betegséget a lelki felkészüléssel (vagy nem-felkészüléssel)..., hiszen semmit nem csináltam másképp, mint az előző két, betegség-mentes alkalommal...

Talán inkább az épp aktuális szellemi-fizikai állapot befolyásolja a dolgot? Nem tudom...

Mindenesetre tanultunk a tavalyiból: lesz nálunk már az első naptól gyógyszer, és "fertőtlenítőszer" szükség esetére...

 

 

Előzmény: ateszbá (7657)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7668
jelöltelek
Előzmény: evk (7667)
evk Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7667


Én úgy olvastam, hogy csak a márc. 16. 02. 30-asról, de mi ebből levonjuk a következtetést. Ugye?

Van nem Fun-os iwiw-ed is? Hadd lássam!
Előzmény: El_Camino (7665)
sutis Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7666
aha! és a vezetékrendszer tisztasága ? az nem számit?
Előzmény: ateszbá (7658)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7665
Info a TABA fórumról:

Hivatalosan is értesítették őket az április 20 02:30-as gépindulásról!
El_Camino Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7664
Melyik szálloda?
Előzmény: bean0 (7655)
evk Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7663

Szintén Kartago?
Mert akkor üdv a csapatban! Remélem, Ti is jó sokan jöttök!
Hadd teljen az a gép!!!
Előzmény: bean0 (7655)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7662
és: 5398, 5399, 5401-es hozzászólások!
Előzmény: seci17 (7653)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7661
Mindkettő beszerezhető a helyi patikákban.

Tintát meg itthonról vigyél!Antinal
El_Camino Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7660
Drotazide, és Antinal (na meg a tinta Jager, Vilmos stb)
Előzmény: seci17 (7653)
zepj Creative Commons License 2009.03.11 0 0 7659
Antinálnakívják, potom összegért lehet venni és érdemes, de salátákat nem szabad enni+olyan zöldéget gyümölcsöt ami nyers, bocs olyan gyümölcsöt szabad enni amit meg kell hámozni.
Előzmény: seci17 (7653)
ateszbá Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7658

Szevasztok ! Bocs de egy dolog kimaradt !

 

Palackozott víz  /  csapvíz  !

 

Ha még nem éltél Afrikában, vagy Magyarországon - vagy bárhol a Világban - a Csapvíz és a PALACKOZOTT víz között a legnagyobb különbség, hogy  míg a csapvíz általában   001.-$ ( USD) előállítani - addíg az ugyanazon "Forrásból"  származó mennyiség ( hagsúly a FORRÁSBÓL) -származó PALACKOS VÍZ - 1.-$ ( USD)  ------a haszon - most kb 250- szeres  - minusz a palack,  tehát-kb 150 szeres ( itthon is )-  és Egyiptomban is ! Nem 150 %- 150 -szeres !!!!!!!!!!!!!!!!

ateszbá Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7657

Nos - előjött a gyógyszeresdi ! Én 3 évig éltem Afrikában ( Algéria, Csad, Libia, Niger, Marokkó, Szomália stb.) - de hónapokat töltöttem Indiábam, Nepálban és Tibetben  is !

 - Ezek a TUTTI  receptek - 

 

1-fejben kell alkalmazkodni és  felkészülni a kajára és az egészségre is az utazás előtt - és ez a legfontosabb !!!!!!!!

2-Hepatitis A-B érvényes oltásod legyen ! Ez most divat  és elég drága !

3-hasmenésed akkor lesz, ha úgy indulsz el, hogy Egyiptomban mindenkinek hasmenése lesz ! Ha nem úgy vágsz neki, akkor NEM (biztos), hogy lesz ! Azért hozz magaddal "szenet", meg efféle csodaszereket és alkalmazd az 1. pontottal együtt !

4. A laposüveg a legjobb megoldás, és részben megelőzi az 1. pontot !

-- ami a legjobb az UNDENBERGER nevű osztrák keserű, ami csodaszer kategóriát képvisel ! Nálunk a METRÓ-ban kapható, az osztrákoknál mindenhol !

Aztán egy korty Whiskey, de nem csak a kaja után, hanem előtte is ( és akutt esetben közben is) !!!!

Egyébb esetekben kérdezzétek gyógyszerészeteket és orvosotokat !

Viszont ha nem foglalkozol a gondolattal, nagy valószínűséggel semmi bajod nem lesz !

