Keresés

Részletes keresés

kobab Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247789

Tudom hogy már vasárnap ilyenkor el szoktad kezdeni a gályát, ha nincs foci. Azért is írtam.

Előzmény: Törölt nick (247787)
kobab Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247788

http://euanmearns.com/a-big-lull/

 

Szintén redditről, biztos ismeritek ezt az oldalt, nem egyszerűen megújuló-szkeptikus, mert mindennel szemben valamennyire szkeptikus, ellenben elég precíz. Bach úr adataiból (mint indulóból, ő volt az egész kezdeményezője, elindítója) szép kis adatbázis látható. Persze nem kell pánikolni, (hol vagyunk még attól hogy olyan sok legyen a szél) de úgy néz ki főszabályként egyszerre fúj mindenütt az EU-ban a szél.

kobab Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247786

... én köszi, már elég magányos voltam.

A többiek gondolom a reggeli után elmentek az esti misére is.

 

Dolgoznom kellene...

 

A guruló heti válogatása:

http://gurulohordo.blog.hu/2015/11/20/az_isis-tol_nem_kell_felnetek_jo_lesz_gurulo_linkek

hozza ezt:

http://www.greencarcongress.com/2015/11/20151119-iass.html

 

Nem is emlékszem hogy a guruló hasonló, - részben szakmai - cikket hozott volna korábban, ezért meglepődtem, de olyan nagyon nem estem hasra, bár lehet hogy az én szimatom nem jó.

 

De a redditen látom, hogy ott is hozták így:

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2015-11/kift-cie111915.php

 

Földgázból lehet/ne hidrogént (melléktermék a szán) co2 nélkül.

 

Még mindig a guruló szemléje:

http://alapblog.hu/amikor-minden-draga/

Tehát – visszatérve az első ábrára – a kezelt vagyonoknak egyre nagyobb része, amely eddig megtalálta a helyét vagy a részvény-, vagy a kötvénypiacon, szorul most a partvonalra. Így aztán a Merrill észrevehetné: az alapkezelők immár nem azért tartják készpénzben a vagyon egy szokásosnál nagyobb hányadát, mert majd vásárolni fognak, hanem azért, mert már nem tudnak mit vásárolni.

Előzmény: Törölt nick (247785)
kobab Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247784

Az elmúlt napok ISIS olaj problémaköréhez:

https://www.rt.com/news/319510-isis-oil-50mln-month/

Egy mondatban utalnak arra, hogy nagyon olcsón szabadulnak meg tőle időnként. Berci számolt még, nos sztem azok az egyszerű vezetékek nem tudnának jelentős mennyiséget a határon átvinni, az pedig nem muxik hogy ezek a sivatagban mint az őrültek ide-oda rohangáljanak. Az Szt. által linkelt videon is az van hogy a teherautók egy helyen parkoltak. Szóval sztem jóval kisebb lehetett a forgalom, mint azt az utóbbi napokban néha felvetődött. Sztem ez inkább rossz hír, mert akkor valahonnét pénzelik őket...

 

Szokásos zerohedge, de sztem rossz az irány:

http://www.zerohedge.com/news/2015-11-19/most-important-question-about-isis-nobody-asking

 

Megfulladunk az olajban, Sb 20 dollárja megint felbukkan:

http://www.telegraph.co.uk/finance/oilprices/12006554/Goldman-eyes-20-oil-as-glut-overwhelms-storage-sites.html

 

kobab Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247783

Sztem ha választani kell, akkor inkább az ellenkezője igaz, a libanonizálódás. A TOW-okról Salvor sok hírt hozott, ha igaz a hír hogy az oroszok is ejtik Asszad elnököt, akkor ez a hadászati ok van mögötte.

