Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dutráslaci Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19419

Kisdutra gyári szivattyúja 25 liter/perc-es.és megyegyezik a D4KB szervószivattyúval.

Amúgy meg ha jó minden akkor teljessen mindegy,hogy mi hajtja a szivattyút,vagyis nem tenném át máshova.Ez egy gyári szivattyú,alul szívó,felül nyomóág.

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19414)
joebatyo Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19418

Ez bizony az, amit mondasz.

És nem is csak ez az egy létezik kis hazánkban :)

Előzmény: offroader (19407)
endrebá Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19417

Meg kell nézni hogy a gyári kivitelt vissza tudod-e állítani... bármilyen beleábdálás csak kéthárom másik hibának lesz előidézője.

 

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19416)
Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19416

Szia! Ma beszéltem egy szakival aki dutrákba nagyon otthon van és ő is azt mondta,hogy a laposszíj hajtáshoz fel kell rakni 2 hidraulika csővel elvinni a munkahengerhez és utána "elvileg" működni-e kell. A kérdés az, hogy kell felfogatni oda a szivattyút.

Előzmény: endrebá (19415)
endrebá Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19415

Hááát... akkor a meghajtó fordulatszám van nagyon jól eltalálva, hogy a russzki ne nyomjon akkorát hogy eldurranjon a szimmering.

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19414)
Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19414

Szia! Minden eredeti csak a szivattyú mtz

Előzmény: endrebá (19413)
endrebá Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19413

De talán az nem is a gyári hidraulikarendszerbe van bekötve, hanem külön vezértömb és munkahenger is csatlakozik hozzá.

Itt is volt már illusztrációképpen feltéve ilyesmi megoldás, csak a hidraulikafedél rögzítését könnyen túl lehet terhelni, ha elfelejti a gazda hogy az emelőkar innenső végére is figyelni kell.

(felszakadhatnak a rögzítőcsavarok)

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19412)
Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19412

Szia! Eggyik ismerősömnek laposszíj hajtáshoz van felszerelve egy mtz szivattyú és ha jó irányba forog akkor működni-e kell az ő mondása szerint. Saját szememmel láttam és tényleg működött. A tárcsát is simán felkapta.

Előzmény: endrebá (19411)
endrebá Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19411

A kisdutrák szivattyúja Jancsár uram elmondása szerint az NDK-s (IFA) technikák kisteljesítményű változatával egyezik meg. Tehát nem a platóbillentő nagyteljesítményű szivattyú, hanem a kormányszervó kisteljesítményűje.

Ez a ruszki amit belepróbáltál a tiedbe, ez nagyonnagy teljesítményű, abszolúút nem csuda hogy eldurrantotta a szimmeringet.

Keresgélj IFA kormányszervó szivattyút.

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19409)
pléhúsz Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19410

Kedves Andi, Dencsi Köröszt és Joebátyó!

 

Köszönöm a reakciót. A lengyelek gyökeresen mások, kellett nekünk is egy nap, mire belerázódtunk. Itthon biztos beszóltak volna annak a legénynek, aki majd 3 Ursust fektetett ki, az egész álló nap durrogtatott a motorokkal. Este megindultak, azt az ó izzófejes régi technikákat úgy küldik, mint a rally versenyzők. Megannyi mérgezett egér módjára, keresztül kasul száguldoztak. Az ott senkit nem zavart, senki nem obréskodott. Ezek viszont semmi kárt nem okoztak, nem mentek egymásba. Volt ürge, aki kölcsön kapta a K-25-öst, burgonya pörgetővel. Kiment a prézire, belehúzta a szántásba és ott pörgetett magának, a cement gyári porfelhőben. Mi meg egyfolytában csodálkoztunk, mint kis gyermek Disneylandben.

 

Nagyon nagy sikere volt Sándor hatékony szalonna sütőjének, amit Coffos Robi üzemelt a Hofherr izzófej melegítőjével. A lengyelek kerek szemekkel nézték mit művelünk, aki közelebb jött, megkínáltam bio pálesszel és kapott egy szelet finom kenyeret, friss szalonna csöppekkel, pari, lila hagyma, paprika kiséretében. Na ez nagy királyság volt.

 

Ez a program a 750 km ellenére is bárkinek, traktortól független családoknak is javasolt. Nem lehetett észre nem venni, hogy a lengyelek jobban vannak mint mi. A látogatók vásároltak, fogyasztottak kedvükre. Nem a levert zománcos lábasból próbáltak otthonról hozott lecsót, lopva a sörsátorban befalni. A hét napi kb. 7000 látogatóban nem találkoztam egyetlen egy fekete lábút sem.