Utóirat: nemzetközi felmérések szerint az utazásokat követő 1-3 napban fellépő hasmenések okozója a STESSZ, mert az utazó izgul, hogy simán megy -e a repülés, jó lesz-e a szálloda és az idő, stb - és ezzel már az indulás előtt STRESSZELI magát, melynek "tünetei" aztán a pihenés első napjaiban jönnek ki !

 

Rendelek ápr.21.-tól Sharm-on - Laguna Vista Brach !

KnéZs Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7656

Sziasztok !

Irigykedve gondolok a mostanában utazókra , imádom Egyiptomot , családommal szerencsére 7 alkalommal jártam már e lenyűgöző országban. Többször leírtam már én is beszámolómat , most  csak annyit tennék hozzá : a hasmenés nem törvényszerű !!! mi soha nem kaptuk el , a kislányom 6 éves volt az első utunk alkalmával , most 10 tehát nála az alkohol mint fertőtlenítő sem jöhet szóba. Neki sem volt soha semmi baja , szerintem kis odafigyeléssel elkerülhető ,

bár ismerőseim szerint én lassan "bennszülött" leszek , ezért nincs semmi bajom kint. Biztos , hogy vannak érzékenyebb emberek akiket már eleve a meleg megvisel , viszont tudni kell ellánálli a "trugyis" étkeknek , alapvető szabály amit szerintem már mindenki tud , csapvíz tilos és az ezzel mosott gyümölcsök is , hámozzunk meg mindent ! Fogmosással kapcsolatban: igazából nem tudom , hogy a csapvízzel történő öblögetés során van e elég felszívódási idő és mennyiség , nekem nem ártott , de a lányomnak csak palackos vízzel engedtem a fogmosást .

Egy biztos aki tudja magáról , hogy szenvedhet utazási betegségben annak már megelőzésként is ajánlatos az Antinál , viszont az itthon használatos szerek nem használnak !!!

Jó utat mindenkinek !

 

bean0 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7655
Sziasztok!

A párommal Április 20.-n indulunk Egyiptom-Sharm el Sheikh-be!Sajna információm szerint amit ismerősöktől hallottam, akik már voltak kint az elmúlt években (tavaly és tavaly elött) azt mondták hogy a hasmenés és a hányás szinte elkerülhetetlen!De van rá gyógyszer amit már a megérkezéskor be lehet szerezni a reptéren is! Neve: Antinal!Ajánlották még hogy vigyünk magunkal valamiféle töményebb alkoholt, és ha olyan helyen eszünk pl:nem szálloda akkor egy kortyot fertőtlenítésképp igyunk a kaja után!Szóval laposflaskát illő betenni a táskába!A helyi emberektől nem kell tartani kedves túristaszerető emberek (hisz belőlünk élnek)de rámenősek is!Egyszóval csak mosolyogj és ő is mosolyogni fog,de alkudni pofátlanul kötelező szinte mindenhol mert ha meg akarsz venni valamit és megkérdezed mennyi ő a 3x-s árat fogja mondani neked az eredeti ár helyett!De ez mind csak infó,majd április 20-tol kiderül!Reméljük szuper lesz és nem lesz gond!Hát ennyi! Jó utat mindazoknak akik oda jönnek !
Hali!



evk Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7654
Hotelcsere?
Előzmény: seci17 (7653)
seci17 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7653

Bocs, hogy csak most válaszolok, de kicsit dolgoztam. :)

Mi most megyünk először Egyiptomba. Régi álmunk volt eljutni ide. Nekünk is fontos szempont a tisztaság. Kicsit félek a fertőzéstől, de tudom, hogy nem szabad vizet inni a csapból, hámozatlan gyümölcsöt enni stb... Szóval készülünk. :)

Nem tudjátok mi az a gyógyszer amit azonnal ajánlanak kiváltani?

Szeretnénk kirándulni is és persze a sznorkizást sem hagyjuk ki. :) Aztán ha megtetszik megyünk máskor is. :))))

Azt hiszem a másik szállodát választjuk. A Kartagóról elég vegyes infókat kapok, de remélem nem lesz semmi gond. Ismerősök már utaztak velük többször.

Szóval Irány Sharm április 20-án!!!:)))

Előzmény: zepj (7630)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7652

Szia !

 

Debrecenből egyedül, a többiek a reptéren csatlakoznak az ország más városaiból. Összesen 7-en leszünk (mint a gonoszok)

 

 

Üdv

Gy

Előzmény: El_Camino (7650)
evk Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7651
Balatonfüredről.

Egyre jobban tetszik a hajnali indulás !!!!!

Előzmény: El_Camino (7649)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.10 0 0 7650
1-edül?
Előzmény: GYURMÓKA (7636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!