Keresés

Részletes keresés

bilkó Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1276
Talán majd 20-25 év múlva kihalnak az élősködő férgek Magyarország földjéből, és akkor majd újra teremni fog a gyümölcs! De ezt csak remélni lehet.
Múlt hétvégén valamelyik csatorna levetítette Obama pályafutását a kezdetektől az elnökké választásáig. Igen csak megdolgozott az elnöki székért!
Vajon nálunk melyik volt, és jelenlegi miniszterünk pályafutásáról lehetne dokumentum filmet készíteni?!
Előzmény: csacsa24 (1274)
rehagergo Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1275
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy mi a helyzet hollandiába, érdemes e mostanság kimenni munkahelyet keresni???
Lécives segítsetek!
Előre is köszi

csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1274

 

Hát igen, legjobb volna Magyarországon jólétben és boldogságban élni.Hosszú távon tervezni, generációkban gondolkodni.Na ez az amit nem lehet.

Ezért van ez az általános mehetnéke mindenkinek, ez a mocorgás.

Az interjú csütörtökön lesz, majd megírom a tapasztalatokat.

Előzmény: bilkó (1273)
bilkó Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1273
Sziasztok!

Akkor én is beállok a sorba, én is voltam Hollandiában bár már elég régen.
Csak mentem és jöttem is vissza, nem túl sok mindent láttam belőle. De a spangli az jó volt:) Jártam egy pár országban már én is azt is tudom, hogy nem Magyarországgal van a baj mert maga az ország szép és ezt a külföldi turisták is igazolják! Azonban azokkal a vezetőkkel van baj akik elhiszik, hogy képesek eligazgatni ezt az országot.
Sajnos eddigi munkájukkal be is bizonyították alkalmatlanok ezen tisztségek betöltésére! Sajnos ezért még fizetést is kapnak ami nem csekély! Én már ott tartok, hogy mindenhol jó de legjobb külföldön lenni!? De ez csak az én véleményem nem kell vele egyetérteni.
Voltál interjún csacsa?
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1272

 

Nekem tetszett. Igaz ,csak rövid időket töltöttem el,de jó benyomásokkal távoztam.

Bár az igazi oldalát csak ott élve lehet megismerni,mint ezt már többen is írták,de ez más országokra ,környezetkre is igaz.

Előzmény: Anytaa (1271)
Anytaa Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1271

ok...

te babonas

 

ugy legyen ahogy szeretned..

 

es hogy tetszett hollandia amikor itt voltal??

Előzmény: csacsa24 (1270)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1270

 

ÉÉÉÉn? Nem csak a pénzért megyek! Céljaim vannak. De ez titok. Mindig csak utólagosan szeretek ezekről a dolgokról beszélni,amikor már megvalósítottam az álmaimat.Talán egy kicsit babonás vagyok,ezért.:)))

Előzmény: Anytaa (1269)
Anytaa Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1269

Koszi. vagyogatok.

 

Most van epp egy hangyapucanyi idom, es raneztem a forumra..

zajlik az elet..

 

Amugy neked is azt mondom, amit a Vandor leirt...igaza van.....ne gyere csak a penzert!!

 

 

Előzmény: csacsa24 (1268)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1268

 

Szia Terézanyu! Hogy vagy???:)))

Előzmény: Anytaa (1267)
Anytaa Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1267

Szia

 

Veled is egyet ertek.

csak jobban kifejtetted, en nem mertem...!

 

Mert az johet le, hogy nem akarja az egyik magyar , hogy a masik is jol eljen...

pedig nem errol van szo. Kozel sem.

 

Tenyleg azert GYERE KI< mert EZT AKAROD!!!!!!!!!

 

Valaki irta, hogy segiteni a masiknak...

persze , de akik kint elnek, (magyarok) , nem hiszem, hogy barki kapasbol

elotud kapni egy nyitott allast.

 

Mint ahogy en is, mar sokszor irtam le linkeket,

 

Kedves Uj forumozok, most ne haragudjatok meg, de nezegesetek at az elozo

oldalakat, mert egy egy tema nagyon is ki van vesezve...

es nincs valasz a kerdesetekre, akkor irjatok. es segitunk...

Előzmény: VANDOR (1251)
Anytaa Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1266

Szia

 

A szivembol beszelsz...

