Keresés

Részletes keresés

mi lesz velünk Creative Commons License 2014.07.27 0 0 10673

Gellar!

Először kitöltesz egy űrlapot.

Név,családi állapot,hányan laktok egy lakásban,kié a lakás,akadálymentesített-e,tagja vagy-e valamilyen felekezetnek,tudsz-e közlekedni járművel,ki tudod-e fizetni a rezsidet,van-e haragosod

Utána behívnak a szakértőkhöz.

Ott kérdezik:

Van-e munkád,ha nincs mióta nincs,el tudnál-e látni valamit,mit csinálsz napközben,milyen a családi állapotod,kiket kell eltartanod,be tudsz-e segíteni a háztartási munkába,milyen lakásod van,kertes vagy lakótelepi,miért vagy leszázalékolva ...

Hirtelen ennyi jutott az eszembe,de remélem segítettem.

Előzmény: Gellar (10671)
BJszakért Creative Commons License 2014.07.27 0 0 10672

Gellar

A foglalkozási-, szociális szakértők értékeléséről szintén a komplex minősítésről szóló 7/2012. Nefmi r. mellékletei a végén itt tartalmazzák, mire vonatkoznak a kérdéseik, értékelés, A foglalkozási rehabilitálhatóság minősítésének szociális szempontjai címszónál pl. vagy A rehabilitálhatóság minősítésének foglalkozási szempontjainál figyelembe veendő körülmények, feltételek címszónál pl.:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200007.NEM

 

Gellar Creative Commons License 2014.07.27 -1 0 10671

Én is a C1-től félek.

 

Leírná valaki, hogy a rehab. és szoc. szakértők(?) milyen kérdéseket tesznek fel?

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.26 0 0 10670

Elgondolkodtatott Orbán úr bálványosi beszéde, amiben azt mondja szerinte a jóléti állam és társadalmi rendszer kimerítette tartalékait, ebben a pillanatban sikertelenségre van ítélve, amin változtatni kell.

Úgyhogy a helyzet megérett egy reformra. Választások után nemcsak a megváltozott munkaképességűek kezdik érezni a jót.

Előzmény: Törölt nick (10654)
sziszi65 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 10669

Érdeklődnék, kinek mi a tapasztalata, véleménye: ismerősöm volt bizottság előtt C1-et kapott, C2 volt előtte. Most fellebbezett, mert szeretné visszakapni a C2-t, jövő héten megy újra bizottság elé. Van esélye egyáltalán? Előfordulhat olyan, hogy akár még jobban visszaminősítik? Van valakinek ebben tapasztalata? 

camberra55 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 10668

BJszakért.

 

 Nagyon köszönöm a tiszta érthető felvilágosítást,Megfogadom a tanácsát,és valószínű, hogy keresni fogom,ha problémám lesz.Még egyszer köszönöm!

 

Köszönöm a többi hozzászólóknak is,milyen jó,hogy ily segítőkészek ezen a fórumon.Jó érzés,hogy számíthatunk egymásra!

 

BJszakért Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10667

Mennem kell. Szép estét.

BJszakért Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10666

Ráadásul, ha valaki türelmetlen, és állapotrosszabbodásra tekintettel ad be igényt, addig kapott (pár napja hozzám forduló egyszerű bácsi) 76ezerFt volt rokinyugdíjjal, ami rehab ellátásként folyósított, hát a legrosszabb állapotot minősíti is a bizottság, amikor pelenkázzák, ápolásra szorul, hiányzik két lába,..

 

De az ő esetében erről szó nincs, de ebben a súlyos állapotban sem kaphat a törvény szerint új igénylőként többet, mint a 2012. évi minimálbér (93ezer) 70%-a vagyis 65100Ft. Tehát azt javasoltam, gyorsan szüntesse meg az eljárást, vonja vissza igényét, mert abból a 76ezres ellátásából, hiába rosszabbodott állapota, könnyen lehet a fele, vagy kevesebb.

 

Így érthetően bemutattam?

BJszakért Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10665

Még valami Camberra

nem jár le a 3 év Ön esetében, mert az a 36 hónap az új komplex minősített B1, C1 -re vonatkozik.

Majd hivatal küldi az időpontot, amikor odaér, Ön addig kapja jelenlegi ellátását, amíg felülvizsgálatot követő más jogerős határozat nem születik.

 

Biztosítási időt nem vizsgál hivatal Ön esetében Mmtv (2011. évi CXCI.tv. alapján tájékoztattam) az Mmtv 2§ értelmében.

Személyesen kereshet email honlapomon keresztül, ha személyes kérdése lenne, konkrétan.

