Keresés

Részletes keresés

Hipertér Kft. Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8623

Szia Nudli,

 

Komolyan azt gondolod, hogy 8l/min vízmennyiségnél ilyen gond van csak hogy

 

"tömlő érdességi együtthatót" kell számolni?

 

Bár annyiszor lennék beteg életemben, ahányszor te ezt egy kertben kiszámoltad ;-)

 

Ajánlasz nagy nagy szivattyúkat, tényleg azt gondolod, hogy egy olyan kút, ami 

 

50-80 literes szivattyúkkal 8 literre képes, az majd egy nagy szivattyúval többet tud?

 

 

Nagy szivattyút olyankor teszünk be, ha nyomáson a 80 literes 40-et tud és nekünk 50-re lenne szükségünk, de ez a 8 liter

 

szerintem nem ez a kategória.

 

Szerintem borítékolható, hogy ebből a kútból sosem lesz öntözőkút, ötletelhetünk ezen hetekig, és ideírhatjuk

 

a kútvizben lévő vas nyomásváltozás hatására történő kiválásának fizikai képleteit, amit laboratóriumi

 

kísérleteknél alkalmaznak, de ettől még nem lesz szegény Ombrénak kútja...

 

UI: Mindenféle bántó szándék nélkül írom ezt, mielőtt az Admirálissal kézenfogva megint boszorkányüldözésbe kezdenétek.

Előzmény: nudli11 (8619)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8622

Az hogy két méterreel lejjebb rakod semmit nem fog segíteni, de mozgásnak jó.

Előzmény: pámpi (8594)
Nelson71 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8621

Sziasztok!

 

Hunter Rain Click esőérzékelőt tettem a rendszerbe. A kérdésem az, hogy mennyi idő alatt "szárad ki" az érzékelő? Tegnap este néztem, mielőtt még jött volna az esős idő és még mindig wet volt a jelzés a komputeren. Ami azt jelenti, hogy 3 nap után is még tiltotta az öntözést. Ezt viszont soknak tartom. Létezik, hogy ennyi idő nem volt elég neki...?

És ha jól értelmezem, akkor teljesen nyitott állásban a legérzékenyebb az esőre?

nudli11 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8620

Elcsesztem:

 

a 4.403Q után van egy hatvány:1.85

 

Nudli

Előzmény: nudli11 (8619)
nudli11 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8619
 

 

Szia!

 

Az előbb írtam neked egy szép hosszú levelet, és elszállt, mint a sóhaj. Megpróbálom mégegyszer, úgy is esik az eső. Majd ha végigolvasod, rájössz, hogy miért vagyok nagyon mérges: na szóval

 

Jól érzed, ez a kölcsön szivattyú nem annyival erősebb ( ?) ami érdemi változást hozna. Sztem a 1.5-2.2 Kw-ot célozd meg.

A 1.5 métertőlnagy csodát ne várj, de ahogy a képeket elnéztem, úgy is kell neked valamiféle gépészeti akna. Úgye a szívóóldali tömítések tutik? (PVC gümigyűrű?) A nyomócső nem legyen 2-3 méternél hosszabb, mert nem tudom ( én) a tömlőd érdességi együtthatóját, amiből ki lehetne számolni a jó öreg Hazen-Williams mester képletével a veszteséged! Azért hangulatkeltőnek ideírom:

 

               100   1.85               (4.403Q)

H vesz=0.2081  C             X       0.03937d)4.8655

 

 

 


     Egy üveg Thümmerer!!!

 

Az Elpupmps-ról: természetesen hatásfok szempontjából IS van diff. gép és gép között. Saját tapasztalata alpján mindenki sorolja be ahová akarja. De én LRNELSON kollégával értek egyet. Az is tuti, hogy itt mi senkinek nem ajánlottuk ezt a márkát.

 

De ne add fel! Engem személy szerint érdekel a dolog, kitartás! Írj csak nyugodtam, van amikor lassabb a válasz, mert hét dolgozni is kell valamikor, télen meg  Te nem akarsz szivattyút cserélni. -:)

 

Nudli

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pámpi (8613)
nudli11 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8618

Szia!

 

Huh!!

A csengőreduktor folyamatos terhelésre??????

 

Nudli

Előzmény: Fázisceruza (8617)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8617

Villanyszerelési boltban kapsz csengőreduktort 1800ft-ért, amin van 24V-is.

Nekem arról megy az öntöző.

Előzmény: kod1111 (8615)
LRNELSON Creative Commons License 2011.05.08 0 0 8616

Bármelyik villamossági boltban kaphatsz 24 V AC trafót.

 

Csak a teljesítményére vigyázz, hogy azonos, vagy nagyobb legyen.

Előzmény: kod1111 (8615)
kod1111 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8615

Bocs, kicsit ponttalanul fogalmaztam, nekem a  24 voltos trtafora lenne szükségem.

