Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13718

Üdv

Egy villanymotor annyit vesz fel amennyire terheled (egy ésszerű határon belül). Ez a hidraulika ennyire terheli, tehát jól van méretezve a szivattyú mert a motort sosem terheli a névleges max teljesítménnyel. Üresjáratban (csak motor szivattyú nélkül) talán még 200 wattot sem venne fel, de ha a BP14 es hidraulikát raknánk rá akkor bőven meglenne az 1400 watt felvétel.

Előzmény: bohrer (13717)
bohrer Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13717

Buktam a nyalókát, de egy 1400W névleges teljesítményű szivattyú hogy tud felvenni csak 1092W-ot?

 

Akkor az ELPUMPS-nál is sokat fog a ceruza.

Előzmény: Törölt nick (13716)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13716

Sziasztok

 

Kicsit estébe nyúlóan de megmértem amit ígértem. Lusta voltam kicipelni a Flygt szivattyút érjétek be a BP10 el. Ugyan nem video készült sőt még a Fluke műszert sem vittem ki ebben a nyirkos időben áramot és feszültséget mérni csak egy egyszerű konnektoros teljesítmény mérőt használtam. Természetesen a kételkedők saját szemükkel is megnézhetik (előzetes időpont egyeztetés után) hogy nincs csalás nincs ámítás. Ezek a tények. Ime a felvett teljesítmények a műszer szerint:

 

Fojtás nélkül 0 méterről 0 méterre 1092watt

 

 

 

Teljes fojtás mellett  801watt

 

 

További szép estét !

kosztoglotov Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13715

Nem reménytelen a membrános szivattyúval sem a tisztítás, mert igaz hogy omlasztja a homokot, de ha kavics is van közötte, akkor idővel a kút környezetéből kikopik az a szemcseméret ami még befér a szúnyoghálón, és ottmarad az ami nagyobb.

Csak ügyelni kell hogy nehogy a homok belepje a szivattyút, mozgatni kell, ha kezd alá beülepedni, akkor a szivattyút fel- le mozgatva ki lehet szedni vele a homokot.

Ha mégis ráül a homok, akkor folyamatosan húzva, úgy hogy közben megy a szivattyú ki lehet szabadítani, akkor is ha vizet nem hoz közben.

Rángatni nem szabad, mert elszakad az elektromos vezeték, és akkor nagyon nehéz kiszedni, mert nem rezeg.

Egy ilyen kb. 6 ezer forintos szivattyút lehet hogy megérne a dolog.

Előzmény: qqriq111 (13714)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13714

qamate!

Ok megértettem (és köszi) akkor mégis marad a szivattyúzás. Mostmár csak azt kell eldönteni hogy membrános legyen vagy egyből

álljak neki az említett JET szivattyúval. Aztán ha túléli akkor azt csinálnám meg végleges hidrofornak, bár arra még nem kaptam választ, hogy az említett adatokkal alkalmas lenne e rá.

qqriq

Előzmény: gamate (13713)
gamate Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13713

qqriq111

 

Vizeslaci ötlete jó lenne, ha lenne kellő vízoszlop a kútban.

3 m vízoszlop kompresszorozása nem fog 17 m-t emelni, ezért nem is javasoltuk, pedig sokan ezt a módszert hasznáéjuk.

Ökölszabályként az elmondható, hogy egységnyi vízoszlop kompresszorozása 2 egységnyit tud emelni...

 

Nevezetesen a te 3 m-es vízoszlopod akkor kompresszorozható, ha csak 9 m a kúttalp, nem 17m.

 

gamate

www.kutfuro.com

Előzmény: qqriq111 (13712)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13712

Üdv vizeslaci!

Mivel minden ötletre fogékony vagyok (persze inkább a jóra) ezt is mint lehetőséget számba veszem.

Azért csak hogy tudjak kalkulálni -hogy kompresszorozás- vagy tisztító szivattyú, kellene nekem erről valami skiccelés

hogy hogy néz ki milyen anyagok kellenek hozzá hogyan kell összeállítani....stb (természetesen kompresszor van).

Köszi az ötletelést akkor várnék valami skiccet......

Üdv qqriq

Előzmény: vizeslaci (13711)
vizeslaci Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13711

Üdv qqriq 111!

