Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2020.07.10 0 1 13477

Nálam is van olyan amitől idén már sokat vártam, és igen rosszul teljesít sajnos. De nem tudom az időjárásra fogni, mert többen vannak, melyek szépen teljesítenek. Az ellátásuk is megegyezik. Érdemes több fajtát tartani. :)

 

Előzmény: PathosVerdesIII (13474)
55judit Creative Commons License 2020.07.10 0 1 13476

Innen úgy látszik, mintha levélnyél tövében lennének a bekarikázottak. Akkor pedig másodtermések és van még idejük. Azok érését várjad elsőnek, melyek mellett nincs levél. Azok az első termések.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (13475)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.07.10 0 0 13475

 

Helló!

 

Nekem a termés nem akar duzzadni érni. Koravénnek hívom. Pedig jócskán van belőle.

De vannak másodtermések is.

Öntözöm, de mégsem duzzad/puhul.

Az öregeket bekarikáztam.

 

Előzmény: Berényi József (13471)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2020.07.10 0 0 13474

Alig élnek a fügéim, nem tudom mi van. Keveset nőttek, termés csak itt-ott az is megkésve. Az idei értékes dugványokon 3-4 apró levél. Elkeserítő látvány.

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.10 0 0 13473

A napokban kezd teljesen éretté válni ami nálam van. 

Már szedtem le két napja éretteket.

Az idei termés bőséges, átlagon jóval felüli.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (13470)
Berényi József Creative Commons License 2020.07.09 0 0 13472

Ha a permetezés nem megoldható, akkor öntözd meg vele. Permetezni elégséges egy kis kézi szórófejes flakon, viszont ha próbálkozol vele, akkor a lomb tágyához kell keverni valamilyen nedvesítőszert, például Nonitot Úgy nem pereg le a permet a levélről, és hatásosabban fel tudja venni a növény.

 

"A mangánhiány tünetei hasonlítanak a vashiány tüneteire. A klorózis a főerek közötti területen kezdődik, és a levélszélek felől halad befelé. A sárgulás pontszerűen kezdődik, majd véletlenszerű foltokat alkot a leveleken. Súlyosabb hiány esetén a foltok nekrotizálódnak, az elhalt foltok kihullanak, a leveleken lyukak keletkeznek." Én ezt látom a fotón, persze tévedhetek is.

 

A lényeg, a növény szaporítója valószínű táp oldatozta, erre utal a sok termés, és a szépen fejlett levelek, na meg a tőzeges ültetőközeg amit elég könnyű ahhoz hogy felboruljon a növény (gondolom ezért kellett lesúlyozni). Amint bekerül az árudába, vagy megveszed és hazaviszed onnantól nincs tápoldat, és csak idő kérdése hogy mikorra fogy el a tápanyag.

Előzmény: Bozócsek (13467)
Berényi József Creative Commons License 2020.07.09 0 0 13471

Sajnos még nem, egyedül egy szem Ronde De bordeaux érett be, az valahogy túlélte a fagyot, pedig körülötte minden rügy elpusztult.

 

A DMkertes zöld óriáson vannak elsőtermések, de még nem érnek. 

 

Tavaly ezen a napon ezt írtam 07.09. "Ronde De bordeaux 06.29. Második a Peretta 07.03. harmadik az apró lila 07.07. negyedik a Bornholms Diamant 07.08. na meg egy két nap és beérnek a Keszthelyi Mézes, és DMkertes Zöld óriás első termései.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (13470)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 13470

Helló!

 

És a kevés első termésből már beértek?

Máskor ilyenkor már szokott lenni érett füge.

Van első termés nálunk de nem akarnak duzzadni/hízni/érni valamiért.

Előzmény: Berényi József (13453)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 13469

Szép nagy a füge és termések is vannak rajta.

Biztos a tápanyaghiány az oka mint alant írták.

Én ezért ha lehet mindjárt a végső helyére ültetem a növényeket és kiszolgálják magukat hogy mire van szükségük és persze öntözöm.

Előzmény: Bozócsek (13462)
Bozócsek Creative Commons License 2020.07.09 0 0 13468

Neked is nagyon köszönöm, és igen, jól sejted, azon a napon, amikor ezek a foltok és száradások hirtelen megjelentek rajta (mert tényleg szinte egyik napról a másikra következett be), rekkenő hőség volt és még el is dőlt szerencsétlen a fújdogáló széltől úgy, hogy órákig nem vettük észre, hogy fekszik a növény, így ezalatt nem csupán a levelek színét, hanem a fonákját is érte a Nap, amit normális esetben nem érne.