 

en mar annyiszor elmondtam ,h ogy NE penzert jojjenek ide az emberek.

Nem hiszem hogy itt milliokat lehet keresni...

 

Mi a naszutunkat toltottuk itt, 2 het volt...utana is voltunk kint...mi akkor dontottuk el

hogy jovunk..

mert tetszett ami itt van. es utana a penz.

 

Szoval jewel1979 egyetertek.!!!!!!!

 

Anita

Előzmény: jewel1979 (1243)
jewel1979 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1265
minde4n szavaddal egyetértek - sajnos. Én állandóan abban reménykedem, hogy ez átmeneti időszak itt kint, de egyre inkább úgy tűnik, hogy elég hosszú az az átmenet....
Előzmény: VANDOR (1264)
VANDOR Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1264
Udv,

Ez a topik mar regen nem arrol szol, amire szantak, hogy ti. hollandiaban elo magyarok megosszak egymassal a gondjaikat, tapasztalataikat.
Egyik ilyen lenne az is, amirol irsz.

Bizony ez igy van.

Mi, akik felnott fejjel kerultunk ide, sosem leszunk hollandok, barhogy igyekszunk is.
Magyarnak meg - nehany itt toltott ev utan -mar nem vagyunk igaziak ...
Itt sem leszunk boldogok, de mar otthon sem: igy jartunk!

(( es meg erzelgos maszlagnak neveztem anno a "szivet csereljen, aki hazat cserel" mondatot ... ))

A kisfiam, aki 2,5 evesen kerult ki, bezzeg igazi holland mar, hianytalanul.

A frasz tor ki attol, hogy itt toltsem el az oregkoromat, itt temessenek el --- de igazabol attol is, hogy otthon.
Előzmény: jewel1979 (1255)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1263

 

Látod Vándor egy nyelvet beszélünk, hiába élsz te ott ,én pedig itt.

Csak egy kicsit el kell gondolkodni ezeken a dolgokon másoknak is,és menni fog ez.

A legjobbakat! 

Előzmény: VANDOR (1261)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1262

 

Oké, minden jót nektek.:))))

Előzmény: jewel1979 (1260)
VANDOR Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1261
Udv,

"pl.az ilyen beírogatás is"

Pontosan :-) , a szivembol szoltal :-) , be is akartam akkor szolni, aztan megsem ...

Hollandiaban (es gondolom, mas hasonlo orszagokban is) - bar jo minosegu az elet - de kimondottan nehez megelni. Folyamatos feszultseget general, hogy szinten tartsd magad, resen kell lenni, be kell dobni mindent, hogy fennmaradj.

Ebbe aztan nemigen fer bele, hogy lazan belibbeno, ismeretlen jovevenyek gondjaval foglalkozzon az ember, hiszen van eleg mindenkinek, amit megis meg tudok tenni, azt inkabb a hozzam kozelallokra forditom, ettol most akkor rossz ember vagyok? Lehet ...
Előzmény: csacsa24 (1259)
jewel1979 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1260
ja, persze, nem is tervezzük épp, hogy hazamennénk... nem is azért. Illetve két hét múlva hazaugrunk egy hétre, kíváncsi vagyok, mi van otthon... én jelen pillanatban nagyon is örülök, hogy van munkám...
Előzmény: csacsa24 (1257)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1259

 

Helló,

 

Hát erre csak egy ideillő és találó szót tudok mondani: POFÁTLANSÁG !

 

Az ilyen szinte elvárt szívességekhez tartozik pl.az ilyen beírogatás is ,hogy : "Ha valaki tud ilyen ,meg olyan munkát szóljon,remélem még vannak jó emberek, köszike!"

Szóval ettől le tudok döbbeni.

Először is nem jellemző hogy aki éli a megszokott életét azt az foglalkoztassa ,hogy hol van felvétel ,ilyen -olyan szakmában. DE ha véletlenül tud is ilyet(tegyük fel),hogy merne oda beajánlani egy vadidegen embert? Mert hogy magyar, honfitárs, értem én,de ez még nem garancia!Mi van ha az a személy nem állja meg a helyét? Vagy ha gondok merülnek fel vele kapcsolatban? Sosem tudni. Egyszer tudod csak eljátszani a becsületedet,kétszer nem. És lehet hogy egy másik alkalommal egy családtagod,vagy jó barátodnak kellene segítség,de oda már többet nem kell menni.

