Keresés

Részletes keresés

TINTUS Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23372

A fehér részek mitől vannak? Megfolyt a permetlé vagy lisztharmat?  A lekonyuló levelek reggel is konyultak?

Előzmény: kicsif (23364)
Piet1952 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23371

Lényeg, hogy nem olyan könnyű teljesen eltüntetni a parlagfüvet.

Pláne ha korábban parlagfüves kukoricás volt. Ott aztán uralkodik.

OK topiktársunk, még egy kis levélbaj miatt is aggodik, nyilván lesz gondja a parlagfűre is.

 

Előzmény: beetee (23370)
beetee Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23370

El tud tűnni, ha nem engeded magot hozni (törvényileg meg virágozni..). Töve nem telel át.

Csak az a baj, hogy ahol egyszer nagy mennyiségben elszórta a magját ott sokáig utána kel.

Nem tudom ennek hány évig csíraképes a magja elfekvés után, de ha csak 10-15, akkor az egy ilyen hosszú projekt lesz...

 

Az akácról olvastam, hogy 40 éves mag is képes kikelni...

Előzmény: Piet1952 (23366)
beetee Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23369

Nem fehéredik ki a levél fonákja a száradás előtt/közben?

Nem túl jó képek, de mintha lisztharmatra hasonlítana a levél árnyalata és a végleges konyulás mikéntje...

 

Ahogy Jani is mondta ebben a melegben teljesen természetes a napközbeni pöndörödés. Sok vízzel ugyan kivédhető, de lehet nincs is annyi... Reggelre viszont peckesen kellene állniuk.

Amit mondasz, hogy leszárad, az a nem normális.

Előzmény: kicsif (23364)
kicsif Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23368

Üdv.Köszönöm szépen a válaszod.

Előzmény: Jani71 (23367)
Jani71 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23367

Szia! Ez a konyulás szerintem a nagy melegtől van. Úgy látom, hogy vizes a talaja, de igazából

te tudod megítélni, hogy mennyire van jól ellátva a növény. Az uborka szereti a vizet.

Viszont van az a hőség, amikor már akár egy tavat is kialakíthatsz a tövénél, akkor is konyulni fog.

Azt hiszem, a mostani időjárás már ebbe a kategóriába tartozik. Ha úgy ítéled, hogy viszonylag

kevésbé van ellátva vízzel, javaslom a többször kis adagokban történő öntözést.

Akár a mulcsozást is meghálálja. Nem is kicsit! A válladról is levenne némi gondot az eljárás.

Mivel dzsungelnövény, ezért a legigazibb, ha a lombozat párában van. Reggel öntözd meg fentről!

Látom, hogy a gombavédelemre figyelsz, ezzel talán nem lesz gond.

Szóval a fő csapásirány: folyamatosan nedvesen tartani a gyökérzónát (sekélyen van),

és a lomb lehetőleg párában legyen. Ez az ideális ennek a növénynek, ekkor érzi jól magát.

A tápanyag ellátással hogy állsz? Szépen fejlődik és terem?

(A Humus és társai csodát tesznek ezzel a növénnyel. Ha alapvető 'NPK-gond' van, akkor is

célszerű a használata. Nálam nagyon beváltak ezek, azóta is szívesen és általánosan használom.)

Előzmény: kicsif (23364)
Piet1952 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23366

A parlagfű ahol egyszer megjelent, onnan nehéz eltüntetni végleg. Volt egy telekem valaha szőlőhegy, de nem volt művelve hatalmas fű meg gaz (meg diófa) volt rajta, a szomszéd rendszeresen belenyírt, meg is jelent a parlagfű. Más helyen szintén elhanyagolt fű volt néhány nm-en sok parlagfűvel. Rendszeresen fűnyíróval kezeltem, a parlagfűvet elötte tövestűl kihúztam az elmúlt 10 évben mindig. És most megint megjelent vagy 5-10 tő.

Szóval sokkal agresszivabb mint ahogy gondolná az ember, kaszálás tutti nem is segít, csak a virágzást lehet megelőzni, kiírtani úgy nem.

Előzmény: Mohar (23365)
Mohar Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23365

Mondhatjuk, hogy ligetes lesz, csak az erdei-őshonos fás részt ültettem sűrűre, hogy vénségükre egybe nőjenek a lombjaik. Tavasszal egy kis műtrágyát kapott a föld, ősszel majd nagy projekt lesz a szervestrágyát kézi erővel bedolgozni. :D

A parlagfű nem egy agresszív gyom, ahogy ismerem. Ahol kora tavasz óta nem volt bolygatva a kert, oda nem is jött. Onnan is eltűnt, ahol még az elején nőtt, de egy irtás után már csak a mezei zsurló burjánzik rajta porcsinnal és valami fehérvirágúval. Én még bizakodó vagyok. :)

Előzmény: Piet1952 (23363)
kicsif Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23364

Üdv.mindenkinek.Az uborkával lenne egy kis gond...éspedig napközben lekajulnak a levelei azután meg lassan elszáradnak.Mivel kellene lepermeteni????Próbálok fotókat feltenni.Segítségeteket előre is köszi.üdv. Deák Ferencz.