 

Olvastam itt olyan hozzászólást hogy 1 hálózatra csatlakoztatott csővel mosasd föl az üledéket.

Szerintem ez  125mm átmérő 17 m mély kút esetében nem igazán lehetséges tiszta vízzel mivel nagy a valószínűsége hogy megsem telne a cső,nemhogy még az üledéket kiöblítené belőle.Ha föltudod tölteni a csövet akkor már gáz van.

Véleményem szerint a kompresszor a megoldás.

Nem kopik el semmi mint a szivattyúknál +szakaszosan szaggatva tudod a vizet a fölszínre hozni.

A visszaeső víz tisztítja a szűrőt és mozgatja a rétegeket (ami ki akar jönni had jöjjön.)

Ha igy képes a kút vize megtisztulni (tehát nem csak befelé áramlik a víz folyamatosan hanem a szűrőn keresztül oda vissza a szűrőzött réteget megmozgatva) akkor már nyugodtan tehetsz bármilyen szivattyút.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: qqriq111 (13710)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13710

Üdv bohrer!

Ez első hallásra szimpatikusnak tűnik, de azért van kérdésem.

Mivel eddig csak hidroforom volt (máshol, nem itt ahol most vagyok)nem ismerem a JET sziv

működését. Ezek szerint akkor dupla csövezést kell hozzá alkalmazni? (szívó+ nyomó)

Másik: (ha sikerül kitisztítani) akkor ez a JET tartályra téve nyom-kapcsolóval alkalmas is lenne a házi vízellátásra? Megmértem a vízközép (most csak nyugvó vizet tudtam) 15m a talajtól és innen kb még 2 m a házban a vízkivétel magassága (össz17)  magyarul maradna e még kellő nyomás a rendszerben?? (mivel használtál ilyeneket gondolom van valamilyen válaszod) Ha igen akkor nyilván olcsóbb lenne a mélykútszivattyúnál (és talán kevésbé kényes)

Amennyiben van valakinek hozzá vau-vau kérem ne tartsa magába.

qqriq

Előzmény: bohrer (13709)
bohrer Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13709

Na nem egy kút kitisztításától megy tönkre egy JET szivattyú !  Volt hogy rezgőssel is elkezdtem szívatni a nagyját, kompresszoroztam is, csak jött a homok, majd amikor már elfogadható volt, elő a JET szivattyú, és 10 perc alatt letisztult, egy óra szívatás után már az ásványvizes palackba engedtük a slagból, és letéve pihenni a flakont nem volt egy szem homok üledék sem. Azóta medencét töltenek belőle, aminek leülne az alján a homok, látszana.

 

A mai  JET szivattyúknál lévő szén- kerámia csúszógyűrű is rengeteget kibír,  én nem paráznék.

Nyilván nem iszapöblítéses fúrásra gondoltam, de volt amikor vasárnap délben muszály volt ilyen szivattyúval folytatnom a fúrást, és megmenekült a haza. Sőt hétfőn szétszedve, nem is volt igazán tönkremenve.............

 

A mélyszívófejnél a lenyomott víz venturi elven veszi fel a vizedet, igaz nagy veszteséggel, de nem kell egy 50-60ezres elpumpsot venned,  vagy az olcsóbb kínai csavarlapátos mélybúvárokat. Járok ócskavastelepen is, láttam már olyat kidobva a villanymotorok között............ , ezeknek a porcikája sem megnyugtató már ránézésre sem.

Előzmény: qqriq111 (13706)
Kapocska Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13708

Tisztelt guthkut!

 

Nem vagyok "az" messze állok az ásztól.

A csillag-deltához így szóltam hozzá   "Az ábrák egyértelműek.".

Azt gondoltam hogy a laikusok is látják (mivel a bekötés alakjáról van elnevezve) hogy csillagban

az egy tekercsre jutó feszültség a nulla és a fázis közötti potenciál különbség míg deltában

a két fázis közötti pot.külömbség. A  hálózati feszültség szinttől függetlenül.

A csökkentett feszültsére kapcsolással történő indítás nem csak a hálózat védlmében van

(nem vitaindító).Gondoljunk a csőkút szivattyúkra (vízhűtés+indítási cikl.szám korlátozás).