Meg aztán te maradsz ,a delikvens pedig tovalibben.

Szerintem mindenki induljon ki saját magából,hogy Ő mit tenne meg egy ismeretlenért és utána lehet vádaskodni.

 

Egyébként a sírást úgy általánosságban értettem ,nem céloztam rád .Remélem nem ez jött le belőle.

 

Minden jót,

 

Üdv, Csacsa

Előzmény: VANDOR (1258)
VANDOR Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1258
Udv,

ez a beszorzas meg a kissebbik baj lenne.

Ami engem kiboritott anno (ES EZ NEM SIRAS), amikor kijottek hozzam ugyfelek.
(Hangsulyozom, nem baratok, nem rokonok, hanem idegenek, akik haszonszerzo uzleti utra jottek, nyereseget termelni, autobol, export import uzletbol, stb.)

Tisztelet a kivetelnek (10%), elvartak, hogy nalam alhassanak, ehessenek, ihassanak, felejszakakat vendegeskedjenek, ha veletlen nem, akkor fizessem a szallodajukat legalabb, mert en nyilvan jol allok, ha itt vagyok.
Az ugyeiket minimum ingyen intezzem a felderitestol a lebonyolitason at a kiviteli papirok rendezeseig, hiszen en ugyis itt vagyok, nem raerek egy kicsit?

Egy konkret pelda:

XY kijott (etettem, itattam), lefoglalozott 6 autot (vegtelensegig lealkudva), majd kozolte a kereskedovel, hogy csak 3 het mulva fizeti ki (kereskedo mar ettol padlot fogott, hiszen azert engedett, hogy gyorsan megfordul a penze ...), valojaban honapok mulva jott csak.
Minden kapcsolatomat bevetettem, a kereskedohoz fuzodo viszonyomat megterheltem, hogy ne vesszen el a foglaloja, ne adjak el az autoit.
Amikor vegre megerkezett, a kereskedo elovett egy papirt es levezette:
A telephelyet ennyiert berlem, 60 auto fer el rajta, a te 6 autod ennek 10%-at foglalta el, 3 havi telepberlet 10%-a teged illet.
Termeszetesen nem fizette ki, +verig sertodott kereskedore ES ram is, az ugyintezoi dijamat nem fizette ki, mert nem jol inteztem az ugyeit, stb.

Abban az idoben jol lehetett keresni az autokon, semmi ketseg, hogy megvolt a szamitasa, de ebbe beletartozott, hogy 2 masik embert anyagi kar es egy csomo kellemetlenseg erjen.
Előzmény: csacsa24 (1257)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1257

 

Igen ,én ezt teljesen megértem. Az itthoniak hajlamosak a következő képpen végezni a számításokat. Összegzik hogy hány hónapot töltöttél kint, azt beszorozzák egy álom fizetéssel, mondjuk 2000-2500 €, levonnak belőle egy csöppnyit( a kiadásokra,megélhetésre) és a végén elkönyvelik ,hogy neked micsoda mesés vagyonod van.Csak biztos nem akarod bevallani.:)

De most szerintem ne gyertek haza ,az ismert okok miatt. Lehet hogy ha nem veszetem el az állásomat akkor én is inkább itthon vészelem át ezeket a viharos időket. Most talán nem érdemes annyira ficánkolni. Én ugyan csak a fémipart ismerem ,de abban most szinte sehol sincs felvétel,csak elbocsátás.Aki most utcára kerül az csak a csodával határos módon tud munkát találni,vagy sehogy. 

Előzmény: jewel1979 (1255)
Tipetupa Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1256
Így van. Nagyon pontosan fogalmaztál.
Előzmény: VANDOR (1251)
jewel1979 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1255
csacsa, én inkább hazamennék ;) Sp-ot csak azért írtam, mert merőben más, mint itt...
Vándorral száz százalékig egyetértek. Engem spec. most az zavar, hogy se itt, se ott nem érzem magam otthon. Az otthoniak meg tényleg várják tőlünk, hogy jól meggazdagodjunk (a család otthoni része) és nem nagyon értik, hogy miért nem. Ezért még hazamenni is néha kellemetlen, mert látom az arcukon, hogy valami extrát várnának, szuper ajándékot, bármit...
Előzmény: csacsa24 (1253)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1254