 

BJszakért Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10664

Camberra55

ha jól értem elmondását, volt III.cs. rokkantsági nyugdíjas volt 2011.dec.31. akkor átnevezték rehab ellátottá, és jelentkeznie kellett felülvizsgálatra, de még nem hívta hivatal. Nem baj. Nyugalom. Akinek ellátása nincs, azt előbbre veszi a hivatal értelemszerűen. Önnek van ellátása. Türelem.

 

Legyen fél éven belüli szakorvosi véleménye, javaslata mindig, így bármikor jön fv időpont, lesz a kezében egy jelenlegi állapotot igazoló szakorovsi, amiben minden legyen benne, mikor kezdődött Bno kód, milyen kezelést kapott, milyen beavatkozások voltak, milyen eredménnyel, milyen kezelést kap, mit vár ettől az orvos, prognózis is, funkcionális képességek leírása állapotából eredően.

 

Jelenlegi minősítési kategóriája a volt III.cs. rokinyugdíjnak a C2 rokkantsági ellátás, ha ezt a minősítést minősíti bizottság, akkor nagyjából marad ellátásának összege, ha állapot javulást minősít bizottság, akkor csökken ellátásának összege. Jelenleg 57 év feletti személyt is szoktak rehabilitálhatónak ítélni, szakmailag helytelenül, és a végrehajtási rendelettel ellentétes, de meg kell fellebbezni.

Munkaképességet vizsgálnak, amelybe nem csak az egészségi állapot számít bele, hanem a munkaerő-piaci helyzetet befolyásoló összes tényezőt, az életkortól kezdve a szakmai munkaképesség, szociális, egyéb körülmények.

 

A Hivatal (RSZSZ) megállapít vagy elutasít egy igényt, nem feladata a tájékoztatás, túlterheltek, mert rengeteg embert kell felülvizsgálni a döntéshozók akarata szerint, és sok ember nem hagyja magát, fellebbez, bíróságra megy, ezek az ügyek is folyamatban vannak. Nem sorolom, bizottságnak sok más törvényi feladata is van.

Bár ha ügyfél orientált lenne, akkor tájékoztatna, hát ez pedig ügyintézőtől függ, a hozzáállásától, tudásától,...

 

Hogy mi fog történni Ön esetében, ki tudja, nem vagyunk jósok, nem látunk bizottság fejébe. De a bizottság szakvéleménye alapján határoz a hivatal, attól nem térhet el.

 

Készséggel útmutatást nyújtok, ha megtisztel határozatával majd, mit tehet, mit nem, mi mit jelent, jogszerű-e vagy sem a határozat, ha van jogalapja, megírom a fellebbezést, keresetet, ha kéri, és van időm, önzetlenül.

Ennyit tudok tenni rehab gazd szakértőként. Honlapomon megtalálja elérhetőségem http://www.versenykepesseg.eu/

marijancsi Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10663

camberra55

1. - NEM KELL jelentkezned (majd hívnak, ha sorra kerülsz)

2. - a biztosítási idő (5 év alatt ... nap (nem emlékszem mennyi is)) az új belépőkre vonatkozik, RÁD NEM.

Azért javasolnám, hogy akármilyen beteg is vagy ne kérj állapotrosszabbodásra vizsgálatot, mert még csoda is történhet és meggyógyulsz hirtelen.

 

Előzmény: camberra55 (10662)
camberra55 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10662

Köszönöm nektek a tájékoztatást,de ha beadok állapotrosszabbodásra,akkor szerintem bukom az ellátást,mert 2001.-ben rendszeres szociális ellátáson voltam,2011.év áprilisig ekkor rokkantottak le,hiába va 32 év munk. visz. már kiestem a törvény által előírt biztosítási időből.Azért ez nem normális társadalom,hogy ez emberek egymás között érdeklődnek,mert nem lehet bízni a hivatalokban.Mindenesetre,ha valaki konkrétumot tud,megköszönöm ha tájékoztat.

Évszakok Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10661

Sokan vannak még, akik várják a felülvizsgálatot, tervezett lezárása e év vége, de ez is még tovább tolódik.

Az a 3 év a felülvizsgálat utáni rehabosokra vonatkozik. Max 3 év, de lehet kevesebb is.

évalymekor Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10660

Kedves Camerra 55!

