Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9402

Sírta tele a fene, csak megjegyeztem.

Ki a fene gondolja egy kép láttán, hogy a két vödörbe lógó fűrt az más-más tőről származik?Máskor ne tegyél fel ilyen megtévesztő, trükkös képet, aztán nem fogok kételkedni.

Kösz, az ucssó mondatodat.. ezeket "imádom" e helyt... :(

 

Előzmény: Törölt nick (9400)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9401

első szüret @ balkonkertész

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9400

:)) a képen a pirosak egy másik vödrös pari,egyértelműen látszik.

 Az előtérben lévő zöld parifürt a lényeg virágokkal a végén:D, csak sajnos pont

a piros fürt fele nött meg.Nezd meg jobban.  Ne haragudj de pont te sírtad tele a fórumot

hogy mindent,bizonygatni kell másoknak,ahogy látom te sem vagy különb.

Ja.

Előzmény: Törölt nick (9397)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9399

Kaptam ilyen "névvel": sárga nagy magot, van is két tő, parik is vannak rajta, de még nem érettek, s hogy milyen lesz nem tudom.

Orange Strawberry-m és Coeur de boeuf orange van még kettő, de ők narancs színűek lesznek.

 

Előzmény: Dance1 (9398)
Dance1 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9398

Érdeklődni szeretnék.

Rendes méretű sárga paradicsommagja nincs vagy nem lesz véletlenül valakinek?

Neten nézelődtem de csak koktél meg körte paradicsommagokat találok.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9397

"3. Május végi vetés, Lugas F1"

 

Szóval azt akarod mondani, hogy a magvetéstől számítva neked másfél hónap múlva érett paradicsomod van.

Ja.

 

 

Előzmény: Törölt nick (9396)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9396

A kalcidol kb 1300 Ft.

 

1 kép a Lugas F1 repedései

2. levél sodrodás erre most Zn lett fújva (kisérletkép)

3. Május végi vetés, Lugas F1

Eddig kb 15 kg szedtünk ,kb 130/tő, jövő héten befőzés

ugy vegyesen ami érett mind jöhet,tavaly is igy lett csinálva nagyon finom lett.

 

Előzmény: lizy72 (9393)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9395

23 nem túl sok, a Lugasomon kb. 13 bogyó lesz egy fürtön, igaz, a Lugas kisebb bogyójú és folytonnövőde 23-at egy erős Korall elbír. Az enyémnek vastagabb a szára, mint a hüvelykujjam. :D

Előzmény: lizy72 (9393)
lizy72 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9394

Kösszi:)

Előzmény: paradisso (9384)
lizy72 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9393

Mennyibe kerül ez a fajta??

 

Tegnap kimentem a kertbe és gyönyörködtem a paradicsomokba. Mindegyiken nagyon sok van, de a  korall és a mobil visz mindent, az egyik kis bokron 23 nagy paradicsomot számoltam. 

Nem tudom, hogy ez normális-e, vagy nagyon megterheli a töveket.

Előzmény: Törölt nick (9387)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9392

Ez a hüjjjjje kép midig lemarad, hijjjába pasztázom be. Le kell menteni, oszt úgy beilleszteni, így:

 

 

Előzmény: Törölt nick (9391)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9391

Hip-Hipp!

Az Amistarra nem volt eddig szükség. Kopp-kopp-kopp. Azt a dzsungel mélyén utólag talált újjnyi barna foltot ecsettel bekentem jó erős dithane+champion keverék löttyel és azóta csak az a kékes réz valami látszik a száron, a két hete bekentek meg szürkék lettek, nem nőnek tovább a foltok és teremnek.

Pari ügyben valszeg azért tartok előrébb, mert korlátlanul locsolhatnék, szabadidőm is sok van (faluszéli, unatkozó, elkényeztetett háziasszaony...) -ahogy valaki a múltkor itt ismeretlenül jellemzett... ha-ha-ha...

A panaszkönyv kérése és a fogyasztóvédelemmel való befenyítés már sok megoldhatatlannak, lehetetlennek mondott problémát megoldot....

 

Permetező: Én vettem 1350-ért itt a boltban egy a képen láthatóhoz hasolnló 2 literes - feliratok nélküli, piros- fejjel. Jól porlaszt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kemorgo (9381)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9390

Nálam meg a szíveseknek nem volt semmi bajuk - eddig.. kopp-kopp-kopp.

Tényleg nagyon finom. Tegnap betoltam azt cca. 33 dekásat, zsírosdeszkával. Hagytam a túrós csuszát a törörtyűvel együtt későbbre..  - pedig ha valamit szeretek, az az.. az első egyben benne van. :)

 

Előzmény: Jani71 (9385)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9389

A magról helyre vetett paradicsomjaim kis lemaradásban vannak, a május-júniusi nagy hidegben alig nőttek valamit, de már szép fürtök vannak rajtuk. Ennék már belőlük, de még csak a palántásan vásároltak kezdtek el pirosodni. Ja, két szem parit már ettünk... :D Na szóval, a helyre vetettek:

A CBNorától kapott koktélparinak nagyon szép fürtje van, akár egy fürt szőlő, esküszöm, magassága már 1,7-1,8 m körüli, nagyon belehúzott, és nem azért mert esetleg árnyékban lenne, mert nincs. Kíváncsi vagyok az ízére, de rossz nem lehet... :)

 

A Harzfeuer F1-en is szép mennyiség van, pedig az nem mini bogyójú.



