Keresés

Részletes keresés

kalmárkata Creative Commons License 2007.11.19 0 0 316

Látod, ezt nem tudom.

bemásolom amit Kovinak írtam:

 

Azt mondták, hogy ez a vajkultúra (sajtkultúra) olyasmi sajtot csinál, mint a trapista. És, hogy milyen lesz a sajt, az sokban függ még a technológiától is.

Én azt hittem, hogy lesz a listában több féle sajthoz való kultúra., Kis hölgyet kérdeztem, hogy mi van akkor, ha én Pannóniát szeretnék csinálni, erre azt mondta mosolygások közepette, hogy arra van másik kultúra, agresszív, nagy gáztermelő(nagy lukakhoz) baktériummal, de szerinte azt nem lehet megcsinálni házi körülmények közt. Ezt mondjuk sejtem, aztán el is terelődött a szó, így nem kérdeztem már rá, hogy mi van a többi sajtféleséggel.

 

Ennyit beszéltem erről  a hölgyel, aki nagyon türelmes és segítőkész volt. Úgy is akarok rendelni, majd megkérdezem akkor ezekről a dolgokról. Vagy, ha gondolod, hívd fel őket és a 124-es melléken van ez a nőci, ott a neve a dokumentum alján.

Én mondtam neki, hogy egy netes fórumon jutottam hozzá a cég elérhetőségéhez, és másnak is elküldöm a dokumentumot.

Előzmény: Nati23 (315)
Nati23 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 315

Igen!!

 

Köszönöm szépen!

 

Lehet, hogy butaság, de azt nem mondták, hogy ezek milyen sajtnak a kultúrái?

Úgy nem lehet rendelni, hogy kifejezetten egy bizonyos kultúrát rendelsz?

Előzmény: kalmárkata (314)
kalmárkata Creative Commons License 2007.11.19 0 0 314

kukk

 

Nati, Tuutuu : elvileg elküldtem nektek, ha nem érkezett meg, szóljatok

tuutuu Creative Commons License 2007.11.19 0 0 313
Ha lehet, én kérem: a nevem kukac euromail ponthúúúú
Előzmény: kalmárkata (299)
Nati23 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 312

Hahó!

 

Van itt valaki akinek megvan a lista amit Katának sikerült megszereznie. Kérem szépen küldje el nekem. Nagyon kíváncsi vagyok!

 

Nagyon köszi előre is!

Nati23 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 311

Szia Kovimann.

Szeretnélek megkérni arra, hogy tegyél már föl képet a formádról is amiben préseled a sajtot. Nekem még nem sikerült megtalálnom a legjobbat, és nem tudok szép sajtot csinálni. A tiéd pedig csodaszép, ezért mutasd már meg légysz, hogy milyen a formád, és a sajthárfát is.

 

Köszönöm szépen!!!!!!

Előzmény: kovimann (294)
Nati23 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 310

Szia Kata!

 

Nagyon megköszönném ha nekem is elküldenéd azt a listát.

A vajkultúrával kapcsolatban annyit,. hogy nekem az egyik ismerősöm a maga álltal készített vajból tesz a tejbe vajkultúrát.

 

Köszi előre is!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

kovimann Creative Commons License 2007.11.19 0 0 309

Szia Kata

 

A füstölés nem befolyásolja az érlelésrt, nálam ne volt ilyen gond!

Az én technólógiám szerint 4 hét az érlelés!

Egyszer próbáld ki 3-4 hetesen, hogy hogy ízlik jobban azt már neked kell eldöntened! Mindenképpen ízesebb lesz!

Előzmény: kalmárkata (307)
kovimann Creative Commons License 2007.11.19 0 0 308

Szia Kata!

 

Köszönöm az emilt! Nagyon gyors voltál!

Valószínű, hogy én is ezt a sajtot készítem, majd megnézem a kultúra csomagját!

Trapistához is lehet hasonlítani a sajtomat, de mostanában nem látok lyukas trapistát, mind nagyon tömör, lyuk nélküli.

Ha tovább érleled nem lesznek benn nagyobb lyukak, csak az íze lesz intenzívebb.

Nekem ez a tapasztalat!