Piet1952 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23363

Én azért jól megtrágyáznám de nagyon nem izgatnám magamat a levélkártevőkön, úgy is jön az ősz és lehullanak. Termésük meg úgy sincs D

Nagyon tévedsz ha azt hiszed a parlagfű jövöre el fog tűnni! Sokáig húzogathatod kifelé tövestül mire csak más lesz a helyén. Legjobb a fű, azt úgy is sűrűn kell vágni, vagy fás ligetet csinálsz?

Előzmény: Mohar (23361)
Piet1952 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23362

"Azt ugye tudod, hogy jelentős mennyiségű parlagfüved is van?"

Vagy vadkender:-)))))

Kertészetek földjéből mindkettő kikelhet D

 

Előzmény: beetee (23360)
Mohar Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23361

Kezdek fellélegezni. Vegyszer előtt van egy-két alternatíva, amit ki lehet próbálni gomba ellen, hát most le lesznek tesztelve.

Ahol fásítok, tudtommal hosszú-hosszú évek óta kizárólag kukorica volt. A talaj egyáltalán nem hasonlít arra, amit az udvarban ások fel, bár egyik sem ideális - egyik mélyen homokos, porzik, a másik meg nagyon kötött. Nem csodálom, hogy vannak problémák, rengeteget kell még dolgoznom rajta. Mielőtt belekezdtem volna, még felszántották a talajt. Amivel nem is volt gond, mert talajjavítókat vetettem bele, de lekaszálás után csak gyűjtögetem a területre a mulcsot, és hódításába kezdhetett a parlagfű. Jövőre, ha nem piszkálok bele, eltűnik, kiszorul, így ezt az évet el kell viselni. Virágzásig sosem engedem.

beetee Creative Commons License 2016.07.12 0 1 23360

A sarkának tipikus levéltünete a gyűrűs foltok a levélen. Ilyet nem látni (még).

Érzékeny fajtáknál ez a gyűrűs folt a csonthéjas magon is megjelenik. Az totál egyértelmű.

 

Mindenféle egyéb levélfoltosodást okozó betegség (főleg gombák) okozza ezeket a foltokat szerintem is.

Némelyeknél atkákkal súlyosbítva.

 

Kérdés mit szeretnél? Tökéletes kertet, hibátlan növényekkel?

Az rengeteg vegyszer...

Én a haszonnövényeket karban tartanám, hogy teremjenek, a díszfákat, bokrokat meg csak annyira, hogy elviselhető legyen rajtuk a tünet.

 

Mondjuk ha vízzel és tápanyagokkal jobb kondiba hozod ezeket, már akkor kevésbé lesznek betegesek.

 

 

 

 

Azt ugye tudod, hogy jelentős mennyiségű parlagfüved is van?

 

Előzmény: Mohar (23357)
beetee Creative Commons License 2016.07.12 0 1 23359

:)

 

A Wuxal Super nem tartalmaz magnéziumot. Kellő, rendelkezésre álló magnézium nélkül meg nincs igazán vas-felszívódás.

Jó a Wuxal, de a kiegyensúlyozottság miatt kell mellé keserűsó. Egyébként meg egy kissé túlárazott termék... szvsz.

 

A Zöldítő komplex nevezetű löttyök meg kifejezetten az ilyen-olyan levélsárgulással is járó hiánybetegségekre orvosságok. Ezekben meg még a Wuxalnál is kevesebb a NPK általában, de legalább zöldít.

 

 

Előzmény: alfi13 (23358)
alfi13 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 23358

A sarka vírus tüneteit nem látom a levélen de ha beérik rajta pár szem szilva akkor annak a magján levő elszineződött foltok egyértelmübé teszik a vírus jelenlétét.

Ne örülj a gomba betegségeknek nem egyszerű kordában tartani mert évről évre újból meg fognak jelenni.

Az egyik levélen ahol az erek zöldek de a levél sárgul az vashiány is lehet pl. Vagy vegyél ha Substral nem szimpatikus egy úgynevezett zölditő komplex levéltrágyát amiben sok a vas és a magnézium. Nálam a Substral idén nagyon bevált eddig Wuxal szupert használtam de mintha ez jobb lenne.