És a Lugas F1-ről is kiderült, hogy tud ám ilyen nagy fürtöket produkálni, és amit a piacon vettem, az valószínűleg nem is Lugas F1.

kemorgo Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9388

Na, akkor terád is irigy vagyok, mondjuk pont nem a kórságért.

 

Érdekes, amit mondtok, mert én nem tartom különösen érzékenynek, csak annyira szokott nyavalyás lenni, mint bármelyik másik, de ezt írtam is, úgy emlékszem.

 

Ezek szerint ennyit számít a mikroklíma, esetleg a környezetben előforduló gombák, betegségek.

 

Remélem, hogy csak a kötéskori, illetve az az után következő időjárás miatt van, remélem, hogy a következő terméseket gond nélkül meg tudja nevelni, és érlelni.

Én hasonló helyzetben leszedném róla a foltos bogyót, ha a növény maga egészségesnek tűnik különben.

 

Nálam most a hiányos kötéssel szenvedek velük, alig van pár paradicsom rajtuk. Igaz, mint nyafogtam az imént, egy hónapja nem volt értékelhető eső, locsolni nem tudok, nem is akarok, szívós, kötött földem van, akkora repedések vannak rajta, hogy a kezem bele tudom dugni. 

A paradicsomot takarom, fűnyesedék, plusz széna, amit a nyuffok elpocsékolnak.

Plusz, minden oldalról akkora gaz, hogy én nem látszom ki belőle.

Szóval, nem csodálkozom, hogy kínlódok, de a szomszédaim kertjére már nincs energiám, a sok minden féle gazról jön befelé kártevő, gomba, betegség.

 

Előzmény: Jani71 (9385)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9387

Ja a kép lemaradt,bocs,és már írni is alig tudok:)

 

Előzmény: Törölt nick (9386)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9386

Ahogy már sokszor emlitettem a Magnézium-ról ne felegdezzünk meg.

Ez egy kombinált lombtrágya a Ca-Mg kb 1 hete vettem .

Itt egy kapcsolodó link:http://www.balintgazda.hu/kerdesek/konyha+kert/3579-paradicsomvesz-vagy-nem-az.html?pop=1&tmpl=component

 

 

 

Előzmény: Jani71 (9385)
Jani71 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9385

Mindannyiótoknak köszönöm a választ!

Nem gondolok fitoftórára, mert egyrészt olyan már volt néhány évvel ezelőtt, az nem egészen ilyen az emlékeim, a fotók és az internetes fényképek szerint (de ez nem jelenti azt, hogy most a véleményem ellenére ez nem az!! - mindenesetre az akkori foltok fényesek és bőrszerűek voltak, ez most nem olyan), másrészt szórtam már rá Curzate R-t, Ridomilt, Amistart.

Viszonylag rendben vannak a növények, de ez a jelenség aggaszt, plusz terméskiesést is okoz, az se nagy öröm. :-(

A következő, talán holnapi permetezés megint Amistar lesz, ezúttal a második, hogy blokkban legyen. Aztán meglátjuk, mindenesetre a Ca-ot nem hagyom abba, akármi is okozta a hiányt (feltéve, hogy az - de abban viszonylag biztos vagyok, mert olyan is volt már... - bár akkor a fényképek tanúsága szerint világos, megbőrösödött, "parásodott" foltok voltak a termések csúcsán... akkor lehet, hogy mégiscsak valami gomba okozza az egész jelenséget, vagy akár nem is egy féle...?).

Amit tanyasibanya írt a 9377-ben, az is úgy van nálam is. Meg ahogy a képen is látható, másképp is terjed a rothadás. Emiatt gondoltam Ca-hiányra és gombára.

 

kemorgo (9381): Halkan megsúgom, hogy ma ettem az első saját kerti paradicsomot, és az a Te egyik "szívesed" volt. Mennyei! Semmi köze a bolti cucchoz! És akkor még a többit meg se kóstoltam, azok még ezután jönnek. Az idén ültetett fajták közül van olyan, amelyik most kezdte a pirosodást, van, amelyik már majnem kész, ha lejárt a permet ÉVI-je (duplán), akkor egyből "szüret".

Részemről is hála és köszönet!

(Akárhogy is van nálam ezekkel a tünetekkel, azért az látszik, hogy a "szívesek" a legérzékenyebbek az ilyen nyavalyákra. :( A többinek gyakorlatilag kutya baja.)

 

Azért jó lenne tudni, hogy egész pontosan mi ez az egész jelenség!