Gondolom az ábrák és a szöveges kiegészítés kifejezik véleményemet.Ebben a témában nincs több.

Tisztelettel Jószerencsét.

Előzmény: guthkut (13695)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13707

Üdv gothkut!

Mi az hogy szóba állok egyenesen „csüngök a karaktereiden”

Válaszok: ez a hely Pestlőrincen van elég közel a legmagasabb pontjához (kb 600m-re a csúcson lévő (Gilice tér) meterológiai állomáshoz.

Még nem fizettem ki de már megegyeztünk és én az adott szavamat meg nem másítom,.tehát ki fogom fizetni.

(különben is én választottam, hogy nem betemetik és nem fizetek semmit, hanem így marad és adok egy csekély összeget)

Igen biztosan raktak rá szúnyoghálót, hiszen láttam azt alsó csövet és különben is végig kisértem az egész folyamatot.

Hogy milyen méretű furatok vannak a szűrő csövön azt nem tudom (nem látszott a hálótól,de majd megkérdezem) és a kútfúró állítása szerint kb 5000 furat van rajta. (meg a lelke rajta)

A cső alul biztos le van zárva mert azt is a saját szememmel láttam.

Mint alant írtam iszapzsák az pedig nincs. (vagyis a szűrőcsővel kezdődik a kút)

A membrános szivattyú biztos működne (egy darabig nekik is ment) de azért vagyok tanácstalan mert éppen ezen a fórumon olvastam hogy az állandó rezgés bomlasztja a kút falát (és akkor soha nem tisztul ,ezt persze csak én képzelem így) Ezért kérdeztem már egy másik fórumtársat (bohrer) hogy azt a bizonyos (JET+mélyszívófej) ajánlja e a koszos víz szívására is.

Ha ezek a kérdések eldőlnek akkor nekiállnék a tisztításnak. (de addig nem tudom milyen szivattyút vegyek

qqriq

Előzmény: guthkut (13702)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13706

Hali bohrer!

Értem a te általad leírt problémát (agyon van szűrőzve) de ezen már nem segíthetünk.

Ami viszont fontos kérdés lenne : az általad említett JET szivattyút te már csak a végleges szivattyúzásra ajánlod vagy azzal előzetesen kiszívhatnám a „szmötyit” is??????? Ez azért fontos (nekem) hogy ha igen akkor nem vennék membránost a tisztításra. Azt csak egészen halkan jegyzem meg hogy  gőzöm sem volt arról hogy szívó SZIVATTYÚVAL ilyen mélységből lehet vizet szívni. (mélyszívófej stb)

qqriq

Előzmény: bohrer (13697)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13705

qamate!

Na itt akkor valóban lehet hiba mert nincs a szűrőzött szakasz alatt semmiféle ISZAPZSÁK. Igy érthető a 3 méter „kicsinysége”.

Továbbá annak is lehet valóságalapja, hogy az ő módszerükkel nem igen tudtak  (akartak) továbbmenni. Ezeket már valóban írhatjuk a kútfúrók hibájának. Legkevésbé sem védem őket (hiszen én szívok miatta-bár ezt választottam-)

de volt ugyan motoros (igazi) fúrójuk is de mivel csak egy kertkapun lehet bejönni az udvarra és az utca szintjénél 1m-rel magasabb  a fúrás helye itt csak a kézi módszer volt kivitelezhető.

qqriq

Előzmény: gamate (13693)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13704

Hali!

Tegnap este le kellett pihennem de mostmár tényleg jönnek a segítő hozzászólások.

Tényleg köszönöm mindenkinek (lalibatyo-qamate-bohrer)

Így elmagyarázva több minden megvilágosodott. (műszaki ember lennék de kútfúrás közelébe nem voltam még)

qqriq

 

guthkut Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13703

Egy utolsót a villany motorról Hátha nem mindeki unja és hasznos információ:

Az egyfázisu motor az egyfázisra remekül alkalmas , leginkáb háztartási és hobby kategoria.

A három fázisu motor pedig háromfázisra valósi, minden más megoldás csak a megerőszakolása a helyzetnek barkács , shuszter kategória.