Előzmény: Mohar (23357)
Mohar Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23357

Ha valóban csak gomba, az megnyugtató. Félve kérdezem, de a szilváknál nem lehetséges, hogy sarka vírus támadta meg?

 

Mindegyik fát idén ültettem, különböző kertészetekből szereztem, és nagyon hamar jelentkeztek a levéltünetek. Némelyiken mondjuk már megvásárláskor is volt gyanújel.

 

Melyik tápanyag hiányozhat?

 

Köszönöm a választ. :-)

Előzmény: alfi13 (23356)
alfi13 Creative Commons License 2016.07.12 0 1 23356

Legtöbb növényen én gombabetegségeket látok de vannak tápanyag hiánytünetek is. Elsősorban azt ajánlanám hogy hetente lomb trágyázzál valamilyen jó minőségűvel pl Substral-al vagy Wuxal szuper-al. A gomba betegségre Dithane és  Topaz keverékével és ezt egy hét elteltével ismételd meg. Némelyik levélen mintha pókháló szerű dolgok lennének ezek vagy atkák vagy valami más rovar kártevők ezekről a levelekről közeli képet készíts persze a levél mindkét oldaláról.

A  gomba betegséges levelek nem fognak már meggyógyulni az új hajtásokat figyeld.

Előzmény: Mohar (23355)
Mohar Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23355

Arra is gondoltam, hogy a talaj túlságosan meszes lehet... Ugyanakkor a többéves szilvafákon és a diókon sincs semmilyen tünet.

 

Gyertyán

 

   

 

Illatos fűszercserje

 

 

Mogyoró

 

 

Tölgy

 

  

 

Szilva

 

     

 

Mohar Creative Commons License 2016.07.12 0 0 23354

Ez az első évem, amikor végre lehetőségem nyílt egy igazi kertre. Rögtön fel is ütötték a fejüket különböző nyavalyák, de sajnos nem értek hozzájuk, ezért kérem valaki okosabb segítségét.

 

Mi lehet a bajuk a fáimnak, és hogyan kezeljem őket? Komplex levéltrágyát 5 hetente kaptak, nem csak lombra, hanem talajra is - most már 3 hetente adom, de a tünetek nem enyhülnek.

 

Előre is köszönök minden javaslatot, segítséget!

 

 

Fekete dió

 

 

 

Barkóca berkenye

 

  

 

Enyves éger

 

   

 

Birs

 

 

Fekete eperfa

 

 

 

Fanyarka

 

 

 

 

ördöghal Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23353

Ja, örülök amúgy, hogy tetszik a kép :D
Köszi a tanácsot, akkor kérek a boltban valami atkaölőt.

 

szicsu1007 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23352

OFF

ördöghal örül, hogy jóképű:-)

Előzmény: CBNora (23351)
CBNora Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23351

Nagyon jó kép!

Előzmény: ördöghal (23347)
Jani71 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23350

Atka. A képen látható levélen a barnulás a szívogatás következménye.

Ha kevés növényed van és mozgathatod vagy olyan helyen van, akkor vízzel lespriccelve talán

kordában tarthatod, ha nem, akkor értelem szerűen valami rendes atkaölő kellene.

Előzmény: ördöghal (23347)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23349
szicsu1007 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23348
Előzmény: ördöghal (23347)
ördöghal Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23347

Sziasztok!

 

Ez mi lehet? Megtámadta a balkonparadicsomokat és a levelek elszáradva peregnek le. Először még nem láttam ezt a hálót, meg ezeket a valamiket, csak a foltos barnulást, így championnal kezeltem,, most mospilannal fújtam le két napja, de semmi.

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23346

kis nyavalyás lepkekabóca mindenevő: mályvabokor, málna, bálványfa, csalán, orgona, mindegy, csak hajtás legyen - illetve most hét végén a leszedett barackokon is ott voltak (bele nem tudnak menni, de a felszínen ott korzóztak) - ma délben a mosdókagyló szélén is találkoztam eggyel...

Előzmény: öreg_néne_b (23345)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23345

Hátha valaki nem látott még ilyen "telepet"

Az mázlista.

Előzmény: szicsu1007 (23344)
szicsu1007 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 23344

Hátha valaki nem látott még ilyen "telepet": amerikai lepkekabóca...

 

 

Persze egyszer majd felnőnek:-((

 

cross_183 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 23343

Pár hete vettem Kupfer Fusilan-t, ez szinte ugyanaz mint a curzate r. Nem mellesleg jó áron volt.

Előzmény: Antisystem (23324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!