Keresés

Részletes keresés

csimpilimpihovamesz Creative Commons License 2010.11.17 0 0 7537

Szlovákiában senki nincs érintett? (Hogy tényleg nem tudom-e megnézni az 1918-ban meghalt ükanyám halotti anyakönyvi kivonatát.)

csimpilimpihovamesz Creative Commons License 2010.11.17 0 0 7536

Na, ez érdekes. Én is köszönöm az információt.

 

Mondjuk én Bécsben vagyok, de úgy láttam a mormonok oldalán, hogy itt is van egy, ráadásul nem is messze tőlünk. Egyébként Ausztriából is származik egy ükapám, készültem is már Linzbe (itt nem központilg őrzik a régi anyakönyvi mikrofilmeket sem), dehát L innen is annyira messze van. A mormonoknál ezek szerint kényelmesebben tudnám megnézni. Meg akkor néhány magyar filmet is bekérhetnék ide. 

Előzmény: qwycx (7533)
kompen Creative Commons License 2010.11.17 0 0 7535

A felvilágosítást köszönöm. Én csak egy egyszerű amatör vagyok, akit érdekelnek az őseik.

Egyébként az 1895 elötti dokumentumok érdekelnének. A kutatott személyek vagy evangélikus, vagy római katolikus vallásuak lehettek.

Előzmény: qwycx (7533)
qwycx Creative Commons License 2010.11.16 0 0 7534

 

 

Elnézést! Valami baj van a gépemmel. A levél elején az értelmetlenség fogalmam sincs hogy került oda. Már nem először.  

Előzmény: qwycx (7533)
qwycx Creative Commons License 2010.11.16 0 0 7533

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Én néhány éve járok Budapesten a mormon kutatóba. Igen a Tihanyi téren van a templomuk és abban a kutatókönyvtár.

Először illik odamenni, kicsit tájékozódni. Persze van telefon meg Email is.

 

www.unsz.org          Itt található a nyitva tartás, meg a térkép.

 

Ez nem kölcsönkönyvtár, csak ott lehet nézelődni. Lehet fotózni (ez szuper)

Van ami film ott is van, és van amit Németországból hoznak.  (lassan ér ide)

 

Nagyon sok helyről lehet mikrofilmet kérni. Magyarországon, Ausztriában teljes, Szlovákiában kb 80%-os, Szlovéniában és Horvátországban csaknem teljes, Bácska-Bánátban viszonylag jó a felvételezés aránya, nagyon kevés film van a mai Romániából, zömmel a monarchia hadi anyakönyvezése valamint a Ceausescu idején Németországnak "eladott" szászok által kimentett evangélikus anyakönyvek, és egyáltalán nincs film a Kárpátaljáról.
Felvidéki filmek esetében nem teljes az anyag, mivel ott most folytatják a filmezést, tehát lassan de biztosan bővül a választék. Lista van.

 

Rendes kutató csak a mai határon kívüli, valamint a 1895 utáni filmekért megy oda. A többi megvan a MOL Lángliliom utcai kutatójában (azt is Ök filmezték).


Mivel sajnos csak négy olvasójuk van, ezért igen nehéz gépidőhöz jutni. Nem egyháztag csak egy hónapban egy időpontot kaphat.

Igen kedvesek, segítőkészek.

Van még kérdés? Van bővebben is.

Előzmény: csimpilimpihovamesz (7531)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 7532

Úgy tudom a Tihány téren van egy BP-n.

Előzmény: csimpilimpihovamesz (7531)
csimpilimpihovamesz Creative Commons License 2010.11.16 0 0 7531

a linkelt mormon oldalon rákereshetsz, hogy hol vannak ilyen "family research center"-jeik vagy mijeik. bp-en nincs, úgy láttam, de van debrecenben, szegeden, győrben, meg még valahol. 

 

én még nem próbáltam őket, sejtelmem nincs, hogy hogy működik, ill. használható-e egyáltalán. kíváncsi lennék mások tapasztalatára.

Előzmény: kompen (7530)
kompen Creative Commons License 2010.11.16 0 0 7530

Budapesten tartózkodom.

