Keresés

Részletes keresés

Midnightx Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9568

Értem. Asszem inkább megvárom, míg eláll. Ha esernyő alatt oltok, akkor a szomszédok hülyének fognak nézni:) De tényleg iszonyat hirtelen indultak meg a hajtások. 2-3 napja még túl kicsik voltak, most meg már sietnem kell, hogy időben oltsak.

Miért kell szárazra törölni az oltóvesszőket?

Előzmény: imkerei (9561)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9567

Nekem az egész szerkezetet cserélték ki akkoriban.Nem volt drága.

gljozsi Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9566

Szia!

Akkor az a javaslatod, hogy a dugattyú hengerét is cseréljem ki?

Józsi

Előzmény: zsebpiszok0510 (9564)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9565

Megjöttek az őzek.Pedig azért hagytam ahol lehetett hosszabb vesszőket hogy nem rágják,de ez sem jött össze.Raktam ki rongyokat meg harisnyába hajat,hátha nem jönnek annyira.Az eső után lepermetezem bi-58-al,azt mondták hogy az jó büdös és rossz izű és nem fogják rágni.

zsebpiszok0510 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9564

Szétmarta a szerkezetet a permetlé.pár éve nekem is problémám volt.

Előzmény: gljozsi (9559)
alfi13 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9563

A régi permetezőkbe egy kicsit nagyobb gumidugattyú kellene mint az ujabb permetezőkbe van.

Előzmény: gljozsi (9559)
Ali-bá Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9562

Választ lásd a *szőlőoltás* index fórumon.

Előzmény: Midnightx (9560)
imkerei Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9561

Vigyázz! Ne érje víz a metszlapokat! Próbáld meg esernyő alatt oltani és a metszlapok készítése előtt tiszta ruhával szárazra törölni a felületeket. Oltás után borítsd le nylonzacskóval, hogy ne érje víz!

Előzmény: Midnightx (9560)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9560

Ha csöpögő esőben csinálom a zöldbe fás oltást, az előny vagy hátrány? Mert elvileg a pára jót tesz az oltásoknak. Csakhogy az eső kicsit más...

Semmi kedvem esőben oltani, de olyan gyorsan megindultak a hajtások, hogy attól tartok holnapra már túl vastagok lesznek.

Most meg esik már órák óta és nem is akar elállni. Mondjuk örülök neki, mert másfél hónapja nem esett itt.

gljozsi Creative Commons License 2011.05.01 0 0 9559

Sziasztok!

Van egyí régi legalább 20éves vegyépszer permetezőm addig sikerült úgí karbanterteni, hogy jól működött.

Ezen a tavaszon megmozgattam a golyókat és lehetett vele permezezni.

Egyszer csak elkezdte a dugattyú száránál kispiccelni a permetlevet.

Licseréltem a gumi harangokat és a golyókat is fémre. Ha lassan pumpálom akkor csak csordogál a permetlé, de egy hirtelen mozdulatnál újra spricceli a levet, hol lehet a hiba.

Lehet-e rajzot találni a neten erről a gépről 20 literes.

Köszi!

Józsi

imkerei Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9558

Nekem a citrusokról a Chemotox segített leszedni!

Előzmény: Daeril (9557)
Daeril Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9557

Ha valaki tud jó megoldást a pajzstetvek ellen, akkor legyen szíves megosztani, nekem sem sikerül megszabadulni tőlük... (szerencsére nem szőlőn vannak)

Előzmény: janijani (9556)
janijani Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9556

Ez tényleg pajzstetű. Nekem egy kecskerágó volt mindíg pajzstetves, akárhogy permeteztem. Ki is vágtam, nem hiányzott hogy átterjedjen másra is. Neked is körül kellene nézni hátha találsz valamit amin tenyésznek és azt is permetezni vagy megszüntetni. Persze ha a szomszédnál van akkor nem egyszerű.

Előzmény: Robz (9555)
Robz Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9555

A fás részen, máshol nincsenek.

Utánakerestem és itt is találtam rá utalást: http://www.gazdabolt.hu/Novenyvedelmi_teendok___2011_aprilis_14_20

 

Meg itt is: http://marssoniella.uw.hu/5szologyom.doc

 

Ilyesmi látszik a fás részeken.

 

Előzmény: janijani (9551)
apilusz Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9554

Köszi!Értem.Kiviszi a zöldet is meg a magok nem kellnek ki.Folyófű már hajt később pedig a zsiros paré fog hajtani(kövér porcsin ha jól tudom).

janijani Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9553
Előzmény: apilusz (9552)
apilusz Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9552

Mit jelent hogy egy gyomírtó talajon keresztüli tartamhatással rendelkezik?