 

Szia Vándor,

 

"1-2-3 évre szeretne kimenni,hogy anyagilag egy kicsit "észhez" térjen "

 

Nos itt elsődlegesen megint csak arra gondoltam ha valakinek pl.jelzálog van a házán,autóján és megszűnt a munkahelye,de kilátásban sincs elhelyezkedni máshol,akkor bizony sok mindenre képes hogy mentse a menthetőt.Ebben az esetben akár 10-15 ezer € is egy vagyonnak számíthat.Természetesen külföldön sem fog egy földi halandó néhány év alatt meggazdagodni,esetleg a Whiskys,de hát ő meg szegény.....

Teljesen értem amit írtál. Fizetéstől fizetésig élni.Elsejétől elsejéig.Mondjuk Magyarországon sokan elsejétől másodikáig jól élnek, viszont másodikától a következő elsejéig,...hááát . Na mindegy ,én nem vagyok az a panaszkodós típus.Megfigyeltem micsoda különleges adottságunk van nekünk magyaroknak.

Aki otthon marad az azért sír ,aki kivándorolt az meg azért .Nekünk sosem jó.Érdekes.

Alapvetően megszívlelendő mindkettőtök tanácsa, meglátása.

 

Üdv, Csacsa

Előzmény: VANDOR (1251)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1253

 

Jewel,

 

Szerintem te Spanyolországba vágyódsz! Igazam van?:)) A legtöbb dologban igazat adok neked. Viszont mivel nem vagyunk egyformák, mindenki más és más utakat jár,más módon próbálkozik. Van aki nyomulósabb ,van aki nem.Van aki tűzről pattant,van akit úgy kell arrébb tolni hogy :gyerünk már!

Szóval nincs erre bevált recept.

Hogy a magyar helyzet mennyire rossz? Hát ez is változó. Végül is nincs háború vagy ilyesmi,de vannak brutális törlesztőrészletek, az emberek el vannak adósodva és nincsennek megtakarításaik. Azzal hogy jószívű barátoktól kapsz egy tál gulyást még nem vagy kisegítve! A gondjaid nem oldódnak meg. Persze értem én ,hogy te egy "elsősegély" nyújtásra gondolsz ami a nagyvilágban nincs.Igazad van.

"Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa!"

Tanácsot,útmutatást lehet kérni,de senki nem fogja a másik helyett megoldani a problémáit.Végül is ,mi végre?

Előzmény: jewel1979 (1250)
VANDOR Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1252
Hehe, ezt parhuzamosan irtuk ...
Lehet, hogy hasonlo tapasztalataink vannak? :-)
Előzmény: jewel1979 (1250)
VANDOR Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1251
Udv,

"1-2-3 évre szeretne kimenni,hogy anyagilag egy kicsit "észhez" térjen "

Szerintem meg ez nem igy mukodik. Mondom ezt nem csak a lassan husz evnyi ittlet alapjan, hanem az ez ido alatt igy-ugy latokorombe kerult magyar ismerosok itteni vendegszerepleset tekintve is.

Ahhoz, hogy ennyi ido alatt jelentos toket gyujthess, nagyon szelsoseges korulmenyek kellenek. Vagy zseni legyel, nagy tehetseg, vagy ... ki sem mondom ... Az elet itt pont annyivel dragabb, mint amennyivel jobban keresel. Hiszitek, vagy sem, a fizetes itt is kovetkezo fizetesig tart ...

Nem hiszem, hogy "megeri" szarazkenyeren elni (persze kepletesen) evekig, azert, hogy utana korantsem meses toket vigyel haza.

Nincs kizarva, hogy az en eletszemleletemmel is baj van, de azt gondolom, hogy az egyetlen ertelmes megkozelites az, ha azert jon valaki ide, mert ugy akar elni, ahogy itt lehet es ezzel (atmenetileg) lezarja a tervezest.

Persze ismerek embereket, akik evekig nelkuloztek, aztan otthon villantani tudtak egyet (kissebbet, vagy nagyobbat), de ez egyre inkabb a multba vesz, elmultak mar azok az idok, amikor az otthoni arak nevetsegesnek tuntek hollandiaban.