Előzmény: csimpilimpihovamesz (7528)
csimpilimpihovamesz Creative Commons License 2010.11.16 0 0 7529

a linket meg lehagytam:

https://wiki.familysearch.org/en/Ordering_Microfilm_or_Microfiche_from_a_Family_History_Center

Előzmény: csimpilimpihovamesz (7528)
csimpilimpihovamesz Creative Commons License 2010.11.16 0 0 7528

Ezt próbálta már valaki? Tudjátok, hogy mennyibe kerül? Mert - ha a pénz nem akadály - akkor egy ilyen family research centerbe berendelheted a mikrofilmet a mormonokról, és kutathatod. Hol tartózkodsz helyileg? Azt nem írtad. (Én nem tudom, hogy mennyibe kerülhet...)

 

Én is Szlovákiában vagyok érintett, egy ükanya halálozása kapcsán. (Rozsnyó.) De ő 1918-ban halt meg (hónapot napot nem tudom), és így nem tudom, hogy hol keressem a halotti anyakönyvét. Azt már nem vették mikrofilmre a mormonok. Többiek: jól értem, hogy Szlovákiában nem kutathatóak a 100 évnél fiatalabb anyakönyvek? Tehát az üknagyanyám halotti anyakönyvi kivonatát nem fogom tudni megszerezni? Tud valaki erről valamit?

Előzmény: kompen (7526)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7527
kompen Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7526

Tisztelt Kutatótársak!

A nagy problémám az, hogy ahol kutatnom kellene már nem tartozik Magyarországhoz.

Ez a hely Leibic (Lubica), a mai Szlovákia északi részén (Szepes megye) fekvő kis község.

Az ükapám (Kottler Gusztáv) és a dédapám (Kottler Géza Soma) itt éltek illetve az egyik itt született, de többet szeretnék tudni pl. a testvérek nevét, feleségek nevét stb.

Biztos, hogy itt (1870 körül) szétágazik sokfelé a családfa.

Odautazi nem tudok. Milyen javaslatotok van az adatok bővítésére?

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

rkyra Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7525

 

Pontosítok, Jukovics Pál lánya 1847-ben született, tehát valamikor az 1820-as években keresgélek.

Előzmény: kerub (7521)
kerub Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7524

 

Itt is van egy kivándorolt névvariáció........

 

http://www.familysearch.org/Eng/Search/frameset_search.asp

 

Thomas JUKOVICH - U.S. Social Security Death Index
Birth: 25 Jan 1966  State Where Number was Issued: Illinois  Death: 19 May 2009

Előzmény: rkyra (7520)
erdospal25 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7523

helyesbítés 1787-1792 között, utólag vettem észre, hogy Varga Katalin az anya neve

Előzmény: erdospal25 (7522)
erdospal25 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7522

nagyjából 18-23 éves lehetett a mennyasszony, ez esetben Varga Katalin 1828-1833 között született (kb.)

Előzmény: rkyra (7520)
kerub Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7521

http://www.radixindex.com/adatbazisok/adatbazisok.shtml

Itt néztem meg ts-el is .....
Lehet, hogy az előfizetőknek több adatot is kiad!!!

Jukovics Rudolf
(szül.: Lublin)Két világháború közti korszakSzem. adatok1 sorForrás:
[A Magyar Királyi Államrendőrség feketekönyve]. - [S. l.] : [s. n.], [1940?]. - 972 p. ; 21 cm
Kezdõ kötet és / vagy oldalszám:
p. 376
Forrás leírása:
A könyvet minden valószínűség szerint az államrendőrség tagjainak szánták használatra. 

Előzmény: rkyra (7520)
rkyra Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7520

Jaj, ne vegyétek el a kedvem. :))

 

Az ifjú Bekő Pál sem nemest vett el, ráadásul helyben házasodott, így remélem, hogy az apuka sem cselekedett másképp. Egyébként meg lehet gondban lennék, mert Varga Katalin volt az ara, ami feltételezem gyakori név, így valószíűleg gyakori nemes név is lehetett.

 

Azt nem tudjátok megmondani, hogy egy vezetéknevet hol lehet megnézni, melyik településen volt gyakori? Viszonylag ritka névről a Jukovics-ról lenne szó.

Előzmény: erdospal25 (7519)
erdospal25 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7519

igen, előfordult amit kicsifura is ír, de az is megesett hogy távolabbi (vár-)megyéből hozott magának feleséget, az Alföldi nemesség körében szokás volt olykor Erdélyből is hozni a fiatal menyecske lányokat, feleségnek

Előzmény: kicsifura (7517)
kicsifura Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7518

Szóval, szerintem nézz utána, nem készült-e ilyen összeírás abban a megyében is ahol keresel.