Előzmény: LRNELSON (8597)
LRJudit Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8614

Jaj dehogy! Amúgy örököltem és küzdök a dologgal, mint öntözőrendszer. Jelenleg jól működik!

Csak azt akartam tudatni, hogy amellet, hogy sok villany eszik, ha jól van szerelve és van víz nyomja rendesen!

De többször vallottam már, hogy lila ködöm sincs az öntőzőrendszerekről, bár azért fejlődök!

Szóval én nem tudom, miért ad a tied csak ennyit!

Előzmény: pámpi (8613)
pámpi Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8613

na úgy látszik ezzel az elpumps beírással vihart kavartam, pedig nem volt szándékom.

 

1. természetesen semmi bajom az elpumps-szal, köszönet mégegyszer ninának, hogy kölcsönadta.

2. amit írtam azért írtam mert vártam mit reagálnak a tisztelt topik szakértők akik néha bizony meglehetősen megfontolják a válaszaikat, ami egy nem szakértő számára meglehetősen "kétértelmű" lehet

3. próbáltam sarkítva fogalmazni, hátha elmondják a véleményüket a technikáról, minden infó fontos számomra.

4. most is az a véleményem, hogy egy nagyobb teljesítményű szivattyúnak más a hatása ugyanazona kúton. most nem vagyok biztos benne hogy az elpumps ebben az extrém esetben megfelelően megmutatja a kút képességeit. ezzel nem akarom az elpumps-t és azokat akik ilyet használnak megsérteni. 

5. továbbra is fenntartom hogy egy "bika" pedrolloval kellene kipróbálnom, az biztos megmutatná a kút képességeit.

sajnos nem tudtam ilyet kölcsönkérni, talán egy 10 A- sikerül.

6 ma ástam kb. 1,5 m-t és még tervezek fél métert, ezzel 2 méterrel közelebb leszek a vízhez, remélem ennek már lesz valamilyen pozitív eredménye.

 

ismét meg szeretném köszönni mindenkinek aki tanácsaival segíteni próbál.

nudli11 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8612

:-)

Előzmény: LRNELSON (8606)
nudli11 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8611

Szia!

 

Már csak a 25 méteres tömlővel van a gond. Cseréld le egy két-három méteres darabra. és m ost mérj mégegyszer.

 

Nem mindegy, hogy a szivattyúnál van ekkora nyomás, vagy a 25 méters cső végén!!

 

 

Mérj még egy nyomás értéket, azután vond le a szívóoldali veszteséget és nézd meg a jelleggörbén, hogy stimmel-e

 

Nudli

Előzmény: Infomaker (8610)
Infomaker Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8610

ja, hogy a motor forgórésze, az oké :) azt hittem, hogy a szivattyútestben a forgókára gondoltok :)

 

Megmértem:

2 bar mellett 10 liter víz 8 másodperc ( egy 25méteres 3/4 slag végén).

 

Ez jó érték?

 

Tudja tartani is, pár percnél tovább nem csináltam, meguntam.

Előzmény: LRNELSON (8606)
LRJudit Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8609

Az éves elszámolásban nem hogy fizetnem kell, de másfél hónapnyi túl fizetésem is van.

Egy dolgot követtem még el, végre kitakarítottam az 500 literes fagyasztóládát.:-))

Tavaly ugye gyakorlatilag nem kellett locsolni, tán ha 2 hétnyi volt.

Nincs egyéb változás a szokásainkban!

Amíg rendben működik így marad, aztán úgyis jövök a kérdéssel, hogy mire cseréljem.

5. éve használjuk.

Előzmény: ja nyugi (8608)
ja nyugi Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8608

Ha nyomja rendessen semmi gond. Mi a harminc a teljes villany számlád?

És milyen fogyasztókat üzemeltetsz ezen kivül?

 

A1.5 Kw-os szívattyú motor, azért az sokkal több, mint a hatszáz, vagy nyolcszáz wattos, a fogyasztása is ennek megfelelő.

Lehetséges, hogy jóval kisebb teljesítményű motor is megtenné. Én is felraknám  a 900Kw-os Elpump-t, de a garanciát kiakarom használni. Addig nem cserélem le a szívattyút.

Üdv:

Józsi

Előzmény: LRJudit (8607)
LRJudit Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8607

Sőt!

A plusz nálunk most 30 körül jár!

8-900 m2-t öntözünk.

Ráadásul az mienk 1500-as! Ja, és elpumps! Nyomni nyomja rendesen!

Előzmény: LRNELSON (8603)
LRNELSON Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8606

Azért vedd elő általános iskolai könyveidet és nézz utána a műanyagok mágnesezhetőségének.

 

Mert a forgórésznek ez a lényege.

 

Előzmény: Infomaker (8604)
Infomaker Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8605

Amúgy kíváncsivá tettetek, megmérem a kutam vízhozamát.

 

Mit mérjek? 10literes vödör hány másodperc?

Infomaker Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8604

hahaha, ha nem műanyagból, szerintem az ALKOmban is.

