Keresés

Részletes keresés

Zuzanka Creative Commons License 2012.07.16 0 0 13953

Ablakcsere előtt állunk, egy kb. 40 éves tégla építésű ház ablakait szeretnénk műanyagra cserélni. A témában sajnos nem vagyunk túl tájékozottak, ezért kérjük tanácsotokat. Következő ajánlatokat kaptuk:

1. Premier Comfort-line, MACO MULTI-MAC vasalatok,  4-16-4 LOW-e üvegezés

2. Prestige ablak 3 gumitömítéssel, 6 légkamrás tok-szárny, 4-16-4 LOW-e üvegezés, merevítés horganyzott idomacél

3. ALUPLAST System 80, 6 légkamrás, vasalat MACO Multitrend, 4-16-4 LOW-e üvegezés,

4. angol Spectus hétkamrás, acélmerevítésű, ROTO vasalat

Miden információt előre is köszönünk.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 13952

Olvasgattam a fórumban és mivel úgy látom, hogy elég nagy eltérés lehet egyes gyártmányok között(ugyanaz 300e vs 600e), én pediglen nem vagyok különösebben képzett a témában, ezért kérdeztem, hogy érdemes-e ezzel a két márkával egyáltalán foglalkozni?

Nemrég merült fel az ablakcsere szükségessége, így időm és alkalmam sem volt még szerteágazóbban körülnézni, s egyelőre ebből a kettőből áll a jelenlegi repertoár.

 

Előzmény: kiss_atti (13951)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.15 0 0 13951

majd mondok egy tájékoztató jellegű árat,

 

de eccerűbb lenne, ha szétnéznél a környékeden, kicsit jobban, beírogatnád ide, amit találsz, aztán hátha valami tetszene nekünk is...

:-))))

Előzmény: Törölt nick (13950)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 13950

megtalálom én, csak ne térjen el a fél márkanév :-) Egyébként azóta kaptam szórólapot, azon is "Gluckmann" van...

egyébént kétlaki, borsod és hajdú-bihar

email címem a profilomban, ha tudsz esetleg tájékoztató jellegű árat írni

Előzmény: kiss_atti (13949)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.15 0 0 13949

azéééé megtalálod, amit meg kell...

:-))))

 

Hol vagy, helyileg mármint..?? :-)

Előzmény: Törölt nick (13948)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 13948

Egyébként lenne még egy másik cég, aki Profi Systems-es ablakokat épít be, ha jól tudom Siegenia rendszerrel (a sima 4-16Ar-4-es 1.0-ás mályi üveggel). Olvastam a fórumban, hogy eléggé szidják a Roplasto profil miatt.

Ez milyen minőség a magyar gyártású 5 kamrás Bürgmannhoz képest? Melyik a jobb a kettő közül?

 

Visszaolvasva nekem úgy tűnik, hogy a Bürgmann jobb, kérek majd mindkettőre árajánlatot.

Mekkora a minőség és árbeli különbség a két profil között (ugyanolyan 4-16-4-es üveget feltételezve?

 

Második körben 2 ablak cseréjét terveznénk, ezért is érdeklődöm:

2db tripla szárnyas lenne cserélve

#1: magasság 140cm, szélesség 165cm), ez 2 szárnyasra lenne cserélve felénél megosztva

#2: m:135cm, sz: 170cm), ez maradna 3 részes, a szoba adottságai miatt 2db kisebb fix rész a széleken és középen egy 70-es nyílóval.

 

Erre tudna nekem valaki körülbelüli árat mondani, hogy mire számítsak és mi a reális ár érte?

Illetve melyik profilt érdemes választani?

 

 

Előzmény: kiss_atti (13945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 13947

leírva láttam a Gluckman-t ismerősnek készített nyomtatott árajánlatban,

Megnéztem et a Bürgmann profilt, eléggé hasonlít arra az ablakra, tehát lehet hogy igazad van, ez esetben viszont ha ennyire nem ismeri a saját áruját a beépítő, akkor ott valami bibi van és jobb nem kezdeni vele.

Előzmény: kiss_atti (13945)
maxpwl Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13946

hm, koszi

Előzmény: kiss_atti (13943)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13945

Nem Brügmann az a Gluckmann ??

:-)))

Előzmény: Törölt nick (13944)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13944

nem Szlovákiába természetesen, hanem Hajdú-Biharba csak tájékoztató jelleggezl.

