Keresés

Részletes keresés

zlota Creative Commons License 2014.04.15 0 0 2096

Kerítésre kapu kellene nekem.

 

Jelenleg egy 4m hosszú 3-1 arányban nyíló szerintem Ikarus buszgyárnak köszönhető kapu van fent.Ezt szerettem volna átalakítani illetve csinálni, egy úszókaput.

 

De

 

Most láttam, hogy van pl ilyen hajtómű dolog ami valami 50.000 forint körül van.Meg pl a C profil métere 8-10.000 forint.

Most akkor mindjárt kiderül, hogyha Én magam csinálom is több százezer forint lesz,de még kapunyitó sincsen rajta!?

 

Megkérdeztem egy kerítésépítő céget, akik letelepítve 300.000 forintot kérnek.Baromira drágának gondolom!

Viszont ezek szerint akkor olcsó?

 

Valamiért úgy éreztem, ha én rakom össze (hegesztő papírom is van, meg gépet is tudok szerezni) és felhasználóm a meglévő kapu anyagát max pár 10e forintból ki kell jönnie.

 

halaloszto Creative Commons License 2014.04.12 0 0 2095

az is kell!

 

konkret meretekrol nem tudok nyilatkozni, nem ertek hozza, de latni lattam mar sok ilyet, es mindig a negy sarkaban volt.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (2094)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 2094
kengyel? :)
Előzmény: halaloszto (2091)
Shoterq Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2093

Szia!

 

Ez csak egy részlet 2 szélén oszlop középen ugrásnál szintén oszlop!

 

Az 50cm kerítés ,,lábazatba" van 8-as vas hosszába és vízszintesen beszurkálva!

 

A majdani oszlopok

(és akkor 4db betonvas a 4 sarkába)

viszont milyen vastag 8-10-12-es betonvas???

 

Előre is köszi!

 

 

Előzmény: halaloszto (2091)
egon1111 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2092

Sziasztok, ezek a kerítésfajták (modulos) mennyire tartósak, és jók?

halaloszto Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2091

nem teljesen ertem, azt irod az oszlopba 8 vas van, a kepen meg harom. mindenkeppen a negy sarkaba kell a negy vas.

 

Vajk

Előzmény: Shoterq (2089)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2090

Alvázvédő !

Lehet venni 1kg-os kiszerelésben is...

pl

http://webaruhaz.nettfestekhaz.hu/cimlap?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1615&vmcchk=1

 

Én az ilyen földbe ásott fákat - a föld alatti részt + 15-20 cm-t a föld felett - azzal kentem le. (majd bele/rátekertem nyilont..ami ugye a föld felett az uv-tól már nincs ott)

Sima fenyő oszlop...tán 5-6 éve úgy van a földben..múltkor megrángattam még bírja...

 

Előzmény: Nogo (2087)
Shoterq Creative Commons License 2014.04.09 0 0 2089

Sziasztok!

 

Oszlopokba, milyen vastag vasalatot érdemes tenni? 10-12mm?

 

Lépcsőzetes kerítés 2,1 méterenként 25cm szintugrás

Alul 2 sor (20-as) zsalukő

közé deszka 1.7m-es szélességben

oszlopok szintén 20 zsalukőből, magassága valamelyik 162cm és 187cm

60cm-es sávalap hosszába 2db 8 betonvassal vasalva

zsalukövekbe hosszába 8 betonvas

függőlegesen mindegyikbe szintén 8 betonvas a sávalapba 50 mélyen beszurkálva zsalukő tetéig

(remélem érthető voltam :D)

 

Én így gondoltam az oszlopokba (mérete 44x20cm) a vasalat elhelyezését!

 

Így megfelelő volna? Illetve 10-es vagy 12-es betonvas kéne?

 

Előre is köszi!

 

 

 

 

 

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 2088

A szomszéd magyarázta  ?  Nyilván nem ért hozzá.