Mondjuk 10e-ért vettem a vaterán az 1300as alkót.

 

topikos kolléga segítségével már a tartályom sem ereszt.

 

Bár az már most látszik, ha egyszer megadja magát akkor Pedrollót fogok venni.

Előzmény: LRNELSON (8596)
LRNELSON Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8603

Látod, látod ezért sz.ar.

 

10 000 Ft-al olcsóbb, de évente 10 000 Ft plusz áramszámlát csinál.

Előzmény: Nina13 (8601)
ja nyugi Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8602

Hibátlanul működött, és semilyen javítás nem volt szükséges, nem szar.

Most is kifogástalan, egy bajban lévő pedrollosnak szívesen eladom. :-)

Előzmény: LRNELSON (8600)
Nina13 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8601

Szerintem sem szar,csak nem gazdaságos,kicsit több mint a fele áramfelvétellel a pedrollo is szállít annyi vizet!Cimborámnál 1300-as elpumps van,nagy kertet,kertit tavat,lovakat,istállókat lát el vízzel évek óta!

Előzmény: ja nyugi (8599)
LRNELSON Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8600

Az Elpumps az mert sz.ar, mert kispórolja az anyagot a vasból és pontatlan a megmunkálása az alkatrészeknek.

 

Így lesz occó és magyar valami ...

Előzmény: ja nyugi (8599)
ja nyugi Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8599

Kedves Pámpi!

 

Én nem tudom, hogy a Te Elpumps-od hány évig szolgált, és hogy milyen, de az enyém kíválóan szolgált engem legalább  8 évig.

Olyan nyomással termelte ki a vizet, mint a hálozati nyomás. Semmilyen meghibásodása nem volt, hibátlan, nem kellett javítani.

Miért szar, mert Magyar? Csak amiatt vettem egy komplett vízművet, mert, beszereltem egy relativ,biztos helyre, ahol a jelenlegi

körülmények között is megfelelően üzemel. Ugyanakkor a szomszédomnak pedrolloja van és rendszeresen látogatja a vízszívattyú szerelő mühelyt.

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: pámpi (8587)
LRNELSON Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8598

Ez esetfüggő.

 

A szívómélység nagyon kritikus az örvényszivattyúknál, 1-2 m nagyon számít.

Előzmény: pámpi (8594)
LRNELSON Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8597

Ha csőfogóra gondolsz: azt a barkácsboltban.

Azzal lehet nyitogatni.

:-)

 

Ha az elektrohidraulikus szelep szolenoidjára, akkor tudni kell a gyártót.

 

Itt vehetsz, Baccara, Bermad, Rain, Nelson, Hunter szolenoidot:

http://www.aquarex.hu/arlista.html

Előzmény: kod1111 (8588)
LRNELSON Creative Commons License 2011.05.07 0 0 8596

Tévedés!

 

Ugyanis az occó szivattyúkban a forgórész ALUMÍNIUMBÓL van.

Előzmény: Hipertér Kft. (8589)
Nina13 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 8595

Persze hogy nem gazdaságos az elpumps,de nálam iszonyatosan tolta a vizet,igaz a mostani 750-es pedrollóm is tud annyit mint ez az 1300-as.Ezért felesleges szerintem elvinned a pedrollót kipróbálni,mert kb ennyi a vízhozama  ennek is!Persze nem vagyok szakértő,de ha lenne vized akkor szívná gondolom az elpumps is,mert nálam szívta.

Előzmény: pámpi (8594)
pámpi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 8594

tényleg nem értek hozzá azért jöttem erre a fórumra.

nudli azt írta, hogy ne max teljesítménnyel indítsam a nagyobb teljesítményű szivattyút hanem golyóscsappal szabályozva.

na én szereltem rá csapot, de homok egy szem nem sok annyi nem jött.

akkor ez két dolgot jelenthet (az én elképzelésem szerint): vagy nem aprohomokos rossz minőségű a réteg vagy csak nem volt elég teljesítményű  az általam használt elpumps. tévedek?

annyira kipróbálnám egy NAGY pedrollóval de az nincs. valamiért csak gyártják ezeket a szivattyúkat....... ( és szerintem egy átlag kútfúró is csak képen látott)

a beszélgetésekből az derült ki hogy egy 10A már nagynak számít a kútfúróknál.

aztán megtaláltam a kútfúrót aki az utcánkban több helyen is fúrt. (enyémet nem)

egy helyen van búvár tőlünk 4 házra ott 20 liter percet mondott, 16 méterről. közvetlen az ikerszomszédban is ő fúrt  holnap megmérem a hozamát. egyszer már néztem a szomszéd kútját úgy emléxem a slagot az sem tétpte ki a kezemből. :)

 

kérdés: van arra tapasztalat ha kb 2 m-rell lejjebb rakom a szivattyút, mit jelenthet hozamban? vagy ez nagyon esetfüggő?

köszi.

üdv.

Előzmény: Hipertér Kft. (8591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!