Az egyik szőlőnket le szeretném gyomírtózni,mert messzebb van tölünk és nyáron már nem lesz segítségem horolni.Folart akarok majd venni.

janijani Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9551

Néztem a szőlő kártevőkről szóló oldalakat, de ilyet amit írsz nem látok sehol.De attól még lehet.

Hol jelent meg, a fás részen? a zöld hajtásokon? a leveleken?

Az Actara ilyen szer amit fel tudnak szívni a növények gyökéren keresztül. Szőlő esetében nem tudom mennyire lehetne alkalmazni mert mélyen vannak a szőlő gyökerei. Esetleg ha vannak léggyökerek, talán.

 

http://matyasciprian.hu/novenyek/szolo_kartevok.php

 

Nekem ez a gubacsatka jelent meg az idén 1 tőkén nagyon, másik 3 tőkén mérsékelten. Van még egy kevés rég betiltott Neoronom, adtam nekik egy spriccet. Mostanában ha jól tudom a Vertimec van ellene.

 

http://kertvedelem.extra.hu/3gubacsatka.htm

Előzmény: Robz (9550)
Robz Creative Commons License 2011.04.29 0 0 9550

Sziasztok!

 

Az idén tavasszal több tövön megjelent nálunk valami barna pajzstetű, jellemzően az Othello töveken. Mivel érdemes próbálkozni, hogy eltűnjenek?

Eddig kaptak olajos rézként lemosónak, majd célzottan Sherpa-t egyszer.

Fogynak, de még mindig vannak szépen.

Olvastam, hogy van valami olyan módszer, hogy a gyökérzet felől szívatnak fel vegyszert a szőlővel, így a teljes növényben szétáramlik a méreg és minden szívogató rovart elpusztít.

Ehhez sajnos nem találtam konkrét leírást, hogy milyen szerrel, milyen töménységben/mennyiségben kell bejuttatni?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

 

 

imkerei Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9549

Az alföldön, homokos talajon általában földdel takarják. 2 szálvesszőt lehúznak azt takarják földdel. Hideg teleken, ha a szabadonállók elfagynak, akkor a két lehúzott szálvesszőt hagyják meg. Meleg teleken a föld alatt levő rügyek kipállhatnak ilyenkor a szabadonálló vesszőket, hagyják meg.

Nedves, sáros, rögös földdel nem jó takarni csak laza szerkezetűvel.

Néhány tőkénél megoldás lehet a szalmával, kukoricaszárral, stb. takarás. Nagyobb területen azonban kivitelezhetetlen.

Előzmény: alias Terkó (9548)
alias Terkó Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9548

Köszönöm az infókat.

Bármilyen irányú tájolás megoldható nálam,ezzel az eggyel nincs probléma.

Lehet,hogy a általam összeírkált listát még néhányszor át kell dolgoznom.:)

Takarni egyébként mivel célszerű?pl.kukoricaszár?

üdv.

Előzmény: imkerei (9547)
imkerei Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9547

Nem azzal van a gond, hogy meg tud-e kellően erősödni a tőke a tél beálltáig, hanem azzal, hogy a fagyérzékeny fajták vesszője nem tartalmaz annyi szárazanyagot, mint a fagytűrőké.

Észrevehetően könnyebbek és lazább a szerkezetük. Csapadékos években viszont nem is tudnak rendesen beérni a vesszők.  csapadékos évek után sokkal nagyobb az elfagyásveszély, mint száraz évek után. Az új telepítést mindenféleképpen takarni kell akár tavasszal. akár ősszel lett telepítve. Az őszi telepítésnél esetleg a gyökerek elfagyása lehet veszélyes, de ritka az olyan fagy, ami 30-40 cm mélyen is károsíthat.

Én az alföldön előnyben részesíteném, (ha van rá mód) a szőlősorok észak-déli tájolását, mert így a nyári nagy meleget könnyebben viselik el a tőkék és kisebb a napperzselés veszélye. Télen és kora tavasszal pedig kisebb a hőingadozás. a tőkék környezetében, így a fagy nem tudja olyan könnyen megrepeszteni a tőkét.

 

Előzmény: alias Terkó (9546)
alias Terkó Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9546

Köszi!

Csongrád megye,Szentes.Lejtő nincs,olyan síma a földfelszín,mint egy biliárdasztal. 

Következő tavaszi telepítésre gondoltam,hogy a fagyérzékeny fajták,kicsit megtudnának erősödni a tél beálltáig.