A cs/d indítás pedig azért van: de megjegyezném a motornak erre semmi szüksége nem lenne, csak a vezetékhálózatok nembírják a hirtelen nagy áramfelvételt és ennek  a nagy hirtelen fellépő áramfelvételnek a kiküszöbölésére lett ez kitalálva.  Mivel a forgórésznek igen nagy a tehetettlensége a tömegéből fakadóan. ezért, ha ráadnánk a tekercsekre azonnal a névleges feszültséget(400v) akkor a névleges teljesítmény/névleges feszültség = névleges áramfelvétel(üresjárati)  érték rengetegszerese!!! Igy induláskor a kevesebb áramfelvétel érdekében történik a csillag indítás. kevesebb áram folyik a vezetékeken a motor felé, és a névleges fordulat elérésekor átkapcsolnak deltába, kapják a tekercsek a három fázist és kész az áramfelvétel pedig nő a terheléssel arányosan. A névleges áramfelvételre pedig vigyázz a kismegszakító (automata vagy bizti) és jobb helyeken a thermikus motorvédő.

Tehát ez az egész kizárólag a hálózat védelméért van

guthkut Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13702

Üdv

 Amennyiben szóba állsz egy nemkivánatos emberrel akkor egyben kérdeznék is.

-Hol van ez helyileg? hátha megtudom mondani a talajviszonyokat, és az már segítség a tekintetben, hogy egyáltalán érdemes-e azzal a kúttal bajlódni.

-ki fizetted-e már ezt a kutat?

-biztosan szunyoghálót raktak rá?

-milyen méretü furatok vannak a csövön?

 

1 ha szunyoghálót raktak rá akkor az nem jó, de még egy próbát megér.

2 ha nem és tényleg zárt az alja akkor még adhat tiszta vizet legfeljebb nem sokat majd kiderül

3 azt megteheted, hogy egy kpe csövet ledugsz végig és fent rákötöd a vezetékes vizet és átmosatod

4 most jön az itteni eretnekség: azért mebrános rezgőt tegyél le mert az viszi a homokos vizet lazán és félő, hogy a homoknak van utánpótlása mert: szunyogháló, mert lehet,hogy nincs lezárva alul a cső stb.... és egy jó szivattyút nagyon hamar le lehet rombolni a homokkal.!

szóval, ha jön a víz a rezgővel percekig órákig és az első egy órában mozgatva teszteled, és hígul akkor kösd ki az aljától visszahúzva 20-30 cm-re és addig járjon még majdnem teljesen tiszta a víz.(lehet 4-5-7 nap is és pár óra is) Türelem!

Ha ez müxik akkor jöhet a rendes szivattyú. szivattyú boltokban vannak kisteljesítményü forgólapátos szivattyúk. Pl: Pilisvörösvár fő út 1

 

A vízoszlop az valóban kevéske, de kavicsban sokhelyen  jól adja a vizet a baj csak akkor van, ha apad a vízszint.

Aztán olyan is van, hogy nyugalmi szint meg üzemi szint és ha az üzemi  kisebb sokkal mint a nyugalmi( a te esetedben 3m vízoszlop)

meg az iszap zsák is egy valós dolog (kútmélység 10%-a) Lehet hogy ezt az iszapzsákot nem jól értem, de a tapasztalatom az hogy egy jó zárt kútban nincs semmi ami ülepedhetne. ellemben vizesfúrásnál az iszap majdem mindig 10% körül ülepedik a lecsövezés elött és ezzel fúrásnál számolni is kell.

 

Elsőre ennyi sok sikert

 

 

Előzmény: qqriq111 (13686)
bohrer Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13701

80uF / 1000W   . Le kéne már feküdnöm, mindig elgépelek valamit...........

bohrer Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13700

A 3 fázisú mocit mindenütt úgy reklámozzák hogy  egyfázisról deltába kötve kondival kb. (80uF /1000V  a tapasztalatom szerint) üzemeltessük, Valóban így magasabb a teljesítménye, de az indítónyomatéka szinte nulla, hiába a kondi.

Csillagban viszont "szépen" indul van indítónyomaték. Olvastam már ennek az ellenkezőjét is egyetemi jegyzetben, de tavasszal vettem egy kisesztergát 3 fázisú mocival, és elég sokat próbálkoztam az ideális működtetéssel. Csillagba kötve üzemi kondival, plusz még jó lenne egy nyomógombos indító kondi.