 

 Jó a bitumenes massza pl. korrózió ellen való védelemre  vasfelületen, de itt a fánál csak pénz pocséklás . Sokan keverik a bitument és a kátrányt. Igaz mind a kettő fekete, de azért nem ugyan az.

 a kátrány a fenol miatt fertőtlenít a bitumen pedig csak a víztől zár. A vasfelületet, hogy ne korrodáljon tökéletesen el kell zárni a nedvességtől. mivel a vas nem zsugorodik meg egyéb miatt azon jól el van a bitumen, a fa teljesen más tulajdonságokkal rendelkezik. A tökéletes védelemhez a kátrányt a pórusokba a szövetekbe kellene bevinni,  így ez házilagosan nem megvalósítható.

 

Meg amúgy a kátrány már nincs is kereskedelmi forgalomban

 Nem gyártanak városi gázt, nem gyártanak nagyolvasztókhoz kokszot , ezen folyamatok mellékterméke volt valaha a kátrány, ezek eltűntek, így a kátrány is.  A bitumenes kenegetés mint mondtam felesleges. Égesd nyugodtan azt az akác karót.

 Pont az a lényeg a bitumenes emúlziónál hogy nem méreg , nyugodtan beledughatod az ujjad, viszont a forróba nehogy beledugd mert leég.

Előzmény: Nogo (2087)
Nogo Creative Commons License 2014.04.09 0 0 2087

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálkozok az égetéssel. Az oszlopot szőlőkaró néven adták igen jó áron a Bauhaus-ban, 8 centi vastag, 2 méter hosszú, vége hegyezve. 1,5 méteres háló lesz, nem kell nekem várfal.

A szomszéd valami bitumenes vízzel hígítható anyagot magyarázott, nem tudta pontosan a nevét, de én kicsit ódzkodok ezektől a mérgektől.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 2086

 Tehát a kritikus rész a talaj közeli, de fenti. Akkor ott azért kenegetni kell valamivel ?

 40 év lehet túlzás, viszont 36 éves oszlopaim még állnak. lehet könnyen kidőlnének, de jelképes kerítésnek még mindig jók.

Előzmény: (M)Ákos (2085)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2085

3 év után elbontottam a régi fatárolómat, ami megégetett és leásott (70 cm mélyre) akác oszlopokra volt rögzítve.

Kivettem az oszlopokat is a földből, olyanok voltak, mintha előző nap tettem volna le.

Később felvágtam, és ment a kandallóba, teljesen egészséges volt.

Jól meg kell égetni jól, legyen rajta 0,5-1 cm szenes réteg.

A talaj közeli része a gyenge pont, ezért a talajszint felett is maradjon 15-20 cm égett rész.

A telek is ilyen akácoszlopos megoldással van körbekerítve, nem dőlt ki 5-6 év alatt :)

Én a lehántolt kéregből raktam tüzet + még egy kis fa kellett hozzá.

Az oszlopok tetejét vágd majd ferdére, hogy a csapadék ne álljon meg rajta.

 

Előzmény: Nogo (2082)
halaloszto Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2084

most kellett kicserelnem egy akac szolokarot. a fold felett semmi baja. a fold alatti 80 centis resznek semmi baja. a foldszin sikjaban elrohadt teljesen es kidolt. nem birja a vizben allast. 

 

lattam is valahol arulni valami zsugorcso szeru valamit, amit ra kell huzni az oszlopra elasas elott.

 

Vajk

Előzmény: Mezőföldi 2 (2083)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2083

 Hát ha szabad szólnom (másutt érdekes eszméket terjesztek ), tehát ha szabad :

 

 

Az akác szívós anyag, jól bírja minden kenegetés nélkül is a földben, inkább az égetés, ha már kezelni akarod.

 Bitumennel kár kenegetni, inkább kátránnyal telíteni (azaz hosszabb ideig áztatni benne vagy nyomás alatt átitatni). Mindegyik macerás. Ráadásul kátrányt  nem kapsz  így ásd el a nélkül,  fog legalább 40 évig tartani. Vannak egyéb vegyszerek is pl. a tetol. Ha abban áztatod az is segít valamit.

 A hegyezés mi véget lett ?

 A karónál hasznos, az oszlopnál felesleges.

 Igyekezz, az  Junió betiltja az akácot,   sőt ki is ásathatja veled, de maradjon egy karó és azzal móresre tanítod őket !!