Egesz egyszeruen nem hiszem, hogy atlagos munkas - ha csak nem etlen-szomjan-hibernaltan el, felre tud annyit tenni hollandiaban, ami megeri a csaladtol tavol, megalazo, nelkulozo eletmodot. Maximum olyan sikerelmeny szintjere jut el, mintha egy nap nem enne, hogymasnap duplat ehessen ...

Aki itt "normalis" eletminosegben akar itt elni, oltozni, enni, szorakozni, az pont annyit fog kolteni - amennyit keres.

Aki ki tudja hozni a csaladjat, gyereket, x evig jo minosegben el veluk egyutt itt, az nyereseget konyvelhet el, ha aztan visszavonul is: volt egy szep idoszak az eleteben. Aki viszont koplalni jon ide - nos azt otthon is lehet, sokkal boldogabban.

Talan nem mindegyikotoknek fog tetszeni, amit leirtam, talan utolag/kozben rajottok, hogy igy van.

Eleinte en is egyedul voltam, ha napokig nem volt melom, napokig ultem az agy szelen, mert a setat meguntam es masra nem akartam kolteni, mert mindig az lebegett elottem, hogy 1600 kilometerre van a legkozelebbi ember, akihez fordulhatnek, vagyis tartalekolnom kellett. Nem volt kivel beszelgetni, vagy ha megis, hat nem volt mirol.
Aztan egy reggel raebredtem, akkor maradok itt, ha ugy elhetek, mint az itteniek.
Ha nelkuloznom kell, akkor inkabb otthon teszem, legalabb baratok vesznek korul.

Persze, probalja meg mindenki, aki kedvet erez hozza, kostoljon meg egy meroben mas izu falatot az eletbol, nem akarom lebeszelni, hiszen tobb lesz ezaltal.
Csak aki "meggazdagodni" jon ... annak javaslom, lassan a tervekkel ...

a Vandor
Előzmény: csacsa24 (1249)
jewel1979 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1250
azért szerintem munka és siker szempontjából is sokat segít az, ha hasonló a mentalitásod, mint az ottaniaknak. Egy barátom Németországban kezdte, szenvedett, nem is érezte jól magát és nem is alakultak jól a munkái, utána elment Olaszországba, és ott nagyon jól kijön a helyiekkel is, mert szimpatikusak egymásnak, ezért vannak helyi barátai, akik segítettek neki állást találni, ezért be is tudott illeszkedni és jól is keres. Németországból meg saját bevallása szerint pár hónap múlva hazajött volna, mert annyira kellemetlenül érezte magát. Azért ez sokat számít. Az is sokat számít, hogy pl. Spanyolországban feleannyi pénzért bérelhetsz szobát, lakást, mint Hollandiában. Németország is olcsóbb, mint Hollandia. Úgyhogy mégha valaki csak 1-2 évre is jön, pl. ezt is érdemes mérlegelni - ha már úgyis mindegy, hogy hová megy... egy spanyol tengerparti szállodában takarítani ugyanúgy lehet angol tudással, mint Hollandiában, csak Sp-oban a megélhetés kb. a fele... persze, tudom, hogy bonyolult, de én ezek után nem tudok együtt érezni azokkal a honfitársakkal, akik minden nélkül vágnak neki, és utána írogatják a kétségbeesett hozzászólásokat, hogy se munka, se lakás, se kaja, segítsünk már... az ismeretlennek nekivágni felelőtlenség, és azért annyira nem rossz a magyar helyzet, mint Szomáliában, hogy disszidálni kelljen és utána egy másik országban kiszolgáltatottan, kétségbeesetten tetőt keresni a fejed fölé. Tényleg nem akarok rosszat senkinek, sőt, de azért gondoljunk bele: otthon, ha nincs munkád, nincs lakásod, egy-két barát még csak akad, akinél meghúzhatod magad pár napra... ha mindez Hollandiában történik, kihez fordulsz? Ki fogad be a házába pár napra?... Hát ezért nem biztos, hogy megéri látatlanban kijönni...
Előzmény: csacsa24 (1249)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1249

 

Jaaa, és mivel a többség lehet hogy csak 1-2-3 évre szeretne kimenni,hogy anyagilag egy kicsit "észhez" térjen,tök mindegy hogy milyen az ottani "élet",

szimpi vagy sem.A kilátástalanságnál biztos hogy jobb.Rövid időt bárhol,szinte bárhogy ki lehet bírni.Sajnos sokan rákenyszerülnek rá erre.És pénzük sincs egy kiruccanásra ami kb. 5-600€/fő/néhány nap.

