Keresés

Részletes keresés

sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.21 0 0 7712
dettó. én is a rövidre esküszöm. nem iszok alkoholt, rövidet meg végképp, de egy korábbi tunéziai úton már megtanultam, ha étkezés után egy kupaknyit megiszol, kutya bajod lesz! Ráadásul mi Antinalt nem is találtunk se a mi hotelünkben, sem a környéken lévőkben...
Előzmény: Mártik (7686)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.21 0 0 7711
de furcsa, hogy olyan ember is megy Sharm-ra, aki nem szeret búvárkodni... az egész egyiptomi nyaralásunkban nekünk a Vörös tenger élővilága tetszett legjobban! pedig azt hittem még úszni sem tudok, de nem lehetett kizavarni a vízből! :-)
Rozi2 Creative Commons License 2009.03.20 0 0 7710

Szia!

 

Két ilyen szálló biztosan van, mindkettőben jártam:

 

1. Pyramisa

Van egy keskeny homokos starndrésze, ami lassan mélyül, és ott megszakad a parti korallfal, ezért akadálytalanul be tudsz a fal külső széléig úszni.

 

2. Iberotel Club Fanara (tavaly King Tours-os magyar utasokkal találkoztunk ott, nem tudom, most árulják-e nálunk, mi Bécsből mentünk)

Stég nélkül, egy bójákkal kijelölt sávban lehet átúszni a korallfal fölött. De nem jó érzés. Először homokos rész fölött úszol, de amikor a fal fölé érsz, nagyon kell figyelni, hasat behúzni, nehogy sünbe akadj, vagy valami más szúrós élőlénybe.

 

Mivel Sharm-ban sok helyen ún. "fringing reef" van, ami közvetlenül a partravonalra tapad, a jó helyekre stégen át vezet az út, vagy hajóról. Ahol pedig "barrier reef" van, tehát a part mentén lagúna van, és beljebb kezdődik a korall, ott is a fal külső része a látványos, ahhoz pedig szintén át kell jutni a fal fölött, erre pedig a stég a leg biztonságosabb mód. Arról már nem is beszélve, hogy ahol nincs stég, ott rendszerint le van taposva a korall.

 

Az itteni beszámolókból még nekem úgy rémlik, hogy a Sonesta Beach is ilyen, hogy homokon mész be, és úszol a falig, de ott nem jártam.

Előzmény: Schnecke (7631)
Napfény1 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 7709
Mi a fél napos hajókázáson voltunk a Tiránon, de nekünk nem igazán teccett. Egy csapat brittel mentünk és "irányított" sznorkellezés volt, elől az arab, mi utána, az egész csapat egy rakáson, rugdostak, lökdöstek, tolakodtak, szemem előtt békatalpak... Néznivaló (snorkelles szempontból) nem volt több, mint bárhol máshol a hotelnél, összesen 3x álltunk meg, szóval nekünk a fél nap ebből bőven elég volt. Megnéztük közelebbről a hajóroncsot, lefotóztuk, az  mondjuk érdekes volt.
Előzmény: sanona (7705)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.03.17 0 0 7708

Szia !

 

Hálásan köszönöm Neked  és a többieknek is a segítséget !

 

 

Üdv

 

Gy

Előzmény: sanona (7705)
bean0 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7707
Szia!
Köszi szépen az infót!
Előzmény: Chrisssz (7706)
Chrisssz Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7706
Coral Sea = Conrad, tavaly átnevezték a szállodát. Conrad néven egy csomó infót találsz róla.
Előzmény: bean0 (7704)
sanona Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7705
Szia!
Úgy látom ezeket még senki nem ajánlotta:

Ezt már jan-ban 1x beírtam ide:
"Nem tudom van e még ez a program, mert nem írta senki, ha még létezik, én csak ajánlani tudom:
egész napos Ras Mohamed Nemzeti Park buszos változat.
Sokszor megálltunk, mangrove-t nézni, fürdeni a Vörösben + egy álomszép tóban, a hasadékot is megnéztük, beduin ebéd volt, du. sznori egy korallpadon."
Mikrobusszal mentünk mi 5-en + a sofőr+az id.vez. Ez a túra volt a kedvencem.
Pár kép itt:
http://s90.photobucket.com/albums/k248/sanonaskorpio/Egyiptom/Egypt%202003/Ras%20Mohamed%20Nemzeti%20Park/?start=20

egész napos hajókázás a Tirran sziget körül.
3 sznorizási lehetőség + ebéd a hajón
http://s90.photobucket.com/albums/k248/sanonaskorpio/Egyiptom/Egypt%202003/Egesz%20napos%20hajokazas/?start=20