Előzmény: Nogo (2082)
Nogo Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2082

Sziasztok!

Kerítést szeretnék építeni, sima drótháló, akác oszlopokkal. Már megvettem mindent, a karók (25 db) hegyezve is vannak. De le kéne kezelnem őket valamivel.

Egyik megoldás a leégetés, erre alkalmas a gázpalackos pörzsölő?

Másik megoldás 60-70 cm szakasz lekenése valami bitumenes trutymóval. Tud ajánlani valaki olyat, ami erre megfelelő, fent marad a fán és hatásos?

Egyáltalán égetés vagy lekenés?

Előre is köszi a választ!

hori23 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 2081

Lamella keríteselemeket a www.blecha.hu-n találsz alumíniumból.

hori23 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 2080

Lamella kerítéselemeket a www.blecha-hu-n találsz alumíniumból.

Pompiere Creative Commons License 2014.03.25 0 0 2079

Akkor ide vág a mondás: Rossz szomszédság...

Előzmény: ÖregMackó (2078)
ÖregMackó Creative Commons License 2014.03.24 0 0 2078

Vicces de az önkormányzat építési osztálya elhajtott azzal, hogy kerítéssel nem tudnak mit kezdeni, nem az ő asztaluk. Csak tudnám minek vannak? Közben megtaláltam a HÉSZ-ben, hogy a kerítés, ha tömör akkor csak fából vagy falazással épülhet. Úgy látszik az építési osztály és a HÉSZ két külön fogalom. Végül a Birtokvédelmi Cs. lett a megoldás, persze nem eljárást akarunk indítani, csak állásfoglalást kértünk, kapunk állásfoglalást a városi főépítésztől, hogy nem engedélyezett a lemezkerítés :-)

 

Remélem ez meggondolásra készteti kedves szomszédunkat, és talán leül velünk tárgyalni, bár nem olyan fajta. Magasról lesz....ja a szomszédait és minden szomszédjával perben áll. Rendes jó munkásember.

 

Üdv

 

Öregmackó

 

 

Előzmény: Pompiere (2076)
eekeili Creative Commons License 2014.03.22 0 0 2077

 Maci megérdemeltétek az ítéletet, miért ütitek bele az orrotokat olyanba, ami nem a ti dolgotok.

 

 

.A szépség egyébként nem jogi fogalom.

 

 

   Apropó, hasoló cipőben járok és is. Nekem is van egy borzalmas kerítésem. ill. nem kerítésem mert az a szomszédé , de ami mellette vagyon egyenesen borzalom.

 Csakhogy a szomszédnak van egy hatalmas fenyője ami már jócskán átnőtt hozzám is, fölém,  mindent betakar a hulló tűlevelekkel. Úgy   6-8 éve ráuntam és  közvetlen a kerítés mellé építettem egy palatetőt ha már hulla tűlevél, erre hulljon.

 Akkor még jóba voltam a szomszéd asszonnyal, sőt az ő beleegyezésével csináltam. Majd úgy 3 éve gyütt a panasz hogy milyen ronda az a tető.

 így van. csakhogy a levél áthullással ő birtokháborítást  követ el, én viszont nem.  Ja  az ellenfél jó 80 -as talán 86  , majd kaszás megold mindent.

 elvileg  panasszal élhetnék a jegyzőnél, de sajnálom rá azt a 20 -ast.

 Erre van egy jó magyar közmondás : más szemében a szálkát a sajátjában a gerendát se veszik egyesek észre.

 De hogy valami konkrétum is legyen a problémára . állítólag bizonyos kerítések csak áttörtek lehetnek.

 

 

 

 egyébként az ilyen látványra a legjobb megoldás a növényzettel való takarás.

 Nekem egyébként 4 szomszédom van, ha a csücskösöket is bele számoljuk akkor 6.

 A kerítés nálam nem központi problem.

Előzmény: ÖregMackó (2075)
Pompiere Creative Commons License 2014.03.21 0 0 2076

Szerintem fordulj az önkormányzat építési osztályához. Ott biztosan tudják a választ.