 

Szerintem mielött lejár ,állapot rosszabodás miatt adjál e kérelmet. Nem tudom hogy hívnak-e, vagy megszüntetik ha lejár a 3 év !

camberra55 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 10659

Kérlek segítsetek abban,hogy a 2012.évtől rehab ellátottakat mikor vizsgálják felül? 2011 áprilisában rokkantottak le,véglegesre,csak nem írták be a fő betegségem ami önmagában 80% lenne,azt csak a határozat aljára írták,és nem lehetett felebezni.Így csak a 3. kat. kerültem,és így nekem is kellett kérni az önkéntes vizsgálatot.55%.ot kaptam,úgy,hogy nem vették figyelembe a bechterew kort. 2015 januárban töltöm a 60 évet vajon mire számíthatok? Úgy tudom csak 3 évig jár a rehab ellátás,ez év dec.31.-én lejár,utána nem kapok ellátást?Vagy menjek érdeklődni,hogy mikor küldik a behívót?Kérem aki tud infót segítsen.

 

sz16 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 10658
rokkant42 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 10657

Egymillió nyugdíjas még 100 ezer forintot sem kap.

 

 

Több tízezer 90-100 éves nyugdíjas él Magyarországon. A legidősebbek között szép számmal képviseltetik magukat a 100 év felettiek is, a csúcstartó 110 éves, írja a Pénzcentrum. A legmagasabb nyugdíj közel 870 ezer forint, ami majdnem a nyolcszorosa az átlagnak.

Sokan úgy gondolják, hogy nyugdíjba vonulásuk után már csak pár évük marad élvezni a nyugodt, időskori éveket, a számok azonban nem ezt igazolják: ma ugyanis egy 65 éves férfi még 14,3 évig él, egy vele egyidős nő pedig még 18,3 évre számíthat, írja a Pénzcetrum.hu.

 

Bár a magyarok várható élettartama jelentősen elmarad az uniós országok többségétől, ám szép számmal élnek hazánkban is 90, sőt 100 év feletti nyugdíjasok is. Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (ONYF) a lap kérdésére közölte: 2014. januárjában 561 olyan nyugdíjasnak folyósítottak ellátást, aki már elmúlt 100 éves.

A csúcstartó

A legidősebb ellátott 110 éves, ami azt jelenti, hogy az illető körülbelül fél évszázada lehet nyugdíjas (természetesen attól függően, hogy mikor nyugalmazták). 109 és 107 éves ellátott egy-egy él az országban, míg ketten is vannak, akik 108 évesek. Kereken 100 évesek a januári adatok szerint 252-en vannak - tudta meg a Pénzcentrum.hu.

Magas számmal képviseltetik magukat a kilencvenes éveiket taposó nyugdíjasok is: közel 38 ezer fő azoknak a száma, akik 1915 és 1924 között születtek. Ők egyébként az összes öregségi nyugdíjban részesülők két százalékát teszik ki, és az átlagnál valamivel magasabb, 118 ezer forintos ellátást folyósítanak részükre.

 

 

 

 

Alacsony átlag

Az átlagos öregségi nyugdíj összege 115 786 forint volt az idei év elején – közölte az ONYF a lap kérdésére. A nemek között is jelentős eltérés mutatkozik az átlagos folyósítások összegében. Habár a nyugdíjas nők jelentősen felülreprezentálják a férfiakat (akik az összes ellátottnak mindössze 38 százalékát teszik ki), minden korcsoportban érezhetően kevesebb nyugdíjat kapnak.

Míg a férfiaknak átlagosan 126 ezer forintot folyósítanak havonta, addig a nőknek mindössze 110 ezer forintot. A legnagyobb nemek közötti eltérés a 95-94 évesek korcsoportjában mutatkozik: amíg az ilyen korú férfiak 135 ezer forintot kapnak átlagosan, addig a velük egyidős hölgyek 112 ezer forintot.

Egymillióan 100 ezret sem kapnak

A nyugdíjasok többségének (54%) folyósított ellátás összege még a 116 ezer forintos átlagot sem éri el: több mint 1,1 millióan vannak, akiknek 50 és 99 ezer forint közötti nyugdíjból kell havonta megélniük.

Körülbelül hatszázezer nyugdíjas kap 100 és 149 ezer forinti összeget. 200 ezer forint feletti nyugdíjat az ellátottak 4,4 százalékának, mintegy 90 ezer főnek juttatnak.