Bizony ez a realitás. Ezzel ellentétben ha valaki huzamosabb időt szeretne valahol eltölteni akkor, abban az esetben neked van igazad. Mert 10-20 éveket végigszenvedni egy nemszeretem közegben,életmódban borzasztó lehet.

Azt már nem tudja kárpótolni az anyagi jobblét.

Előzmény: csacsa24 (1248)
csacsa24 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1248

 

Nem akarom megzavarni az eszmefuttatást ,csak szeretném leírni,hogy nálam mi alapján esett a választás Hollandiára(ami nem azt jelenti hogy össze is fog jönni,főleg a mostani helyzetben).Tehát: az elsődleges szempont az hogy hová lehet menni munkavállalási engedély nélkül( Hollandia,Svédország,Írország,Egyesült Királyság,Spanyolország,Görögország,stb.),másodszor hol jó az általam beszélt idegen nyelv(angol,olasz),illetve melyik az az ország ahol keresett a szakmám (CNC programozó technológus)és hol ,mit lehet megkeresni.

Nem akarom most ezt mataematikailag levezetni ,de nekem a végeredmény : Hollandia.

Én már egyébként jártam ott ,többször is ,ugyanúgy mint 18 másik európai országban( hagy nem soroljam), úgyhogy eufóriába biztos nem fogok esni,sem ott ,sem máshol. Nagyon jól tudom hol van egy külföldinek a helye,ha érted mire gondolok.Főleg ha élni mész egy másik országba ,nem pedig turistának.És pláne az elején amikor azt sem tudja az ember mi, merre. Ez idővel viszont kialakul.

Másik dolog a munkaközvetítő cég.Eleve pénzt NEM kérhetnek a szolgáltatásaikért.

Amelyik ilyen cég pénzt kér,azt AZONNAL ott kell hagyni.

Akkor van belőlem hasznuk ha folyamatosan ,hosszútávon rajtuk keresztül dolgozom,mert lecsippentenek az órabéremből,VISZONT pont ezért céljuk is hogy legyen munkám.Ha megszűnik az egyik helyen, próbálnak elhelyezni máshol.És ha valaki sikeresen kijut egy ilyen munkaközvetítőn keresztül,akkor amint kint van már is nézelődhet valami direkt munkalehetőség után,már ha találni ilyet mostanság.

Én mondjuk sok olyat hallok ,hogy eleve kint dolgozó emberkék jönnek vissza,mert megszűnt a munkahelyük és nem találnak helyette másikat.Tehát most ez a helyzet.

De ennek a lehetőségét már  decemberben megírtam ezen a fórumon.Sajnos igazam lett.

Nem akarom ragozni a dolgokat .Ennyit szerettem volna elmondani.

 

Előzmény: jewel1979 (1246)
Tipetupa Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1247

Nálunk valahogy kimaradt a követség. Mondjuk eredetileg 3 hónapra jöttünk... :-)))

És tök véletlen Hollandia. Férjemnek megszűnt az otthoni munkája, munkatársa jelentkezett egy hollandiai melóra. És férjem szerint szakmailag nem volt igazán top a kolléga. Ezért ő is jelentkezett, csak úgy, megmérettetésből. Aztán amikor kiderült, hogy övé a lehetőség, akkor nem is keresett otthon másik melót. Amikor meg már itt voltunk, akkor az első nehézségnél nem volt érdemes feladni, mert az adóvisszatérítés elúszott volna. Azt ki akartuk böjtölni. Most a gyerekek iskoláját böjtölöm aztán nincs további kínlódás (részemről).

Az ügyintézők... Most erre mit mondjak? Igen.

Pár hete a lányom elcipelt egy munkajelentkezésre. Ő úgy gondolta, hogy egymást váltva dolgozzunk majd. Az ismertető röpke 2-3 órás volt. Azt mondja, ahányszor elhangzott a "vervelend" szó, én összerándultam. Én meg nem mertem olyankor ránézni, hogy el ne röhögjem magam. Inkább nem jelentkeztem a munkára. :-))))

Előzmény: jewel1979 (1246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!