Előzmény: Törölt nick (13678)
guthkut Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13699

Igen tudományosan alátámasztottad, a csacsiságot gratula. Kalapácsmalomban láttál már ilyesmit, meg van egy  egyfázisra barkácsolt motorod amit mint irod nem is igazán tudsz használni. csacsi ?!?

Előzmény: Törölt nick (13678)
bohrer Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13698

menni  két n-el  ( bocsi )

bohrer Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13697

Hali !

 

A szivattyú BP 1/4 ez csak 50L/ percet tud, a BP 14 pedig 85-öt.

Nem értem a dolgot, mivel a sóder általában jó vízadó réteg, sokszor  a 3m vízoszlop is elég ekkora szivattyúkhoz. Szerintem agyonszűrőzték, jó dolog a homokmentes kút, bár a sóder hamar letisztul. De a szűrőzés sűrűsége a vízhozam rovására megy, saját tapasztalat.

Vegyél valami JET szivattyú mélyszívófejjel, ez tényleg kevés vizet vesz ki, kicsit gazdaságtalan az üzemeltetése, viszont az olcsó szivattyú 20000Ft méyszívófejjel, és 750W 42L /perc ami a valóságban a bő fele lesz ilyen mélységből, de neked most pont ez kell. Az áramfogyasztást kompenzálja vagy 10 évig a szivattyúd ára..

 

 WWW. Elektriko.hu

Alfa Centauri AC-JET100M szivattyú mélyszívófejjel
* 230V/50Hz, 750W teljesítmény
* H max. 45m, Q max. 42 liter/perc
* Max. szívómélység: 25m (mélyszívófejjel)
* Csatlakozás szívó 5/4”, nyomó 1"
* Bronz lapátkerék, ÖV ház
* Szívómélység növelésével csökken a vízhozam és a nyomás.
 Bruttó ár: 19 990 Ft (69 EUR)

 

Szívasd egy ilyen kisebb teljesítményű masinával , remélhetőleg letisztul, mert nincs akkora vízkivétel, depresszió a kútban hogy a homokot is magával rántaná ,mint a nagyobb szivattyúkkal. A rezgőst itt felejtsd el, mert csak nyomja ki a lekvárt, bár ami kint van az odalent helyet csinál a víznek.  A mélyszívófejet a szűrőzött rész tetejéhez tedd ha tudod.

 

 

Bár Gamate jól leírta hogy elértek egy agyagréteget, és a technikájuk itt elakadt, nem mertek?-tudtak ? lentebb meni a kézi tekerésű  "kútfúrógéppel ", menni kell ha fent nincs elég vízadó réteg.Remélem segítettem.

Előzmény: qqriq111 (13691)
guthkut Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13696

háleluja :) végre valami írástudó :)))

Előzmény: cs!rke (13669)
guthkut Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13695

lehet, hogy az, de  én őt nem ismerem.  a csillag/deltához nem szolt hozzá , aszivattyú kisebb áramfogyasztása a terhelt álapotban című dolog pedig nekem nem fér a fejembe de, hogy te kevésdologhoz értesz a személyeskedésen kívűl az világosan látszik. és még azt is szarul csinálod másora hivatkozol a sajátvéleményedet , sem alátámasztva  sem alátámasztás nélkül sehol nem találom csak az irigységből vagy egyébb frusztrációból adódó hülye irásaidat látom.

sajnálom, ha zavarlak szar lehet neked:)

Előzmény: Törölt nick (13668)
guthkut Creative Commons License 2011.12.02 0 0 13694

ezzel cssak az a probléma, hogy  a hazai 400/240V-tos hálózaton  csak olyan motorokat lehet csillag/delta módban indítani és üzemeltettni amelyiknek a kapocslécén az van feltuntettve, h 600/380V ez van. akár elhiszitek akár nem  a segédfázis meg a 60fok az mástéma. Az egyfázisu motorok is csak a segédfázissal indulnak. de egy háromfázisu hálózaton erre semmi szükség egy háromfázisu motor inditásához.