Erről a Gluckmann profilról mi az általános vélemény, elméletileg 5 kamrás 1.0-ás 4-16-4-es üveggel.

 

Előzmény: Judit KB-i (13885)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13943

Nem fogsz engem szeretni, de:

 

hívd vissza az ablakosokat, hogy ellenőrizzék le/építsék be újra. Az eredeti ékek hiányában 99%, hogy megereszkedik, vagy már megereszkedett a szerkezet.

Előzmény: maxpwl (13942)
maxpwl Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13942

sajna nagyeszuek kivettek a tamaszt kb 2hete, amikor csinaltak a vizszigetelest

meg mondtam is , hogy ne menjenek a gv4-el az ajto kozelebe majd lekenem folyekonnyal, nem szeretnem ha megolvasztanak:)

persze csak ala hajtottak, es ehhez kivettek a tamaszokat...

igy az eredeti alatamasztas mar nincs meg

 

gondolkodtam meg megcsinalni ugy, ahogy most irtad, csak utana meg azt a masfel centit ami kimaradt az ajto aljaig valahogy betonozni, de a muanyag ek, vagy alatamasztas jo otlet

 

koszonom

Előzmény: kiss_atti (13941)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13941

OK,

 

értem a problémát.. ( azt hiszem)

:-)

A betont az ajtótok alá vigyétek annyival, hogy a rá kerülő burkolattól még el tudjon nyílni a toló szárny és ehhez a betonhoz kell kiékelni újólag az ajtót műanyag ékekkel ( amire most fel van támasztva, nem ártana benn hagyni). A csepmeragasztót a tok alá kell majd dolgozni ...

Előzmény: maxpwl (13940)
maxpwl Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13940

Szia

 

ajton nem tudunk emelni :)

a szint rendben lett volna, csak en nem voltam tisztaban akkor a sin okozta problemaval (kivolrol terasz lesz, ott 1.5centire fel lehet jonni az ajto aljatol a burkolattal)

Nem gondoltam bele, hogy bent ha felfekszik a betonra az ajto, a sin utban lesz, es nem mehet neki a burkolat az ajtonak

 

ha meg most elcsalok par centit es lejjebb lesz a beton -ami nem lenne gond (hogy a burkolat odaferjen) , akkor nem fekszik fel az erkelyajto a betonra - amit javasoltatok ugye

 

ha jol ertem ezt csak ugy lehetett volna jol csinalni, ha alul van toktoldo es az fekszik fel a betonra

es lett volna annyi hely, hogy a burkolat az ajto (sin) aljahoz igazodjon

 

szoval kerdes hogyan foglom megoldani :)

 

 

 

 

Előzmény: kiss_atti (13935)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13939

Igen...

 

volt olyan is, hogy beépítettük a bukó-tolókat, később valamit még babráltunk az építkezésen.

A padlófűtést terítették, métervonal elvakolva és épp az aljzatbeton szintjét jelölték ki, persze a bukó-toló sín alja volt a cél...

 

Azért szóltam még időben, hogy az nem lesz jó.

Előzmény: kiss_atti (13935)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13938

:)

 

Volt olyan is amit töröltek a modik...

Előzmény: kiss_atti (13937)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13937

Hogy itt milyen "élet"

 

volt, amíg szabin voltam... :-))))

 

Sértett Ügyfelek, szakmai cívódások...

 

Még szerencse, hogy nem voltam, mert itt kő-kövön nem maradt volna...

:-))))

kiss_atti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13936

Villányi borokra szokjál át,

 

a kannásat hagyd a francba, attól csak megvakul az ember..

:-)))

Előzmény: Freedomocska (13934)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13935

Amit Kisdi ír,

 

az jó műszaki megoldás.

Ha viszont ilyet kérdezel, akkor valszeg nem jó magasságba lett beépítve az ajtó, vagy a betonozós/burkolós ember nézett el pár centit.  ( Ha jól értem a bajságot). Ha tudtok, emeljetek pár centit az ajtón, ha az áthidaló nem engedi, akkor szívás vagyon, mert ez esetben a szoba túlsó felétől kell elcsalni a burkolatban azt az 1-2 cm-t az ajtóig.