Haza fele cukorrépa földeket csodáltam, majd cukor gyárat. Ezek az ostoba lengyelek nem tudják, hogy sugárt a teckóban kő venni. Stb.

 

Mi, az országunk miért azokhoz dörgölődzik, akik semmiben sem hasonlítanak hozzánk. Más a vallásuk, az etikájuk, a lelkiismeretük? Nálunk rovarok szülnek most törvényt. A lengyel hittből, erőből, meg nem alkuvásból, talán gyűjthetnénk annyi tálentumot, hogy megszabaduljunk a vérszívóinktól.

Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19409

Szia! MOst vettem rá egy vadi új szicattyút. Felraktam egyből kinyomta a szimeringet. Holnap megpróbálom valahogy a laposszíj hajtáshoz felrakni. Ez a régi tipusú smtz 50-es szivattyú

A jobboldali szivattyú: Ilyen van fent

Előzmény: MDW (19408)
MDW Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19408

Üdv!Hogyan fordítottad át a forgás irányát?Bár ha egy szivattyú fordítva forog elsősorban nem az a baj,hogy kicsi a nyomása,hanem ki nyomja a szimeringet. Ez melyik tipusú szivattyú?Még a pápa szemes,vagy már újabb tipus?

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19406)
offroader Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19407

Export (gömbölyű) burkolatos 28-as ??? Ilyen még létezik?

Előzmény: kiszé2 (19401)
Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19406

Szia megcseréltem,de ugyanolyan gyenge mint azelött. Újra leveem és most is azt nézem,hogy a forgásiránnyal ellentétesen forog. Ezt a szivattyút nem lehet úgy felrani,hogy jól forogjon.

Előzmény: MDW (19381)
kiszé2 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19405

hello  kb 30 dutra volt . délbe volt egy kis felvonulás azt tán cséples ! ez számomra érdelesség volt mert soha nem láttam még . volt ez a szépségverseny ott 3 kategoria volt . ennyi progtam volt ez kb 2 óraáig tartott útána sokan elmentek haza én 4 óraáig maradtam .  meg az nagyon tetszet hogy oda jöttek azt gratulátok hogy milyen szépen megvan csinálva a dutra ! :)

 

múlt héten elkezdtük szedni a krumplit . kötött földbe elhúzza de parton vagy homokban nem birja T-1 ben elkapar . üressen 29 mázsa a grimme + még benne a burgonya . majd még próbálunk álítani a gépen .

Előzmény: joebatyo (19404)
joebatyo Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19404

Hello.

 

Szép felhozatal volt nemmondom!

Hogy nem nyertél, ne bánkódj, nem mindig a legszebb nyer a

szépségkirálynö választásokon sem.

Persze a szépen rendbe tett 1000-ek mellett nehezen rug labdába egy

bármilyen szép 28-as :)

 

Üdv.

Előzmény: kiszé2 (19401)
joebatyo Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19403

Szia.

 

A képeket elnézegetve igazán irigylésre méltó élményekben/programokban

lehetett részetek.

Ha Dutrát vinni nem is sikerült, legalább az az 1 adott ízelítöt belöle.

Örülök, hogy jól sikerült az út, és épségben hazaértetek.

 

Üdv.

Előzmény: pléhúsz (19400)
bbeci Creative Commons License 2012.08.21 0 0 19402

Üdv.

Én is ott voltam tegnap Kisteleken,csak a fúvósok között a sárga táborban:)Egy  dolgot hiányolok hogy gyorsan távoztak a nagy Dutrák,mire odaértem hogy megnézzem őket jobban addigra már nem voltak Ez az én hibám volt,de mikor kötött a program akkor nem lehet sajnos kilógni belőle.Mindent egybevetve szép rendezvény volt,remélhetőleg jövőre is megyünk.

Béla

Előzmény: kiszé2 (19401)
kiszé2 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19401

 heló voltam a kis 28-assal a 2. arató ünnepe és dutra fesztiválon . nekem tetszett az egész rendezvény . volt szépségverseny de nem nyeretem :(

pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19400

A csipet-csapat az eredmény hirdetések előtt. Külön kaptunk egy szép oklevelet, mint a legszebb fiúkból álló szervezett klub. S a mikrofonba kellett valamit szólni. Végül is én vállalkoztam erre. Vili kifejezetten elégedetlen volt a székfoglalómmal. 2 tőmondatban megoldottam. Bárdzo, gyikujé, gyikujé. Zdrávjá, zsivéli Polszka, (nagyon köszönöm, köszönöm, éljünk egészségben együtt Lengyelorsazág).  ennek a végén Borbulya Gábor meglengette a nagy lengyel zászlót. Megtapsoltak minket rendesen.

Véget ér a móka mára, zárul a Dutra otthonába.