egyébként a sok fórum gurunak üzenem, hogy a fórumon kívül vannak hiteles szakirodalmak és bárki utána járhat a saját igazának. nekem nagyonjó tanáraim voltak és még mértük is ezeket a dolgokat. Ne mondja nekem senki, hogy egy akármilyen villamosmotor tehelve kisebb árammal megy :))! ill kevesebb energiafelhasználásával üzemel terhelve, mint teheletlenül! Nem össze keverendő a transzformátorok üresjárati állapotával az megint egy hosszú történet. mivel pont a terheletlen szekunder tekercs mágnesestere dolgozik ilyenkor a primeré ellen( és végül is az egyféle terhelés csak nemkívánatos) de ez nagyon hosszu és szerintem sokan nem is értenék.).

aki meg jólérezné magát itt a fórumon nélkülem az üljön háttal a monitorjának, ha meg lát:))!

Előzmény: Törölt nick (13662)
gamate Creative Commons License 2011.12.02 0 0 13693

qqriq111

 

No akkor részletesen!

 

A szűrőzött szakasz alá illik rakni un. iszapzsákot.

Nem létezik olyan kút, ami teljesen hordalékmentes, ezért biztosítani kell helyet arra, hogy a hordalék leülepedje, és ne tömítse el a szűrőszakaszt.

Ez min. 2 méter, de inkább 3 méter kell legyen.

Feltételezem, hogy a te embereid is beépítették ezt az egyszerű, de elengedhetetlen részét a kútnak.

Szivattyút a szűrőzött szakasz fölé szokás elhelyezni, ez is min 3 méter.

Tehát a szivattyút a kúttalptól mért 6 méter fölé kell raknod, ha hosszútávon akarod használni a kutat.

 

Neked ott már nincs is vized!

 

Ezért kevés a 3 méter vízoszlop.

 

És akkor még nem is beszéltünk az üzemi vízszintről, csak a nyugalmiról!

 

Ha nem világos valami, kérdezz nyugodtan.

Előzmény: qqriq111 (13691)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.02 0 0 13692

Üdv

Ez ahogy csinálták rendben is van. A szűrőzésüket tartom érdekesnek mert én inkább réselt szűrőt használok, nem szeretem a "betekert" csöveket. Az hogy nem ment lejjebb a kuttyogtató az egy nagyobb méretű kő miatt is lehett, de most nem kötekedni akarok hanem segíteni. Tegyük fel hogy tényleg agyag volt. Az első rétegvíz feletti agyag. Bízhattak benne hogy a kavics adja rendesen a vizet ezért becsöveztek csak sajnos kiderült hogy hiába kavics, kevés benne a víz. Amivel elszámolták magukat az a talaj vízadó képessége. Ugyan a sóder az jól ad vizet de ez most nem az a sóder. Itt kellett volna egy vízöblítéses fúróval tovább menni az első rétegig és ha az jó azt beszűrőzni. Persze utólag könnyű okosnak lenni. Talán ha egy (két) IBC tartályt beraknál amit töltögetsz egy kis hozamú szivattyúval abból még tudnál öntözni és wc öblítésre vizet használni egy másik nagyobb teljesítményú szivattyúval. Mennyi vizet ad ez a kút percenként ?

Előzmény: qqriq111 (13686)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 13691

qamate!

Na így már világosodik a dolog. Ezt megértettem de most egy igazi amatőr kérdés jön vajon (általában- néhanapján- esetenként) milyen vastag lehet ez az un "lencse".

Valamint az igazi kérdésre még senki nem válaszolt. Mi a kevés a 3m vízoszlop vagy mi? Miért nem elég ha egy szivattyú (még ha kicsi is ) a vizoszlopba (és nem az aljára) beletéve cca 40percen keresztül nem fogyasztja el a vizet. Akkor mi lenne a kút igazi próbatétele?

qqriq

 

Előzmény: gamate (13688)
gamate Creative Commons License 2011.12.02 0 0 13690

qqriq111

 

Jól csinálták ők, csak nem kellett volna még megállni, vagy ami van azt kellet volna rendesen tisztítószivattyúzni.

Előzmény: qqriq111 (13686)
gamate Creative Commons License 2011.12.02 0 0 13689

Lalibátyó!

;-)))))

Előzmény: Törölt nick (13687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!