Előzmény: maxpwl (13925)
Freedomocska Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13934

Nem értelek - nem írtam semmit , sav csak a gyomorban van attól a qtya kannás bortól .:) Ahos nem értett meg persze én sem őt  - tudod én röviden, tömören  írok és rábízom arra aki olvassa , hogy bővítse ki magában . Tényleg utálok kalimpálni a klaviatúrán .

Előzmény: kiss_atti (13931)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13933

Szia :)

 

Biztos, hogy nem, mert akkor rondán írnék:)

Előzmény: kiss_atti (13932)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13932

Nem járok iszós helyekre, meg amúgy sem iszom alkeszt:)

--

 

Hmmm... lehet, ez a bajság...

Előzmény: Törölt nick (13835)
kiss_atti Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13931

Engem savazol, vagy őt?

Csak miheztartás végett...

:-)))))

Előzmény: Freedomocska (13920)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13930

Eltévedtél ember? kis combora a nénikéd...:)

 

Nálam a beépítésekkel nem volt gond. Az általad említett szitura már írtam utalást, de nem tudsz a sorok között olvasni. Nincs szétverve semmi és hát messziről jött ember azt mond amit akar, főleg ha ... de már ezt leírtam.

 

Sem szakmailag, sem erkölcsileg nem égettem magam, ha valaki az itteni irományoknak bedől, azt sajnálom. De egyébként sem kereskedek itt apa, kicsit el vagy maradva.

 

Mi a fa... van veled, erős paprikát nyeltél vagy mi???

Előzmény: Freedomocska (13929)
Freedomocska Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13929

Kis cimbora , nem vagy egy cseppet beképzelt ? Te akarsz itt mindent meghatározni ... ki lehet itt, ki nem lehet ? Az biztos , hogy szakmailag és erkölcsileg nagyon beégetted magad és ezt többször bizonyítottad milyen nagy nulla vagy . Tudom marketing szempontból fontos , hogy itt legyél de ezek után ? Mindig másra válaszolsz , kitérsz az igazmondás vagy tények elől és ferdítve válaszolsz . A "conrat" ablakbeépítésetek például egy katasztrófa hát még a 1,5 cm-es ferde beépítésre való magyarázat a "30 m-es egyenes fal" válaszoddal . Az általatok használatos gumikalapáccsal való ajtóbeállításotok  meg pontos orvosi válasz a krampli kontra tokrögzítő csavar használati vitára .  Bár szerintem még most sem érted mert majd megint válaszolsz majd egy "megatonnás szerkezet" válasszal . Száz szónak is egy a vége - nincs az ablakosok között hellyed - esetleg  tudom ajánlani Mekk mestert , épp most keres segédet ... HUUKKK !:)

Előzmény: Törölt nick (13927)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13928

Létezik, valamint még egy toktoldónak kellene ott alul lennie.

 

A sín alatt azért kell egy fél centi minimum és az a végleges burkolat teteje.

 

Próbáljátok megoldani úgy, hogy a meglévő mostani alátámasztásokat nem veszitek ki.

Előzmény: maxpwl (13926)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13927

Vagy éppen be vagy szíva, vagy elment az eszed, jobbha lépsz inenn örökre.

Előzmény: Freedomocska (13924)
maxpwl Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13926

hm, lehet hogy parkanyfogado profilt kellett volna beletetetni? (ha letezik ilyen, erkelyajtonal)

Előzmény: Törölt nick (13923)
maxpwl Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13925

Kisdi koszi

 

Az esztriches is ezt javasolta.

Egyetlen problemam, hogy ha az erkelyajto aljaig megy a beton, akkor nem nagyon tudom illeszteni a burkolatot

 

kb igy nez ki az also resz, ahol a sin van- ami kb. 3mm-el van feljebb mint a profil alja 

 

tehat ha ennek nekiengedjuk a betont, a burkolat nem fer el oda

hogy szoktak ezt megoldani?

Előzmény: Törölt nick (13919)
Freedomocska Creative Commons License 2012.07.14 0 0 13924

Sajnálom , hogy igyekszel csípőből félremagyarázni a dolgokat -  így aztán hülyeséget meg te írkálsz itt - ...hanyagolj mert nincs dőm rád - aki gyenge az gyenge , jöhet nekem akármilyen dumával meg félremagyarázásokkal ... Azt hiszed nem csináltam üvegf...HESSS !!!Kevés  vagy ilyen logikával  ! Kérlek örökre mellőzzzz !!

Előzmény: Törölt nick (13923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!