 

Előzmény: pléhúsz (19398)
kiszé2 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19399

2. csólyospálosi traktoros napon.

pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19398

A nagyobb traktorok gyorsulási versenye. Ezt aki látja sem hiszi el. A D4KD ezzel a Leyland motorral óvatos becslők szerint megy vagy 40-el, szerintem minyimum 50-el. A Szuper Zetor kifejezetten gyors tud lenni, s amikor a hepe hupán irdatlanul mennek kis traktorok az látvány. Azonban amikor egy ilyen nagy zöld bölény megy úgy hogy a 4 ből csak egy kereke van a földön, hát a tömeg ujjongott. Matheus Wiadrowsky ezt a számot meg is nyerete a Dutrával.

A bolond motorosok az aszfalton szokták beégetni a hátsó gumit körbe körbe. Itt ezt nagy Dutrával teszik. ŐRÜLET.

Előzmény: pléhúsz (19397)
pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19397

A lengyelek tudják mire kell a gyurcsánymobilt használni. Folyamatosan locsolta a talajt, olykor a nézők is kaptak egy kis spricnit.

A gyógyszer elgurulás általános érvényű volt.

Vasárnak 4000 látogató érkezett.

Itt női traktor gyorsulási verseny készül.

 

Előzmény: pléhúsz (19396)
pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19396

Vasárnap reggeli seb nyalogatás a campingünkben.

Voltak veterán motorok is szép számban. BL legnagyobb Dutra mechanikáner egy "hárli demizsonnal".

Egy John Deere 28-as. Elöl még a kerék méret is azonos. Akik ilyet bizton nem vennének. BL és Belák.

Egy kis gasztro. Nagyon ehető finom dolgokat árultak, normális áron.

Előzmény: pléhúsz (19394)
Dencsi Dutrás Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19395

Hát kedves plé-mester gratula!!!Én a dutrások nevében megköszönöm az egész utazó csapatnak,csodélatos gépek szép fotok.Mégegyszer köszi!!!!!!!!!!Ja a cukkini nincs elfelejtve!!

Előzmény: pléhúsz (19393)
pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19394

A szombat este nem sikerült egyszerűre. Kaptunk gulást, ungárise gulást. Mindenkire jutott legalább 1 m3 sőr. Harmonikás kicsit elcsúszott a térképen, elkezdett csasztuskát nyomni nekünk. Na mondok, mindjárt nagy pofon erdőbe keveredünk, a lengyelek legalább annyira szeretik a szovjet leigázókat. Itt már elszabadult a pokol. Mátyás királyt és Sándor fejét elkezdték csókolgatni a lengyelek. A kijáróban a mieink a lengyel férfiakkal kar táncot jártak.

A kép nem adja vissza, este a foci pályányi diszkóban egy gombostűt nem lehetett leejteni. Semmi hely, megláttak a lengyelek minket, egyből teljes asztalt, 3 paddal tettek elénk. Itt tovább folytatódott a gigászi küzdelem az alkohollal. Busman volt fazon, már bóbiskolt a sor végén, már többet semmi esetre sem iszunk, egyszer csak felugrott, na akkor még egy kör sört.

Előzmény: pléhúsz (19393)
pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19393

A várva várt traktor pulling.

Nagyon ötletes, a legigazságosabb nem manipulálható szerkezetet látuk, házi készítésú, remek. Végig csak a D4KD tudta húzni, de ő egy egyedül álló kategória. Többségben 40-45 LE Ursusok cibálták a táv háromnegyedéig.

Az MTZ 50-es várakozáson felül teljesített.

Előzmény: pléhúsz (19392)
pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19392

Gabona cséplés, a fiatal Matheus Wiadrovszki villázik, lengyel barátunk fia. Ő a nagy Dutra speciálista. Segítője Dutrás polóban egy másik lengyel Dutra owner.

Zetor Proximával 10 tonnás pót tolató verseny.

Ékszíj hajtással, kőves daráló, az eredmény teljes kiörlés.

Előzmény: pléhúsz (19391)
pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19391

Aratási csokor a traktorokon, nekem nagyon bejött.

Stabil motor hűtés magas fokon.

Szántáshoz értőknek: A fogatos ekén előhántoló, éppen akkora, mint a mai modernak hitt váltva forgatósokon.

 

Előzmény: pléhúsz (19390)
pléhúsz Creative Commons License 2012.08.20 0 0 19390

Ez tele emberrel felvonult.

 

Gyorsulási verseny lengyel módra, mint Indiánápolisban, álló autóval, futva. A slusszkulcs vagy kurbli, egyben a kormány kerék, minden Ursusban, s az minden mennyiségben.

 

 

Előzmény: pléhúsz (19389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!