A pannóniára nekem is fáj a fogam, abban az a kisé édeskés utó íz tetszik a legjobban.

Mégegyszer köszi a listát!

Előzmény: kalmárkata (303)
kalmárkata Creative Commons License 2007.11.19 0 0 307

elküldtem!

 

lenne megint pár kérdésem, amiért bocsi, hogy állandóan zaklatlak.

 

Ha ezt a sajtot, amit csinálsz tovább hagyom érni, mint 2 hét, akkor ebben is lesznek nagyobb lukak? és még finomabb lesz?  

 

a füstölés nem befolyásolja az érést?

 

megéri várni, tovább érlelni 2-3 hétnél?  Annyival finomabb a 4-5 hétig, vagy tovább érő sajt?

 

egyáltalán ezt a sajtot, amit csinálsz meddig jó érlelni?

 

 

Előzmény: kovimann (305)
8472-es faj Creative Commons License 2007.11.19 0 0 306

Én biztos voltam benne, hogy sikerülni fog, mert már sajtot is készítettem bolti tejből. Persze friss tej és nem UHT-s.

A receptel csak az volt a gond, hogy túl finom lett a jogi és így túl hamar elfogyott! :-))))

Előzmény: kovimann (298)
kovimann Creative Commons License 2007.11.19 0 0 305

Szai Kata!

 

A termékismertetőt nekem is el tudnád küldeni!

Hátha van benne malami újdonság!

Előre is köszi szépen!

Előzmény: kalmárkata (299)
kovimann Creative Commons License 2007.11.19 0 0 304

Szia kalmárkata!

 

Szerintem jogos lehet amit a Kutatós néni javasolt! Nálunk a tejet fejés után egy órán belül lehűtjük 4 fokra. A tej fejés után még egy élő anyag marad! Ezért megvan az a tulajdonsága hogy a káros "bacik" számát képes csökkenteni! Magyarul a frissen fejt tej csíraszáma 1-2 óráig csökken, aztán ha nem hűtik le akkor intenzíven nő! Abban is igaza van, hogy úgyis visszapótoljuk a kultúrával!

Sajtkultúra=vajkultúra? 

kalmárkata Creative Commons License 2007.11.19 0 0 303

Nagyon kedves hölgyel beszéltem ennél az intézetnél.

Ő azt mondja, ha igazán jó állagú sajtot szeretnék csinálni és vajkúltúrát is használok, akkor azt javasolja, hogy  a házi tejet pasztörizáljam ( 65-67 c°-on tartsam a tejet 20-30 percig, lehetőleg dupla falú edényben, vagy vízfürdőn).  Azért, mert ezen a hőfokon nem sérülnek a tej értékes összetevői, viszont a csúnya bacikat elpusztítja. A jókat is, de a vajkultúrával (sajtoltó)  visszapótoljuk.

 

És így lehet legjobban a boltihoz hasonló állagú sajtot elérni.

Azt is mondta, hogy enélkül a szertartás nélkül is lehet, de akkor más lehet a sajt, mert nem lehet kontrolálni, hogy melyik baktérium kezd el jobban dolgozni a sajtban, és ez változtatja a minőségét.

 

Kovi?? szerinted??

taffy Creative Commons License 2007.11.19 0 0 302
Kérlek küld el nekem is a tájékoztatót.
Köszi
Előzmény: kalmárkata (300)
kalmárkata Creative Commons License 2007.11.19 0 0 301
juj! a táblázat nem ment jól át, nem is így néz ki :((
Előzmény: kalmárkata (300)
kalmárkata Creative Commons License 2007.11.19 0 0 300

AdagolásEgységárVajkultúrák200U/tasak50U/tasak50U/tasak 200U/tasak50U/tasak200U/tasak  </P>

3.777 Ft/tasak

1.800 Ft/tasak

3.777 Ft/tasak

 

 

Ez csak egy példa belőle.

 

 

Kovi: A vajkúltúrát mire használják?

kalmárkata Creative Commons License 2007.11.19 0 0 299

Sziasztok!

Most beszéltem a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet, mosonmagyaróvári részlegével. Ez az az link, amit Kovi adott.