A legmagasabb nyugdíjat feltehetőleg nem a legidősebbek kapják, hiszen ilyen több százezer forintos ellátást nem folyósítanak olyanoknak, akik 1970 előtt vonultak nyugdíjba. A januári adatok szerint a csúcsnyugdíj közel 870 ezer forint, ami csaknem 7,6-szorosa az átlagnak, írja a Pénzcentrum.

sz16 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 10656

Engem aztán figyelhetsz kiskancsó:)

Előzmény: Törölt nick (10655)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.23 0 0 10654

Fognak még alakulni a törvények a többség érdekében is.
Nem tartom kizártnak, hogy hozzányúlnak majd valahogyan az öregségi nyugdíjakhoz és akkor már versenyképesebbek lesznek azok a juttatások is, amiket nekünk adnak.
Ezt az önkormányzati választások előtt nem fogjuk megtudni és mégis érdekelne mit hoz a jövő ilyen téren.

sz16 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 10653

http://www.mszfszk.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=750:balog-miniszter-nem-kivan-talalkozni-a-rokkant-erdekvedkkel&catid=2:magyar

A Magyar Szociális Fórum tiltakozását fejezi ki az Emberi Erőforrások miniszterének hozzáállása miatt a korhatár alatti rokkantak problémáihoz. „Nem a megélhetésükért küszködő betegeknek kellene alkalmazkodniuk egy rossz törvényhez, hanem a rossz törvényt kellene megváltoztatni annak érdekében, hogy biztosítsák a korhatár alatti rokkantak emberi jogát a megélhetéshez” – írják

hagyma boly Creative Commons License 2014.07.22 0 0 10652
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 10651

BJszakért!

 

Köszönöm szépen a segítséget!

További szép napokat kívánok!

Előzmény: BJszakért (10650)
BJszakért Creative Commons License 2014.07.22 0 0 10650

Zsazsu

a baleseti járadékot teljesen más törvény szabályozza, független a Mmtv-től, a 2011. évi CXCI.tv. től, amely a megváltozott munkaképességű (mmk) személyek ellátásait szabályozza.

A baleseti járadékra 1997. évi LXXXIII. tv.alapján jogosult valaki, a feltételek szakmai honlapomon olvasható itt a III.10. pontban az ott olvasható jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

 

Konkrét esetet tekintve sosem az elmondás alapján, hanem a tények (határozat ismeretében) szoktam tájékoztatni korrektül, ha megtisztel.

 

Egyébként pedig ha jogosult is (határozatából ismerném), akkor is igényelni kell a baleseti járadékot külön adatlappal (Onyf), és nem Rehab Szakig Szervtől, mint mmk ellátást, hanem a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságtól (megyei), ő az illetékes az ügyben.

Más ellátás, más jogszabály, más feltételek, más jogosultság, más illetékes Szerv.

Bízom benne, segítettem az eligazodást.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 10649

BJszakért!

 

2014 júniusában 52% egészség károsodást állapítottak meg és a C1 kategóriát kaptam.

Eben a százalékban szerepel 20% baleseti károsodás, mivel közúti balesetem volt haza felé a munkából.

A kérdésem az volna hogy igényelhetem e a baleseti járadékot?

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel: Zsazsu65

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 10648

Remélem Te is mihamarább megkapod! Ne kerüljön csődhelyzetbe az ország és Te se.


Meg-meglep, hogy ennyire ne lenne pénz az országban és pont a megváltozott munkaképességűeken próbálnának pénzt megspórolni, amikor már rajtunk spórolták talán a legtöbbet.

Előzmény: évalymekor (10646)
BJszakért Creative Commons License 2014.07.22 0 0 10647

klaricsabi

a törvény értelmében az első fokú határozat a fellebbezésre tekintet nélkül végrehajtható.

A határozatban pontosan le van írva, mikortól, mennyi, mi az, amit folyósítanak. Ha megtisztel, elküldi határozatát, akkor értelmezem Önnek, mit tehet, mit nem, mi mit jelent, jogszerű volt-e a határozat, Ön helyett fellebbezést, keresetet is írok, ha kéri, mindezt önzetlenül rehab gazd szakértőként.

Szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: http://www.versenykepesseg.eu/. Szép hetet

 

évalymekor Creative Commons License 2014.07.21 0 0 10646

Kedves Kláricsabi!

 

Igen folyósítani kellene de nem kaptam ebben a hónapban semmit ! Várok egy keveset türelmesen aztán utánanézek.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.21 0 0 10645

Mert minket is megemlítenek benne: Európától eltérő nyugdíj és ellátási reform.

 

http://fn.hir24.hu/penzugy/2014/07/18/380-milliardos-megszoritast-kaptak-a-nyugdijasok/#sl

klaricsabi Creative Commons License 2014.07.21 0 0 10644

Üdv!

 

Ha megfellebbezem az 1foku határozatot,a 2foku határozatig folyósitják az elsö foku határozatban megállapitott rehab ellátást?köszönöm

klaricsabi Creative Commons License 2014.07.21 0 0 10643

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!