Először én is ennek tudtam be, de mivel nem akar helyrejönni, ezért kezdtem el aggódni az életéért, meg persze önző módon a rajta lévő néhány szem termésért. :)

Előzmény: 666Forester (13466)
Bozócsek Creative Commons License 2020.07.09 0 0 13467

Kedves József,

Köszönöm szépen a rendkívül gyors válaszod, némileg sikerült megnyugtatnod. :)

Megpróbálok akkor valahol lombtrágyát szerezni hozzá, mert az nincs itthon és nincs is nagy rutinom benne. (Mármint a permetezésben.)

Ha van valami fejlemény, akkor jelentkezem.

További szép napot!

Előzmény: Berényi József (13463)
666Forester Creative Commons License 2020.07.09 0 0 13466

Nah szakértő az nem vagyok, de lehet gyorsan került ki a napra... még szerencse hogy cserepes... próbáld előbb félárnyékban szoktatni a környezethez... a tévedés jogát fenntartom :)

Előzmény: Bozócsek (13462)
Berényi József Creative Commons License 2020.07.08 0 0 13465

Engem különösebben nem érdekel, hogy miről eszem a fügét, vagy min szagolom a rózsát. Nekem teljesen megfelel a bokor is, és nem zavar ha másnak nem!

 

Ha másnak erre van igénye, akkor miért ne csinálhatnának neki, még annak ellenére is, hogy téged frusztrál:))

 

A lényeg hogy ne kelljen a tulajnak kéthetente birkózni a tősarjakkal, te meg valahogy majd csak kilábalsz a lelki válságból, amit az oltás ténye okozott:))

Előzmény: zakkwylde873 (13464)
zakkwylde873 Creative Commons License 2020.07.08 0 1 13464

hat persze...mert nem tud az ember meghagyni egy vesszot, eltavolitani a tobbit es a megmaradt vesszot is legallyazni addig a magassagig amig kell...ne farasszuk mar egymast ilyen hulyesegekkel.

Előzmény: Berényi József (13461)
Berényi József Creative Commons License 2020.07.08 0 0 13463

Én tápanyaghiányra tippelek, Próbáld meg Wuxal Super lombtrágyával beöntözni, és lepermetezni, 0,4%-os töménységgel. Majd amint tudod ültesd át nagyobb edénybe vagy ültesd ki a szabad földbe. Mind a két esetben adjál a földkeverékhez marhatrágyát, kiültetéskor jó nagy ültetőgödröt készíts, és úgy vedd körbe a trágyás keverékkel.

 Vagy esetleg használhatsz nyomelemtartalmú komplex műtrágyát is.

Előzmény: Bozócsek (13462)
Bozócsek Creative Commons License 2020.07.08 0 0 13462

Sziasztok!

Itt vélhetően sokan vagytok rutinos, szakértő füge termesztők, úgyhogy gondoltam, felteszem ide a kérdésem, hátha meg tud nyugtatni valaki, hogy nem kimúlni készül a nemrég vásárolt fügém. Nem tudom, ki lehet-e majd nagyítani a képet és jól kivehetőek-e a leveleken látható "égésszerű" foltok, de a lényeg az, hogy egyik napról a másikra elkezdtek elszáradni a levelei. Először csak az aznap véletlenül kifelejtett locsolásra gondoltam fő okozóként, de sajnos később sem jött rendbe, amikor már leegendő vizet kapott, sőt, további levelei kezdtek el összepöndörödni és elszáradni.

Nyilván jó lenne ismerni pontosan a fajtáját is, de hogy a Ficus Carica-n belül miről van szó, azt az üzletben nem kötötték az orromra, én meg nem vagyok botanikus.

A növény azért még élni látszik és nagyon nem szeretném elveszíteni, úgyhogy kéne egy szakértő vélemény, hogy ez minek lehet a jele vagy mit csináltam rosszul? Mondjuk az nyilván nem használ, hogy még nem volt időm kiültetni a kertbe és még mindig cserépben kénytelen ücsörögni, de hamarosan erre is sort kerítenék, ha nem múlna ki idő előtt.

Köszönöm előre is a segítséget, ha valaki hasznos tanáccsal tudna szolgálni, hogy hogyan menthetném meg a további száradástól és levélhullástól, mert láthatóan elég sok gyümölcs van még ezen a kis növényen is, én már annak is örülnék, ha 1 szem beérne belőle őszre.