Előzmény: Törölt nick (9382)
paradisso Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9384

Hiánybetegség, Kálcium hiány, adjál nekik a kálcium nitrátot, a következő időben már rendben lesz. http://kerteszkedes-szekelyfoldon.szhblog.ro/2011/07/26/novenyek-fejlodesi-rendellenessegei/

Előzmény: lizy72 (9383)
lizy72 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9383

Nekem is hasonló gondom van, mint Janinak. A ökörszív, és a kecskeméti jubileumnál egy két ilyen termést találtam.

Egyébként a növényt nem látom betegnek.

Mi lehet ez? 

Csak voldüngert kapnak tápanyag kiegészítésként. 

Kiültetés után kapott Dithannét, a múlt héten pedig cruzate-R-t

 

Remélem nem paradicsomvész :(

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9382

Igen lehet Ca hiány a K többlet miatt, mi nem használunk

K többletes műtrágyát,és előfordult már nálunk is a fóliába ahol szinte

kizárható a paradicsomvész.Ha szabad földi a parid akkor,ahogy Beetee írta

lehet Fitoftóra,de hogy 100% és ez ellen védekezz ,ezt én nem jelenteném ki:)

 

 

 

Előzmény: Jani71 (9372)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9381

Na, hurrá!

Azért a megvett amistart, jobb a békesség, inkább fújd ki!

Csak három nap az Évi(je)! :D

Hát mit mondjak, nem kicsit vagyok irigy, ti már ehettek finomságokat, a kertből. Nálam még semmi, várhatóan még hetek kellenek. Plusz a permetezőm is tönkre ment, még a múltkori permetezéskor, kézi, fél literes kis permetezővel kellett lefújnom a fél kertet. Továbbá a sárgulás, foltosodás nem állt meg, újra kéne fújni, csak nem tudom, hogy Amistarral ismételjem, vagy Ridomilt kapjon most.

Elügettem a Tescoba, pont mától akciósak a permetezők, erre, nem volt persze :(

Azért beírtam a vásárlók könyvébe, akkor majd egyszer szólnak, hogy ott áll a vevőszolin, ezen az áron :D

 

Valamint nem volt értékelhető eső, már több, mint egy hónapja. Locsolásra se időm, se pénzem, se erőm.

 

Tudom, sokat akarok.

 

Előzmény: Törölt nick (9375)
Lunni Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9380

köszi! amennyire tudtam kiszabadítottam a fürtöket, most már barnulhatnak :)

Előzmény: TINTUS (9373)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9379

A Manóból idén már ettem, de korábban kezdett érni nálam a Datolya és a Cherrolla...

Előzmény: Törölt nick (9378)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9378

Nem tudom, nem hiszem, mert elég lent és bent volt a "bozótban". Alig érte a nap.

Mindegy, megettem. :) Finom volt. Belül semmi hibája sem volt. Már érik a következő. Érdekes, van egy csomó fajta és ez a nagy leggyorsabb. a Japanese Black trifele is kezd színesedni. A "legkorábbi" Mano, viszont tök zŐd.

 

Előzmény: BAtti1964 (9376)
tanyasibanya Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9377

A gomba-gyanakodós nálam is van, és nálam is csak a szívparadicsomnál. Az alsó csücske előbb mélyzöldre vált, majd bebarnul, és elkezd ez a barna, rothadó folt felfelé terjeszkedni. Két szívparin jelentkezett, amik 1 fürtben voltak. Csak remélem, hogy nem terjed tovább. Múlt kedden voltak lefújva amistarral, ezért nem gondolnék gombára. De tippem nincs.

Előzmény: Jani71 (9372)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9376

Ez a folt nem a napégés következménye?

Előzmény: Törölt nick (9375)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9375

Hát hogy is kezdjem... Szal nem bírtam tovább.. ráizgultam... levettem... Folt, nem folt.. (nem vízkő volt, kemorgo, -igazad volt!) de nem számított... Nem aggódtam.

Kentem egy karéj (nem szelet) karéj... kenyeret, megkentem apci zsírral, sózás és mázsálás után a paradicsomot élvezettel meglékeltem..

Minő csoda! Belül is piros volt és "mókusos", ahogy egy blogon olvasni a "jó húsos" paradicsom félrehallásából keletkezett új pari jelzőt.

Szóval... Ehhh... Nincs rá szó... Az, hogy csodás, meg fenséges íz, ez esetben csak amolyan nyóckeres szleng.

Mennyei. Ízorgia! Egy szelet Édes Erdély. Kösz kemorgo! :)

 

beetee Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9374

Nincs köze a Ca-hoz.

Paradicsomvész.

 

Kezd el a védekezést MOST. :(

Előzmény: Jani71 (9372)
TINTUS Creative Commons License 2013.07.19 0 0 9373

szerintem az érő fürt alattit letörheted , de ne vágd hanem törd, picit felfele nyomod meg aztán meg lefele a levelet.

Előzmény: Lunni (9369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!