Előzmény: kicsifura (7517)
kicsifura Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7517

Ha a felesége is nemesi családból származik (ami nem ritka) akkor akár egész nagy távolságokra is felkészülhetsz. Az én családomban sokszor szinte a megye túlsó végéből kerítettek maguknak asszonyt/ férjet. Megye határhoz közel akár egy másik megyéből is lehet. Nekem szerencsém volt abban, hogy rendelkezésre áll a zalai levéltár honlapján a nemesek településenkénti öszeírása. Itt megnéztem hogy melyik településen írtak össze olyan nevűeket, mint a keresett asszony és először ott kerestem a házasságot. Persze ez nem biztos hogy minden esetben eredményes. Nekem bevált.

Előzmény: rkyra (7516)
rkyra Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7516

Érdekes dolog ez. Elment a másik településre, elvette a nőt, aztán visszaköltözött... Hogy is működött ez régen? Remélem általában nem mentek messzire, tényleg csak a szomszédos településre. De olyan nehéz így keresni.

Így is jól megjártam, mert adott időszak keresztelései az egyik mikrofilmen voltak, a házasságok meg a másikon, így oda-vissza tekergettem egész nap őket. De hát ez a szépsége a családfakutatásnak... :))

 

A másik ágba még bele se merek kezdeni, mert ott vagy 5-6 településről házasodtak össze az emberek.

Előzmény: erdospal25 (7515)
erdospal25 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7515

van még egy lehetőség, ha másik faluból - szomszéd faluból pl. - hozta a mennyasszonyt,  érdemes lenne ott is átnézni az adott évet/időszakot

Előzmény: rkyra (7513)
rkyra Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7514

Valóban, csak egyházilag tartozott oda...

Ezek szerint, az egyetlen Bekő család, akit találtam a Nagy Iván féle könyvben, nem is ők?

Akkor most már még kevesebbet tudok róluk. Ilyen az én formám. :(

Előzmény: milyennincs (7512)
rkyra Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7513

Igen sejtem, hogy mivel azonos az apa fiú neve, valószínűleg közvetlenül előtte házasodhattak, de sajnos nem találtam. Igaz egy másik ágat jobban kerestem. Így még azért visszatérek erre a névre.

Előzmény: erdospal25 (7511)
milyennincs Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7512

Mégis mettől meddig tartozott (volna) Esztergom vármegyéhez Ráró?

Előzmény: rkyra (7510)
erdospal25 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7511

a szülők nem sokkal korábban házasodhattak össze, kb. 1800-1808 között

Előzmény: rkyra (7510)
rkyra Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7510

Ásványráró, pontosabban akkoriban Ásvány és Ráró Esztergom megyéhez tartozott az általam keresett időben.

Az én felmenőm nem Bekő János, hanem Bekő Pál.

Odáig jutottam a keresésben, hogy Nemes Bekő Pál szül. 1810.01.25 szülei: nemes Bekő Pál és Varga Katalin.

 

Azt, hogy mikor lett nemesként feltüntetve, innen vettem: http://hu.wikipedia.org/wiki/R%C3%A1r%C3%B3

 

Sajnos a szülőkről egyenlőre még csak ennyit tudok.

Előzmény: milyennincs (7509)
milyennincs Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7509

A 7477. hsz-ben, annak első bekezdésében Hédervárról és Ásványráróról írsz, majd  a következő bekezdésben említed Bekő Pált 1798-ból, aki a 7495. hsz-ben már Esztergom megyei megjelöléssel szerepel. :)

A neten van fent adatbázis, melyben Bekő János részt vett az 1797. évi insurrectio-ban armalistaként megnevezve.

Meddig van meg a Bekő ág? Az mit jelent, hogy 1790-ben még nem, 1798-ban már igen (nemes)? Egyáltalán mikor született és ugyanarról a Bekő Pálról van-e szó? (nagykorú-e 1790-ben, ha ugyanaz a személy?)

Előzmény: rkyra (7495)
milyennincs Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7508

Itt nyomon lehet követni az előterjesztés útját. Ugyan nincs még a jövő heti napirendek között, ahol a sorszámok 1507-tel zárnak, de talána következőre....

Ha átmegy nagy sikere lesz az a közösségnek (meg hát az előterjesztőn látszik, hogy tényleg a szívén viseli az ügyet) :)

Gratulálok az eddigiekért is.

Előzmény: Törölt nick (7494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!