Berényi József Creative Commons License 2020.07.07 0 1 13461

Talán azért amiért a magas törzsű rózsát, hogy fa legyen ne bokor:))

Előzmény: zakkwylde873 (13459)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.07.07 -1 0 13460

Olyan azért lehet hogy van amelyik gyenge növekedésű és egy erősebb növekedésűre oltják !

Előzmény: zakkwylde873 (13459)
zakkwylde873 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 13459

egyszeruen nem talalok arra logikus magyarazatot, miert olt valaki fuget...

Előzmény: Törölt nick (13458)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.07 0 0 13458

Ja, kertészetből vettem, olasz árú volt, de sajna két éve a fagyot nem vészelte át a középső (csúcs), oltott része elfagyhatott, pedig már kb hat-hét éve a helyén van.

Előzmény: zakkwylde873 (13455)
GSanyi52 Creative Commons License 2020.07.07 0 2 13457

Egyetértek. Többen írtátok már, hogy mennyire életerős a füge. Tavaly ősszel dugványokat helyeztem vödörbe és le a pincébe. Február végén a 6 db vesszőből 5 beindult, ezeket ki is ültettem, 1 db (a kép alján középen) nem mutatott életjelet, nem foglalkoztam vele, a vödörbe paradicsompalántákat tettem. Azután a napokban gyomláltam a paradicsom tövét és nagy meglepetésemre megláttam azt az 1 db tövet hajtani (ott a vödör alsó pereménél) rögtön át is ültettem sikerrel. Az, hogy sok hónap várakozás után is életre kel, soha nem hittem volna.

Előzmény: kavicsos64 (13456)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.07.06 -1 3 13456

ÓÓÓÓ nem hal az meg olyan könnyen ,sőt élni akar ! Pár szál gyökeres sarjat elültetsz ,ugyan ledobja a leveleit de nem halott csak kivár és közben termeli a gyökereket és kihajt ! Volt úgy nem győztem kivárni míg kihajt és kidobtam ,és akkor látom alulról szép hajtást indított ! Még ha a pálcikája is leszárad a tősarj része nem halott .

Előzmény: j007 (13449)
zakkwylde873 Creative Commons License 2020.07.06 0 0 13455

oltott volt az eredeti peldany?

 

Előzmény: Törölt nick (13448)
Berényi József Creative Commons License 2020.07.06 0 0 13454

 Elnézést elírtam, nem Brogiotto Bianco, hanem Brogiotto Nero.

Előzmény: Berényi József (13453)
Berényi József Creative Commons License 2020.07.06 0 3 13453

Sajnos nálam a késői fagy elvitte az első termés jó részét, de úgy tűnik a másodtermés lesz bőven.

 

Black Kadota

 

 

DMkertes zöld óriás

 

Apró lila

 

Hardy Yellow

 

Brogiotto Bianco

 

Dauphine

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (13442)
CBNora Creative Commons License 2020.07.06 0 1 13452

Nyár közepén semmilyen növénynek nem tesz jót, ha megbolygatják a gyökerét.

Előzmény: j007 (13449)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.07.06 0 0 13451

Helló!

 

Én az ásózáson kívül úgy próbálkoztam most is próbálkozók /1kép/ hogy az alsó ágat ha volt lehúztam és megkapartam a héját körben és egy téglával lenyomtattam.

A tégla alatt jól megraktam földdel és amikor pár hónap múlva bojtos gyökere lett kiültettem a helyére.

A második kép a bojtos gyökerű már van rajta kis füge ami nem érik be, de beindult.

 

j007 Creative Commons License 2020.07.06 0 0 13450

a fotót sajnos nem akarja, látható lenne rajta egy kb. 40 cm-es kis növény az anyafa árnyékában, cserépben, lóg füle-farka

j007 Creative Commons License 2020.07.06 0 0 13449

megpróbáltam egy kedvenc fügém egyetlen sarját, (gondoltam elég gyökérrel) leválasztani, az eredmény a következő nap már sejthető volt, mi a tapasztalat, meg kellett volna várnom a nyugalmi időszakot amikorra befásodik, vagy még kb. 10 cm-es korában leválasztani?

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.06 0 1 13448

Portugál fekete fügefa volt , amíg egy fagy el nem intézte végleg.

Ma egész más terméseket hoz, a ráoltott PF. elfagyott, ami meg maradt azt nem ismerem, de nagyon intenzíven nő, hoz termést és megtartotta a fa alakot, nem bokrosodott el.

Passz.

Előzmény: j007 (13447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!