üvegfenekű hajó kb. 2 óra+ a transzfer
http://s90.photobucket.com/albums/k248/sanonaskorpio/Egyiptom/Egypt%202003/uvegfeneku%20hajo/?start=20

Annó 2003-ban nem volt telepített magyar id. vez. Arab srác volt aki angolul beszélt, nem tudom azóta változott e a helyzet, de nyugodtan bevállalható helyiekkel is.
Mi sem búvárkodunk, sőt, még a snorizás sem ment (képtelen voltam szájon át lélegezni), de ettől függetlenül nem unatkoztunk a hajós túrán. Sima kis úszószemüveggel bámészkodtunk+ fürödtünk+napoztunk, amíg a többiek elúsztak a korallpadokig.

Bocs, siettem, nem formázta semmit, remélem azért használható.
Jó éjt! + Fantasztikus élményeket az utazóknak! :)
Előzmény: GYURMÓKA (7692)
bean0 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7704
Ha valaki tudna infót a Coral Sea Resort 5*-ról. Nagyon jó volna tudni róla hogy milyen is!Előre is köszi!
bean0 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7703
Nem nem megyünk sokan csak ketten a párommal!
Előzmény: evk (7663)
bean0 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7702
sya!
Igen szintén Kartago a Starton keresztül!Mi a Coral Sea Resort 5* hotelben leszünk elszállásolva.Képek és a katalógust nézegetve elég jónak és szépnek tűnik,de hát ahogy hallottam a valóság néha nem az mint aminek le van írva.Na meg a fotók amiket mutogatnak róla!
.De reméljük nem fogunk csalódni!
Előzmény: El_Camino (7664)
smakai Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7701

Elnézést!

Ha kevés is az egy nap, azért a kirándulás egy "n"!

smakai Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7700

Szia!

Mindkettőt ajánlom: Kairó is, Luxor is csodálatos, csak kevés az egynapos kiránndulás.

Üdv

Előzmény: GYURMÓKA (7692)
Napfény1 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7699

Hú, az tényleg elég rossz lehetett:( A Regencyről az ugrik be, hogy valaki írta, hogy koszosan az edények, de lehet, hogy az egy másik volt...

És a part milyen volt? Időjárás ilyenkor?

Előzmény: parikutyi (7698)
parikutyi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7698

Hát kicsit gáz volt, így még soha nem választottam be szállodába. A Regency Plaza Resortban voltunk. Soha többet.

Maga a szálloda szép, tágas, a kiszolgálás kritikán aluli. 99,5 % orosz, 3 % lengyel, 1-1 % német, magyar. Olyan szinen néztek rajtunk keresztül - mármint a 3 %-on -, ahogy még soha sehol, pedig jártunk már sok országban, arab országban is.

Előzmény: Napfény1 (7696)
parikutyi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7697

A show első részét sikerült kitörölni - bocs, késő este értünk haza SSH-ből és ma már dolgozom. -

Szóval Maga hely ahol a show van gyönyörű. Fél 10-kor kezdődik, I.részben fény-árny játékban mutatják be az egyiptomi fáraókat, majd lovasbemutató, (fél 11-ig) utána jön 11-től a "táncos" rész. Hastáncos nő, majf fickó - szerintem jobban csinálta mint a csaj -, utána kerengő dervisek, utána eredeti egyiptomi indiánok tánca, - ez már éfjél után volt, úgyhogy nem vártuk meg a végét, kicsit vontatott volt nekünk.

Napfény1 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7696

Akkor ez kb. olyan lehetett mint a  hurghadai Leila show. Giccsparádé, unalom és mindenféle egyveleg: sztepptánc, csasztuska, ugráló lovak, ú, de gáz volt... már kinőttem a cirkuszból egy pár éve:)

 

Melyik szállodában voltatok, milyen volt?

Előzmény: parikutyi (7695)
parikutyi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7695

Mi tegnap jöttünk haza, még a delfin show-t is tudom ajánlani, kedvesek, játékosak. A hely ahol a show van már önmagában gyönyörű. Igaz a fényképek drágák, de rendkívül jópofa ahogy balról jobbról körülvesznek és vigyorognak a fényképezőgép lencséjébe - veled együtt -. helyben tudod rendezni a belépőt, nem kell hozzá utazási iroda (+költség).

Amit nem ajánlok az a Leila show. Rettenetes (volt legalább is tegnap előtt). Ha az iroda ajánlja ghastáncos lánykák, majd eredeti egyiptomi indiánok a többit már nem néztük meg mert elmúlt éjfél, untuk is álmosak is voltunk.