Küldtek egy termékismertetőt, árakkal, akinek kell szóljon átküldöm. Még nem néztem át, hogy mik vannak benne, most nézem, de biztos hasznos.

Szóval, akinek kell szóljon

kovimann Creative Commons License 2007.11.19 0 0 298

Szia 8472-es faj!

 

Húú, megél a joghurtkultúra a bolti tejben!!! Az igen!! :)))

Nehogy sértésnek vedd! Örülök, hogy sikerült!

Szívesen!

Előzmény: 8472-es faj (297)
8472-es faj Creative Commons License 2007.11.18 0 0 297
Elkészítettem én is a joghurtot. Minő szentségtörés, bolti tejből. De jó lett. Szeltem bele trópusi gyümölcskoktélt és szórtam bele porcukrot. Fenséges íze lett. A bolti sehol nincs ehhez. Kovimann, köszi a receptet! :-)
kovimann Creative Commons License 2007.11.17 0 0 296
Szia Kalmárkata!

Bocsi, talán azért maradt ki mert ezt kapásból nem tudtam. Megnézem amjd a számlát és írom!
Igen, onnét veszem! Sokkal olcsóbb mint az anivet!
Előzmény: kalmárkata (295)
kalmárkata Creative Commons License 2007.11.17 0 0 295

Köszi a választ!

 

Viszont erre nem válaszoltál:

 

Kovi: Te mennyiért veszed az oltót és a kultúrát?

Ott veszed, aminek linkjét betetted?

Előzmény: kovimann (291)
kovimann Creative Commons License 2007.11.17 0 0 294
Szia Nati23!

Örülök, hogy működik a joghurt! Melglátod majd milyen finom lesz! :)
Oké küldök képet, de csak hétfő este tudom megoldani legelőbb!
Hol tárolod a sajtokat, nem túl nedves, párás helyen? Próbáld meg kicsit szárazabb helyre rakni! Hőmérséklet rendben? Nekem nyáron volt rá példa hogy a meleg miatt kiverte a sajtot a tejzsít, törölgetni kellett,(izzadt szegény) :))
Eger az nagyon szép hely, tavaly jártam ott! :) Ott rendezték meg az Országos Felsőoktatási Tudományos Diákköri Konferenciát, 2.helyetsikerüét elhozni. :)
A kaukázusi kefír készítéséhez szükséges a kefírgomba.
Legjobban a karfiol virágzatához lehetne hasonlítani, fehér színű, fura nyálkás gomba. Szívesen adnék belőle, mert ez folyamatosan sarjad. 7dl üvegne szoktam készíteni, van benn körülbelül egy marék gomba és rajta durván fél liter tej! 1 nap alatt kész is a Co2 vel dús kefír! Google-ben találsz róla sok infót! Állítólag nagyon egészséges.
Akkor a képet majd küldöm!
Előzmény: Nati23 (293)
Nati23 Creative Commons License 2007.11.17 0 0 293

Szia Kovimann!

 

Bocsi, hogy lemaradt a válaszom. Mi Heves Megyében lakunk, Egerben. A tanya Egertől nem messze van. Igen készül a joghurtom, vagyis már natúr állapotban elkészült, most már belerakom a gyümölcsöket, ahogy tanácsoltad. Már így is nagyon szuper. Megköszönöm ha leírod a kaukázusi kefíred receptjét is. Ha az is olyan kiváló mint a joghurt akkor nagyon jó. Örülnék ha tennél föl képet a sajthárfádról. Nem nagyon van fogalmam róla hogyan is nézzen ki, és milyen méretű legyen. Megint nyálkásodik a sajtom. Mit csinálnál vele?

Előzmény: kovimann (292)
kovimann Creative Commons License 2007.11.17 0 0 292
Szia Nati23!