Előzmény: GPS (247779)
kobab Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247782
.m.1710. Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247781

meg mégegy. A IS addig él amig hadják öket, szerncséjük, hogy europa (a politikusok) teljessen el vannak kábulva saját maguktol mind egy puha szivacs

Előzmény: .m.1710. (247780)
.m.1710. Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247780

Ezt mondom ée is

egy komoly koalicio kivégezné ezekek  (én irtam 1-2 hét alatt) oke, egy honap

a kis IS harcosok ha át élnék ezt egyböl rohannának vissz a mamucihoz ahonna jöttek

 

az arab nem katona (ezt mindig kihagsulyztam) ha" europai szemmel nézzük mind egy reguláris hadsereg

 

 

talán a egyiptomi (ahol még mindig angol tradicio az alap)

 

Előzmény: GPS (247779)
GPS Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247779

 

"de amugy is csak egy két év van nekik, de állam soha nem lesz belöllük"

 

Ha valamilyen csoda folytán az oroszok a szárazföldön is meglátogatják őket, akkor nincs ebben 1-2 év. Max 1-2 hónap.

 

Klasszikus, szárazföldi hadviselésben pont szart sem ér az arabok hadereje. Az egykori irán-iraki háború is gyakorlatilag állóháború volt 10 évig - mert egyik brigád sem volt képes értelmezhető támadásra-rohamra - mindössze egymás első vonalait pusztították tisztes távolból.

 

Afganisztánban is csak a hegyek segítségével végrehajtott gerilla-partizánkodásban jeleskedtek.

Csakhogy most itt nincsenek magas hegyek, itt már neccesebb lenne a vagánykodás egy jólképzett és jólfelszerelt reguláris haderővel szemben.

 

Ráadásul a ruszkiknál még nem lépett életbe a "Nulla halott" doktrina sem.

.

Előzmény: .m.1710. (247778)
.m.1710. Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247778

Huha de reklámozzák ezt a ISt, közben csak egy szedettvedett terrorist egylet az, hogy államnak nevezi magát az semi.

Van egy erös mag 1. anyagi támogatok (szaudi irani  bahrein stb) nem nyilvánossak

                           2. ideologiai(1-2) f0mftik

                           3. Üzleti rész

                           4. propaganda(toborzo)

                           5. "hadsereg" csecséni egyéb "tábornokkal"

 a " harcosok" általába roszulképzett rutinnélküli, kivéve egy kis elit.

Irak,Sziria Kurd területeket foglaltak el ahol a ellenállás szinte nulla volt

a világ most kezt ébredezni, mivel a terrort europába hozták

egy komolyan organizált europai koalicio (levegöszárzföld) párhét alat megsemmisitené ezt a "államot" ugy, hogy csak csrája maradna

de amugy is csak egy két év van nekik, de állam soha nem lesz belöllük

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247777
Előzmény: Törölt nick (247776)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247775
Előzmény: Törölt nick (247772)
GPS Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247774

 

Most ez például mire jó? Mit oldanak meg ezzel?

 

Obama: Nem tarthatjuk hatalmon Aszadot Szíriában

Az USA elnöke bízik az ISIS legyőzésében, de a szír elnök szerinte nem maradhat. Tovább »

forrás: Index.hu

GPS Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247773

 

Éppenséggel vásárolhatott onnan is... vagy bárhonnan. Pl. a franciáktól biztos vett - még ha nem is direktben.

.

Előzmény: Törölt nick (247772)
GPS Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247771

 

Aktuális!

 

Kétszáz éve már volt egy Iszlám Állam, és semmivel sem volt jobb a mostaninál

Igaz, nem a Nyugatot utálta, de még Mekkát is bálványimádó helynek tartotta. Aztán a török szultán hatalmát is kétségbe vonták – na, ezt nem kellett volna. És tudják, mi köze ennek a mai Szaúd-Arábiához? Tovább »

forrás: Index.hu

Kisfiatal Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247770

strategic asset=stratégiai eszköz ? Belehalnál, ha magyarul írnád ki, ha már úgyis annyira gyülölöd az USA-t/Nyugatot ? :) 

Előzmény: Salvor2 (247766)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 247769

huszonpár éve láttam először muszlimot imádkozni.

a british múzeum egyik termében, ott érte az idő :)

 

Előzmény: zöldkomcsi. (247768)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.21 -2 0 247768

"Mert szép dolog a vallási-fanatizmus - de pénz nélkül szart sem ér az sem."