 

zepj Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7694
A színes kanyont is érdemes megnézni, nagyon szép igaz, hogy visszafelé megálltok búvárkodni a Blu holnál, de érdemes kipróbálni és egész napos program ,ha tudtok jól angolul akkor felesleges az utazási irodánál fizetni, mert az arabok harmadából elvisznek ugyanoda és megbízhatóak. Már nekünk is csak 21-t kell aludni! Üdv
Előzmény: GYURMÓKA (7692)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7693
Mózes hegy!!! Éjszakai túra! Kalndos fárasztó nagyszerű! Ne hagyd ki!
Előzmény: GYURMÓKA (7692)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.03.16 0 0 7692

Sziasztok !

 

Örömmel látom a bud. hu-n, hogy a Kartagós gép Sharmra, illetve Tabára  ma hajnalban elment .Reméljük, most már folyamatosan , minden hétfőn közlekedni fog. Mi mához egy hétre megyünk Sharmra. Azoktól szeretnék kérdezni, akik már voltak.  

Hová érdemes kirándulni a környéken, akár helyi idegenvezetéssel, akár egyénileg ? Kairóban, Luxorban, Tabán már voltunk, búvárkodni nem szeretünk.

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat !

 

 

Üdv

 

Gy 

smakai Creative Commons License 2009.03.15 0 0 7691

Sziasztok!

Ha valakinek lenne közelmúltbeli infója a Helnan Marina vagy a Gazala Beach (nem a felrobbantott G. Garden) szállodáról, ellátásról, szobákról, partról írjon. Ezeknek nagyon jó az elhelyezkedésük - parthoz, sétálóhoz, bazárhoz - és talán megfizethető fp-s ellátással.

Köszönöm, üdv

péeldé Creative Commons License 2009.03.14 0 0 7690
teljesen egyetértek. minden a fejben dől el.
az oltások valóban nem ártanak - legalábbis homeopata gyermekorvosunk szerint is ajánlott, a hepatitis a és b, plusz a hastífusz, akkor, ha várhatóan legalább évente lesz út ilyen fertőzéses országokba, kisgyereknek is. ők egyébként is "figyelmetlenebbül" eszegetnek. bár ahogy mondtam minden fejben dől el, emiatt a gyerekek jóval kevesebbszer lesznek betegek és sokkal hamarabb átvészelik a gyomorrontásokat. Mi nem egészen egyéves gyermekkel Törökországban voltunk - ott tanult meg járni, utána minden évben mentünk, eleinte még válogattam neki a kaját (diétás rész, rizs, párolt zöldbab, sültkrumpli, átsült hús), aztán engedtem neki mindent enni. apuka válogatva is beteg lett, kisfiúnak, nekem soha semmi bajom..., Egyiptomban sem.
Előzmény: ateszbá (7657)
Napfény1 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 7689
Így van! Én is irigykedem rájuk egyébként:)
Előzmény: Rolina22 (7685)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7688

Kedves Rolina!

Köszi a tippet, de épp azt írtam, hogy mi ugyanígy csináltuk... Mármint hogy nem tömegközlekedtünk, hanem a kocsit fapadosban hagytuk, és hogy az idén is így fogjuk csinálni...

Előzmény: Rolina22 (7681)
Mártik Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7687
Bocsánat! Kaotikus viszonyok.
Mártik Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7686

Sziasztok!

Mi tavaly voltunk Sharm el Sheikh-ben, pálinkát vittünk magunkkal, és ameddig tartott semmi bajunk sem volt.

Utána már egy kicsit gázos lett a dolog, igaz, hogy ittunk olyan italt is, amiben jégkocka volt, bár a kiszolgáló szerint nem csapvízből készítették.

Hazafelé, az ottani repülőtéren elég kautikus viszonyok uralkodtak.

Rolina22 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7685

Napfény1!

 

Lehet emberenként válogatja vagy fene tudja, a lényeg, hogy messziről elkerüljön! Mindenkinek jó utat aki hamarosan indul! Irigykedve gondolok rátok! :)

Napfény1 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7684
Az Antinal nem megelőzésre való pedig. Első utunkon nekünk is azt tanácsolták, hogy kezdjük el szedni rögtön, én émelyegtem tőle, ezért abba is hagytam és szerencsére semmi bajom nem lett utána se. Az útitársam viszont hiába szedte úgymond megelőzésként, olyan beteg lett, hogy ihaj...:(
Előzmény: Rolina22 (7682)
El_Camino Creative Commons License 2009.03.12 0 0 7683
a mondat kiegészítve: "Jól megtanultuk: minden étkezés előtt után és közben inni kell !"
Előzmény: evk (7679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!