35 e tényleg túlzás egy hárfáért. Ha segít az elkészít(tet)ésébe küldök képet a miénkről, csak szólj!
Joghurtba a gyümölcsöt a leg végén teszem bele, ez azt jelenti, hogy mikor már májszerűen összeált. A gyümölcs formája szabadon választott, ízlés dolga. Én karikázni, kockázni szoktam, nem turmixolom. Kis lurkóknak lehet hogy jobb turmixolva?! Végül is mindegy.
Készül a joghurtod?
Nem válszoltál arra, hogy ti hol laktok! ?
Van még egy finom tejtermékem amit szoktam fogyasztani, a kaukázusi kefír. Ismered?
Előzmény: Nati23 (288)
kovimann Creative Commons License 2007.11.17 0 0 291
Szia kalmárkata!

Jól vangzik a füstölő terved, nálunk is hasonló van!
A sajt füstölésének nem kell sok idő 1-2 óra és kész is, lényeg hogy legyen egy kis színe.
Mindenképpen keményfa fűrészporral füstölj. Nálunk ha jól tudom tölgy van.
A füst intenzitásáról annyit, hogy azért füstöljön. :) Figyelgesd a sajtot, nézd meg úgy 1-1,5óra után. Mi kb 2 órát szoktuk füstölni. (Nem kell napokig, nem sonkáról van szó)
Igen, utána pedíg naponta forgatgatni !
Írj majd hogy sikerült!
Előzmény: kalmárkata (289)
kalmárkata Creative Commons License 2007.11.16 0 0 290

Én is pest-megyében élek, pest mellett közvetlen és most emelték a tejet 150-ről 170-re.

Itt csak 2 tehénke van, de mindíg a friss, meleg tejet tudom hazahozni. Sok rajta a tejszín.    Ahonnan régebben hoztam, ott is lefölözte a gazdaasszony. :(((

kalmárkata Creative Commons License 2007.11.16 0 0 289

Én még életemben nem füstöltem, de láttam, hogy a nagyapám hogyan csinálta.

Szólj, ha nem jól írom, mert szeretnék csinálni egy kis füstölőt.

 

Volt egy kert budi méretű "szekrény" amibe a füst a föld alatt egy 1,5 méteres csövön érkezik.  A cső másik vége egy föld alatti kis gödörben van, amibe kis tüzet rakott, majd kemény fa forgácsát, vagy fűrészporát szórta, amitől baromira elkezdett füstölni. Ekkor a gödröt letakarta egy fém lappal, így a füst a csövön keresztül a szekrénybe ment.

 

Most már csak az a kérdésem, hogy jó-e így, és, ha nem akkor hogyan?

milyen fa, vagy faforgács jöhet szóba?

mennyi időt kell füstölni (hány napig, hány órát)?

Mennyire lehet intezív a füst?

És utánna már csak forgatod hüvös, szellős helyen a sajtot elvileg 1 hónapig?

(önuralom híjján 2 hétig. Ez rám vonatkozik.)

 

Azt hiszem most hírtelen ennyi a kérdésem a füstölt sajttal kapcsolatban.

 

 

 

A másik, amit már kérdeztem, hogy valaki utánna kérdezett már az oltónak, kultúrának?

 

Az Anivetbe ugyan ezeket lehet venni? vagy azok rosszabb minőségüek?

Kovi: Te mennyiért veszed az oltót és a kultúrát?

 

  

Előzmény: kovimann (281)
Nati23 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 288

Hát igen, a szegény parasztnak véges a pénz kerete, de szerintem nagyon irreálisak az árak. Egy sjthárfa is 35,000 Ft. Nagyon durva!

A joghurttal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a gyümölcsöt mikor és milyen formába teszed bele? Turmixolod, vagy csak kicsire darabolod?

Előzmény: kovimann (286)
taffy Creative Commons License 2007.11.16 0 0 287
Sziasztok!

Nálunk (Pest megye), most emelték a tej árát 130-ról 150 Ft-ra.
Közvetlenül fejés után adják el, ha korábban megyünk még melegen. Sokszor 1,5 literes palackokban hozzuk és a hűtőben a tetején 3-4 ujjnyi tejszín gyűlik össze.
Itt is hirdettek mások házi tej házhozszállítás, de teljesen lefölözött tejet hoztak, így inkább ide járunk.
Engem is érdekelne, hogy ha valaki már érdeklődött a sajtkultura iránt.
Ha csak nagy mennyiséget adnak el van kedve valakinek osztozni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!