Előzmény: ÖregMackó (2075)
ÖregMackó Creative Commons License 2014.03.17 0 0 2075

Üdvözlet a topiknak!

 

Szeretném kérdezni - a válaszból gondolom van erre valamilyen paragrafus - a szomszédunk hagyományos téglakerítését mely az ő tulajdona le akarja bontatni és helyette horganyzott lemezkerítést akar építtetni.

Az építéssel megbízott szaki elmondása alapján trapéz lemezre gondolunk és sima ezüst horganyzott kivitelre.

Szeretnék tanácsot kapni, el kell-e fogadnom bármilyen kerítést, amit a szomszéd a sajátjaként építeni akar?

Belegondolok, hogy egy 2,5 méter magas konténerfallal vagy garázsoldallal kell farkasszemet néznem 25 méter hosszan 4 méter távolságból, ráadásul a napjárás miatt folyamatosan visszavert napfényt kell elszenvednem, nem gondolom hogy jogszabályilag ez megengedett, de sajnos egy vesztes per után vagyunk, amit szintén a szomszédunk indított ellenünk, azért mert hiába kértük, hogy a romos kerítését hozza rendbe, többszöri felszólítás (kérés) után azt gondoltuk a békesség kedvéért inkább mi megjavítjuk a kerítését.

Mivel ezt megtettük beperelt minket és a bíróság neki adott igazat. Nem számított, hogy a kerítést esztétikailag és statikailag jó állapotba hoztuk, nem volt engedélyünk (írásban) hogy az ő tulajdonát kézzel illessük.

A per végén megegyezés születtett arról, hogy, ha visszaállítjuk az eredeti állapotot, vagyis leszedjük az általunk felrakott terméskövet, rendbehozatja a kerítését.

Tegnap tudtuk meg, hogy lebontatja és ezt a hullámlemezt teszi fel kerítésnek.

 

Köszönjük a tanácsot...

 

ÖregMackó

 

 

Előzmény: Teaway (2069)
Pompiere Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2074

Nem tévedtél el? Ez itt nem valami hirdetési újság....

Előzmény: kedrítés építés kedvező á (2073)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.03 0 0 2072
Előzmény: psg5 (2070)
gumisxxx Creative Commons License 2014.03.03 0 0 2071

Sziasztok!

 

Új nagy kaput szeretnék csinálni,ami tolókapu lenne. A régi kapu oszlopai 150-es vascső oszlopok.Ezek ugye maradhatnak a helyükön,jó lesz a tolókapuhoz is?

A kapu 3,5m széles és 1,8m vagy 2m magas lesz.40x40 zártszelvényből csinálnám,és trapézlemez lenne rajta. Valaki nem tudna egy rajzot,mert a neten én nem találtam normálisat?! Próbálnám egyszerűen  és olcsón  csinálni.

 

Előre is köszönöm.

psg5 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 2070

Sziasztok!

 

Nem kerítést, korlátot szeretnék készíteni. (korlát topikot nem találtam)

 

Valami ilyesmire gondoltam (csak a korlát, tető nem):

 

 

 

Van esetleg leírás valahol? Gondolok itt arra, hogy oszlophoz hogyan erősítem a léceket, esetleg keretet csináljak stb.

 

Ez jó lenne, nem kereszt lécekkel, maradnék a sima függőnél az egyszerűség végett:

 

 

Teaway Creative Commons License 2014.03.01 0 0 2069

Nem, mert az nem átlátszó.

Előzmény: gumisxxx (2068)
gumisxxx Creative Commons License 2014.02.28 0 0 2068

Sziasztok!

 

Csinált már valaki trapézlemezből keritést?

hbbst Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2067

Sziasztok!

Mi az a "fotocella teszt funkció"?

hbbst Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2066

"Zárás vagy távirányító / kontaktus vagy beállítható időzítővel."

Na pont ezaz. :) Mert én akkor szeretném záratni a kaput, ha az infrák újra látják egymást.

- kinyitom, infra látja egymást.

- áthaladok, infra nem látja egymást

- átértem, infrák újra látják egymást -> indulhat a bezárás.

 

Előzmény: _kip_ (2065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!