 

Van ott egy frász, nem vallási fanatizmus. (-: A mohamedánok nem különösképpen vallásosak, soha nem is voltak azok.

Előzmény: GPS (247755)
Salvor2 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247767

Amerikai kongresszusi kepviselo: a CIA terroristakat fegyverz, az amerikai hadsereg pedig illegalis haborut viv Sziriaban:

 

http://www.zerohedge.com/news/2015-11-21/us-congresswoman-introduces-bill-stop-illegal-war-assad-says-cia-ops-must-stop

Salvor2 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247766

A Pentagon mar 2012-ben strategic assetnek tartotta a leendo Iszlam Allamot. Ellene biztos nem tettek semmit. Erte annal inkabb.

 

A problema gyokere nem az, hogy az USA kivonult Irakbol, hanem az, hogy 2003-ban bevonult oda. Ugyanugy barmoltak szet Sziriat is, ahogy Irakot. Irakban most azert nincs teljes kaosz, mint Sziriaban vagy Libiaban, mert Iran atvette az orszag iranyitasat.

 

A mult vasarnapi megbeszelesukon Putyin megkerdezte Obamat, hogy ha Asszad eltavolitasa a celjuk, akkor ki a jeloltjuk a helyere. Nincs jeloltjuk. Erre Putyin azt mondta, hogy ezek szerint egy masodik Libia jonne letre.

Előzmény: Order of Hermes (247760)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247765

Amerikai elnöknek bármelyik hülye megteszi. Igaz, ifj. Bush-sal már kicsit túllőttek a célon, ő már tényleg debil volt, de azt Obival korrigálták. Ő legalább intelligensnek néz ki. A mögöttül álló lobbik döntenek.

Előzmény: Order of Hermes (247760)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.21 0 1 247764

Nemz. jog szerint az oroszok azok, akik egyedül legálisan vannak Szíriában. Szíria legitim kormánya az Assad-kormány, és nem csak hogy illegitim kormány nincs, de semmilyen ellenzéki sem. Még a menekülttáborokban sem alakult ellenzéki kormány, ami talán jelent valamit. Úgyhogy ha tetszik, ha nem, jelenleg egyetlen legitim erő van Szíriában, és az azt hív be, akit akar.

Izrael, USA és Törökország beavatkozása agressziónak minősül, Izrael esetében pedig a fennálló tűzszünet felmondása ill. terrorizmus támogatása. Törökország pedig agresszió mellett háborús bűnt is elkövetett terrorizmus támogatásával és tiltott harcászati eszközök - harci gáz - terroristáknak juttatásával. Az USA esetében csak agresszió, illetve a terrorizmus támogatása jöhet szóba.

Még valami?

 

Előzmény: GPS (247757)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247763

Már az hiba volt, hogy bevonultak...

Előzmény: Order of Hermes (247760)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247762

Ezért kell a politikát megfelelően kontrollálni, korlátozni.

Előzmény: szilvatövis (247761)
szilvatövis Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247761

A politika a hatalomért folytatott harcban csúcsosodik ki. Ez volt, ez van és ez lesz.

Az információ pedig hatalom. Nem közvetlenül Téged, vagy engem fenyeget, hanem azt a társadalmi közeget, amelyben élünk, például azokat akik esetleg a mi érdekeink képviselnék, akik miértünk lépnének fel adott esetben a hatalom (túlkapásai) ellen. (Remélem nem azt akarod mondeni, hogy demokráciában a hatalmat gyakorlók, mindig törvényesen és a társadalom széles rétegeinek az érdekében cselekszenek?)