Fekvésnél arra gondoltam,hogy maguk a szőlősorok számára melyik a legkedvezőbb fekvés?

pl.Kelet-Nyugat fekvés,ahol a legtöbb napot kapják.

üdv.

Előzmény: imkerei (9545)
imkerei Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9545

Leírásod alapján valahova Békés megyébe teszem a telket.

Fagyveszélyes fajtákkal vigyázz csak takarással lehet biztonságban termeszteni az alföldön! Legjobb lejtős fekvésbe telepíteni a szőlőt, de gondolom ez esélytelen.

Kordonos műveléssel elég nehéz takarni a szőlőt. Kizárólag fagycsappal tudom elképzelni, amiből a tőke elfagyása után újjá lehet éleszteni a tőkét. Szálvesszős fejművelés lehet a legjobb szerintem, mert így tudod takarni a tőkét és a vesszőket a fagy ellen. Fekete (csernozjom) talajon csak oltványt érdemes telepíteni a filoxéra veszély miatt.

Most már inkább ősszel kellene telepíteni, mert a tavaszi telepítés időszaka szabadgyökeres telepítőanyagnál már lejárt. Konténerest még lehet.

Szálvesszős fejművelés esetén a tőtávolság 1-1,2m sortávolság minimum 1,5-2m de, ha köztes művelést is akarsz alkalmazni, akkor jobb a nagyobb 2,5-3m sortávolság.

Előzmény: alias Terkó (9544)
alias Terkó Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9544

Üdv Szőlősök!

Remélem tudtok segíteni.Van egy telkem az Alföldön,a föld felső része 80 cm feketeföld,alatta agyag,árnyék egy csepp sincs.Különböző csemegeszőlő fajtákat szeretnék ültetni.Vannak közöttük fagyérzékenyebbek fajták is.Első kérdésem ezzel kapcsolatban,hogy milyen fekvésbe lenne előnyösebb telepíteni,második kérdésem,hogy ősszel vagy tavasszal?

Még egy, milyen sor és tő távolsággal számoljak szerintetek?Elsőre kordonos művelésre gondoltam,de ha van jobb...

Köszi a választ

Üdv.Laci

Dió4 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 9543

Akkor én nyilván keresztet vethetek a Nérókra. Nézek valahol, hogy van-e földlabdás, muszáj, hogy legyen a kertemben, pont erre voltam a legkíváncsibb.

Előzmény: zsebpiszok0510 (9542)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 9542

Nálam a Nérónak van a legnagyobb hajtásai,nagyobb mint a biankának.Amit tavaly ősszel ültettem,az is hajt.Csak én gyökeres vesszőt ültettem,nem oltványt.

A nemes részt vissza kell majd metszeni ugye?Egyszer úgy jártam hog yvettem 1 esztert oltványt és tavasszal mikor visszavágtam kezembe maradt az egész nemes rész.Volt vagy kb 30 cm.Először mérgemben eldobtam,majd szerencsére nem repült messzire,és elástam amennyire tudtam.Megfogta,szépen ki is hajtott,csak az őzikék mindig megtalálták.Tavaly ősszel behoztam a kertbe hátha jobban meg tud erősödni.Legalább nem rágja le semmi.

Előzmény: Dió4 (9535)
Csernethfay Creative Commons License 2011.04.26 0 0 9541

Van egy eladó kb. 120 l-es hordóm. Már (legalább) 2 éve nem volt benne bor és még sokáig nem is lesz. Ként kapott. Tudom, az útiköltséget sem éri meg a hordó, de sajnálnám, hogy tönkremenjen. Ajándék rossz hordóval (virágládának)!  :-)

Ára: amennyibenmegegyezünkvagyamennyitnekedér Ft.

 

(A térfogatát egy kb. ugyanekkora — ismert méretű — hordó alapján írtam. A számolásom alapján  kb. 150 l-esnek kéne lennie. Méretei: legkisebb átmérő: 52 cm, legnagyobb átmérő 60 cm, hossz: 60 cm)

Dió4 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 9540

Sajnos, más szőlőim is hasonlóak, de mégse mind. Pl. a 3 kecskecsöcsű szépen megindult. Adok majd nekik vizet, azzal nem árthatok.

Midnightx Creative Commons License 2011.04.25 0 0 9539

A csemegeszőlők kényesebbek, lehet, hogy ezért indul meg lassabban a Néró.

Az én Néróim már szépen leveleznek, pedig csak sima vessződugványok (bő 1 hónaposak).

Előzmény: Dió4 (9535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!