Előzmény: advocatusdiaboli (247759)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247760

Ebben az ügyben hatalmas felelőssége van a szarházi Obamának.... eleve nem kellett volna kivonulnia Irakból pusztán a népszerűség hajhászása miatt, de emellett gyakorlatilag nem csinált semmit, amióta az iszlám állam elkezdett megerősödni. És amíg a választási kampányuk tart, nem is fog.

Előzmény: advocatusdiaboli (247758)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247759

Egy egész sereg olyan szűkítés és korlátozás képzelhető el, ami ettől még az alapvető szabadságjogainkat nem csorbítaná. Tovább megyek: ha például a schengeni határokon visszaállítanák az ellenőrzést - az is csak kicsit kényelmetlenebbé tenné a mozgást, de tisztességes, törvénytisztelő, jó szándékkal utazó EU-s polgárnak különösebb gondot nem jelentene.

Előzmény: szilvatövis (247756)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.21 -2 0 247758

Nem, az a baj, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ezzel le tudod őket teríteni. Ha elzárod őket a pénzcsapoktól, szerinted mi fog történni? Harakirit követnek talán el? A frászt, majd gazdálkodnak abból, ami van.. Az IS "kemény magja" nem több kb: 30 ezer fanatikusnál, de jelenleg durván Magyarországnyi (!!!) lakosságot tartanak az uralmuk alatt, amelyet akár teljesen nyomorba döntve is, de puszta fennmaradásukat biztosíthatják. Ráadásul a külvilág humanitárius megfontolásokból nem is akarja ezt a szerencsétlen néptömeget teljesen elzárni a külvilágtól - és igazándiból nem is lehet... Szegény és korrupt országok veszik őket körül, Szíria és Irak irányában gyakorlatilag amúgy is interregnum van, nem ellenőrizhető, nem is igazán létező határokkal - nem, ahogy írtam: a szárazföldi offenzíva és az IS tényleges hadseregekkel történő fizikális legyőzése, harcosainak lelövöldözése, elfogása nem megkerülhető. Enélkül semmi nem lesz megoldva. Ahogy Szaddamot sem győzte le egy évtized embargó, ahogy Észak-Korea is létezik és működik (úgy persze, ahogy..), a világtól szinte teljesen elszigetelve is. A muszlim világban ráadásul az IS-nek nagyon sok szimpatizánsa, támogatója van, köztük gazdag, befolyásos alakok is - ameddig az IS fizikálisan létezni fog, addig ezek támogatására is számíthat.

Előzmény: GPS (247755)
GPS Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247757

 

Az oroszok eddig is gyártottak egy (igaz, elég átlátszó) öntapadós-címkét az akciójukra - mégpedig azt, hogy: "Szíria (a legitim kormányzat) hívta be őket internacionalista segítségnyújtásra. Így hát legitim az intervenció".

 

Franciaország eddig gyakorlatilag illegitim módon dobta le azt a pár molyfing bombát az üres homokozóládára.

.

Előzmény: lakol3 (247753)
szilvatövis Creative Commons License 2015.11.21 0 0 247756

a nyugati világ nem fogja még terrorcselekmények miatt sem feladni a jogállamiságot,...

 

A jogállamiságot? Azt biztos nem, sőt egyre csak gyarapítja mármint, hogy az állam jogait, a polgárok szabadságának rovására.

 

Egy vélemény ami ide rímel:

 ... hogy jelen pillanatban néhány tucat terrorista nyomására több száz millió európai ember önként adja szabadságjogainak egy részét a jelenlegi és ezután következő politikai vezetések kezébe. 

Csak a szabadságunkból veszítettünk

Pár tucat terrorista miatt több száz millió európai ember adja szabadságjogainak egy részét a mindenkori politikai vezetők kezébe. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: advocatusdiaboli (247750)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!